Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prostowanie przy podciąganiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prostowanie przy podciąganiu
Krótkie pytanie: Czy prostując całkowicie ręce w łokciach podczas podciągania obciąża się stawy w szkodliwy sposób?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
Z tego co pamiętam nie wolno rozluźniać barków. O szkodliwym prostowaniu łokci nigdy nie słyszałem.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
nie wolno ich prostowac "spadajac", jesli wiesz co mam na mysli, bo moze sie to skonczyc przeprostem. ma byc to kontrolowane. juz bardziej jak jerz mowi.

no bo pomysl, jak to by mialo obciazac stawy? przeciec martwy sie robi na prostych lokciach, z duzo wiekszym ciezarem.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
Ok, dzięki.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
A jak się podciągasz: podchwytem czy nachwytem?

Generalnie należy stosować pełny zakres ruchu w ćwiczeniu mięśni. Tak jak pisze Novo, nie można się opuszczać bezwładnie, trzeba ruch kontrolować przez cały czas. Jedynie w przypadku bardzo wysokiej intensywności i ilości treningów należy ponoć unikać podciągania podchwytem ze względu na duże obciążenia łokci:

Of course, many guys do pull-ups from a fixed bar every day, or every other day, and don't have any problems. Most often it's because their frequency is low enough to avoid it. With high frequency training, however, you've got to get everything right from the start. For pull-ups, this means allowing natural wrist rotation.

Now, if for some unforeseen reason you absolutely can't get access to rings or TRX straps, the next best option is to do the high frequency pull-ups with a neutral, fat grip. The hammer grip is easiest on the elbows and fattening the grip takes more stress off them. However, you'll still likely run into problems, even with a fat, neutral grip, if you do enough of them.

The absolute worst culprit is the chin-up from a fixed bar. Just hang from a bar with your palms supinated and you'll immediately feel tension in your elbows. I've recommended the fixed bar chin-up for years, but things change. It's completely out of all my current training programs because it locks the wrists in the most stressful position to the elbows.

Cały artykuł [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], warto go przeczytać żeby zrozumieć, co to jest bardzo wysoka intensywność według autora - chodzi o naprawdę bardzo dużą ilość powtórzeń.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
Moj kumpel bardzo sie skarzyl na bole lokci podczas podciagania. Tylko, ze on podciagal sie nie prostujac lokci, gdzies 3/4 ruchu w dol bardzo dynamicznie i mocno pomagal sobie cialem, robil tak okolo 20 powtorzen i pare takich serii. Jak mu powiedzialem zeby popracowal nad technika podciagniec powoli ale do konca to po miesiacu przestal sie skarzyc na bole. Po paru takich treningach przyspieszyl ruch do gory i kontrolowanie nie zbyt szybko schodzil na dol i do tej pory tak robi.
Co do sposobow chwytu drazka. Ja np robie tak ze podchwytem (bardzo rzadko sie tak podciagam) lapie tylko i wylacznie na szerokosc barkow i weziej.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
Ja się podciągam podchwytem. Po pierwsze dlatego, że nie robię żadnych innych ćwiczeń na biceps i chce, żeby choć trochę popracował. Po drugie mam za wąską framugę na poprawny (czytaj: szerszy niż szerokość barków) nachwyt. Robię tzw. monkey grip, czyli bez kciuka, bo kiedy łapałem razem z kciukiem, czułem nieprzyjemne napięcie po wewnętrznej stronie łokci. Poza tym nie odnotowałem żadnych problemów ze stawami.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
panowie, czy program 50 podciagnieć sprawi że motyl będzie duży?
czy lepiej iść na siłownie i robić 'siłę'?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
plecy napewno ci sie poszerza. Ja podchwytem jakos nie specjalnie lubie sie podciagac i tez nie wykonuje zadnych innych cwiczen na biceps ;)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
A jaki chwyt waszym zdaniem najlepiej stosować przy podciąganiu nachwytem wąsko (tzn. żeby szło głównie na biceps)? Chwytacie na szerokości barków czy bliżej brody?

A jak się podciągasz: podchwytem czy nachwytem?

Wcześniej podciągałem się szerokim nachwytem, ostatnio podciągam się wąskim podchwytem i nachwytem z sekundą przerwy na górze i wolną fazą negatywną, ponieważ chcę trochę poprawić biceps.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu

A jaki chwyt waszym zdaniem najlepiej stosować przy podciąganiu nachwytem wąsko (tzn. żeby szło głównie na biceps)? Chwytacie na szerokości barków czy bliżej brody?

Wąski nachwyt według mnie ma mało sensu, bo biceps dużo lepiej pracuje przy podchwycie, ale nie mam żadnego źródła na potwierdzenie tego przypuszczenia - próbowałem wąski nachwyt ze względu na framugę i tak to widzę po samo-obserwacji.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
rozne. ja ostatnio jak robie to robie najpierw "wygodnym" nacdhwytem, potem szerwszym, potem neutralnym, na koniec podchwytem. a ze teraz bede sie podciagal na kolkach, to bedzie sie przenosilo z nadchwytu na poczatku do neuralnego w trakcie podciagniecia, najzdrowiej wg wklejonego przez shabu linka. i jak mowi shabu, biceps najbardziej pracuje w podchwycie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Prostowanie przy podciąganiu
generalnie zdrowo jest podciagac sie na czyms co sie rusza bo nadgarstek ustawia sie w naturalnej dla niego pozycji (bez przeciazen). Na t-nation byl kiedys o tym artykul. Ja czesto podciagam sie na grubej linie przewieszonej przez drazek,a takto nachwytem delikatnie szerzej niz barki. Lubie sie tez bawic tzn. lapie drazek tak jakbym trzymal w dloni np. miecz i sie podcaigam z 6 razy potem obracam na druga strone(zeby druga dlon byla blizej brody i znowu 6 podciagniec, za kazdym razem glowe prowadze po innej stronie drazka. Jak bedziecie robic caly czas jedno cwiczenie to tez wam sie to znudzi. Dlatego ja probuje sobie zawsze dostarczyc po paru miesiacach cwiczen jakies zabawy z tego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024