Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fairbairn OSS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Lewro,
Ten filmik z waszej strony:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
...mocno mnie zaniepokoił. :nie: :roll: :cry:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Oj tam. Wiaodmo, ze w kazdym systemie/sporcie/sztuce walki trafiaja sie rzeczy skuteczna i mniej skuteczne i w ogole nie skuteczne, ale ladnie wygladajace ... jako wysoki dan AIkido powienienes to wiedziec ;)
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
tak zgadza się to filmik wrzucony przez jednego z moich instruktorów ale z zaznaczeniem prywatny trening. Trochę popłyną w niektórych technikach ;) , ale serce ma wielkie ćwiczy sumiennie i mocno jest zaangażowany w system. Takie materiały tez muszą być aby pokazać że nie wszystko jest super aby nie udawać mega komandosów.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

However, in case you are caught unarmed, foolishly or otherwise, the tactics shown here will increase your chances of coming out alive.

Fajny cytat - ogladalem ostatnio dokument Ksiezyc to Zyd - o kibicu Legii co odkryl ze jest Zydem:) ale ja nieo tym...
jest tam taki fragment jak wspomina czasy zadym na osiedlach i mowi, ze 1 rzecza jaka sie robi jak ktos na ciebie leci to sie rozgladasz dookola co zlapac w rece, kamien, draga cokolwiek- widac bylo ze to wiedza poparta doswiadczeniem:)
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Faktycznie lepiej sprawdzić na własnej skórze w warunkach extremalnych niż coś klepać przez kilka lat na sali i się łudzić ze to skuteczne
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
lewro a co to jest skuteczność?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

a co to jest skuteczność?

Normalnie, jak w dziale AIKIDO... ;-)
Skuteczność jest jedną z postaci sprawnego działania, jej miarą jest wyłącznie stopień realizacji celu ( nie liczy się relacja nakładów do efektów ). Czyli jest kategorią sprawnościową, związaną z działaniem.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

Normalnie, jak w dziale AIKIDO... ;-)

możliwość weryfikacji technik taka sama ;-)
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Działanie skuteczne to takie, które w jakimś stopniu prowadzi do skutku zamierzonego jako cel. Miarą skuteczności jest tylko stopień zbliżenia się do celu. Nie bierzemy tu pod uwagę kosztu. Spośród składników wyniku użytecznego bierzemy pod uwagę tylko skutki przewidywane. Działanie jest minimalnie skuteczne wówczas, gdy przewidywana skuteczność jest na tyle duża, iż warto podjąć działanie (cenność skutku składnia nas do działania).
Tak na poważnie staram się aby techniki które uczę działały na ulicy wiec sam je sprawdzam lub obserwuje inne zdarzenia i analizuje. Nie interesują mnie sztuki walki lecz prostota wykonania dla przeciętnego człowieka.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

Normalnie, jak w dziale AIKIDO... ;-)

możliwość weryfikacji technik taka sama ;-)


Oczywiście, zawsze jest taka sama, bo to nie technika decyduje o skuteczności tylko człowiek.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Decyduje czlowiek, ktory ma umiejetnosci i technike.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

...to nie technika decyduje o skuteczności tylko człowiek.

Co nie znaczy, że każda technika jest tak samo skuteczna w danej sytuacji (zakładając takie same umiejętności techniczne wykonującego).
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

Normalnie, jak w dziale AIKIDO... ;-)

możliwość weryfikacji technik taka sama ;-)


Oczywiście, zawsze jest taka sama, bo to nie technika decyduje o skuteczności tylko człowiek.


Podzielam ten pogląd
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

Oczywiście, zawsze jest taka sama, bo to nie technika decyduje o skuteczności tylko człowiek.

Nieprawda. Albo inaczej - technika nie istnieje bez człowieka, wiec takie rozgraniczanie wprowadza tylko metodologiczne zamieszanie.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

Nieprawda. Albo inaczej - technika nie istnieje bez człowieka, wiec takie rozgraniczanie wprowadza tylko metodologiczne zamieszanie.


