Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wzmocnic kolano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak wzmocnic kolano
Pare tygodni temu podczas gry w pilke kolano przy zmianie kierunku biegu wyskoczylo mi w bok na chwile przynajmniej takie mialem uczucie, bol niesamowity, pare dni nie moglem za bardzo zgiac go do konca nie mowiac o ruszaniu w boki. Wrocilo do siebie po czym tydzien temu na imprezie znow podobna sytuacja. Pare dni ostrego bolu juz wszystko wraca do normy teoretycznie, co moge zrobic zeby wzmocnic kolano aby sytuacja sie nie powtorzyla. Problemem jest nie ruch zginajacy czyli bieg do przodu , jazda na rowerze itd a momenty kiedy nastepuje skret w kolanie zaistnialy np przy szybkiej zmianie kierunku biegu.
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzmocnic kolano
Ja Ci zaproponuje dobrego lekarza sportowego. Jak mi sie działo dokładnie tak jak opisujesz chodziłem po lekarzach i nic w końcu poszedłem prywatnie do kliniki sportowej. Lekarz pokręcił nogą i stwierdził zerwanie więzadeł. Przeszedłem zabieg i jest ok. Nie chce Cie straszyć ale zrób rezonans.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzmocnic kolano
też mi się wydaje się mogłeś zerwać więzadło krzyżowe, najpierw do jakiegoś lekarza czy fizjo żeby zrobił ci test przedniej szuflady, jak wyjdzie pozytywny to rezonans żeby zobaczyć jakie są zniszczenia.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzmocnic kolano
Chyba nie chcesz powiedzieć, że jeszcze nie byłeś z tym u lekarza? 8O
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzmocnic kolano
Jak dla mnie zerwanie więzadła. Lekarz-> usg-> rezonans-> operacja, tak przynajmniej u mnie się potoczyło.
Nie czekaj bo jak ci to kolano "wyskakuje" to parę innych rzeczy (w tym kolanie) przy okazji może się zepsuć.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzmocnic kolano
jak przedmówcy!

włąsnei sobie naprawiam kolana i po mocnym zgłębieniu tematu- bez lekarza się nie obejdzie

to co piszesz to kalsyczne skręcenie kolana- jesli rzepka przeskoczyla na bok to nzaczy, zem asz powazny problem z wiązadłami ( prawd zerwane) - same się nie zregeneruja- a będzie gorzej

jesli nie pójdziesz do lekarza to kolano będzie pracowac nieprawidłowo i jego elementy trąc o siebie rozpi..rza ci inne struktury w stawie- a chyba nie chcesz endoprotezy

ja nie znosze chodzić do lekarza- ostatnio sam sobie zaleczylem kontuzję barku, ktora normalnie kwalifikuje sie do operacji

ale kolana i kręgosłup to akurat takie części, których nie wolno zaniedbywac bo będzie tylko gorzej

i juz jestem umówiony na przeglad do ortopedy

operacja kolana to podobno dośc prosty i niezbyt ciężki dla pacjenta zabieg- po kilku dniach juz chodzisz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024