Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie jedzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Nie jedzenie
Macie jakieś rady na dziewczynę, która zwyczajnie nie je? Historia choroby zawiera już jakieś tam epizody zaburzeń łaknienia. Ja podejrzewam kompleksy na punkcie wygladu ;) Obecnie "radzi sobie" na prawie zerowym zarciu w ciagu dnia, jakies jablko, jakas marchewka, dwa pierogi. Rozmowa, prośby, groźby nie działaja. Pomysly?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
Krzesło. Kilka skórzanych pasów. Pokarm w postaci płynnej. Rurka i lejek. :)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
zachec ja do treningow, apetyt sam przyjdzie ;-)
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
niejedzenie piszemy razem:)

rzeczywiście intensywniejsze treningi wspomogłyby wpierdalanie, wiem po sobie, ale jak zrobić zeby nie umarła zanim apetyt przyjdzie;p
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
polecam koktajle. Moj dziadek swojego czasu nie chcial przyjmowac posilkow bo go mdlilo, jadl moze ze 2 malutkie dziennie przez co strasznie schudl i oslabl. Lekarz polecil zaopatrzyc sie w zestawy szejkow (do kupienia w aptece) i spozywaie tego 2 razy dziennie dodatkowo. Po paru tygodniach sie przyzwyczail i apetyt mu jakos sie nakrecil.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
a ile lat ma dziewoja?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
22 lata. a do trenowania to przymuszać nie trzeba - bo trenuje, zeby sie "odchudzić" dodatkowo... ale to nie glupi pomysl, moze gainer nawet nie byłby tu złym pomyslem dodatkowo... najchetniej jednak takie problemy rozwiazywalbym faktycznie rurką w gardło :/
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
No właśnie, zrób jej jakiś smaczny shake i powiedz, że to białkowy, a dosyp "niechcący" za dużo węglowodanów. Problem solved. ;)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
Psycholog potem dietetyk.
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie

Psycholog potem dietetyk.

+1

To są objawy problemów z głową a nie z jedzeniem...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
Zgoda. Tylko czy próbowaliście kiedyś przekonać kogoś, kto ma problem z głowa, do pójścia do psychologa? Albo alkoholika do pójścia na odwyk? Najpierw musi przyznać, że ma problem, i wydaje mi się, że Urabura jeszcze niejeden dzień spędzi nad tym pracując. A póki co trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie doraźne, żeby mu nie zniknęła kobita.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
trzeba pamiętać że gajnery to SUPLEMENT diety a nie pełnowartościowy posiłek...:P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
radnus: tak, ale jest szybki w przygotowaniu i spozyciu, nie jest substytutem pełnowartosciowej diety, ale jest lepsza alternatywą dla pustego żołądka...
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie

Psycholog potem dietetyk.

Psychiatra.

Psycholog czy raczej psychoterapeuta zajmuje się zaburzeniami emocjonalnymi i biorąc pod uwagę wiarygodność tej grupy w Polsce to prędzej poważnie zaszkodzi niż cokolwiek pomoże.

Psychiatra jest dyplomowanym lekarzem i specjalistą zajmującym się między innymi zaburzeniami odżywiania. Jeśli nawet problem nie jest kliniczny to może należycie postraszyć i skierować do dietetyka.

Kobiety potrafią być niewyobrażalnie głupie, np. mają fobie ćwiczeń bo wydaje im się, że będą wyglądać od tego jak sportsmanki z NRD. Brak aktywności fizycznej zastępują niewłaściwym odżywianiem. Nieustannie się z tym spotykam. Bicie i zmuszanie nie pomaga ;-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
Psycholog. Najpierw chory musi sobie uzmysłowić, ze ma problem. do psychiatry ludzie nie chodzą, chętniej do psychologa skoro czytają, ze cały hollywood do nich łazi.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
pewnym środkiem może być też dodanie poczucia wartości- czyli chwalenie przy kazdej możliwej okazji i akceptacja

zdarzyło mi się ważyć 85 kg przy wzroście 177 , tymczasem w wieku 16 lat ważyłem 54 kg w ubraniu, przy niewiele mniejszym wzroście ( 175) i nawet ćwicząć ( karate plus codzienny godzinny wycisk hantlami) praktycznie nic nie jadłem

mogłem grać więzniów obozów koncentracyjnych

na widok dwudaniowego obiadu dostawałem trzęsawki i odruchów wymiotnych. Jak teraz na to patrzę to była to typowa anoreksja- wtedy rezerwowano ją wyłącznie dla kobiet.

