Skocz do zawartości


Zdjęcie

NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Tak mnie coś natchnęło na kawałek historii o BJJ. Szperajac sobie w necie i przeglądając tych bardziej i mniej znanych mistrzów zacząłem zastanawiać się ile na świecie jest najwyższym stopniem mistrzów BJJ. Kto nadaje belki takim osobą jak Carlson Gracie, Roy Gracie, Joe Moreira czy De La Riva...

Przykładowo znalazłem osobę Flavo Behring - 9 belka. Kto moze nadać takiej osobie 10 stopień???

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to jego strona.

Kto nadaje stopnie Moreirze skoro ma 8 belek (chyba kiedyś padło to nazwisko na tym forum).


Ciekawe ile największych stopni uda się odnaleźć... ??
  • 0

budo_steyr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolne Miasto Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Nikt nie moze dostac 10 belki bo jest zarezerwowana dla pieciu braci Gracie. Tutaj masz wymienione kilka nazwisk posioadaczy czarno-czerwonego i czerwonego pasa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

edit. i tu tez [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Moim zdaniem ćwiczący BJJ (w tym Brazole) nie zadbali o wywiezienie historii sportu poza Brazylię. Większość tych nazwisk nic mi nie mówi, nie znam w zasadzie w ogóle historii GJJ poza tymi wpół-legendami o Helio, Ricksonie, paroma nagraniami z vale tudo.

O takich ludziach jak Oswaldo Fadda czy Geny Rebello słyszę pierwszy raz.

Co do zasad nadawania najwyższych stopni, temat został właściwie wyczerpany. Dobrze obrazowała to ostatnia ceremonia nadania J.J. Machado 8 dana przez Ricksona. Zbiera się ekipa weteranów, wcześniej dogadują z czołówką nadanie stopnia, odbywa się nieformalna nominacja i tyle. W ogóle ten nieformalny sposób nadawania pasów powoduje sporo kontrowersji - jest bardzo fajny, ale często są podejrzenia, że ktoś sam sobie podrasował pasek i potem dochodzi do poniżania na zawodach, etc.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE

W ogóle ten nieformalny sposób nadawania pasów powoduje sporo kontrowersji - jest bardzo fajny, ale często są podejrzenia, że ktoś sam sobie podrasował pasek i potem dochodzi do poniżania na zawodach, etc.


Akurat w BJJ zazwyczaj jest podejrzenie niedoszacowania stopnia, tj. ludzie z umiejętnościami na wyższy pas długo startują w kategorii niższej

Anyway to nie ten topic. Najwyższe stopnie to już nie stopnie zawodnicze. Czarne pasy na zawodach to stosunkowo młodzi ludzie, mający oprócz wachlarza skutecznych (tj. im wychodzących) technik, wydolność oraz siłę niezbędne do przetrwania zawodów.

Żeby pójść dalej niż czarny pas trzeba po zakonczeniu kariery zawodniczej trzeba nie tylko trenować dalej, ale kształcić nowe pokolenia i angażować się w rozwój dyscypliny.

Nawet w linku podanym wcześniej jest napisane: "Black-and-red belt holders are very experienced practitioners, most of whom have made a large impact on the overall art of Brazilian Jiu-Jitsu."

A 9 dan: "Assuming that someone received his or her black belt at 19 years old (the minimum age to receive a black belt under the IBJJF's graduation system) the earliest they could expect to receive a 9th degree red belt would be at the age of 67"

Także nie ma co się dziwić, że nominacja wygląda w ten sposób, jak opisałeś: rada starszych i zasłużonych stwierdza, że ktoś "zasłużył" na to by do nich dołączyć. Podobnie sprawa ma się w judo.

Większość tych nazwisk nic mi nie mówi, nie znam w zasadzie w ogóle historii GJJ poza tymi wpół-legendami o Helio, Ricksonie, paroma nagraniami z vale tudo.

Bo to jeszcze nazwiska "starej daty" Inne zawody, inne kryteria, inna rzeczywistość. Większość z nich jest koło 50tki, więc trudno pamiętać ich dokonania. Będziesz na bieżąco jak dzisiejsza czołówka się zestarzeje. :wink: To oni na razie rozpalają wyobraźnie adeptów...
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Prowadzącym Joe Moreirę jest Francesco Mansun. Nadal trenujący bjj. Oczywiście stosownie do wieku. Spotykają się co jakiś czas z Joe na macie i wymieniają doświaczenia. Joe twierdzi, ze Francesco jest ciągle o krok przed nim.
Swoją drogą to dziwne, że te wysokie stopnie bjj nie są znane jak w innych SW a szkoda.
Dlaczego brazylijczycy (mam na myśli 4-6 stopień czarnego pasa) nie "chwalą się" u kogo ćwiczą?
Te wysokie stopnie mają bardzo wiele do przekazania. Cały czas się rozwijają.
No ciekawe.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Franek Kimono napisał

Większość tych nazwisk nic mi nie mówi, nie znam w zasadzie w ogóle historii GJJ poza tymi wpół-legendami o Helio, Ricksonie, paroma nagraniami z vale tudo.

