Skocz do zawartości


Zdjęcie

MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Wlaczyli w porozumieniu z IBJJF ?


To już musisz pytać IJJF jak to zrobiła, po co i w porozumieniu z kim ... itd.

Szkoda, ze nikt z PZJJ (jak sie domyslam) nie kontaktowal sie w takim razie z bardzo dobra purpura ktora wygrala MP JJ w kat. ne-waza w Zawierciu. "Podkładka" dla ministerstwa by była - bierzemy go bo wygral zawody organizowane przez PZJJ.


Podobnie w tej sytuacji, zapytaj Prezesa PZJJ od kiedy i jak będzie wyłaniana kadra. Być może jeden start w Ne Waza na miesiąc przed MŚ to za mało...ale tak jak mówiłem pytaj Prezesa.

PS PZJJ nie wie kto jest bardzo dobra purpura a kto nie jest bardzo dobra ....PZJJ w ogóle o BJJ mało wie...żeby nie powiedzieć NIC! Stąd może sie wstrzymał.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

...niepodlegające pod ibjjf to sobie mogą organizować, a i tak zawsze będą one drugorzędne i nie zdobędą aprobaty środowiska...


To się okaże czy zdobędą czy nie. Ponadto wytłumaczyłem wam skad się wzięły Oficjalne MP w BJJ w PZJJ.

Więc może przestać się napinać, że ktoś was chce podpożądkowywać kradnie wam "tort" itd.
Po prostu tak wyszło a PZJJ musi się stosować. Jak by IJJF wymyśliło sobie ze ma być konkurencja Full kontakt zamiast semi kontaktu, to PZJJ musiał by się przeorganizować na Full kontakt.

Więc tak jak mówie wasze żale i pretensje do PZJJ są nieuzasadnione.
Jeśli macie swoją oficjalną sportową federacje a IJJF dubluje wam dyscypline to miejcie pretensje do IJJF.

PZJJ w żaden sposób nie loobbował za przyłączeniem konkurencji BJJ do rozgrywek...ale skoro IJJF tak postanowiła to PZJJ czy chce czy nie musi zacząć bawić sie BJJ.

Osobiście uważam, że BJJ jak miało by należeć pod jakis związek to pod PZ Judo.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Chyba właśnie zrozumiałem geniusz Carlosa Gracie Jra. Jako jedyny umiał wziąć całe towarzystwo za twarz i zorganizować zawody dla wszystkich.
Bogumile to co napisałeś to jest gorzej niż nam się zdawało. Światowy spisek mędrców dżu dżitsu niebrazylijskiego.
Jakie są obecnie proporcje popularności MMA/BJJ do reszty sztuk walki widać np w sklepie budovideos, gdzie handluje się akcesoriami do wszystkich sztuk od wing tsun po sumo, ale reklamuje się tylko sprzęt do BJJ i MMA bo na nim się zarabia. Reszta leży w kącie magazynu i się kurzy. Mam nadzieję, że na te twoje mistrzostwa świata chłopaki z Brazylii wystawią Marcelo, Cyborga, Andre i Mendesów. Pozamiatają, zabiorą medali i nie oddadzą.
Jak za starych dobrych czasów papy Helio bywało.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Jeśli o mnie chodzi to zarówno grappling z pod FILA jak i to coś co PZJJ chce stworzyć nie ma nic do zaoferowania.
Oczywiście jest to tylko moja opinia ale patrząc na to trzeźwo... to tak naprawdę nic dobrego mi nie daje bulenie kasiory za licencję czy to w PZZ czy PZJJ.
Weźmy na przykład PZZ.
Startujesz w turniejach lokalnych chcąc dostać się do kadry bo na MŚ czy ME nie można ot tak sobie pojechać.
World Pro: wstęp niby jest dla każdego ale jakoś Abu Dhabi nie po drodze :) więc też trzeba się zakwalifikować(z tym, że sprawa jest postawiona jasno, wygrywasz w jednym turnieju i masz przepustkę).

