Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wronski vs. Nastula


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

Maciej Polok to jakies 76 kg.

W Pekinie na olimpiadzie sportów walki startował w kategorii do 70kg, w mistrzostwach europy w grapplingu startował w kategorii do 75kg. Na pewno nie waży 76 :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula
Zdarzyło i się pare razy kulać z czarnymi pasami judo (obecnie mam 3 belki na niebieskim) i ich parter technicznie nie był rewelacyjny, ot tak na poziomie słabego niebieskiego pasa bjj. A że silne jak skurwysyn były chłopaki (zwłaszcza dla 67 kg byka jak ja) to walki były wyrównane. A bez gi, gdy mozliwości siłowej kontroli są dużo mniejsze, to niestety judocy radzą sobie słabo.

A co do walki Nastuli z Wrońskim stawiam na Nastulę. Obicie już ma, stresować się za bardzo już nie powinien. Dla Wrońskiego to debiut, więc zjedzą go nerwy, kondycja podejrzewam, że także nie jest super (walki zapaśnicze są męczące, ale krótsze i mają dużo przerw sędziowskich).

A że obydwaj wywodzą się z parteru to zapewne będzie dużo boksu :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

A że obydwaj wywodzą się z parteru to zapewne będzie dużo boksu :)

Albo "boksu". ;)
  • 0

budo_bambucha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula
tak Grzegorz Zimoląg waga okolo 120 kg
Maciek Polok - 73 kg

Grzegorz w tej walce uciekał z maty odrazu jak Maciek probował zakładac kończace techniki,
czyli podusmowanie tej walki "ze Maciek nie dawał rady" jest jak najbardziej trafne :?
brak słów
ps. oczywiscie nic nie ujmuje Grzegorzowi Zimolągowi bo to naprawde jeden z lepszych fighterów.

pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula
trafne okreslenie - "brak słów".

K_P
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

Grzegorz w tej walce uciekał z maty odrazu jak Maciek probował zakładac kończace techniki,
czyli podusmowanie tej walki "ze Maciek nie dawał rady" jest jak najbardziej trafne :?
brak słów


Bambucha po pierwsze to przeinaczyłeś (może nie chcący) bo nie napisałem że Maciek nie dawał rady tylko nie dał rady. Dla mnie to znaczna różnica.

Nie dawać rady kojarzy się ze wskazaniem, że zawodnik nie dawał rady był po prostu słabszy. Maciej nie był w tej walce słabszy dawał radę, był aktywny ...to Grzegorz był pasywny.. mimo tego Maciej ostatecznie nie dał rady poddać Grzegorza.

Zgodzisz się ze to jednak nikomu nie ujmująca różnica w sformułowaniu ?

Ostatecznie w dogrywce Grześ Macieja rzucił a że walka w dogrywce obejmowały punkty za sprowadzenia i rzuty ....wygrał. Decydowała złota akcja...kończąca lub do zdobycia pierwszego pkt.

Z racji tego, że uważam bezwzględnie Maćka za dużo lepszego parterowca od Grześka sam fakt, że ten drugi nie dał się pokonać w parterze odnotowuje za świadectwo jego dużej klasy.
...i tyle.
Także nie musicie się od razu napinać !

PS Co do uciekania z maty podczas zakładania kończących technik ....i "braku słów"....
To kolegę (za pewne klubowego) z deka poniosło.. :roll:

Bo ja tam żadnych specjalnie ucieczek "od razu przy zakładaniu" nie widziałem.

Raz wytoczył się za mate razem z Maćkiem, wiedziony podpowiedziami z publiczności, gdzie do skończenia była jeszcze dłuuga droga. Bo jak ktoś trafnie z widowni zauważył Misiek nie ma szyi więc szczerze wątpię, żeby "coś" z tego wyniknąć miało.

I nie jest to jego wina tylko Moja! Bo to ja wymyślałem przepisy na ten turniej. A przepisy są po to żeby je wykorzystywać.

Był to mój błąd. Ponieważ nie wiedziałem, że ktoś jest w stanie mając założoną i wyciągniętą balche wstać z ziemi z przeciwnikiem i dosłownie wybiec sprintem za matę.... jak to zrobił niejaki Sojka... cztery razy z rzędu w jednej walce- co gorsza zdaje się finałowej. :oops:

Taki dupiaty przepis naraził zawodników na kontuzje i złamania. Wręcz zachęcał na nie czekanie...... Więc kładę głowę pod topór, że to JA osobiście zajebałem tą sprawę...

Przymierzam się do zorganizowania kolejnej edycji w której nie będzie żadnych ucieczek za mate a jeśli ktoś się wytoczy walka zostanie wznowiona od środka w tej samej pozycji.

