Skocz do zawartości


Zdjęcie

PZJJ WTF?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PZJJ WTF?
Wybrałem się w ten weekend na II Otwarte Mistrzostwa Śląska Jiu Jitsu do Rybnika. Była tam obecna jakaś szycha z PZJJ, która podczas otwarcia zawodów wypowiedziała zdanie w stylu:
Brazylijskie Jiu Jitsu zostało oficjalnie wciągnięte w struktury Polskiego Związku Jiu Jitsu.
Ktoś jest zorientowany w temacie ? Prawda czy coś źle dosłyszałem ?
  • 0

budo_duran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
Trochę źle usłyszałeś/zrozumiałeś. Światowa Federacja JJ postanowiła dodać kolejną (oficjalną) formułę do już obecnych fightingu i duo-systemu. Oznacza to to, że od przyszłego roku prawdopodobnie dojdą nam kolejne Mistrzostwa Polski/Europy/Świata.
Na marginesie, to sytuacja nie jest niczym nowym - patrz co zrobiła FILA i co próbują robić (na razie krajowe) związki judo.
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
To można tak sobie poprostu "wciągnąć w struktury"? Niedługo zaczną nas wciągać federacje bobslejowe i aerokluby:) Co nie zmienia faktu że dla BJJ to chyba dobrze, że staje się sportem w świetle prawa...
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
Ale nie dobrze, że robią to kolesie nie związani z bjj.
Koniunkturę wyczuli, skurwicipki...
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
Dar pretensje to możesz mieć do siebie i kolegów z bjj, zxe sie za to nie wzięli

pisałem o tym kilka miesiecy temu- a temat w ogóle był klubom bjj znany już ze dwal lata temu

i co ?

i nikt z bjj nie byl zainteresowany stworzenie polskiego związku bjj

zabawnie to się zrobi dopiero, jak polski związek judo zacznie przyznawac licencje zawodnicze albo robić egzaminy na stopnie- i uzyska monopol

będziecie musieli zacząc ćwiczyc aliane ju-jitsu ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
spoko, możemy trenować wtedy jamajskie jiu jitsu :lol:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
niezły pomysł- jesli wprowadzicie na trenigi elementy kultury jamajskiej to już w ogóle git ;P

brazylijski luz to przy tym będzie polska spinka ;P
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
Na ktory pas spalenie grama jest ?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
Proponuję system 1 belka = 0.15 g.
Całkowite spalenie = czarny pasek, nawet adekwatny kolor :)
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
Jezeli ludzie z tradycyjnego jj i ich zwiazek chcą robić bjj, to nasuwa sięty pytanie , czy wogóle mają o tym jakieś szersze pojęcie i czy mają w swoim srodowisku jakieś większe autorytety znające się na bjj. Jezeli mieliby takich ludzi, to Polacy trenujący bjj nie jeżdziliby za granicę ani by nie sprowadzali do Polski róznych trenerów i zawodników od bjj, tylko zgłosiliby sie do PZJJ i tam pobierali nauki. Tradycyjne JJ ma wielu ludzi z czarnymi pasami i z gigantycznymi danami na tych pasach, ale akurat nie mają oni takiej wiedzy o bjj, zeby ktos sie od nich chciał uczyć.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
gdzie ty żyjesz?
a polski zwiazek piłki noznej zna sie nap iłce noznej w stopniu mogacym zdeklasować choćby Monako?

i jakoś mają sie dobrze ;P
  • 0

budo_duran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
Bjj/grappling/sf ze względu na ilość trenujących stało się smakowitym tortem, z którego związkowcy też chcą kawałek.
@Udar: Czy ludzie z zapasów mieli większe pojęcie o tym, gdy dodawali grappling do swoich dyscyplin? Jak to wyszło w praktyce, to już trzeba zapytać się samych zainteresowanych, czyli trenerów, członków kadry, zrzeszone kluby. Ja mam wrażenie, że wychodzi całkiem nieźle, tzn: związkowcy mogą się chwalić wynikami, a zawodnicy mają dostęp do środków, które do tej pory były poza ich zasięgiem.
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
To wyjdzie na to w końcu, że bjj będzie dzialalo pod szyldem PZZ, PZJJ i PZJ, będą trzy mistrzostwa Polski i trzy puchary, bo kazda z tych organizacji bedzie je robiła. Jezeli chodzi o środki, to ze środkami w tych zwiazkach nie jest tak wesoło (poczytajcie sobie w dziale JUDO wypowiedz bylego trenera Nastuli i dyskusje na ten temat). Jezeli chodzi o grappling, to polska kadra jadąca na zawody do Odessy na Ukrainie szukała sponsorów, bo chyba PZZ nie był w stanie im tego calkowicie zapewnić środków. Jechali tam tez chyba prywatnym transportem. Druga sprawa w tych zwiazkach bjj będzie chyba tylko zawsze kwiatkiem do kożucha, a środki beda przede wszystkim szły na swoich zawodników startujacych w judo, zapasach czy jj.