Załóżmy, że dostajesz się do kadry PZZ: na wyjazd kasy ni ma, trzeba sponsorów. Trzeba dopłacać.(jak mam bulić za wyjazd to już wolę choćby na Mundial do USA skoczyć)
Załóżmy, że wygrywasz trialsy world pro: wszystko opłacone tylko załatwić formalności :lol:

Porównanie jest nieprzypadkowe bo zarówno World Pro jak i Grappling to młodziutkie twory. Który z nich osiągnął globalny sukces i zawitała na nim ścisła czołówka rozpierdalaczy? Dziękuję, dobranoc.

Ps.
Inna sprawa to taka, że grappling to taka liga na miarę możliwości polaków bo do czołówki z world pro to jeszcze nam jak stąd na księżyc(choć to i tak bliżej niż do adcc).
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
To sobie zrobimy Mistrzostwa Polski w Tradycyjnym BJJ , a PZJJ niech sobie robi swoje. :) Dobrze chociaż , że prezes tego zwiazku dobrał sobie do komisji ludzi z bjj, a nie tych z jj, ktorzy g... , co wiedza o parterze.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

IJJF przejmie także ME w Lizbonie i MŚ? ;-) nie, zaczną organizować swoje własne mistrzostwa europy i świata i powiedzą że tamte się nie liczą, bo to u nich wyłania się prawdziwych mistrzów? takie zawody, niepodlegające pod ibjjf to sobie mogą organizować, a i tak zawsze będą one drugorzędne i nie zdobędą aprobaty środowiska... No ale będziemy mieli mistrza świata bjj ijjf i mistrza świata bjj ibjjf :)

mamy już IBJJF, CBJJE, FHJJS (czy jakoś tak), czyli 3 x ME. Będzie jak w boksie: mistrz Polski czy świata organizacji xxx.
przypomniała mi się agro gala Nastula-Wroński, gdzie komentator :) powiedział, że teraz do ringu wyjdzie "trzeci zawodnik w polskim bjj". sprawdziłem nazwisko i się okazało że faktycznie był trzeci na MP 2011. w Pile, jak łatwo się domyślić. i w białych pasach.
my wiemy jak czytać wyniki ale laik nie ma szans się w tym połapać.
w tym tradycyjnym ju jitsu zresztą też jest pierdolnik z nazwami i organizacjami. zdarzają się np sytuacje że ktoś określa swój stopień jako 2 dan ju-jitsu i 1 dan ju jutsu. bo organizacja w której ma 2 dan ma w nazwie ju-jitsu, a ta druga - ju jutsu.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
już nic
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Jest dzięki temu szansa, że nie bedziemy sie jako kraj kompromitować.

A kogo obchodzą "marionetkowe" MŚ w Kolumbii?

Najwyżej pójdzie fama w świat, że Polska jest w BJJ cienka.

czy za takie teksty dostajesz od PZJJ ekstra kesz? Przeciez na tych zawodach nie bedzie nikogo kto sie liczy w Bjj, pliz...

Natomiast za startami w Kadrze Narodwej pod PZJJ stoją Klasy Sportowe, Stypendia za medale,sponsorowane wyjady na zagraniczne zawody z 5-6 razy w roku i dla najepszych stypendia z UM, z AWF-ów, Ministerwa Sportu itd.

Ta, już ludzie z grapplingu się dorobili...

Z pewnością niektóre tatmtejsze związki sportowe oferują zawodnikom o niebo więcej. Być może tamtejsi zawodnicy nie muszą po kopalniach zapierdalać żeby móc trenować i startować....jak to u nas w Polsce wygląda.

Teraz jestem pewien, że nie wiesz nic o światowym bjj. Goście z tego żyją i mają sponsorów. Czyli za teksty płaci Ci PZJJ? Ile, grzecznie pytam?

Mielibyście swój zarząd z kompetentnych ludzi. To mówiliście, że macie w dupie ...leśnych dziadków.
To o co teraz te wszystkie pretensje ?


Może o to, że ktoś nam się wp!@#$la w nasze sprawy i coś decyduje o nas bez nas...

Prawo do nazwyania czegoś MP maja jedynie Polskie Związki Sportowe.
Jeśli nie chcecie w takich MP startować to nie statujcie...