związane to było z tym, że miałem kompleksy na prawie każdym punkcie. ciekawostką jest, że w pewnym momencie odwróciło mi się to w druga stronę i nagle strasznie zapragnąłem ważć 100 kg ;)

Tak więć Ura przede wszystkim laska powinna poczuć się akceptowana przez otoczenie, przede wszystkim za cechy charakteru a dopiero w drugiej kolejności za wygląd

skoro ona nie je i jeszcze celowo się odchudza oznacza ,że nie akceptuje siebie, postrzega wartość przez pryzmat wyglądu. Zdroworążsądkowe argumenty, przekonywanie tylko pogorszą sprawę- taka osoba prawdopodobnie postrzega siebie nieadekwatnie i naprawdę widzi, ze jest zbyt gruba, przy czym moze nawet uważać, że grubsze laski są od niej chudsze- przy anoreksji wystepuje ta forma dysmorofofobii- czyli wyolbrzymianie pewnych wad lub w ogóle wymyślanie ich

poza tym rzeczywista motywacja takiej osoby moze być chęć zwrócenia uwagi na siebie- jesli zaczniesz za nią łazić i przekonywać żeby jadła to zrobi wszystko - nawet nieświadomie- zeby podtrzymać twoja uwage jak najdłużej- czyli nie będzie jadła
to jak z dziećmi- jak widzą, że chcę żeby jadły to nie jedzą i uciekają- jak w końcą zjem im kotleta to się drą, że im zjadłem.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie

to jak z dziećmi- jak widzą, że chcę żeby jadły to nie jedzą i uciekają- jak w końcu zjem im kotleta to się drą, że im zjadłem.

made my day;D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
ona nie je kotletów, bo jest "zbyt głupia, żeby polować" ;)
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie
wracajać do psycholorów/psychiatrów, to polecam psychiatre, też powinien pogadać i zrobi to lepiej niz psycholog, miałem z kilkoma do czynienia w życiu i oceniam ich baaardzo słabo, jak nie żałośnie!
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie jedzenie

Psycholog. Najpierw chory musi sobie uzmysłowić, ze ma problem. do psychiatry ludzie nie chodzą, chętniej do psychologa skoro czytają, ze cały hollywood do nich łazi.

Psychologiem to ja jestem bo mam dyplom. Nie zajmuję się leczeniem ludzi, bo nie jestem lekarzem.

Psychoterapeutą na dzień dzisiejszy może zostać każdy, bo sytuacja prawna nie jest uregulowana. Polska to nie USA. Doradzasz koledze, żeby oddał dziewczynę w ręce byle kogo? Odpal sobie nocą telewizję i obejrzyj program z wróżkami - to są emerytowane psychoterapeutki przecież, robią cold reading. Oczywiście możesz sprawdzić czy ma certyfikat np. PTP, tylko że tam szkoli się w zakresie psychoanalizy, która od ponad 40 lat jest dowiedziona jako przeciwskuteczna.

Lepiej zaoszczędzić kasę, bo to co psychoterapeuta powie, to i ja mogę powiedzieć od ręki: problemy pacjentki biorą się z zaburzonych relacji z matką, która była zbyt wymagająca i poddawała dziecko niewerbalnej autoagresjii, która w dorosłym życiu przybrała formę patologii poznawczej w postrzeganiu własnego ciała i patologii behawioralnej w postaci autoagresji i niewłaściwych nawyków żywieniowych. Konieczna jest długa i bolesna psychoterapia 110 zł za wizytę. Niestety nasz czas dobiega końca, spotykamy się za tydzień.

Za tydzień (i tak przez kolejne kilkanaście lat): mhm... mhm... mhm... Niestety nasz czas dobiega końca, spotykamy się za tydzień.

Konsekwencje takiej wizyty są zwykle następujące: pogorszenie nastroju, zaburzenie samooceny, pogorszenie relacji z bliskimi (matka, chłopak), przerzucanie winy na innych, racjonalizacja i utrwalanie niewłaściwych zachowań ("robię to bo mam z tym problem").
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024