Skocz do zawartości


Zdjęcie

MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Hmm czyli dalej jest ne-waza, z tym, że wzięli na stołki paru gości. Może się mylę ale wygląda na to, że chcą wprowadzić zmiany w przepisach cbjj żeby były konkurencyjne. Już wprowadzili zmiany związane z wagą, na które ludzie narzekali.

Bogumił dobrze gadasz ale z tym całym uznawaniem zawodów itd... widzisz, no więc niektórzy jeżdżą na zawody nie dlatego, że chcą medalik, stypendium i żeby można było go "mistrzem" nazywać co bardzo dumnie brzmi przed koleżankami ale chcą być coraz lepsi więc jeżdżą tam gdzie jest dobry poziom a nie na jakieś niewiadomo co w Jaworznie(bo w sumie niie wiadomo co to ma być :) ).
  • 0

budo_avatar88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
SoS -rzecz w tym, że to się nie wyklucza. Można jeździć na różnego typu zawody, Liga, World Pro, różnego typu Puchary i te jedne zawody w Jaworznie nie zrobią żadnej różnicy, a jeśli można na nich coś zyskać to tylko +. Nie widzę powodu by dzielić zawodników na tych "prawdziwych", którzy zaliczą jedynie turnieje starej daty i "zdrajców" startujących dla PZJJ, Grapplingu czy gdziekolwiek kto stworzy nowe zawody. Najgorsze zawody są lepsze niż najlepszy trening. I nie ma się co oszukiwać -większość trenujących to ludzie młodzi, bez kasy, dla których wydatek ok 200zł za samo wpisowe na Trialsy, dojazd, nocleg to wydatek nie do przeskoczenia i jeśli jest choć mała szansa by zapewnić im choćby trochę kasy to... to tylko się cieszyć i korzystać. ;-)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

SoS -rzecz w tym, że to się nie wyklucza. Można jeździć na różnego typu zawody, Liga, World Pro, różnego typu Puchary i te jedne zawody w Jaworznie nie zrobią żadnej różnicy, a jeśli można na nich coś zyskać to tylko +.

Z jednej strony zgadzam się ale z drugiej to nie bawiło by mnie to... a tak jakby o to chodzi żeby mieć z tego frajde. A co mi z tego, że zwrócą mi się koszty wypadu do Jaworzna gdzie nikomu nie chce sie jeździć i poziom jak na grupie początkujących?

Nie widzę powodu by dzielić zawodników na tych "prawdziwych", którzy zaliczą jedynie turnieje starej daty i "zdrajców" startujących dla PZJJ, Grapplingu czy gdziekolwiek kto stworzy nowe zawody.

Ja nikogo zdrajcami nie nazywam ;) i nie wprowadzam podziałów. Wyrażam swoje zdanie, wg. którego to strata czasu a dlaczego to wg. mnie strata czasu to napisałem już wcześniej.

Najgorsze zawody są lepsze niż najlepszy trening.

Oszalałeś chyba :) :)

I nie ma się co oszukiwać -większość trenujących to ludzie młodzi, bez kasy, dla których wydatek ok 200zł za samo wpisowe na Trialsy, dojazd, nocleg to wydatek nie do przeskoczenia i jeśli jest choć mała szansa by zapewnić im choćby trochę kasy to... to tylko się cieszyć i korzystać. ;-)


Nie no pewnie, że tak. Dlatego mówię, że to piszę z własnej perspektywy. Jestem po studiach i teraz pracuję więc nie chce mi się marnować dni urlopowych na jakieś Jaworzna gdzie za organizację biorą się goście co jak Yama zauważył nic jeszcze nie organizowali i łapią się za MP... pomijając już nawet sędziów heheh
No ale jak studiowałem to ossstro oszczędzałem żeby mieć kase na to wszystko(jak wyjazd był 3 dniowy, badania sie skończyły akurat i trzeba bulić, do tego ubezpieczenie, noclegi, żarcia, wpisowe, pociągowe... ) i dla studenciaków to z pewnością fajna opcja, że conajmniej zwróci im się kasa za wyjazd.
  • 0

budo_marbie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na tej stronie są przepisy Światowej Federacji Ju-jitsu (Ne waza Judo-Ju-Jitsu known as "Brazilian" refereeing rules) według których były rozgrywane te MŚ w Kolumbi
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
No właśnie Marbie mnie ubiegł. Dokładnie tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Już wszytko wiem. Teraz mam konkret informacje.