To te same związki sportowe, które 7 lat olewały istnienie naszych MP? Nagle przypomniały sobie że robią ważne zawody?

Jeśli chcecie sobie organizować turnieje na których będzie o wiele wyższy poziom umiejętności i lepsi zawodnicy to sobie organizujcie...nikt wam nie zabrania... ale MP to i tak nie będą.


Rotfl

Po za tym, nie rozumiem co komu szkodzi pojechać na takie MP i złoić wyszytkim dupy udowadniając, że jest się najlepszym ?

Jak na MP przyjadą sami słabeusze to najlepszy słabeusz w kategori bedzie oficjalnym MP! ..i huj Ci z tego, że jesteś od niego lepszy jak siedzisz w domu. Ty nie jesteś MP on jest. Koniec kropka!


To powiesz np. Rogerowi Gracie albo Mendezowi, że nie jest mistrzem świata bo nie startował w Kolumbii? MEGA rotfl

Równie dobrze ja mogę mówić, że jestem jedynym i najlepszym Mistrzem Olimpijskim w Judo i zmiótł bym każdego w swojej wadze. Ale nie jeżdże na Olmpiady mam je w dupie. Bo nie lubie zarządu PZ JUDO. Więc nie staruje w zawodach pod patronatem PZJ


Nie porównuj jakichś tam MŚ "na szybko" w Kolumbii do Olimpiady do której się niektórzy całe życie przygotowują + nigdy nie przebił byś się przez eliminacje do Igrzysk bo gdyby było inaczej już byś się chwalił, że na olimpiadzie byłeś. Ta, że argument uważam za słaby...

Bardzo gładko wszystko argumentujesz,szkoda, że bez wiedzy o współczesnym światowym bjj. Trzymaj się judo.
pzdr gnz
  • 0

budo_maca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Nie wiem czy "kolejne zawody" to good idea. Pojawil sie grappling FILA i od razu sie pokazalo, ze a to kadra, ze a to stypendia, ze a to nowe wyzwania itd a elita na PP 2011 lezala odlogiem. Na ostatniej lidze w tej elicie purpury musialy startowac (a z nimi niebieskie pasy co chcialy przykozaczyc w purpurach) zeby ta elite w ogole rozegrac. Jak tak dalej pojdzie to nie bedzie komu kibicowac na zawodach bjj ani po co jechac hektar drogi zeby zobaczyc ciekawe walki. To do czego zmierzam to obnizenie rangi zawodow bjj. Tak ze nie wiem czy romans z PZZ wyszedł naszemu srodowisku na dobre bo sie skonczyl sport prawdziwie amatorski a zaczelo zwiazkowe kombinowanie z liczeniem na zwiazkowe gruszki na wierzbie.
Teraz patrze ze sa tacy co ich i ich klubow na pudłach a i to na turniejach w ogole nie widac a sie zrobili sami nagle przedstawicielami calej reszty. :oops: zal.pl


Na ostatniej lidze to było mało osób z uwagi na nagłą zmianę daty na wczesną. Na turnieju grapplingu, który był niedługo po tym(przed tym? już nie pamiętam) i miałby niby wpłynąć na ligę były większe pustki.
Argument nietrafiony.

Zmiana terminu ligi i podanuie go do wiadomosci w ostatniej chwili to byla mega zenada i naduzycie zaufania jakie ludzie maja do marki "Liga Bjj" skoro juz o tym mowa. Rzeczywiscie zawodnicy chyba przez to olali taki uklad i tu Twoja racja. Ale po PP 2011 wprost mowiono ze czesc czolowki nie przyjechala przez grappling FILA i zdaje sie nawet J. Wrobel w wywiadzie o tym mowil.

maca - nie masz do konca racji. Zawodów powinno być jak najwięcej, bo niby gdzie mają zdobywać doświadczenie młodzi ludzie? Problem jest raczej taki, że nie ma zawodów lokalnych, dla początkujących , lub dla wszystkich ale koleżeńskich na zasadzie zdobywania doświadczenia.Każdy chce od razu robić MP, puchary itd. Na takim Śląsku, gdzie jest sporo klubów i małe odległości nie ma żadnego turnieju o zasięgu lokalnym, a przecież wszyscy się znają, mają lepszy czy gorszy ze sobą kontakt, a mimo to nie ma żadnego lokalnego turnieju. A przecież przy 3 milionach mieszkańców w odległości godziny jazdy w każdą stronę powinny się odbywać co najmniej raz na kwartał, jeśli nie co miesiąc.

