Skocz do zawartości


Zdjęcie

NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Yeah, but Mr. Brown is a little too close to Mr. Shit.


fortunately, they won't get married in Poland.


Dołączona grafika


  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
o co wam chodzi to wielcy wojownicy polmosu :)
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Faktycznie nowy kyokushin-kan :)

Regionalny Klub Karate Kyokushin Konin
DO sensei Wiesław Więckowski (3 DAN)
tel.: 601 594 261
www: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wieść niesie, że został mianowany szefem wyszkolenia na Polskę.

No i co wy na to Panowie z byłego -kan ? :)


3 DAN?? już? o kurcze jeszcze niedawno brałem udzial w egzaminie, gdzie zdawał na 2...
BTW bardzo rubaszny człowiek.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
A więc świeży temat... kilka dni temu było 2 DAN. Może to honorowy 3 DAN?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
A mnie interesuje jedno jak to jest ze naraz osoby nie majace nic wspolnego z JJ maja nizsze stopnie w swoich stylach niz w JJ.
Skad sie takie osoby biora i co za idiota takie osoby promuje w jj

"Aktualnie posiada stopień mistrzowski 3 dan w Karate Kyokushin i 4dan w Ju-Jistu. "
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
wysokich danów w jj to u nas cała masa w Polsze ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

wysokich danów w jj to u nas cała masa w Polsze ;)


Najgorzej ze wiekszosc nic wspolnego z jj nigdy nie miala ..... o przepraszam miala znajomego z jj ...... :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
no domyślam się ;)
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

A mnie interesuje jedno jak to jest ze naraz osoby nie majace nic wspolnego z JJ maja nizsze stopnie w swoich stylach niz w JJ.
Skad sie takie osoby biora i co za idiota takie osoby promuje w jj

"Aktualnie posiada stopień mistrzowski 3 dan w Karate Kyokushin i 4dan w Ju-Jistu. "

a może za kg nabyte :) dobrze ktoś kiedys pisał w marcu ,że siarowy dostanie 3 dan w maju za przejście. I jak widać swojemy nierozgarnętemu synowi też dał 1 dan z 5 kyu
  • 0

budo_ptasiek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Ludzie czytam to co wypisujecie i z tego wszystkiego nawet się zarejestrowałem bo mnie krew zalewa jak przez was przemawia zazdrość i obłuda. Nie znacie ludzi osobiście a wypisujecie bzdury na podstawie plotek i kłamstw. W kwestii wyjaśnień po pierwsze w wymaganiach na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jasno jest napisane że są to propozycje od Honbu czyli z Japonii oraz ze każdy klub, kraj może zmieniać je dowoli lub ustalić własne wiem ze czytanie ze zrozumieniem to dla wielu kłopot ale to akurat jest dobrze przetłumaczone. Po drugie ten sensei z Konina którego tak oczerniacie zdawał egzamin powtarzam zdawał egzamin a nie dostał za free jak co nie którzy inni sensei, jego syn również zdawał egzamin z 1 kyu na 1 dan obydwoje zdawali egzamin przed międzynarodową komisją więc o przekrętach mowy nie ma bo sami nie zdawali tylko z innymi ludzi z całej europy. Poza tym sami weźcie się do roboty i pozwólcie nowej organizacji się rozwijać a nie tylko krytykujecie bo to potrafi każdy i nie trzeba się do tego chować za ekranem komputera. Lepiej powiedzcie im jak mają się dalej rozwijać by nie powstało nowe bagno jak w innych federacjach. Poza tym myślę że egzaminy z komisją 3 sensei to dobry pomysł ale w Polsce on się nie przyjmie znając życie. A w kwestii wyjaśnienie nie jestem związany z nowym kanem przeszedłem wraz z mym sensei już dawno do shin ale zabrałem głos bo znam tych ludzi osobiście i nie potrafię patrzeć jak się oczernia innych. Najpierw spójrzcie ba siebie i powiedzcie czy sami jesteście tacy kryształowi by pisać plotki na innych. Wstyd dla pasów jaki nosicie dla mnie nie zasługujecie nawet na 10kyu nawet na to by mówić że podążacie drogą sosai Oyamy.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Ludzie czytam to co wypisujecie i z tego wszystkiego nawet się zarejestrowałem bo mnie krew zalewa jak przez was przemawia zazdrość i obłuda. Nie znacie ludzi osobiście a wypisujecie bzdury na podstawie plotek i kłamstw...

