Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
eeeejjj ale to nie tak dziala, ze jak na pelnej "kurwie" robisz techniki to juz to sie nazywa sztuka walki ;)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
A gdzie ja napisałem: "ze jak na pelnej "kurwie" robisz techniki to juz to sie nazywa sztuka walki " ? ;-)
  • 0

budo_nakazawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Z wami Aikidokami, to jak z kolkiem gospodyn wiejskich :>

Tańczy, śpiewa i haftuje, daje d..y i gotuje? :) ;-)


My jeszcze prócz tego co Wodzu wymieniłeś tańczymy na rurze. :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
NO smierc w oczach i te sprawy :)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Filmik jaki podesłał mi Sulaco33 ;)



Tak se myślę, że kiedyś to Aikidocy mieli jaja, nie dość że atak na pełnej p... rędkosci, to jeszcze z japońskim tanto. Gdy się przyjmuje atak z takim tanto to śmierć w oczach i zwątpienie przy odbieraniu ataku i wykonywaniu techniki ;], dlatego na te zejścia pod yokomenem się napatrzeć nie mogę.
Gdyby dzisiaj na standardzie było robienie takiego Aikido, to nikt nie podnosiłby zarzutu że to nie SW, a taniec jedynie..



wybacz...ale co Ty pitolisz !???

to na filmie to nie jest w ogóle sztuka ucząca walki tylko układ choreograficzny w czystej postaci robiony ciut ( naprawdę ciut) dynamiczniej- to ma być atak na pełnej prędkości? widac ewidentne zatrzymania i sekwencjonowanie ruchów tori i uke

akurat w dziale ulica kolega thufir wrzucił zestawienie filmików z atakiem nożem w fajnym zestawieniu "fantazja vs rzeczywistość" spróbuj obejrzeć...

i Twój nishio ląduje w zaszczytnym dziale "fantazja"

naprawdę ciezko mi uwierzyć, ze dorosły facet może uznać te teatralne gesty na filmiku za naturalne !?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Smailu, cwiczyles ze mna osobiscie to wiesz co umiem a co nie. Kazdy moze ze mna pocwiczyc jak ty, jak jestem w Polsce, ale zamiast przyjechac, to kazdy woli posmiac sie z video... Mniej ryzykowne dla wlasnego ego, nieprawdaz :)


ano byłem cwiczylem i milo wspominam, dlatego ja nie wywoluje wilka z lasu i nie wzywam o Twoje filmiki
mimo ze widzielismy sie juz lata swietlne temu i kilometry danow :-)
natomiast koledzy z pozniejszego rocznika maja glod wiedzy w tej kwestii :-)
sam tez dajesz im "prawo" do tego od nich wymagajac video i je komentujac...
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

to na filmie to nie jest w ogóle sztuka ucząca walki tylko układ choreograficzny w czystej postaci robiony ciut ( naprawdę ciut) dynamiczniej

Ojjj :cry: a ja już myślałem że "to na filmie jest sztuką uczącą walki" i że się z filmiku jej nauczę, oglądając go 10 razy echh...
Ale niezmiernie żem rad z tego że czuwasz, a Twa dociekliwość, spostrzegawczość i przenikliwość po raz wtóry daje znać o sobie w poście który tworzysz na tym zacnym forum. Gdyby nie Twoje spostrzeżenie, o przedstawionym układzie choreograficznym, o którym de facto zdaje sobie sprawę każda osoba oglądająca ten filmik, zapewne był błądził w otchłaniach mego zacofania i niezrozumienia.

akurat w dziale ulica kolega thufir wrzucił zestawienie filmików z atakiem nożem w fajnym zestawieniu "fantazja vs rzeczywistość" spróbuj obejrzeć...

Panie Bracie było już na tym forum ;-)

i Twój nishio ląduje w zaszczytnym dziale "fantazja"

Jakby napisał Jacek Komuda, "bo liczy się fantazja szlachecka", i zaprawdę ciężko prowadzić dyskurs, keidy po drugiej stornie takowej brakuje.

naprawdę ciezko mi uwierzyć, ze dorosły facet może uznać te teatralne gesty na filmiku za naturalne !?

To naprawdę pikuś. Spróbuj uwierzyć w to, że dorosły facet uważać może, że inny dorosły facet uważać może gesty na tym filmiku pokazowym za naturalne :) DLa mnei nie do ogarnięcia :razz:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Spróbuj uwierzyć w to, że dorosły facet uważać może, że inny dorosły facet uważać może gesty na tym filmiku pokazowym za naturalne DLa mnei nie do ogarnięcia

Kiodzie, to po jaką cholerę piszesz wcześniej coś takiego:

Tak se myślę, że kiedyś to Aikidocy mieli jaja, nie dość że atak na pełnej p... rędkosci, to jeszcze z japońskim tanto...
...Gdyby dzisiaj na standardzie było robienie takiego Aikido, to nikt nie podnosiłby zarzutu że to nie SW, a taniec jedynie..

