Skocz do zawartości


Zdjęcie

MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Wuje Gógieł sprawdził mi wszystkie nazwiska w listy. Oprócz 2 osób (Badeńskiego, który jest prezesem PZJJ) i jakiegoś gościa z Rybnika, wszyscy pozostali to wymiatacze w BJJ (nie skojarzyłem nazwisk, choć znałem wszystkie). Są tam przedstawiciele praktycznie wszystkich dużych klubów, oprócz Berserkersów, Gracie Barra i tradycyjnie z boku RGC. Chyba wszyscy mają czarne lub brązowe pasy. Tak więc nie jest chyba tak źle.
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
no skoro tak to chyba gadanie, że ktos chce sie tutaj czegos nachapac (z pzjj) jest grubo przesadzone skoro w tej komisji zasiadaja 2 osoby z zarządu PZJJ i reszta to ludzie ze środowiska bjj, wiec jeżeli macie do kogos pretensje to do swoich ludzi, ktorzy w gruncie rzeczy chcą wam ulatwic zycie dając wam klasy sportowe i kadrę polski, która za darmo będzie zawozic was na zawody. a tak z innej beczki to czytałem gdzies, że do Lizbony przyjadą ludzie w dresach polski hmmmm tu bym z takimi optymistycznymi stwierdzeniami sie nie wysuwał, dlaczego? Ponieważ PZJJ nie daje swoim zawodnikom dresów bo nie maja na nie pieniedzy!
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Tak jak ktos wczesniej pisał JJ cieńko przedzie, więc chcą przyciagac do siebie ludzi poprzez bjj i mma. Dlatego powstały te komisje bjj i mma w PZJJ. W klubach jj w wiekszych miastach (w takich , co sa sekcje mma albo bjj czy mt) to mało chyba kto trenuje jj , wiekszosc idzie na treningi mma, bjj, mt itd. Ewenutalnie w mniejszych miastach, gdzie nie ma za duzo sekcji z innymi sportami walki, a jest jakas sekcja jj, to ludzie siłą rzeczy idą do jj.

Troche dziwne, ze ludzie zwiazani z bjj chca wejsc do takiej komisji w PZJJ, a dziwniejsze jest to, że robia zawody prawie w tym samym terminie, co zawody pod Warszawa.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Sam cel związania się z PZJJ też może nie być dziwny - przy ministrze sportu działa komisja sztuk walki i w niej przedstawiciele wszystkich głownych związków. Podejrzewam, że dostanie się tam komuś nowemu graniczy z cudem. BJJ musiałoby się stać sportem olimpijskim itp... Więc prościej pokolegować się z PZJJ i wywalaczyć najważniejsze sprawy np. kursy instruktora BJJ...
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
PZJJ zawsze mial malo kasy :) to nie jest zadna nowosc? a co im da to ze przygarneli do siebie BJJ?

Wiekszość idzie na treningi MMA, BJJ lub MT

eeeeeee?????? co do MMA sie zgodze, od pewnego czasu jest wielkie buuuuuuuum w Polsce na MMA dzieki Pudzianowi i KSW. A jeżeli chodzi o BJJ, MT itd..... to chyba troszke przesadzasz ;)
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Do jfana: o tym mma, mt, bjj napisałem w kontekscie wiekszych miast, bo chyba nie napiszesz mi, ze w Wawie, Łodzi czy Szczecinie ludzie tłumami wala na treningi zwyklego jj.
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Tłumami pewnie nie, ale z tego co wiem to nie maja problemów z frekwencją :)
  • 0

budo_avatar88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Każdy próbuje robić coś na własną rękę -mnie to nie dziwi- ba! jako zawodnika wręcz cieszy. Więcej zawodów =więcej możliwości startowania, a jeśli za tym może iść jakieś stypendium w szkole itp to świetnie. Nie wiem gdzie macie problem, do startowania nikt nie zmusza.
Śmieszne jest ogólne oburzenie "próbą podbicia BJJ przez JJ" -moim zdaniem nasz sport może tylko zyskać, na pewno nie straci, tym bardziej, że w komisji siedzą naprawdę zasłużeni ludzie. Śmieszne jest także to, że gdy po ludzi z BJJ sięgają działacze z zapasów pod szyldem Grapplingu to wszyscy klaszczą i się kłaniają, "no bo przecież Bagi jest trenerem, więc krytyka jest niewskazana i będzie się be" -choć w sumie chyba nic nie oferują, a za wyjazdy na zawody wiara musi dokładać z własnej kieszeni.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Grappling wraz z pzz dopasowywał się do kalendarza bjj,

też chyba nie od razu. jak im 40 osób przyjechało na 1 MP to dopiero się dostosowali i ich fanboje przestali nawet zmieniać w wikipedii hasło "submission fighting" czy też "grappling" po linii FILA :)