... ale zabrałem głos bo znam tych ludzi osobiście i nie potrafię patrzeć jak się oczernia innych ...

ptasiek pierdolisz głupoty, gdybyś znał tych ludzi osobiście to wiedziałbyś co sobą reprezentują od strony techniki (którą widziałem na własne oczy) i wiedziałbyś, że na 3 Dan to trzeba trochę więcej niż zasługi.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Ptaśku :) A mógłbyś tylko odpowiedzieć na pytanie, kto najpierw zatwierdza (i gdzie) tych kandydatów do egzaminów przed międzynarodową komisją?

Chętnie więc dowiem się, jak to wygląda. Bo jeśli się dobrze orientuję, to w wielu organizacjach jest jednak tak, że to najpierw rodzimy klub/organizacja zatwierdza kandydata, o którym na międzynarodowej arenie wie się niewiele. To jest poważna luka w całym systemie hierarchicznym. Nie ma jasnych reguł, które określałyby wymagany na dany stopień poziom.

Dla jasności: mnie to osobiście ani ziębi, ani grzeje i nie mam zamiaru nikogo oceniać, ale wydaje mi się zwyczajnie, że coś przeoczyłeś. Może się mylę. Albo nie umiem czytać ze zrozumieniem :)
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
W kwestii wyjaśnień po pierwsze w wymaganiach na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jasno jest napisane że są to propozycje od Honbu czyli z Japonii oraz ze każdy klub, kraj może zmieniać je dowoli lub ustalić własne wiem ze czytanie ze zrozumieniem to dla wielu kłopot ale to akurat jest dobrze przetłumaczone.(...)

Czekaj, czekaj KAŻDY KLUB MOŻE ZMIENIAĆ? Co to znaczy, że każdy klub może stosować inne kryteria i mieć inne wymagania na stopnie?

Poza tym sami weźcie się do roboty i pozwólcie nowej organizacji się rozwijać a nie tylko krytykujecie bo to potrafi każdy i nie trzeba się do tego chować za ekranem komputera.(...)

No sorki, ale jak my przeszkadzamy W ROZWOJU organizacji? Swoją opinię chyba każdy ma prawo w wolnym demokratycznym kraju wypowiedzieć? A co zrobi wyżej wspomniana organizacja to już nie od nas zależy.

Poza tym myślę że egzaminy z komisją 3 sensei to dobry pomysł ale w Polsce on się nie przyjmie znając życie.(...)

Może i dobry pod warunkiem, że stawki za egzaminy nie wzrosną potrójnie.
  • 0

budo_ptasiek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Ad1. ptasiek pierdolisz głupoty, gdybyś znał tych ludzi osobiście to wiedziałbyś co sobą reprezentują od strony techniki (którą widziałem na własne oczy) i wiedziałbyś, że na 3 Dan to trzeba trochę więcej niż zasługi.

Z tego co wiem syn tego sensei miał 3, 4 oraz piąte miejsca na MP w Kata więc technikę ma chyba dobrą zresztą widziałem go na tych zawodach i mogę powiedzieć że co do techniki nie mam zastrzeżeń. Poza tym czy podważasz decyzję międzynarodowej komisji. Bo ja nie skoro oni uznali ze ktoś zasługuje na dany stopień to im ufam tym bardziej że w komisji byli Rosjanie a oni są na tym punkcie bardzo wyczuleni. Poza tym nie wiem jakich ludzi widziałeś na własne oczy na pewno nie tych o których piszę.

Ad2. Ptaśku A mógłbyś tylko odpowiedzieć na pytanie, kto najpierw zatwierdza (i gdzie) tych kandydatów do egzaminów przed międzynarodową komisją?

W Polsce nie ma i nie było CR w Kanie dlatego według tego co wyczytałem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (japońska strona) kandydatów na czarne pasy zatwierdzają DO oraz BC

Ad3. Czekaj, czekaj KAŻDY KLUB MOŻE ZMIENIAĆ? Co to znaczy, że każdy klub może stosować inne kryteria i mieć inne wymagania na stopnie?