Ale ja pisalem o czyms zupelnie innym. Nie o loklanych turniajch tylko o imprezach rangi MP ktore ktos okreslil ze "dobrze ze sa kolejne zawody".
  • 0

budo_griffin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Myślę, że skoro w komisji są ludzie związani z BJJ, którzy wnieśli swój wkład w rozwój tego sportu (i są przedstawicielami części klubów) w Polsce to taki ruch może doprowadzić do podziałów w całym polskim środowisku BJJ. Najgorsza sytuacja będzie wtedy gdy część klubów będzie uznawać jedne MP, a część inne MP. Tak jak przedmówcy powiedzieli, doprowadzi to głównie do obniżenia poziomu na zawodach. Ale czas pokaże jak będzie...

Pozdrawiam.
--
Marcin
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Te kluby które zgarniaja zdecydowana większość medali na MP nie sa w komisji.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Nie wiem czy "kolejne zawody" to good idea. Pojawil sie grappling FILA i od razu sie pokazalo, ze a to kadra, ze a to stypendia, ze a to nowe wyzwania itd a elita na PP 2011 lezala odlogiem. Na ostatniej lidze w tej elicie purpury musialy startowac (a z nimi niebieskie pasy co chcialy przykozaczyc w purpurach) zeby ta elite w ogole rozegrac. Jak tak dalej pojdzie to nie bedzie komu kibicowac na zawodach bjj ani po co jechac hektar drogi zeby zobaczyc ciekawe walki. To do czego zmierzam to obnizenie rangi zawodow bjj. Tak ze nie wiem czy romans z PZZ wyszedł naszemu srodowisku na dobre bo sie skonczyl sport prawdziwie amatorski a zaczelo zwiazkowe kombinowanie z liczeniem na zwiazkowe gruszki na wierzbie.
Teraz patrze ze sa tacy co ich i ich klubow na pudłach a i to na turniejach w ogole nie widac a sie zrobili sami nagle przedstawicielami calej reszty. :oops: zal.pl


Na ostatniej lidze to było mało osób z uwagi na nagłą zmianę daty na wczesną. Na turnieju grapplingu, który był niedługo po tym(przed tym? już nie pamiętam) i miałby niby wpłynąć na ligę były większe pustki.
Argument nietrafiony.

Zmiana terminu ligi i podanuie go do wiadomosci w ostatniej chwili to byla mega zenada i naduzycie zaufania jakie ludzie maja do marki "Liga Bjj" skoro juz o tym mowa. Rzeczywiscie zawodnicy chyba przez to olali taki uklad i tu Twoja racja.

No wpadka troche ale ja tam i tak na ligi będę jeździć bo są to fajne turnieje.

Ale po PP 2011 wprost mowiono ze czesc czolowki nie przyjechala przez grappling FILA i zdaje sie nawet J. Wrobel w wywiadzie o tym mowil.

A no racja, wtedy chyba drugiego dnia czy tygodnia był ten grappling, true, true.
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

BTW Ciekawe jak podjedą do tego tematu czołowi zawodnicy BJJ w innych krajach ? Być może nie ma tam takiej chorej sytuacji jak Tu.

Z pewnością niektóre tatmtejsze związki sportowe oferują zawodnikom o niebo więcej. Być może tamtejsi zawodnicy nie muszą po kopalniach zapierdalać żeby móc trenować i startować....jak to u nas w Polsce wygląda.

:lol:
raz na jakiś czas pojawiają się w Polsce ci "czołowi zawodnicy BJJ w innych krajach" , zapytaj ich na jakich zawodach startują, które zawody są dla nich wyznacznikiem poziomu sportowego i które medale są najbardziej wartościowe. Aha - i nie zapomnij zapytać jak mocno są wspierani przez związki sportowe w swoich krajach :) :)

Tak jak napisał Gonzo - jednym postem pokazałeś, że kompletnie nie masz pojęcia jaka jest sytuacja w światowym BJJ i kto jest kto.

