Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kimono z Brazylii (zamawianie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafał420
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Kimono z Brazylii (zamawianie)
Witam,
mam pytanie do osob ogarnietych w temacie. Czy zamawial ktos kimona z Brazylii? Interesuje mnie zakup 3-4 kimon i martwie sie czy bede musial zaplacic clo.

Ewentualnie jak ktos ma jakies doswiadczenia z zamawianiem z innych krajow to tez super jak sie podzieli :-)
  • 0

budo_mada
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono z Brazylii (zamawianie)
Zamawiając kimona z Brazylii będziesz musiał zapłacić cło, które wynosi 12% wartości kimona oraz podatek 23%
  • 0

budo_rafał420
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono z Brazylii (zamawianie)
To pewne? Czy raczej sprawa szczescia/pecha? No i czy jest sposob zeby to ominac? slyszalem ze mozna poprosic sklep o wysylke bez metek i paragonu...
  • 0

budo_mada
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono z Brazylii (zamawianie)
Jeśli uda Ci się przekonać sklep, żeby nie dołączyli faktury to wtedy chyba wszystko będzie zależało od szczęścia czy dopadną Twoją przesyłkę na cle czy nie :) no ale jeśli kimona będzą wysyłane oficjalnie to musisz liczyć się z dosyć wysokimi dodatkowymi kosztami.
pozdrawiam
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono z Brazylii (zamawianie)
nie wiem jak jest u konkretnego dostawcy w Brazylii, ale ja np kupowałem w USA w znanym sklepie internetowym i napisałem że chcę aby określili w deklaracji celnej że to prezent. tak zrobili i z własnej inicjatywy już zadeklarowali jego wartość poniżej stawki, od której zaczyna się cło itd. nic nie zapłaciłem, ani cła, ani VATu. 4 kimona to może być tez np próbka handlowa czy cuś.
napisz, zapytaj. im tak samo zależy żeby sprzedać, jak tobie żeby kupić i pewnie mają taki sam stosunek do barier w handlu :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024