O takich ludziach jak Oswaldo Fadda czy Geny Rebello słyszę pierwszy raz.


nie ty jeden... - przyblizmy więc ich postacie - razem możemy więcej :)


shooters napsial

Prowadzącym Joe Moreirę jest Francesco Mansun


wstukałem w google to nazwisko i echo...

masz jakies informacje na temat tego "miszcza"? moze jakas fotka?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Może więcej znajdziesz jak wpiszesz Francisco Mansour.
  • 0

budo_kubab
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE

(...)

wstukałem w google to nazwisko i echo...

masz jakies informacje na temat tego "miszcza"? moze jakas fotka?


a ja wystukałem to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i jest tego więcej ;-)
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE

(...)

wstukałem w google to nazwisko i echo...

masz jakies informacje na temat tego "miszcza"? moze jakas fotka?


a ja wystukałem to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i jest tego więcej ;-)


gdyby twój klubowy kolega shooters nie wprowadził całego świata w błąd i nie napisał błędnie nazwiska w swojej wypowiedzi, to nie było by pytania
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Przepraszam cały świat za wprowadzenie w błąd. Nie było to moim celem. Obiecuję poprawę :lol:

Pisałem szybko i sory za pomyłkę nie miałem czasu niestety sprawdzić pisowni tego nazwiska. A jak mówi Joe po angielsku wszyscy wiedzą :)

Tylko dlaczego wyrażasz brak szacunku dla człowieka, którego nie znasz pisząc "miszczu"?
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Bo Toszi już taki jest,że dodupia się do wszystkiego pod przykrywką ciekawości,a szczególnie do Joe Moreira. To nie pierwszy temat już drążony w tym kierunku. Tylko On wie czemu to robi. Może chodził do Octagonu i Grześ Go wyjebał,może dostał na zawodach od kogoś z Octagonu,a może po prostu lubi się przypierdalać :wink:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Proszę o spokój.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
hahahahah ja pierdziele i sie zaczyna...

w woli sprostowania - nie wyrażam zadnego braku szacunku, napisałem tak, bo tak napisałem...
ogólnie słowo "mistrz" kojazy mi sie jakoś dziwnie i nie pasuje do BJJ, znaczy to moje osobiste zdanie ale bardziej pasuje mi pod Aikido, gdzie sa jakies wielkie ideologie itp - nie wiem dla czego,

mimo wszystko nie na celu była obraza

PS. - TORPEDO - nigdy nie trenowałem w Octagonie i nie znam żadnego Grzesia (zeby nikt sie nie przyjebał znowu - szacunek dla Grzesia i Octagonu - dla Ciebie Torpedo tez Szacunek)

I nie działam pod przykrywką ciekawości - po prostu chciałem wiedziec - wy nigdy tak nie mieliście? Nie byliście niczego ciekawi? Chyba lepiej zapytać.

Wypowiedź KubyB. odebrałem jako bardzo ironiczną - to takie proste, wpisac w google i jest... Ty nie umiesz a ja umiem haha haha - pod warunkiem ze zna sie poprawne nazwisko... na ironie odparłem ironią... (mniej więcej - w sumie mało istotne) MOŻE ŹLE TO ODEBRAŁEM


No ale dość tłumaczeń ... Wracając do tematu i pasów...
Jest sobie czarny pas przykładowo Linke BLACK BELT 2 DAN - zeby zdobyć czerwony musi najpierw zdobyc 9 danów na czarnym i potem idzie na czerwony i tam znowu targa te balki od 1-9 czy to przy jakiejs belce na czarnym zmienia sie kolor paska?
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE

http://en.wikipedia.org/wiki/Brazilian_Jiu-Jitsu_ranking_system


  • 0

budo_fcw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
A jak to możliwe żeby Silvio Behring w wieku 50 lat miał już 9 belek?
  • 0

budo_duran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
@FCW: googlanie na prawdę nie boli. Nie wiem skąd wziąłeś info o 9, skoro Behrin ma 7 belek.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



tu jest ciekawy artykół a propo Silvio Behringa no i przy okazji potwierdzenie e ma 7 belek
  • 0

budo_manolo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linke Gold Team

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Silvio Behring ma 7 belek a jego ojciec Flavio ma ich 9 czyli maxymalna ilosc jaka mozna zdobyc.Jako ciekawostke chcialbym powiedziec ze Maestre Flavio dalej swietnie sie rusza i mimo swojego zaawansowanego wieku ciagle walczy treningowo ze swoimi studentami.Obserwujac jego poczynania w walce nie dalbym mu wiecej niz 50 lat hehehehe...a swoj pierwszy tatuaz zrobil w wieku 65 lat:)
  • 0

budo_haxior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Dobra a co teraz bedzie po tym 9 danie???I kto go nominuje na cos wyzszego???
  • 0

budo_steyr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolne Miasto Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: NAJWYŻSZE STOPNIE BJJ NA ŚWIECIE
Nic nie bedzie bo 10 dan jest zastrzezony dla Carlosa, Oswaldo, Gastao Jr, Jorge i Helio Graciech. I bylo to juz pisane w tym temacie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024