Róbcie co chcecie, kto Wam zabroni. Tylko nie obiecujcie stypendiów, sponsorowanych wyjazdów itp., już w przypadku PZZ wyraźnie widać jak to działa.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Tak jak napisał Gonzo - jednym postem pokazałeś, że kompletnie nie masz pojęcia jaka jest sytuacja w światowym BJJ i kto jest kto..


Ależ ja wcale nie ukrywam, że nie mam o tym kompletnie zielonego pojęcia. Jak i o smamym BJJ mam blade pojęcie.


Co do sedna sprawy...
Nie rozumiem waszej śmiesznej agresji na mnie. Dziele się z wami wiedzą którą zaczerpnąłem bezpośrednio od zarządu PZJJ ....a Wy macie jakieś śmieszne pretensje do mnie.

Co człowiek napisze to się kurwa nawklejacie tych księżyców loluów .. Jakbyście byli co niektórzy pojebani...
Ten co zwietrzył we mnie płatnego agenta to już w ogóle.. jakiś desperat.
ja na dzień dzisiejszy nawet członkiem PZJJ nie jestem.

...dajcie se na luz. Ja tam mam głęboko w DUPIE gdzie będziecie czy chceice sobie strtować. Życze BJJ jak najlepiej niech się rozwija w Polsce do najwyzszego na Świecie poziomu.

Abstrahujac od co niektórych bezsensownego pierdolenia.. Będe do tego stopnia miły, że podziele się kolejną informacją.

Bo wczoraj oglądałem MŚ Kolubi na żywo....no i cóż. :roll:

Wniosek nasuwa sie taki ....że jednak ktoś w PZJJ ostrzy sobie zęmby żeby BJJ wziąć z własnej inicjatywy pod swoje skrzydła.

Z tego względu, że IJJF nie włączyła żadnego BJJ do rozgywek....tylko włączyła konkurencje Ne Waza.

Zaś najwyraźniej dla PZJJ to jest konkurencja BJJ skoro puszcza w eter takie informacje. Roszcząc sobie w ten sposób prawo do BJJ.

Jak by nie patrzeć to Ne Waza z goła różni się przepisami od BJJ.

Z "Barazyliczyków" nie widziałem tam nikogo ! Startowali w Ne Waza Ci sami co Fightingu.

Więc tak jak mówie całe zamieszanie ....spreparowane. Najwyraźniej dla pretekstu potrzeby brania BJJ pod skrzydła.
Co gorsza Sam się dałem nabrać !

Jak widnieje na str, PZJJ powstała również komisja do MMA także może PZJJ będzie chciał organizować MP w MMA :roll:

Także tak jak mówie sprawa sie rypła od razu. Jednak możecie mieć pretensje do PZJJ się miesza w wasze sprawy. Do tej pory palcem nie kiwnął ...a teraz jak BJJ tak ruszyło chce spijać śmietankę.


Co do samych MP to zdania nie zmieniam. Wyłączne prawo do organizowania MP w kraju maja PZ Sportowe.

I co byście nie zrobili ....nie zmienicie tego.

Jak już jesteście w kręgu zainteresowań PZJJ to jak będziecie się upierać i nazywać jakiś turniej Mistrzostwami Polski....może się już zacząć liczyć z jakimiś prawnymi konsekwencjami ...jak to się już zdażało w przeszłości z innymi.

Nie przeszkadza wam to w żaden sposób organizować sobie najbardziej prestiżowe w roku turnieje....filanł ligi ...czy jak tam nazwać kontynując obrany własny ! kierunek Organizujac zawody na najwyższym w Polsce poziomie.
...ale MP w BJJ to nie będą do póki nie dogadacie się albo z PZJ albo z PZJJ.

Ponadto jeśli chodzi o same NE WAZA, to medale zdobyte na MP uprawniaja do klas sportowych i stypendiów. Medale zdobyte na ME MŚ ..tak samo.
Mój kumpel bierze już stypendium jakieś tam, za min. Ne Waza ...więc nie opowiadajcie, że się nie da.