już była jedna próba skoku na stołki "MP BJJ pod patronatem prezesa PZJudo", teraz kolejna próba odkrojenia kawałka sportowego tortu przez kolejną grupę chętnych którym się nie podoba wypracowany rozkład sił na krajowej scenie bjj. tak samo jak w przypadku pilskich zawodów ludzie zagłosują nogami i tyle.
kasa w myśl nowej ustawy idzie tylko do Polskich Związków. nie teraz, to za parę lat kasa trafi do odpowiednich komisji w PZZ i PZJJ. to jest nieuniknione i nie ma się co dziwić że ludzie koło tego chodzą, także dlatego żebyśmy nie działali już w pustce prawnej. wszystko jest OK, ale aż dziw, że tak jawnie olali dotychczasowe ustalenia co do MP BJJ i tak jawnie konkurują zamiast spróbować wesprzeć to co dotychczas w taki czy inny sposób wspierali lub tylko akceptowali. ciekawe, czy ich kluby przyjadą w listopadzie do Warszawy czy będzie oficjalny bojkot? może być ciekawa sytuacja...
nie mówię że to byłyby złe zawody, nawet sam chciałem tam skoczyć w miarę wolnego czasu, póki się nie okazało że kolidują z OFICJALNYMI MP.


niby 2, tylko od teraz te Mistrzostwa Polski będą jedynymi oficjalnymi.

upadłeś na głowę? :lol: to nie jest wasze środowisko ju jitsu gdzie jest 1000 shihanów i każdy ma od teraz jedyną oficjalną linię przekazu, a co jedna to wiekszy pic na wodę nakrapiany 10 czy 15 danami na czerwono-białych pasach.
Dołączona grafika
co do reprezentacji narodowej, Lizbony itd to widać że nie masz pojęcia jak funkcjonuje bjj.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
a ja się pytam GDZIE JEST DUDU w komisji ???? Kto będzie drabinki układał ???? :nie:

"JEDYNE I OFICJALNE" Mistrzostwa Polski w BJJ na tydzień przed zawodami, które od lat wyłaniają najlepszych. Niezły strzał w stopę leśnych dziadków :)
  • 0

budo_kpr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sz-n

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

[...]
Od kilku lat obserwuję, że po uznanych przez wszystkie (a przynajmniej przez większość klubów) MP pojawia się grupka osób, którym coś nie pasuje. Niestety są to dość często osoby z małymi bądź żadnymi (rzecz jasna nie wszyscy) osiągnięciami na arenie krajowej. Zrozumiałe jest, że niektórzy mają parcie na medale, pasy i kasę.

Wiocha straszliwa.[...]


na fb wcisnąłbym lubię to.

[...]bo nie śmiem podejrzewać ludzi związanych z bjj funkcjonujących w tej komisji o tak złe intencje jak umyślne szkodzenie temu sportowi, po to by zawodnicy z jego/ich klubu/klubów mogli łatwiej zdobyć tą upragnioną blaszkę...[...]


ja śmiem.

Uważam, że jakieś 95% ludzi z poza klubów/filii osób zasiadających w szanownej komisji BJJ pod PZJJ wybierze MP 26/27. Na "MP" 20go zaś możemy się spodziewać z pewnością 10 osób :) + podopieczni.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Są tam przedstawiciele praktycznie wszystkich dużych klubów, oprócz Berserkersów, Gracie Barra i tradycyjnie z boku RGC.

Dziwne rzeczy piszesz... Oczywiście nic nie ujmując zasiadającym w tej komisji osobom i ich klubom.
  • 0

budo_radzioolczyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Witam Panowie...
Zwykle nie pisuję na forum, ale...
Nie wydaje mi się, aby ktoś, kogo poproszono do pracy ( bo raczej nikt się tam nie pchał) w tej komisji miał na celu rozbijanie środowiska BJJ w naszym kraju lub "dowartościowanie" własnej osoby.
Pomysł współpracy z PZJJ był już bardzo dawno ( jeszcze przed FILA ) i wiązał się z brakiem perspektyw na PZBJJ. W obecnej chwili, gdzie ilość Polskich Związków ma się raczej zmniejszać, powstanie odrębnego związku BJJ jest niemożliwe.
Również praca w tej komisji ma charakter społeczny...
Nie mogę oczywiście pisać za innych, ale dla mojego klubu i zawodników bardzo ważnym jest, aby nasza działalność była osadzona w strukturach prawnych. Da mi to szanse walki choćby o stypendia, dofinansowania z miasta dla moich wychowanków. Czy to źle? Chciałbym, aby to był PZBJJ, ale niestety takiego nie ma. Zajmuję się sportem już bardzo długo i wiem jak to jest płacić za wszystko z własnej kieszeni. Wiele osób na to nie stać. Jeśli jest możliwość pozyskania funduszy z innych źródeł, to czemu nie?