No więc jednak jest tak jak mówiłem na początku. Mniej więcej.

Czyli IJJF włączyła do swoich rozgrywek konkurencje BJJ nie jest to włączenie waszej Ligi w której gdzieś tam startujecie na Świecie. Tylko można powiedzieć -nie wiem jak to nazwac- dodanie konkurencji do repertuaru zawodów organizwoanych przez IJJF.

Stąd jednak powiedzmy, że PZJJ jest "moralnie czysty" bo wziął się jednak za BJJ poniekąd z przymusu. Tak jak mówiełm na początku.

Jak się okazało. Kolumbia zorganizowała te MŚ + jeszcze mase innych zawodów w dysyplinach nie olimpiskich. ..ponieważ Kolumbia będzie organizowała za dwa lata WORLD GAMES - "Olimpiade" Sportów Nie olimpijskich.

Jest potwierdzona informacja, że właśnie to całe "Ne waza Judo-Ju-Jitsu known as "Brazilian" refereeing rules"
będzie na tych World Games jako odrębna konkurencja.

Kwalifikacje na W/W Igrzyska otrzyma 8 najlepszych w raningu na Świecie osób własnie z zawodów IJJF które zostaną rozegrane w ciągu tych właśnie dwóch lat.

Nie wiem tylko czy te MŚ, które się odbyły w Kolumbi tez sie wliczaja w to czy nie...ale wydaje mi się, że tak.

Także tak się sprawa ma.
Macie dodatkowe pole do popisu. Oczywiście jeśli ktoś ma ochotę.

Jeśli nie... w dalszym Ciągu macie swoją lige swoje rozgrywki ...

Tylko tak jak mówiłem, nie Nazywajcie Finału Ligi- Mistrzostwami Polski czy Pucharem Polski, żeby się do was nikt nie czepiał. I to nie mówie JA!.. bo mi przeszkadza tylko po prostu podpowiadam co robić żeby dano wam spokój...i nie wtrącano się w waszą Lige.

Można finały ligi "BJJ nazwac np Finał Zawodowej Polskiej Ligi BJJ" lub Puchar Najlepszego zawodnik BJJ w Polsce"..i tez jest fajnie a nawet jeszcze bardziej prestiżowo.

Reszte możecie robić co wam się podoba.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Stąd jednak powiedzmy, że PZJJ jest "moralnie czysty" bo wziął się jednak za BJJ poniekąd z przymusu. Tak jak mówiełm na początku.


Tak samo moralnie czysty jak wziecie sie za MMA :cool:

Potem oczywiscie warto bylo postraszyc chlopakow z BJJ ze od teraz uzywaja nazwy Mistrzostw Polski nielegalnie (no chyba ze sie przylacza) - warto tez bylo wspomniec ze beda mieli klopoty jak postapia inaczej :)

Zwiazek rządzi Zwiazek radzi Zwiazek nigdy cię nie zdradzi ;)

A mowilem Wam chlopaki jeszcze na poczatku vortalu ze trzeba zadbac o wlasne struktury ;)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Tak samo moralnie czysty jak wziecie sie za MMA :cool:
...
Potem oczywiscie warto bylo postraszyc chlopakow z BJJ ze od teraz uzywaja nazwy Mistrzostw Polski nielegalnie


Sam Martius widzisz, że w przypadku BJJ to inicjatywa była jednak po stronie IJJF. Więc Związek nie miał za bradzo wyboru jak organizować zawody właśnie w tej konkurencjj, jeśli chce powalczyć na Świecie.

Z resztą ...PZJJ nawet nie próbuje bronić.

Osobiście uważam, że Związek powininen skupić się na Sportowym JJ ...bo po kilkunastu latach działalności pomimo doskonałych wyników w Świecie Sportowym, co akurat jest zasługą Zawodników i Trenerów, cała reszta jest w powijakach....i mam wrażenie po ostatich MP w Zawierciu, że stacza sie to wszytko w przepaść po mału.