W PZJJ nikt nie jeździ za własną kase na MŚ czy ME. Teraz była własnie taka sytuacja, że jeden koleś chciał jechać za własną kase w kat 77 bo nie było reprezentanta w tej kat....i Ministersto nie zgodziło się.

Co do tego całego Ne Waza to nie rozumiem co komu szkodzi wystartować ?

Także podsumowując dajcie sobie goście trochę na luz. Bo Bogumil jest przyjacielem BJJ i przez to Waszym a nie wrogiem. Sam planuje jeszcze co najmniej z raz zorganizować taki turniej w Parterze... na który głównie będe zapraszał gości z BJJ.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Nie rozumiem waszej śmiesznej agresji na mnie.


to nie agresja, tylko bardziej irytacja, którą jeszcze pogłębiasz takimi jak ten tekstami:

Co do samych MP to zdania nie zmieniam. Wyłączne prawo do organizowania MP w kraju maja PZ Sportowe.

mówisz to ludziom, którzy ten sport w Polsce tworszyli, sami organizowali zawody, coś na nich osiągali. I TY im dziś mówisz, że oni nie mają do czegoś w kwestii BJJ prawa? I na oklaski czekasz? :)

Jak już jesteście w kręgu zainteresowań PZJJ to jak będziecie się upierać i nazywać jakiś turniej Mistrzostwami Polski....może się już zacząć liczyć z jakimiś prawnymi konsekwencjami ...jak to się już zdażało w przeszłości z innymi.

ocho, teraz to wszyscy PZJJ pokochają z pewnością. a już na pewno wszyscy się przestraszą.

ale MP w BJJ to nie będą do póki nie dogadacie się albo z PZJ albo z PZJJ.

tia... :roll:


Grzegorz Kloc na ten temat:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Nie wiem , czy dobrze zrozumialem , to co napisał Bogumił. Światowa Federacja właczyła do swoich zawodów konkurencję ne-waza a nie bjj??Jezeli tak, to po co PZJJ robi cos takiego jak komisję bjj?? Wystarczyłoby zeby zrobil komisję o nazwie ne-waza i nie byloby problemu, nawet z tym, ze byliby w niej ludzie z bjj.

Tak poza tym zastanawia mnie, jak doszło do wyboru członków tej komisji bjj w PZJJ? Dlaczego wybrani zostali panowie A,B,C a nie np. X,Y,Z?? Czy PZJJ kontaktował się tylko z jednymi , a innych pominał , czy moze kontaktowal sie ze wszystkimi znaczacymi w polskim bjj, a częśc nie chciałą dołączyć?? Czy moze specjalnie wzieto jednych, a z innymi sie nawet nie kontaktowano, żeby rozbic środowisko bjj w Polsce?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Wniosek nasuwa sie taki ....że jednak ktoś w PZJJ ostrzy sobie zęmby żeby BJJ wziąć z własnej inicjatywy pod swoje skrzydła.
Z tego względu, że IJJF nie włączyła żadnego BJJ do rozgywek....tylko włączyła konkurencje Ne Waza.
Zaś najwyraźniej dla PZJJ to jest konkurencja BJJ skoro puszcza w eter takie informacje. Roszcząc sobie w ten sposób prawo do BJJ.
Jak by nie patrzeć to Ne Waza z goła różni się przepisami od BJJ.
Więc tak jak mówie całe zamieszanie ....spreparowane. Najwyraźniej dla pretekstu potrzeby brania BJJ pod skrzydła.
Co gorsza Sam się dałem nabrać !

Czy możesz podać odnośnik do jakiegoś oficjalnego dokumentu IJJF który opisuje nową konkurencję ne-waza IJJF i precyzuje przepisy lub w najgorszym razie sam je opisać? I dalej w jaki sposób PZJJ może zaszkodzić organizatorom MP BJJ?

Z "Barazyliczyków" nie widziałem tam nikogo ! Startowali w Ne Waza Ci sami co Fightingu.