I to bez żadnej emotki świadczącej o tym, że to żart.
Ja bez problemu mogę uwierzyć, że dorosły facet może uważać gesty na tym filmie za naturalne. W grudniu 1982 roku wybrałem się nieogrzewanym pociągiem ( w WARS-ie była tylko herbata bez cukru ) na staż do Szczecina z Marianem Osińskim. Pojechałem nie ze względu na prowadzącego, tylko ze względu na informację, że po treningu będą wyświetlane filmy z mistrzami aikido. I były, m.in. ten z Nishio Sensei, z terkoczącego projektora i bez dźwięku. To był szok! Nikt z oglądających nawet nie pomyślał chyba, że to, co widzimy, to tylko choreografia. Ja sam uznałem wtedy, że Bruce Lee ( w 1982 roku w kinach leciało "Wejście Smoka" ), to przy mistrzach aikido miętki baton, a aikido to najwspanialsza sztuka walki. A byłem dorosłym, dziewiętnastoletnim facetem. ;-)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

W grudniu 1982 roku wybrałem się … A byłem dorosłym, dziewiętnastoletnim facetem.

2012-1982+19 … hmm ... poklon
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
To jeszcze 18 lat i emerytura... :)
Juz czas z czegoś zrezygnować bo ciężko dozyć będzie :) Może z VB? :P
  • 0

budo_nakazuma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
a ja już na emeryturce :)
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
to mi zostało jeszcze jakieś 7 :)

a tak na marginesie, to ciekawe ilu z Was nie myśli sobie czasem jak to aikidem można komuś przypierniczyć!? Taką choreografią. ;-)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

a tak na marginesie, to ciekawe ilu z Was nie myśli sobie czasem jak to aikidem można komuś przypierniczyć!? Taką choreografią. ;-)

Ja, bardzo często... :twisted:
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
taki aikidocki żart:
spotyka się przypadkiem dwóch dresów, i jeden do drugiego:
- co jest k...wa!?
- a co, k...wa?
- wpierdol chcesz?
- chcę!
- no to aihanmi!

:)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

a tak na marginesie, to ciekawe ilu z Was nie myśli sobie czasem jak to aikidem można komuś przypierniczyć!?

Ja myślę, a nawet wiem! Było, ale dla przypomnienia:

Jest irimi, jest atemi. Każdy, kto ćwiczy aikido zna takie rozwiązanie, prawda? Pozostaje kwestia nastawienia, odpowiedniego, bojowego ducha oraz oczywiście motoryki ciała.
Właśnie stałem się posiadaczem książki jednego z największych killerów i specjalistów od walki w bliskim kontakcie, W.E. Fairbairna pt. "Defendu". Jest to reprint wydania z 1926 roku, kiedy to aikido jeszcze formalnie nie istniało. Znajdują się tam jednak liczne rozwiązania "aikidockie", m.in. ikkyo, shiho nage, kote gaeshi, tenchi nage, irimi nage. Czyli można przypierniczyć, chociaż nie choreografią.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Czyli zaraz zaraz...aikido jednak jest skuteczne? :) :) :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Czyli zaraz zaraz...aikido jednak jest skuteczne?

Nie! :nie:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Spróbuj uwierzyć w to, że dorosły facet uważać może, że inny dorosły facet uważać może gesty na tym filmiku pokazowym za naturalne DLa mnei nie do ogarnięcia

Kiodzie, to po jaką cholerę piszesz wcześniej coś takiego:

Tak se myślę, że kiedyś to Aikidocy mieli jaja, nie dość że atak na pełnej p... rędkosci, to jeszcze z japońskim tanto...
...Gdyby dzisiaj na standardzie było robienie takiego Aikido, to nikt nie podnosiłby zarzutu że to nie SW, a taniec jedynie..

I to bez żadnej emotki świadczącej o tym, że to żart.

Akahige Drogi, kto jak kto, ale Ty wiesz doskonale że na pokazach, nie zależnie od SW czy sportu walki, masz zawsze układ, choreografię. Zawsze istnieje podziała, na bitego i bijącego, przy zadaniówkach, jak i przy sparingach pokazowych, jest umowa kto jest stroną czynną, a kto bierną. I ja pisałem poważanie, bo jestem pełen podziwu dla pokazu Nishio sensei, zwyczajnie mi sie podoba. Przecież na pierwszy rzut oka, widać niebotycznie astralną różnicę pomiędzy tym co robi Nishio sensei, a np. Pan który zdaje na 3 dana na filmiku wrzuconym przez Bujina. Przeciez nie traktuje pokazu jaki wrzuciłem, jako realnej obrony przed tanto.

Ja sam uznałem wtedy, że Bruce Lee ( w 1982 roku w kinach leciało "Wejście Smoka" ), to przy mistrzach aikido miętki baton, a aikido to najwspanialsza sztuka walki. A byłem dorosłym, dziewiętnastoletnim facetem.

To ja miałem więcej szczęścia i dorastałem w czasach kiedy SW były już popularne bardzo w Polsce. W sumie to w gimanazjum i liceum zacząłem się "sprawdzać" z kumplami z Oyama Karate, Judo i instruktorami, przez co w wieku 19 latek byłem już całkowicie pozbawiony złudzeń ;]
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Czyli zaraz zaraz...aikido jednak jest skuteczne? :) :) :)


Aikido jest skuteczne, tylko że... aikidocy nie za bardzo...
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
1. czy ktos moglby upublicznic za zgoda szczepana wideo z prowadzonego przez niego treningu?
2. aikido nishio to jeden z bardziej logicznych i spojnych systemow aikido. stefan stenudd czesto sie wyraznie nishio inspiruje, inni uczniowie nishio rowniez prezentuja cos, co sklada sie w jedna calosc. w aikido chodzi glownie o spojnosc prezentowanej wizji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024