Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zniesiona lordoza szyjna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Zniesiona lordoza szyjna
Z opisu zdjęcia RTG wynika coś takiego: kręg C - zmieniona lordoza. Zwężona nieco tarcza między kręgowa w części tylnej C3 - C4 i C4 - C5 oraz w części przedniej C5 - C6. Dostałem od ortopedy gotowy zestaw ćwiczeń i skierowanie na zabiegi tens, magnetron oraz id. Na rezonans oczywiście ciężko się doprosić. Byłem też raz prywatnie u fizjoterapety który pokazał kilka ćwiczeń rozluźniających. Jednak usłyszałem, że ciężko to będzie wyleczyć. Nie trenuję bjj już pół roku. Kiedy byłem się zarejestrować na te zabiegi również usłyszałem, że raczej jest mała szansa na wyleczenie tego. Myślicie, że dobry ortopeda czy rehabilitant może jakoś pomóc tak aby bezpiecznie wrócić do treningów ? Nie mówię już o udziale w zawodach nawet :(
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Zniesiona lordoza szyjna
Pewnie że może pomóc,

nie jest to prosty zabieg, ale możliwy.
  • 0

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zniesiona lordoza szyjna
Mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie po kolei powinienem się udać i na co zwrócić uwagę ? o co pytać lekarzy ?
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Zniesiona lordoza szyjna
Zniesiona lordoza szyjna to diagnoza która można postawić połowie społeczeństwa. Nie przejmuj się terminem medyczynym. Ważniejsze jest jakie masz objawy? Myśle że to by więcej wniosło do dyskusji. Jeżeli chcesz znaleźć dobrego fizjo to na pewno będzie to taki który nie skoncentruje się tylko na ćwiczeniach odcinka szyjnego ale także da ci ćwiczenia na odcinek piersiowy i łopatki plus pokaże ćwiczenia oddechowe a może nawet jak będzie potrzeba to sprawdzi i lędźwia. Do lekarzy nie ma co się wybierać bo oni głównie oferują fizykoterapię a to jest problem posturalny gdzie potrzeba głównie odpowiednich ćwiczeń zarówno rozciągających jak i wzmacniających. Natomiast gotowy zestaw ćwiczeń można sobie wsadzić bo każdy pacjent jest inny i potrzebuje indywidualnej terapii.
  • 0

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zniesiona lordoza szyjna
Generalnie bóle pojawiają się podczas siedzenia. No i zazwyczaj czuje spiete plecy. Zwłaszcza przy kompie - wtedy po jakimś czasie szyja drętwieje i zaczyna boleć. Generalnie najlepiej czuje się podczas chodzenia czy ćwiczeń.
  • 0

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zniesiona lordoza szyjna
A tak wogóle to wszystkie problemy zaczęły się, kiedy przytrafił mi się kręcz karku. Obudziłem się rano i nie mogłem ruszyć szyją. DOpiero zastrzyki w szpitalu pomogły. Wcześniej nie miałem kłopotow z kregoslupem czy szyja lub przynajmniej się nie objawiały :/
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Zniesiona lordoza szyjna
nedochin dobrze prawi.


Przyczyny bólu mogą pochodzić z różnych stron.


Bardzo często ból występuje bez zmian widocznych w badaniu obrazowym.

Idź do fizjoterapeuty zajmującego się terapią manualną. (polecam mobilizacje a nie manipulacje - to moje osobiste zdanie)

Lekarze faktycznie generalnie nie zajmują się terapią manualną. A tu fizyko nie bardzo pomoże ( na zmianę struktury) bo na ból ew pomoże.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zniesiona lordoza szyjna
Tomografia lub rezonans. Polecam zdecydowanie.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zniesiona lordoza szyjna
u mnie wyszła spłycona a neurolog stwierdził rwę barkową- czyli nap- ...ało jak cholera-a ddatkowo miałem wędrujące bóle w kończynach i bywało, ze spastycznośc kończyn


neurolog zalecił powrót na matę ;-)

odstawiłem ćwiczenia na siłę ( skrócone mięsnie)

unikam patrzenia w dól- monitor mam ustawiony maksymalnie wysoko

a od powrotu na bjj i uważnego rozgrzewania karku ból zniknął zupełnie ( bez przeginania tylko raczej stanie na czole potylicy, czy lekko na boku)

na razie staram się rozciągac i ćwiczyć stabilizację i unikam siłowania sie w walce
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024