Ci sami judocy i jujitsucy z PZJJ co na śląskich zawodach ne-waza miesiąc temu? W takim razie zawody pod nazwą "MP BJJ PZJJ" będą miały megapoziom :roll:


Jak widnieje na str, PZJJ powstała również komisja do MMA także może PZJJ będzie chciał organizować MP w MMA :roll:

Już chyba organizuje pod szyldem ALMMA i PZAMMA.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

...mówisz to ludziom, którzy ten sport w Polsce tworszyli, sami organizowali zawody, coś na nich osiągali. I TY im dziś mówisz, że oni nie mają do czegoś w kwestii BJJ prawa? I na oklaski czekasz? :)


Bo taka jest prawda. Mistrzostwa Polski może organizować w kraju tylko powołany do tego Związek Sportowy.

Możesz być Najlepszy w Kraju w BJJ i tak oficjanym Mistrzem Polski nie będziesz. Jak nie wierzysz to idź z tym swoim medalem do UM po stypendium to Ci jeszcze sprawę zrobią za próby wyłudzenia...

Nie wiem czego tu nie rozumiesz.
Jak ja zrobie sobie turnieje w Judo ...w całej polsce i uwieńcze je Turniejem, które nazwe Mistrzostwa Polski w Judo to będą medaliści tych zawodów Mistrzami Polski w JUDO ? ...bez względu na poziom.


Zresztą chłopaki ... jak tak... to więcej już nie powiem NIC! Człowiek w dobrej wierze mówi co wie ...żebyście wiedzieli co się święci
... a wy macie ...do mnie pretensje ? 8O

Grzegorz Kloc na ten temat:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ogólnie dobrze gosć mówi....z tym jedynie, że niestety nie będzie się dało utworzyć Polskiego Związku BJJ..mówi o tym ustawa o sporcie kwalifikowanym.

...a to z tego względu, że przepisy walki nie określają o odrębności dyscypliny. BJJ zawsze będzie podlegało prawnie pod albo Judo albo Ju Jitsu. Nic się z tym nie zrobi.

Trzeba by było zmienić ustawę..żeby coś takieog mogło się udać.
Sami oceńcie szanse... :roll:

TZN..Tylko Ja wiem jak tą sytuacje rozwiązać i żeby było dobrze :) ....



Odnośnie stypendiów ...to nie PZJJ głównie przyznaje stypendia ze swojej kasy jak to kolega w wywiadzie zasugerował ...chociaż też.

Tylko Klasa Sportowa nadana przez PZJJ i medale na MP. upoważnia zawodnika do stypendium.

Przykład. Pan X I Y na MP w Ne Waza w Zawierciu wywalczył Złoty Medal.

W związku z tym powinien wystąpić do PZJJ o nadanie klasy sportowej w tym przypadku jest to klasa

Klasa sportowa Mistrzowska (M) - za zajęcie:
1,2 miejsca w kat. Senior podczas MP i PP.


Nastęnie po uzyskaniu od PZJJ tej klasy sportowej powinien udać sie z tym do właściwego dla siebie Urzędu Miasta do referatu sportu i złożyć wniosek o stypednium. Ma do tego pełne prawo. UM powinien mu takie stypendium w świetle prawa przyznać.!!!

Za zwyczaj nie jest to jakaś kwota nie wiadomo jaka ....może to być 200zł zależy od wyników w sporcie ..ale zawsze coś.
W zlaeżności też od budżetu i od miasta. Jeśli będzie to miasto które ma np I lige Piłki nożnej + iluś tam światowych medalistów z róznych dziedzin ...może być ciężko o kwotę stypednium. Z durgiej strony np w jakimś tam mieście gdzie kompletnie nic się w Sporcie nie dzieje może to być na prawdę przyzwoita kwota.

Może UM nie przyznać mu od razu ...ale jak zdobędzie kolejny medal znów ponowi wniosek w końcu to stypedium otrztma.

Więc te argumenty, że PZJJ sam nie ma kasy, więc nie da ...są tylko nietrafnymi domysłami...bo nie w ten sposób to działa.

Ponadto to ..jak zawodnik wywalczy medal MŚ czy ME ...to w zasadzie nie mam mowy, żeby jakiegoś stypendium z UM i Ministerstwa nie otrzymał.

