Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból -Jak wyleczyć?.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Wilk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88,5
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Ból -Jak wyleczyć?.
Witam,
od około roku mam silny problem z bólem z plecach(okolice lędźwi,nerek i czasami trochę wyżej też). Badania na nerki robiłem i wszystko jest okej. Byłem z tym u lekarza ale mówił ,że to bóle wzrostowe.. Ból bardzo nasila się szczególnie pod czas ćwiczenia mięśni brzucha nawet gdy wykonuje ćwiczenia które nie obciążają mocno pleców i przez to za każdym razem trening muszę przerwać(nie raz po 1-2 serii). Ogólnie ten ból utrzymuje się 24/7 tylko przy treningach jest nie do wytrzymania. Miałem zastrzyki z witaminy ale nic nie pomogły , próbowałem się rozciągać, ćwiczyć skłony,martwy ciąg i inne ćwiczenia na plecy ale bez skutku.. Nie znam przyczyny tego bólu dlatego postanowiłem napisać, bo dzisiaj po kilku brzuszkach już nie mogłem się podnieść przez ten ból.
Mam 17 lat , 83kg (nadwaga ok. 2kg na mój obecny wzrost). Jak macie jakieś pomysły na tabletki czy inne to bardzo proszę o pomoc..już naprawdę nie wiem co robić..i spróbuje wszystkiego.

A i próbowałem też przerw w treningu (nawet na ponad miesiąc) ,a ból i tak cały czas się utrzymuje. Mam lekkie skrzywienie kręgosłupa ale podobno nie mam przeszkód w trenowaniu i to nie przez to mam ten ból.
  • 0

Batooon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja
  • Staż [miesiące]:44
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:83
  • Udo [cm]:66
  • Wyciskanie [kg]:170
  • Martwy ciąg [kg]:190
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból -Jak wyleczyć?.
Nikt tu nie jest lekarzem i na pewno nic nie wymyśli na ten temat . Proponuje udać się do innego i to migiem
  • 0
"Uważaj jak tańczysz, bo życiowy parkiet bywa śliski..." "Bądź bliski dla bliskich"

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból -Jak wyleczyć?.
A probowales porozciagac sie na drozku??
  • 0
Trenuj ostro albo Wcale!!!

Wilk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88,5
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból -Jak wyleczyć?.
Nie próbowałem ,bo nie wiem jak dokładnie wykonywać te ćwiczenie i czy jest skuteczne. Słyszałem też coś o tym ,że można robić martwy ciąg bez prostowania pleców i nożyce leżąc na brzuchu. Jak byś miał jakiś link jak wykonywać to ćwiczenie to wstaw tutaj.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból -Jak wyleczyć?.
Wilk jeśli chcesz usiąść na wózku to możesz robić martwy ciąg z wygiętymi plecami w tzw. "koci grzbiet". Podczas wykonywania mc z wygiętymi plecami naprężenia w kręgosłupie nie są rozłożone równomiernie tylko na kilka kręgów (chodzi o odcinek lędźwiowy w którym jest 5 kręgów jeśli się nie mylę). A jak się rozciągać na drążku? Proste: łapiesz obydwoma rękami za drążek i wisisz. Koniecznie na wyprostowanych rękach, nie możesz ich uginać nawet minimalnie jak do podciągania.
  • 0
Dołączona grafika

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból -Jak wyleczyć?.
Martwy Ciag dla Ciebie i jeszcze z wygietymi plecami??!! Wykluczone.. Drazek to nic trudnego choc moze byc ciezko na poczatku, mysle ze wiesz co to drazek:P wiec po prostu go chwytasz i sie na nim podciagasz do gory;) na bol plecow moze Ci pomoc jesli go zlapiesz na szerokosci barkow lub minimalnie szerzej i chwile powisisz, ale polecam Ci tez podciaganie, zdrowe cwiczenie i ksztaltuje postawe :)
  • 0
Trenuj ostro albo Wcale!!!

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból -Jak wyleczyć?.

Martwy Ciag dla Ciebie i jeszcze z wygietymi plecami??!! Wykluczone.. Drazek to nic trudnego choc moze byc ciezko na poczatku, mysle ze wiesz co to drazek:P wiec po prostu go chwytasz i sie na nim podciagasz do gory;) na bol plecow moze Ci pomoc jesli go zlapiesz na szerokosci barkow lub minimalnie szerzej i chwile powisisz, ale polecam Ci tez podciaganie, zdrowe cwiczenie i ksztaltuje postawe :)


Podczas podciągania kręgosłup nie bardzo wykonuje jakąś pracę (chodzi o rozciągnięcie go) ponieważ całą pracę wykonują mięśnie. Dla lepszego efektu rozciągania możesz później do nóg (do pasa) jakieś obciążenie zawiesić ale najpierw powiś bez obciążenia. Pamiętaj o wyprostowaniu rąk.
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024