Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fairbairn OSS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Zaniepokoił? Mnie zbulwersował czyli mówiąc krótko WKURWIŁ! Z czymś takim nigdzie się nie zatknąłem - nawet w stanach. To tylko w Polsce możliwe!
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
NIe wiem po co taka napinka odpowiedziałem w innym poście na twoje pytanie. Tak swoją droga jesteś na tym forum od wczoraj zarejestrowany tak przypadkiem czy tylko tu piszesz posty w tym temacie :) . Piszesz o prawie do używania nazwy Defendu ? to ci już kolega odpowiedział wyżej kilka postów, a to że dodajemy imię i nazwisko człowiek od kogo pochodzi to źle ? Nie szukaj sensacji na siłę bardzo fajnie ze potrenowałeś sobie w Anglii Defendu to w najczystszej formie choć znam chłopaków z SAS i nie opowiadali mi żeby tam ćwiczono ten system ale może coś się zmieniło i to fajnie.
Co do filmu już też komentowałem ale kolega Akahige widocznie tego nie wyłapała.
Życzliwości i spokoju życzę
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Kolega Akahige wyłapała, jak najbardziej! :lol: ;-) Ale się nie zgadza z Twoim tłumaczeniem. I wcale się nie napina. Wyjaśnię to później.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Pisze tylko tu a w Polsce jestem na krótko, piszę bo to co zobaczyłem jako defendu rani moje uczucia, nie dziwie sie ze Polske traktuje sie jak trzeci świat. Generalnie bardzo mi przykro ze w taki sposób wykorzystywane jest nazwisko wielkiego człowieka który stworzył coś zupełnie innego - nie bede tego nazywał wprost, pozostawię to wyobraźni czytelników. Ci którzy maja nieco wiedzy specjalistycznej wiedza o co chodzi.
P.S. Sporo chłopaków z SAS poznałem podczas mojej pracy - pracowaliśmy w jednym teamie, i to tam gdzie troche sie kotłowało i interesy Firmy były zagrożone. Wiele się od nich nauczyłem i bardzo ich szanuje, nie wszyscy dotrwali do końca kontraktu z przyczyn nienaturalnych. Ja życzę ci odrobiny krytycyzmu wobec siebie i trochę doświadczenia z walki. Może wtedy byli byśmy partnerami do rozmowy.
Nawiasem mówiąc nie pochodzisz od Fairbairna tylko od Matta Temkina - czemu nie nazwiesz tego co robisz Defendu Temkin School? To byłoby ok.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
GB Combatives
Popatrz co robi Wolfe...
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Skoro nie jestem dla ciebie partnerem do rozmowy to skończmy ta suchą polemikę.Pracuj dalej na kontraktach wypoczywaj w Polsce a tym forem sobie głowy nie zawracaj szkoda nerwów.
Co do osoby Temkina to jego ojciec uczył się właśnie u Fairbairna ( to tak na marginesie )
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
nadal nie odpowiedziałeś czy techniki zaprezentowane na filmie pochodzą od Matta? Unikasz też odpowiedzi jak długo u niego cwiczyleś. ja mialem 10 dniowe szkolenie a później przez kilka lat przy każdej nadążającej sie okazji ćwiczyłem z chłopakami z teamu u niego (łacznie ok 30 kilkudniowych szkoleń).
poza ty m sami ćwiczyliśmy. To moje doświadczenie z GF.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Na podstawowe jakiego filmu oceniasz system w który szkole ?
Nie wiem czy to licytacja kto ile ćwiczył ( poziom szkoły podstawowej ) i kto ma prawo czy nie do propagowania idei Fairbairna. Co do mojego początku z Defendu to rozpocząłem około 3,5 roku temu. Nie muszę się wstydzić tego co robię bo robię to dobrze i tłumaczyć za każdym razem jakiemuś anonimowemu człowiekowi na forum. Nie prowadzę kółka historycznego tylko zajmuje się konkretnymi rozwiązaniami na sytuacje podbramkowe na ulicy lub bojowymi. Faktycznie nie mogę napisać że robimy czysty system ale tez nigdy tego nie twierdziłem mamy wiele rozwinięć technik, opracowań z których na co dzień korzystają służby, wojsko, ochrona itp.
Nie będę się tu spierać, kłócić itp. jeśli ktoś ma ochotę na konstruktywną rozmowę to nie na forum tylko prywatnie chętnie się spotkam i pogadam, bardzo chętnie też się nauczę lub wymienię wiedzę ( nie konfrontację ). Tez sobie chętnie pojadę do Anglii na te szkolenia które tak rekomendujesz bo wiedzę zbieram cały czas ( podaj namiary , zlinkuj stronę itp).
Każdą dyskusję można prowadzić na spokojnie jeśli jest wola obydwu zainteresowanych.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Nie zmenia to faktu ze nie odpowiedziales wprost na moje pytanie - ile cwiczyłeś u Temkina i czy te techniki które sa prezentowane na twoich filmach nauczyłeś sie u Matta

po 0.55 i 1.07 odpusciłem sobie resztę.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jest tego wiecej - sam wiesz najlepiej.
Strzelectwo też macie od Matta? On ma przede wszystkim opinie zajebistego strzelca...
osobiście uważam ze powinieneś uwierzyć w siebie i po prostu zrobic cos swojego bo inaczej trafi sie jakis GB Combatives i bedzie marudził. jesteś na tyle ułożony i doświadczony ze powinieneś pójść swoja drogą a nie podpierać sie nazwiskami historycznych (nie żyjacych) lub osób ze stanów z którymi kontakt nie szczególnie prosty bo wiadomo służba nie drużba a i prywatnie ma co robić bo Point Shooting wraca do łask także w USA.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS

ile cwiczyłeś u Temkina i czy te techniki które sa prezentowane na twoich filmach nauczyłeś sie u Matta

Eeee tam! No co ty? Przecież widać, że chłopaki w Bruce'a Lee się bawią. ;-)
Nie zmienia to faktu, że połączenie tych filmików z kreowanym na stronie internetowej wizerunkiem profesjonalistów wygląda niepoważnie ( wręcz wkurzająco ). Może Lewro jest fajnym facetem i super komandosem oraz bodyguardem lepszym niż Kevin Costner, ale z marketingowego punktu widzenia, to niezła kicha jest. :cry:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Advocatus diaboli? :)
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
wszystko można sprawdzić w praniu, kończę tą jałową dyskusję i życzę owocnych treningów nie przed klawiaturą komputera
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
ok zakonczmy dyskusje ale odpowiedz wprost - ile dokladnie cwiczyles u Temkina i czy te techniki z filmow sa jego technikami, ta zebywszyscy wiedzieli nim wydadza opinie o Defendu i WWII Combatives.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
odpowiedziałem ci w innym wątku
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
Nie wiem panie i panowie, czy widzieliście to już wcześniej, bo ja nie. Tzn. widziałem tylko kilkuminutowe fragmenty, a tu jest cały 28 minutowy film ze szkolenia OSS, a w nim większość technik z All- in Fighting/Get Tough wykonywanych "na żywo": [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
...I jeszcze jeden, 25 minutowy film ze szkolenia Home Guard. Też z Fairbairnem oraz Davidem Nivenem w roli narratora! :lol:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Polecam zresztą cały kanał tego użytkownika: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Fairbairn OSS
A oto co znalazłem w czeluściach rosyjskiego internetu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czyli to co jest na filmach w wersji papierowej w sam raz na wieczorną lekturę :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024