Japonia daje tylko propozycję co do wymagań egzaminacyjnych, gdyby narzucała to shihan ze starego kanu mósiał by przeprowadzać egzaminy właśnie według tych wymagań, specjalnie zadzwoniłem do przedstawiciela nowego kan i dowiedziałem że nowe wymagania są w trakcie opracowywania a stopnie kyu a przede wszystkim kolory nie zostaną zmienione. Telefon to podstawa komunikacji więc polecam to także każdemu kto ma jakieś wątpliwości.

Ad4. No sorki, ale jak my przeszkadzamy W ROZWOJU organizacji? Swoją opinię chyba każdy ma prawo w wolnym demokratycznym kraju wypowiedzieć? A co zrobi wyżej wspomniana organizacja to już nie od nas zależy.

Nie powiedziałem ze ktoś przeszkadza tylko ze zamiast pomóc czy naprowadzić na właściwą drogę potrafi się tylko wyśmiewać oraz krytykować. Może trochę ludzkiej solidarności by się każdemu przydało szczególnie dla osób wywodzących się z jednego kyoushin.

Ad5. Co do egzaminów i trzech egzaminatorów też się zapytałem i wcale się nie zawiodłem cena egzaminu nie wzrasta. A egzaminatorzy są po to by wychwycili wszystkie błędy tak by nie można było podważyć nikogo że nie zasługuje na jakiś stopień.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

... sensei miał 3, 4 oraz piąte miejsca na MP w Kata więc technikę ma chyba dobrą ....


Ale bić to się umi?


:D

Uzywaj opcji cytuj (Lewy górny róg nad wypowiedzią) będzie czytelniej
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

zdawał egzamin a nie dostał za free jak co nie którzy inni sensei, jego syn również zdawał egzamin z 1 kyu na 1 dan obydwoje zdawali egzamin przed międzynarodową komisją więc o przekrętach mowy nie ma bo sami nie zdawali tylko z innymi ludzi z całej europy. .


Nie żebym się czepiał, możesz napisać jacy sensei z kan dostali stopnie za free ?

......i jeszcze jedno pytanie możesz napisać kto był w składzie komisji ?

Po prostu jestem ciekaw. :?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN

Z tego co wiem syn tego sensei miał 3, 4 oraz piąte miejsca na MP w Kata więc technikę ma chyba dobrą zresztą widziałem go na tych zawodach i mogę powiedzieć że co do techniki nie mam zastrzeżeń.

No na 7 startujących 4 czy 5 miejsce to rzeczywiście sukces. Ale jeżeli nie masz zastrzeżeń to ...

Poza tym czy podważasz decyzję międzynarodowej komisji.

Akurat w tym przypadku tak. Porównując technikę tego osobnika do techniki szefa naszego klubu, który ma 2 Dan to on nawet tego mieć nie powinien.

Bo ja nie skoro oni uznali ze ktoś zasługuje na dany stopień to im ufam tym bardziej że w komisji byli Rosjanie a oni są na tym punkcie bardzo wyczuleni.

Jeżeli wiesz kto był w tej komisji to przyłączam się do prośby monka.

Poza tym nie wiem jakich ludzi widziałeś na własne oczy na pewno nie tych o których piszę.

Na pewno tych o których piszesz.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
Ptrasiek jak człowiek z brzuchem jak kwiczoł może zdawać ? raz byłem z nim na obozie jak był Hirosige i więcej siedział niż stał bo ciągle bolały go nogi i ciśnienie skakało po nocnych hulankach w ogródku piwnym. Gdzie trenował JJ kto mu nadał 4 dana Rysiek ? Dla zaspokojenia swoich chorych i grubych ambicji zniszczył klub i ludzi, gdyż stali się pośmiewiskiem całej Polski. To Japońcy są chorzy na kasę. Obecnie wszyscy się odsunęli od tych ludzi , ponieważ wstyd przy takich stanąć ,a nie daj boże ktoś zrobi im zdjęcie. Takie historie już zna ten kraj i dziś Ci ludzie skończyli na śmietniku krajowego karate. A Ty jesteś Yin czy Yang z Konina ?
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
hm.. zadane zostały merytoryczne pytania :? i chyba proste ?
a odpowiedzi nie ma :(

tutaj te zawody
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu pewnie komisja egzaminacyjna (pierwsza minuta) :?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE KOLORY PASÓW, nowe wymagania ... NOWY KYOKUSHIN-KAN
To tylko do dopełnienia obrazu:

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024