Co do składu komisji.. Nie ja ją układałem, natomiast są w niej pewnie osoby, które zgodziły się na taką współpracę. Szkoda,że nie ma tam również reprezentantów jeszcze wielu innych klubów w Polsce.

p.s.
Termin zawodów nie jest zbyt szczęśliwy i myślę , że w przyszłości te imprezy będą rozdzielone większym odstępem czasu. Na razie komisja ta jest tylko "na papierze" , ale jak zacznie działać to mam nadzieję,że wszystko pójdzie w dobrym kierunku dla środowiska BJJ. A czy tak się stanie? Czas pokaże...
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

upadłeś na głowę? :lol: to nie jest wasze środowisko ju jitsu gdzie jest 1000 shihanów i każdy ma od teraz jedyną oficjalną linię przekazu, a co jedna to wiekszy pic na wodę nakrapiany 10 czy 15 danami na czerwono-białych pasach.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
co do reprezentacji narodowej, Lizbony itd to widać że nie masz pojęcia jak funkcjonuje bjj.


Mialem na myśli tylko i wyłącznie prawny punkt widzenia.
Ja osobiscie nie widziałem nigdy nikogo z 10 danem, a 15 to juz w ogole nie ma, ale jestem tylko zawodnikiem... ;) wiec zanim zaczniesz cos/kogos oczerniac sprawdz najpierw jak funkjonuje. Jezeli chodzi o Lizbone to ja nic o niej nie pisalem... a nie przepraszam napisalem, tylko że ktoś napisal, że pojedzie tam kadra w dresach a ja odpisałem, iż na dresy nie ma co liczyc, bo PZJJ nie daje dresów :P
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Mags moze troche to przerysował, pewnie chodziło mu o takich ,,zdobywców danów'' , co maja po 5-7, cwicza 2-3 razyw tygodniu i mysla, że sa debesciakami, bo sparuja z dziecmi.

A tak z ciekawosci ile wynosi takie stypendium dla zawodnikow jj??
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

Mialem na myśli tylko i wyłącznie prawny punkt widzenia.
Ja osobiscie nie widziałem nigdy nikogo z 10 danem, a 15 to juz w ogole nie ma, ale jestem tylko zawodnikiem... ;) wiec zanim zaczniesz cos/kogos oczerniac sprawdz najpierw jak funkjonuje. Jezeli chodzi o Lizbone to ja nic o niej nie pisalem... a nie przepraszam napisalem, tylko że ktoś napisal, że pojedzie tam kadra w dresach a ja odpisałem, iż na dresy nie ma co liczyc, bo PZJJ nie daje dresów :P


A Kondratowicz?

@Mags - posprawdzaj nazwiska i zobaczysz, kto jest z którego klubu.

@radzio
Dobrze, że piszesz, bo chyba cała afera wynika z braku informacji. Poza tym organizowanie MP zaraz po ukonstytuowaniu się komisji jest mało etyczne. Mogliście zrobić jakiś mniej istotny turniej a MP w przyszłym roku, jako kontynuację tych co się obecnie odbywają. A tak rodzą się niepotrzebne podejrzenia. Tym bardziej, że taka komisja ma o wiele ważniejsze problemy jak np kurs instruktora BJJ. Podobnie z kadrą. Zrobicie MP na które żaden z czołowych klubów startujących na zawodach nie przyjedzie (Alliance, Berserkers, Gracie Barra), w efekcie zbudujecie kadrę, która nie da gwarancji, że jest najlepsza. Inna rzecz, że na między narodowych zawodach BJJ nie ma kadr narodowych. Znów pewnie się skończy na kłótni, kto ma prawo walczyć, a kto nie.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!

@Mags - posprawdzaj nazwiska i zobaczysz, kto jest z którego klubu.

już wczoraj to zrobiłem... nikomu nie ubliżając, ale jeśli to są czołowe/największe polskie kluby to chyba ja w jakimś innym kraju żyję :wink:
  • 0

budo_radzioolczyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Hmmm co do terminu... Ja nie miałem na niego wpływu. Osobiście jestem zdania, aby terminy tych zawodów były jak najbardziej odległe. A zadania dla komisji... Oczywiście wchodzą w to kursy instruktorskie ( może w końcu instruktora bjj ), papiery sędziowskie itp. Czyli sprawy do załatwienia dla łatwiejszego działania wszystkich klubów. Czy da się zrobić na tym "karierę" ? Chyba nie, ja tak czy inaczej nie zamierzam.
  • 0

budo_grace
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Jesli mlodziez za wyniki sportowe bedzie miala kaske to ja jestem jak najbardziej ZA, a starzy (brazowe, czarne paski ) i tak w wiekszosci olewaja zawody w Polsce albo wogole nie startuja.
  • 0

budo_radzioolczyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: MP BJJ Z KLASAMI SPORTOWYMI!!!!!!
Również jestem za obecnością w komisji przedstawicieli naszych rodzimych "kolosów BJJ" (BT,GB,Alliance i innych). Chodzi przecież o reprezentowanie w PZJJ jak największej liczby uprawiających BJJ w Polsce i dbanie o ich interesy. Myślę, że to wszystko będzie ewoluowało.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024