Jakby ktoś jeszcze chciał dyskutować na temat tej walki to po co się napinać przeinaczać i dorabiać..
Proszę sobie po prostu obejrzeć:



PS Grzegorz waży ponad 100 ale 120kg to kolegę znów poniosło.... :wink:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula
grzegoz w tej walce nie pokazał nic poza siłą

gdybym waczył z jakimś megakotem ważącym 2/3 mojej wagi też by to tak wyglądało

tak więc tak naprawdę walka Grzegorza z nastulą w żaden sposób nie świadczy o dobrym parterze nastuli.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

tak więc tak naprawdę walka Grzegorza z nastulą w żaden sposób nie świadczy o dobrym parterze nastuli.


Może dlatego, że jej nie widziałeś :) ... i nie wiesz jaki miała przebieg.
Ponadto Grześ (w dalekim przeciwieństwie do Grappling Konfrontacji) w tym czasie był w szczytach formy.

Stąd wysnułem takie (jak się okazuje tylko dla mnie bardzo obrazowe) porównanie...że skoro Maciej Polok najlepszy w Polsce w Parterze mimo wszytko nie dał rady poddać od lat emerytującego się Grzesia Judoki ...to pomyślcie, że Nastek z Grzesia(w szczytach formy) w parterze robił od razu miazgę... podkreślę to od razu ..nie było żadnych minut a już na pewno nie siedmiu.

Ponadto Panowie Nastula to prze wszystkim parterowiec w Judo rozstrzygał większość walk właśnie w parterze....

Nie rozumiecie tego bo macie wizję parteru stricte z BJJ ...bajeczna technika ..praca bez spinki otwartą gardą...itd

Oczywiście formuła walki MMA jest jeszcze inna ale wątpię żeby Wroński z Nastkiem w parterze podołał...zwłaszcza jak Nastek weźmie go do gardy zapaśnicze techniki Wrońskiego się skończą.
Choć cały czas powtarzam, że w zasadzie o Wrońskim NIC nie wiadomo...po za tym, że jest dwu krotnym MO w Zapasach i przez to z pewnością koniem jakich mało.

Nie wiadomo czy czasem nie rozwinął się jeszcze w miedzy czasie w "jakimś" dodatkowo kierunku, nie wiadomo czy nie ma ukrytych talentów... także ponadto to że jest silnym koniem może się okazać ...czarnym koniem. :D

Stąd mimo, iż nie interesuje się MMA... czekam na ten pojedynek na prawdę z zainteresowaniem.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula
Wiek nie ma znaczenia w pojedynczej walce, ale przewaga 25 kg to juz ma. Wlasnie ciezko skonczyc duzo ciezszego i silniejszego przeciwnika.
Nie oszukujmy sie emerytowany czarny pas w bjj, ale o takiej samej wadze jak "Grzesiek", dopialby tego trojkata. Nie dalby mu szans.
A parter Nastuli wobec czolowki swiatowej jest nikly.
A Wronski... Nie musi poddawac, moze zasypac ciosami z gory.

K_P
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula
Być może Kubuś ...być może...

Na prawdę jestem fanem zapasów i zapaśników.
Jednak tak jak mówiłem mimo wszytko postawił bym na Nastule.

Być może przez to, że kiedyś rozczarowałem się startem w MMA Karama Ibrahima,
Dołączona grafika :)
który też jest zjawiskowym MO w zapasach. Mało tego w szczytach formy zastartował "walcząc" z Fujitą.
Nie pokazał kompletnie NIC !

Dołączona grafika

Za to pooglądającie sobie jego walki w zapasach :roll:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

A parter Nastuli wobec czolowki swiatowej jest nikly.
K_P


Dodaj, że wobec światowej czołówki BJJ bo ..w pozostałych przypadkach nie jest nikły 8) ..a już na pewno nie wobec czołówki zapśników.
  • 0