Stąd może PZJJ chwyta sie "nowych rozwiązań" ...jak widać - wbijając sobie gwoździe do trumny.

Co do straszenia to ja nikogo nie miałem zamiaru straszyć, tylko po przyjacielsku dałem cynk.

Żeby goście nie mieli po tem takich kłopotów jak zdaje się Ty kiedyś miałeś.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Żeby goście nie mieli po tem takich kłopotów jak zdaje się Ty kiedyś miałeś.


Niech by sprobowal mi robic klopoty ... ;)

Ale telefony do Burmistrzow Miast od władz Zwiazku i blokowania innych turnieji JJ nawet o zwykłych nazwach jest szeroko znane w srodowisku JJ a niedlugo zostanie poznane w srodowisklu BJJ.

Na cale szczescie wiekszosc wladz lokalnych nie zwraca uwagi na nieuzasadnione roszczenia Zwiazkowe ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
No okej, nazwali to "Ne waza Judo-Ju-Jitsu"(?). Wynika stąd, że te związkowe mp to powinno być "Mistrzostwa Polski Ne waza Judo-Ju-Jitsu", nie istnieje coś takiego w ramach ich związku jak "Brazylijskie Jiu-Jitsu".
No więc związek robi zawody w czymś co w ramach związku nie istnieje, podając zestaw reguł jako: cbjj(czyli defacto nie są to ich przepisy).

Czyli te całe MP to poprostu coś jak te wcześniejsze zawody "pod patronatem pzjudo"?
Bo żem się pogubił co to ma być.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
jest komisja BJJ przy PZJJ tak jak i komisja MMA - beda przepisy i BJJ nie tylko ne-waza
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Więc jest sobie komisja bjj i tak jak komisja mma, w ramach której będzie odbywać się Amatorska Liga MMA, spróbują przywłaszczyć sobie Mistrzostwa Polski Bjj?
Jeśli tak to w takim razie z jakiej paki skoro w PZJJ nie ma czegoś takiego jak "Brazylijskie ju jutsu"? Równie dobrze mogą sobie koluchstyl zajebać przy okazji :)

Trochę nie czaje o co chodzi z tymi komisjami. Robią sobie komisje byle gówna i raptem to gówno sobie przywłaszczają w ten sposób?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Na cale szczescie wiekszosc wladz lokalnych nie zwraca uwagi na nieuzasadnione roszczenia Zwiazkowe ;)


No ale w przpadku MP i PP były by uzasadnione.

Więc dmuchnąłem na zimne ...bo bez urazy Martius jakieś tam zawody w Tradycyjnym JJ "Koziej Wólce" to jedno...ale BJJ w Polsce to wpełni Profesjonalny Sport Walki ! Który szkoli na wysokim zawodniczym poziomie teraz już mase ludzi w Polsce.
Nie chciał bym żeby ktoś temu środwisku próbował szkodzić... czy zaszkodził jakkolwiek.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Trochę nie czaje o co chodzi z tymi komisjami. Robią sobie komisje byle gówna i raptem to gówno sobie przywłaszczają w ten sposób?


Nie jest to tak do końca. Według ustawy daną dyscypline sportu moze reprezentować tylko jeden Związek Sportowy w kraju. Teraz jeszcze ta ustawa została dodatkowo obostrzona....
W karate jest ileś tam odmian to Ministerstwo dało im ileś tam czasu żeby się dogadali i stworzyli wspólne Władze Zwiąskowe...albo przestanie Karate wspierać.

Różnice w przepisach walki nie stanowią o odmienności dyscypliny. BJJ to jest ta sama Dyscyplina czy Sztuka Walki co JJ według ustawy!!!.
Może bardziej nawet Judo niż JJ .Bo w zasadzie BJJ to Judo...ale jak się nazywa JJ to podlega pod PZJJ. No chyba, że PZ Judo złożył by jakieś roszczenia...to jedynie podległość pod związek mogła by się zmienić.

Tylko PZJJ może organizować Mistrzostwa Polski Puchary Polski powoływać oficjalnych reprezentantów kraju nadawać kalsy sportowe organizowac kursy instruktorskie i jeszcze ...inne w dyscyplinie JJ

Więc jeśli PZJJ do tej pory się nie interesował BJJ to się nie interesował. Teraz jak się już zainteresował. To lepiej nie robić zawodów o nazwie MP i PP w BJJ ...bo wświetle prawa jest to nie dopuszczalene.

