Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból lewego barku podczas...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

TapacA
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból lewego barku podczas...
Siema. Podczas wykonywania niektórych cwiczeń obciążających barki tj. Wyciskania sztangi/hantelków sprzed głowy lub zza głowy oraz przy wyciskaniu sztangi na klatę szczególnie na jej górną część (na ławce skośnej bądź do szyi) odczuwam ból w lewym barku. Ból przede wszystkim przedniej i bocznej części mięśni naramiennych :) . Ból pojawia się po 10 powtórzeniu, lecz da się dalej podnosić do ok. 15 powtórzenia, potem jest na tyle duży, że to koniec serii. Sytuacja się powtarza w kolejnych seriach. Nie sądzę żeby tu chodziło o zbyt duży ciężar czy technikę wykonania. Ból pojawia się zazwyczaj przy tych konkretnych ćwiczeniach, gdyż one obciążają najbardziej bark. Robiłem przerwy od treningów, smarowałem m.in. naproxenem. Myślę czy nie kupić jakieś odżywki regeneratora stawów. Kiedyś ćwiczyłem parę lat, potem miałem przerwę 3 letnią i teraz wróciłem na siłownię ponad pół roku temu i ból pojawił się praktycznie od początku. Rozgrzewkę robię dość długą, robię też rotację barków przed treningiem, lecz ból nie znika. HELP :D
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból lewego barku podczas...
Miałeś wcześniej jakąś kontuzje barku?Ból pochodzi bardziej ze stawu czy z mięśni?
  • 1

TapacA
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból lewego barku podczas...
Kontuzji tej nabawiłem się parę lat temu,ale był to minimalny ból, więc nie zwracałem na to uwagi. Zresztą wówczas ćwiczyłem na wariata, bez odpowiedniego podejścia do ilości serii, powtórzeń i zachowania regeneracji mięśni. Po trzech latach przerwy i ponownego rozpoczęcia treningów (tym razem na poważnie) ból wrócił. Myślę że jest to ból mięśnia naramiennego, przy ok. 10 powtórzeniu wyciskania na klatę głownie skos i przy wyciskaniu sprzed/zza głowy sztangi/hantli ból się pojawia w przedniej części mięśnia i przy kolejnych powtórzeniach jest coraz większy i rozchodzi się na boczny mięsień naramienny. Jedynie tylna część nie boli. Dodam że lewe ramię zawsze było u mnie słabsze (1 cm obwód mniejszy lewej od prawej). Może to coś ze ścięgnami. Czy regenerator stawów może coś pomóc?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból lewego barku podczas...
Jeżeli jest to ból mięśniowy to suple na stawy nic Ci nie pomogą.Może jesteś po prostu przetrenowany czasami gdy mocno obciążałem barki nieźle bolały.Spróbuj zrobić sobie kilka tygodni wolnego i w tym czasie przebywać na saunie, jacuzzi, masażach możesz też zakupić jakiś kompleks witamin i minerałów, jeżeli to nie pomoże udaj się do lekarz.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024