Podobnie może uczynić na uczelini. Np AWFy dają czasem jekieś pare stówek za MP itd...

...i jeszcze odnośnie reprezntacji Polski.
PZJJ chce mieć silną kadre (jak się okazuje) w Ne Waza :roll: ...bo PZJJ jest zależny od wyników międzynarodowych.
A skoro Ne Waza od niedawna to oficjana honorowana przez Ministerstwo konkurencja to im więcej medali tym większy budżet roczny!

T chyba normalne, że PZJJ stara sie pozyskać w jakiś sposób dobrych zawodników.

Inna sprawa to, że jak zwykle robi to od dupy strony, stosując jakieś przewrotne metody. ..które zamiast zwoleników przyspażaja mu wrogów.

Jak to powiedizał kolega z YT stosując ciosy poniżej pasa...lekceważąc ogrom pracy ludzi, którzy na wynikii BJJ w Polsce zapiedalali od zera... za swoje. Rozbijając dotychczasową strukture.

Co do samego BJJ to było pewne, że do takiej sytuacji prędzej czy później dojdzie.

Tak jak mówiłem ok dwóch lat temu... powinniście wtedy się zorgaznizować wybrać reprezentantów i zaproponować PZJJ organizacje MP w BJJ pod jego patronatem. Licencja w PZJJ zawdonika kosztuje zdaje się 15zł.

Mogły by wówczas to być te same zawody, które mówicie ... i je wszyscy honorują za MP w BJJ. Ponadto PZJJ daje kase na organizacje... a kasa za startowe idzie i tak do klubu, który organizuje MP.

Mieli byście to do czego dążycie na legalu i nikt by się wam nie wpierdalał. (Patrz MP w Ju Jitsu Full Kontakt w Bytomiu.)
W owym czasie na pewno PZJJ by na to przystał bo ...chętnie zgadzał sie na organizacje róznych zawodów pod ich sztandarem. Bo nie kiwnął nawet palcem a miał się w podsumowaniu roku czym w Ministerstwie czy w COSie wykazać.

A tak to teraz PZJJ wobec ogromnego zainteresowania BJJ wyciąga łape i robi sobie MP w BJJ na swoich warunkach kiedy mu pasuje.... w swój charakterystyczny wywrotowy sposób ...i bez względu, czy kogoś lekceważy czy obraża czy się komuś podoba czy nie ....ma do tego pełne prawo. (nie mylić z morlanym prawem)

A BJJ jak było ...w czarnej dupie z legalizacją oficjalnego związku ...tak niestety jest i będzie dalej... :roll:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Nie wiem , czy dobrze zrozumialem , to co napisał Bogumił. Światowa Federacja właczyła do swoich zawodów konkurencję ne-waza a nie bjj??Jezeli tak, to po co PZJJ robi cos takiego jak komisję bjj?? Wystarczyłoby zeby zrobil komisję o nazwie ne-waza i nie byloby problemu, nawet z tym, ze byliby w niej ludzie z bjj.


No oglądając MŚ w Kolmbi,....na to wygląda.
Po co komisja BJJ ? .. to już musisz Prezesa zapytać. Możesz to zrobić oficjalnie ...i niech Ci oficjalnie odpowie. Po co mamy snuć domysły..i forumłować błedne wnioski. ?

Ja już się dałem nabrać na jak się okazało plotke jakoby IJJF włączyło BJJ do swoich rozgrywek...i przez to narobiłem nie potrzebnie zamieszania.

Czy PZJJ kontaktował się tylko z jednymi , a innych pominał , czy moze kontaktowal sie ze wszystkimi znaczacymi w polskim bjj, a częśc nie chciałą dołączyć?? Czy moze specjalnie wzieto jednych, a z innymi sie nawet nie kontaktowano, żeby rozbic środowisko bjj w Polsce?


To tylko speckulacje ale myślę, że raczej kontatkował się z wybranymi... zaproponował im przystąpienie do PZJJ i w ten sposób wybrani... się sami do komisji wybrali...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Dzięki za @, sprawdź skrzynkę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024