budo_urso1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula
Nie bagatelizowalbym umiejetnosci zadnego z tych zawodnikow...
Nastula moze i przegral 4 walki ale pierwsze 3 to byly ze swiatowa czolowka MMA (umowmy sie ze rzucanie sie na dzien dobry na Minotauro bylo glupota...) natomiast ostatnia byla kontrowersyjna i tak wlasciwie powinna byla skonczyc sie dyskwalifikacja Yang Dong Li a nie jego wygrana! Moze i przegrywanie nie jest najlepszym dowodem na jego umiejetnosci ale fakt jest ze trenowal kilkukrotnie pod walki MMA, sparowal i walczyl... A to jednak doswiadczenie...
A co do naszego zapasnika to jezeli przyjzec sie czolowce swiatowego MMA to wywodza sie w wiekszosci wlasnie z zapasow. Do tego tez trenujac zawodnikow MMA mial on okazje zapewne liznac troche BJJ czy MMA... Mam wielu kolegow ktorzy wcale nie startuja w zawodach a wygrywaja regularnie sparringi z medalistami czy zawodnikami MMA... Poprostu trenuja SW bo lubia i nie czuja potrzeby rywalizacji sportowej czy udowadniania niczego publicznie...
Tez i wiele osob ktore trenuje np. BJJ trenowala lub trenuje cos na boku dodatkowo chocby i dla zabawy. Sam tak robie i nie sadze aby kluby w kotrych mialem okazje sie kulac nalezaly do wyjatkow... Nie mamy pojecia jak bardzo przekrojowy trening mieli lub maja za soba Ci dwaj zawodnicy. Przekonamy sie jak przyjdzie do walki albo jak ktos z kim oni trenuja np. boks czy kicka ich "sprzeda" ;) Wydaje mi sie ze obaj majac mocne podstawy w graplingu, skupia sie raczej na stojce... Tak przynajmniej wielu zawodnikow robila i robi jezeli maja walczyc z zawodnikiem ktory jest mocny w tym samym aspekcie walki...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

...umowmy sie ze rzucanie sie na dzien dobry na Minotauro bylo glupota...

Umówmy się, że to organizator gali płaci i dobiera przeciwnika.
Nastula mógł się zgodzić i walczyć.
Mógł odrzucić propozycję i by go nie było na arenie MMA.
  • 0

budo_urso1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

...umowmy sie ze rzucanie sie na dzien dobry na Minotauro bylo glupota...

Umówmy się, że to organizator gali płaci i dobiera przeciwnika.
Nastula mógł się zgodzić i walczyć.
Mógł odrzucić propozycję i by go nie było na arenie MMA.


Zgadza sie. Ale nie popadajmy tu w skrajnosci ze bez tego nie bylo by go w MMA. Byly i sa inne organizacje. Mogl zaczac z nizszego pulapu, dostal propozycje, podpisal kontrakt na taka a nie inna walke. Ja uwazam ze mierzyl duzo za wysoko jak na debiut. On nie. Ty jak widze tez nie. Decyzja nalezala do Nastuli... Zreszta zeby ktos mogl wygrac, ktos musi przegrac... Fajnie by bylo jakby na dzien dobry wygral ale zycie to nie bajka i nie zawsze jest pieknie.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

...nie popadajmy tu w skrajnosci ze bez tego nie bylo by go w MMA. Byly i sa inne organizacje...

...tylko, że żadna z nich nie była zainteresowana Nastulą.
  • 0

budo_urso1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

...nie popadajmy tu w skrajnosci ze bez tego nie bylo by go w MMA. Byly i sa inne organizacje...

...tylko, że żadna z nich nie była zainteresowana Nastulą.


Tego nie wiem...
No ale fakt jest taki ze kontrakt podpisal. Powalczyl. I oficjalny rekord ma 2:4:0. Dla mnie jest on 2:3:0 (1NC)... a i jak wspomnialem... Nie neguje w zaden sposob jego szans w nadchodzacym pojedynku. Wrecz przeciwnie... Mial 6 walk, 6 obozow przygotowawczych... Nadchodzi 7 i 7 oboz... Wiec o 6 wiecej od Wronskiego...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

...Mial 6 walk, 6 obozow przygotowawczych... Nadchodzi 7 i 7 oboz... Wiec o 6 wiecej od Wronskiego...

I z tego względu także stawiam na Nastulę.
Wroński to debiutant w MMA.
  • 0

budo_urso1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

...Mial 6 walk, 6 obozow przygotowawczych... Nadchodzi 7 i 7 oboz... Wiec o 6 wiecej od Wronskiego...

I z tego względu także stawiam na Nastulę.
Wroński to debiutant w MMA.

No jakbym juz musial obstawiac to tez stawialbym raczej na Nastule (2:1 P) ale nie skreslalbym Wronskiego tak szybko wiec wiecej jak ... A poki co to... Ja na nikogo nie stawiam a z ciekawoscia sie przyjrze jak to bedzie wygladalo... :) Banalnie prosty wybor by byl jakby to byl np Saleta/Najman vs Nastula :P hehe
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula
albo saleta i najman vs Nastula, tez by było ciekawie ;)
  • 0

budo_urso1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wronski vs. Nastula

albo saleta i najman vs Nastula, tez by było ciekawie ;)

Nie no to zalezy czy by bylo kopac lezacego... :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024