A czym dla Ciebie jest skuteczność w systemach combat? Swoimi słowami poproszę ;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

Swoimi słowami poproszę

Ależ proszę bardzo.
Tym samym, co skuteczność np. w BJJ. Istotne jest określenie celu działania i z tego tylko powodu combaty będą się rożniły od BJJ. W combatach będzie chodziło do szukanie takich rozwiazań ruchowych, które umożliwią wyjście cało z sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia "na ulicy". Zagrożenie stanowią typowe zachowania napastników możliwe do analizy statystycznej. Będą to np. sucker punch, zagrożenie bronią palną, próba zaboru broni w szamotaninie i wykorzystania jej przeciw właścicielowi, czy atak nożem. Przykładowo, niska statystyczna skuteczność technik obrony gołymi rękoma przed atakami nożem spowodowała zastąpienie ich użyciem broni palnej. Skuteczność mierzona jest stosunkiem prób zakończonych powodzeniem do wszystkich podjętych prób zastosowania danej techniki.
Na podobnej zasadzie analizowana jest np. skuteczność poszczególnych rodzajów amunicji: 9 mm, 38 Specjal, 40 S&W, 45 ACP. Powstały w ten sposób tabele mocy ( rażenia ) obalającej pocisku, których zawartość różni się od tego, co wynika ze wzoru na energię kinetyczną ( co pokazała strzelanina w Miami 11 kwietnia 1986 roku ).
Fairbairn postępował podobnie. Jego jednostka uczestniczyła w ponad 600 akcjach bojowych na ulicach Szanghaju. Po wszystkim analizował sukcesy i porażki, szukał związków przyczynowo-skutkowych. I wymyślał rzeczy skuteczne jak np. point shooting, który sprawdza się do dziś. O proszę ( Uwaga! Będzie trup! ):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Witam,
Miałem okazje ćwiczyć Gutter Fighting u emerytowanego sierżanta RMC. Mimo ze po wcześniejszym zapoznaniem się z instrukcjami (All in Fighting, Get Tought) miałem mieszane uczucia to po szkoleniu diametralnie zmieniłem zdanie. To jeden z najprostszych i nadal skutecznych systemów walki z jakimi się zetknąłem. Wszystko łączyliśmy z użyciem broni w rożnych układach - podobnie jak ćwiczy SAS. Nie oszukujmy sie - system F/S obliczony jest na zadanie maksymalnie niebezpiecznych urazów przeciwnikowi. pamiętajcie tez ze Policja w Shanghaju praktycznie nie miała żadnych ograniczeń w zakresie tzw środków przymusu bezpośredniego wiec nawet dla maksymalnych technik (uderzenia kantem dłoni w gardło, shredder czy strzał z kolana którego celem było połamanie miednicy) było tam miejsce. Obecnie brytole wracają do tego systemu wyszkolenia a tacy ludzie jak Morrison, maja full roboty - ale odwalili też kawał dobrej roboty bo dostosowali F/S do obecnych realiów. Co do użycia tych technik - na "robocie" użyłem ich raz, i raz tez w bójce z chłopakami z Legion Etrangere - chyba największymi skurwielami i... no cóż dostali oklep a było ich więcej.
Ja mam pytanie Lewro JAKIM PRAWEM W TYTULE TEGO FILMU POJAWIA SIĘ NAZWISKO FAIRBAIRNA?! PRZECIEZ ON NIE MA NIC!!! WSPÓLNEGO Z TYM CO ROBIŁ FAIRBAIRN.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
To stary Point Shooting - broń narzucana od góry - lata późne 20 wczesne 30-te, nieco inny od tego którego uczono juz podczas wojny. jak widać mozna szybko skasować cel - można i nie trzeba ciągnąc za sobą batalionu wojska. Point Shooting nadal jest uczony i jest skurwysyńsko prosty a przy tym tak odmienny od tego co nazywane jest podstawami strzelectwa (praca na spuście, przyrzady celowniecze) ale jak mawiał Fairbairn - zwycieża zwykle ten kto walczy w sposób niekonwencjonalny.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Ooo! Cześć nowy kolego! :lol:
Napisz czasem coś więcej o swoich doświadczeniach.

Ja mam pytanie Lewro JAKIM PRAWEM W TYTULE TEGO FILMU POJAWIA SIĘ NAZWISKO FAIRBAIRNA?! PRZECIEZ ON NIE MA NIC!!! WSPÓLNEGO Z TYM CO ROBIŁ FAIRBAIRN.

Właśnie to miałem na myśli jak pisałem, że ten filmik mnie zaniepokoił... :nie:
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Aegis - powinno wystarczyć. przez chwile w polsce
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024