Skocz do zawartości


Zdjęcie

ile litrów wody dziennie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
5 litrow really? To ja bym chyba musia zamieszkac w lazience. Przy 2 litrach wody plus napojach/sokach/herbacie/mleku to ja latam do wc co chwile. A w nocy sie budze jeszcze z 2razy i musze siusiu. Cos mi tutaj nie gra.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?

5 litrow really?

To tylko 10 dużych piw (lub 9 pint piwa)

To ja bym chyba musia zamieszkac w lazience. Przy 2 litrach wody plus napojach/sokach/herbacie/mleku to ja latam do wc co chwile. A w nocy sie budze jeszcze z 2razy i musze siusiu. Cos mi tutaj nie gra.

To zależy od pojemności pęcherza. Jeśli w pubie idziesz do toalety po co drugim piwie to znaczy że za każdym razem odlewasz z pęcherza litr piwa, więc 5 l to tylko 5 wizyt w toalecie.
Jeśli nie siedzisz, a się ruszasz, np. na seminarium, to spokojnie te 5 litrów można wypocić bez chodzenia do toalety. Litr na godzinę treningu to nic nadzwyczajnego.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
No ta ale oprocz tych 5 litrow wody pijesz inne rzeczy. Np ja na noc i po treningu wale tak po 0,7 mleka. To juz masz dodatkowe 1,5 litra. Do tego herbata z rana w duzym kubku 0,4. Puszke coli wale zawsze do obiadu 0,2. Nestea tez z pol litra pije. Jak sie to wszystko sumuje to naprawde musialbym zamieszkac w tej lazience. A seminarium nie masz codziennie, zeby porzadnie sie wypocic i nie latac co godzine do wc.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?

(...) Przy 2 litrach wody plus napojach/sokach/herbacie/mleku to ja latam do wc co chwile. A w nocy sie budze jeszcze z 2razy i musze siusiu. Cos mi tutaj nie gra.

Słusznie. Poproś swojego lekarza o skierowanie do nefrologa.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?

8.00- 2 całe jajka+3 białka jajek. 1 pomidor, 1 ogórek
11.30- 50g (kasza gryczana lub brązowy ryż), 150g chudej ryby, 150g brokuł lub kalafior
15.00- 150g chudego, dowolnego gotowanego mięsa, 200g warzyw, 1 łyżka oliwy z oliwek/
17.00 150g ryby wędzonej (mało słona) z 200g warzyw LUB 150g mięsa z kurczaka w galarecie
cynk, magnez, witamina C , zioło Tribullus
5 L wody dziennie.

Taką dietę mi ustalił na prynajmniej 6 tygodni. Z tego co sprawdzałem to certyfikat ma i mistrza Polski w kulturystyce...ale nadal nie jestem przekonany do takich ilości wody i do tego te 5 jajek dziennie.

a jaki jest cel tej diety?

ps.
od 17 masz już nic nie jeść czy ucięło ci jeszcze 1 posiłek? Bo ... to niemożliwe, iść głodnemu spać... jeszcze czego :)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?

(...) Przy 2 litrach wody plus napojach/sokach/herbacie/mleku to ja latam do wc co chwile. A w nocy sie budze jeszcze z 2razy i musze siusiu. Cos mi tutaj nie gra.

Słusznie. Poproś swojego lekarza o skierowanie do nefrologa.


Nie sadze, sumujac wychodzi ponad 5 litrow plynow przyjmowanych dziennie Gdzie np zrobie silke pozno a podczas cwiczen wypije spokojnie 1,5 litra wody plus prawie litra mleka z gainerem po treningu, to pozniej mam problem i stad co chwile mam wc.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
Cel: zrzucenie zbędnych kilogramów i tyle.
Nic mi nie ucięło, ostatni posiłek mam o 17. Cholera cena jajek poszła w górę jak prognozy dają 1 zł od jajka to kupując 5 dziennie wydaje na same jajca 150 zeta na miesiąc...
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
Zolin - ja liczę 5 l płynów w całości, bo z zasady piję tylko wodę i alkohol ;) . Kawa i herbata okazjonalnie. Nie mam przyzwyczajenia żeby płynne kalorie pić, jak ide do kina czy nawet maka to zawsze biore cole zero - po co mi jeszcze dodatkowe gramy cukru zżerać jak i tak sie truje burgerem.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
Cukru może i w tym nie ma za to jest wiele innego syfu:

Coca-Cola Zero (specjalna wersja Coca-Coli light słodzona aspartamem oraz acesulfamem )
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
ok, to będę mniej zdrowy, ale przynajmniej nie utyje ;) w coli zwykłej też na pewno jest od groma chemikaliów które szkodzą. Wiec moim zdaniem, kilka razy w miesiącu jak ide do kina czy źreć w maku to lepiej sobie pozwolić na cole zero.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?

ok, to będę mniej zdrowy, ale przynajmniej nie utyje ;) w coli zwykłej też na pewno jest od groma chemikaliów które szkodzą. Wiec moim zdaniem, kilka razy w miesiącu jak ide do kina czy źreć w maku to lepiej sobie pozwolić na cole zero.


no wlasnie podobno utyjesz jak pokazaly ostatnio jakies badanie - polega to na tym ze jakis enzym jest produkowany jako wynik picia tej zerowki i chce ci sie potem strasznie wpierniczac slodkie i zjesz do konca dnia wiecej niz bys normalnie zjadl jakbys nie pil tej coli zero
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
Pewnie masz rację, ale piję ją na wieczór, więc nawet nie mam czasu źreć po tem, bo idę spać. Z resztą zazwyczaj nie mam problemów ze słodyczami, aż tak ich nie lubię (poza gorzką czekoladą).
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
Czy duza ilosc jedzonych jajek przy tej diecie nie ma wplywu na zly cholesterol?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
nie powinna.

These results suggest that a high-protein energy-restricted diet high in cholesterol from eggs improved glycaemic and lipid profiles, blood pressure and apo-B in individuals with type 2 diabetes.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie wiem, na ile cukrzyca moze miec tu wplyw, ale u zdrowego powinny byc podobne efekty. ja jedzac 6-9 jajek dziennie mialem wszystko w normie.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
Tylko z zastrzeżeniem że generalnie dieta powinna być nisko węglowa czy mnie się zdaje?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?
hmm nie tyle niskoweglowa, co wegle dobrze dostosowane do rodzaju i ilosci wysilku (czyli w wiekszosci low carb). ale masz racje, w przypadku "normalnych" ludzi to bylaby zdecydowanie low carb.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: ile litrów wody dziennie?

Cukru może i w tym nie ma za to jest wiele innego syfu:

Coca-Cola Zero (specjalna wersja Coca-Coli light słodzona aspartamem oraz acesulfamem )


Ponoć niebawem ma wyjść Coca-Cola słodzona stewią. Świetna alternatywa, byleby w całości była nią słodzona.
Stewię mogę polecić wszystkim tym, którzy mają problem z odrzuceniem cukru w napojach takich jak kawa, herbata (też jestem na diecie). Powoli wchodzi do aptek jako słodzik, jest też dostępna w sklepach ze zdrową żywnością.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024