Tak z ciekawosci zapytam- czy w Brazylii istnieje cos takiego jak Brazylijski Związek BJJ ?
  • 0

budo_duran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
@Udar: z MP 3 razy w roku, to w sumie nic nowego też nie będzie (przykład tajskiego). Jak pisałem, to jak wygląda sytuacja w reprezentacji grapplingu musieli by nam naświetlić sami zainteresowani (bądź osoby posiadające informację z pierwszej ręki).
Patrz na to, że finansowanie wyjazdów, to nie wszystko. Dochodzą jeszcze różnorakie stypendia, punkty na uczelnie itp., których możesz nie dostać, gdy dyscyplina nie jest zarejestrowana.
Czy bjj będzie tylko kwiatkiem do kożucha, to czas pokaże. Na pewno przez pierwsze lata tak. Później wiele będzie zależało od tego na ile obecne kluby bjj zaangażują się w działalność wewnątrz wspomnianych związków.
Co do Brazylii, to z tego co słyszałem to bjj pod swoje skrzydła chce wziąć tamtejszy związek judo. Jest to informacja zasłyszana, więc też chętnie bym się dowiedział, jak sytuacja wygląda faktycznie.
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?

Proponuję system 1 belka = 0.15 g.
Całkowite spalenie = czarny pasek, nawet adekwatny kolor :)


jaka techniką:bong,wiadro,lufa czy joint? 8)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
To jest jamajka, róbta co chceta.

Tak poważniej:
Mnie to zastanawia jak oni wybiorą się na MŚ skoro wypad na Ukraine był takim problemem.
No ale fakt faktem, że jak są podpięci pod związek to stypendia i różnego rodzaju bonusy stają się możliwe. Myślę, że w ten grappling wmieszali się ze strony bjj bardzo rozsądni ludzie i wiedzą w co się pchają więc może oszczędźmy sobie dramatyzowania.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?

@Udar: Czy ludzie z zapasów mieli większe pojęcie o tym, gdy dodawali grappling do swoich dyscyplin? Jak to wyszło w praktyce, to już trzeba zapytać się samych zainteresowanych, czyli trenerów, członków kadry, zrzeszone kluby. Ja mam wrażenie, że wychodzi całkiem nieźle, tzn: związkowcy mogą się chwalić wynikami, a zawodnicy mają dostęp do środków, które do tej pory były poza ich zasięgiem.

tzn do jakich środków mają dostęp? PZZ im daje połowę kasy na wyjazd na ME do Odessy? opłaca im licencję FILA :roll: czy o czymś jeszcze zapomniałem? szef PZZu powiedział wprost: grappling się musi na razie sam wyżywić. To w kwestii dostępu do środków, bo cała reszta układa się rzeczywiście nieźle i nie ma co wytykać braku kasy, skoro samym zainteresowanym zawodnikom i trenerom to nie przeszkadza.
co do PZJJ - pożyjemy zobaczymy. oni zresztą robią od dawna swoje zawody ne-waza jj (w Bytomiu bodajże czy w Kobyłce) i nie zdziwiłbym się, gdyby po prostu kontynuowali to pod nową nazwą. ciekawy jestem tylko, co takiego zaoferują żeby przyciągnąć do siebie ludzi? łowców łatwych tytułów i pucharów im nie zabraknie, ale przecież nie o to chodzi...
  • 0

budo_duran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
@mags: chociażby do wspomnianych wyżej stypendiów.
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
BJJ było jeszcze nie tak dawno "niechcianym dzieckiem" a teraz o tą "sierotkę" zaczynają bić się aż trzy "matki" :lol:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZJJ WTF?
oj tam oj tam ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024