Także PZJJ jest powołany ustawowo do reprezentowania WSZYTKIEGO co z definicji zawiera Ju Jitsu.

PZJJ nie może np wchodzić w kompetencje Graplingu itp. "styli zapaśniczych".

Co do MMA to można dyskutowąć. Bo jest to, jak by nie patrzeć, JJ Full Kontakt ...tyle, że bez GI...także nie wiem jaka tu jest interpretacja.

Tak jak mówiłem PZJJ nic nie może środowisku BJJ zrobić po za doczepieniem się o MP i PP. ...i narobieniem komuś Gnoju. :roll:
Gdybym nic nie powiedział to pewnie prędzej czy później by tak było...

Możecie dalej tworzyć profesjonalną niezależną, zawodową lige BJJ...czy jak tam zwał .. w ramach jakiegoś stowarzyszenia sportowego itd. Nie musicie należeć do PZJJ jak wam nie pasuje.

Więc tak jak mówie sprawa rozwoju BJJ jest otwarta ...tylko sprawa organizacji MP i PP w BJJ jest zamknięta.

Problemem natomiast na pewno jest groźba podziału środowiska BJJ.

To już zadanie dla marketingowców...żeby utrzymały wysoki prestiż zawodów nie związkowych.
Macie do tego aż nadto..

Zresztą...tak jak mówiłem nie widzę przeciwskazań dla których, chętni nie mieli by sobie startowac tu i tu.

Dodatkowo dwa zawody w roku to chyba nie wiele w porównaniu z ligą BJJ. ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
I stanelo SoS na tym ze jak chcesz robic MP i PP poza PZJJ to jestes nielegalny ;)

Kto nie idzie z nami ten jest przeciw nam .... skad znamy te dewize :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Dzięki za objaśnienie.
No cóż. Ciekawa sprawa z tego wyszła. Najwyżej będzie teraz Grejsi wyzwanie Bjj a nie Mp bjj :lol:
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Po tej dyskusji wracam z sentymentem do słynnej akcji, w Krakowie, gdzie lider rodzącego się BJJ chciał obić jakiegoś szychę z JJ. Wtedy wydawało mi się lekkim przerostem formy na treścią i romantycznym powrotem do tradycji papy Helio. Niestety to była chyba właściwa metoda. Jakby wtedy solidnie obito pozerów i leśnych dziadków dziś byłby spokój. Wiem, że to jest drastyczne, ale patrząc jak sytuacja się rozwija to działania PZJJ są zwyczajnie chamskie i podszyte wyłącznie chęcią zysku.
Nie macie prawa do BJJ, bo ten styl nie wywodzi się z ju jutsu. Maeda był osobistym uczniem Kano.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Nie macie prawa do BJJ, bo ten styl nie wywodzi się z ju jutsu. Maeda był osobistym uczniem Kano.


No z tego punktu widzenia, pełna zgoda. BJJ tak jak mówiłem to Judo.


...i jak coś ...to nie mają Ja do PZJJ już nie należe...a wypowiadam się tutaj jako może nie najlepszy ale za to niezależny ekspert. ;-)

Ps i przestańcie kurwa lamentować, tylko róbcie dalej swoje, bo bardzo dobrze wam idzie. Jak ktoś się czymś zajmuje z Pasji - efekty widać gołym okiem.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Wiesz jeszcze za czasów 1 UFC chłopaki rozwiązywali takie kwestie "na piąchy". Sorry, ale jujutsu, kung fu, karate, kempo, cokolwiek zostało wtedy połamane i zaduszone.
A obecna sytuacja jest jak mówi klasyk 'greed, greed and feckin greed!'
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Po tej dyskusji wracam z sentymentem do słynnej akcji, w Krakowie, gdzie lider rodzącego się BJJ chciał obić jakiegoś szychę z JJ.

a pamiętasz, jak to się skończyło? :) smrodem, i to dosłownym.
pięknie dziękuję za takie słynne akcje.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Już nic
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024