Skocz do zawartości


Zdjęcie

JEET KUNE DO


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
103 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
edit: wolę napisać krócej i bardziej treściwie:

Coś innego jest chamskie wyzywanie przez internet a normalna rozmowa. Stąd, też ja na forum o którym mówisz że nie widziałem normalnych zaproszeń a osoba z JKD koncepcji o której mówisz używa jej jedynie to reklamy. Ale nie w tym rzecz... Jakoś było tak, że Michał powiedział że jak chcecie to możecie przyjechać do Brodnicy.

Kto normalny skorzystał by z waszego "zaproszenia" po widząc wasze chamskie i bez honorowe zagrywki i odgrażanie... To pokazuje kto jest wojownikiem gęba....

nie, mój kochany. nie było żadnych wyzwisk, nie musisz kłamać bo ja w tamtym okresie śledziłem to wszystko (jeszcze wtedy mi się nie znudziło...) były conajmniej 2 sytuacje w których była pełna kultura:
1. ja i jeszcze jeden użytkownik (jest także na budo, ale nie wiem czy życzy sobie być mieszanym w tą rozmowę) zdecydowaliśmy się skorzystać z zaproszenia. ze względu na odległość i koszty zaproponowaliśmy publicznie na forum, że chętnie weźmiemy kogoś ze sobą dla towarzystwa w zamian za partycypację w kosztach paliwa. M.Cz. gdy to przeczytał zaczął pisać że to granda, że szykujemy ustawkę i chcemy go pobić w kilku na jednego i że w takim razie on nie idzie na to. żadne tłumaczenia nie pomogły i ja przestałem wierzyć w zaproszenia dziecka z Brodnicy.
2. ten sam user zaproponował M.Cz. zakład: walka a kto przegra pokrywa koszty przejazdu na trasie Warszawa-Brodnica i funduje obiad w dobrej restauracji (jak to ponoć jest przyjęte w Chinach w takich sytuacjach). Michałowi ten układ nie odpowiadał i znów sprawa się rozmyła a mi się ostatecznie odechciało mieszać w jałowe spory bez możliwości ich rozstrzygnięcia przez osobiste spotkanie i demonstrację (niekoniecznie walkę).

Jedynymi osobami, które panikują są typki twierdzące że JKD to mieszanka technik i że Bruce zapożyczał itd.

akurat kiedy M.Cz zaczął pisać wyjątkowo lekceważąco o trenerach z linii Inosanto, W.A. napisał mu że jeśli nie przestanie, to on do niego przyjedzie i własnoręcznie zamknie mu twarz. M.Cz. szybciutko się zamknął. tyle w temacie.

Z tego co widziałem i myślę że ty jesteś kim jesteś to panikowałeś jak miałbyś przyjechać sam.

hehe, a skąd wiesz, kim ja jestem? możesz napisać, to żadna tajemnica na tym forum. moje nazwisko i klub jaki reprezentuję dość często pojawiają się na listach startowych i w wynikach zawodów bjj. i niech zgadnę, czytałes o mnie na stronie Murata z tsunami i stamtąd czerpiesz wiedzę? :lol: Czapla się akurat na nią kiedyś powoływał w ocenie zarówno spotkań S f d jak i ich uczestników :lol:
witamy z powrotem w Internecie, Michale!

reszty jawnych kłamstw i przeinaczeń Davida/Michała nie skomentuję. nie będę się babrał i innym zalecam to samo.
  • 0

budo_dawid jfjkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Hmmmm, przykre że żyjesz w tak zakłamanym świecie, ja również śledziłem te wątki i były najpierw ubliżania, wyzwiska i bla bla bla.

Co do tego obiadu, to Michał powiedział że spoko ale niech gościu sobie sam obiad kupi... i ten gość nie chciał przyjechać się jakoś wykręcał.

Co do WA, to zamilkł sam gdy miał odpowiedzieć dlaczego nazwał Tacketta uczniem Bruce'a Lee i dlaczego twierdził przez lata ze był instruktorem od Inosanto, jak nie był. ;)

Nie ma jak to fantazje pana kleksa. LOL.

Nawet, teraz pojawiłeś się znikąd o JKD też masz szczątkową wiedzę..... wiedząc od kogo ją masz to raczej pewne....Ale nie w tym rzecz że jesteś fanem mitów o JKD.

Pojawiasz się i nie piszesz nic konkretnego poza rozległym pienieniem się, i pluciem jadem, bezsensownie....

Może wg. Ciebie na tym polega dyskusja, ale właśnie przez osoby takie jak Ty robi się syf z tematu i mało konstruktywna dyskusja....
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Drogi Dawidzie chyba coś ci się we łbie pomieszało...jak chcesz to znajdę i wkleję tu cytaty z tamtej dyskusji z s f d :twisted:
Jak dla mnie to jesteście bandą smarkaczy .....a do W.A to wam bardzo daleko pod względem umiejętności i wiedzy.....macie swoją oryginalną linię Bruca i ok...tylko zważcie proszę, że świat poszedł bardzo do przodu od lat 70 tych :)
obiadek jest nadal aktualny jakby co :)
  • 0

budo_dawid jfjkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
I dalej opluwanie jadem i gadanie dla samego gadania...

Dzięki Bogu bo nikt z JFJKD nie twierdzi że Tackett był uczniem Bruce'a Lee, nawet ludzie z JKD koncepcji o tym wiedzą... i że w JKD są kije i innego typu mity..... Podałem Ci argumenty że to są mity.

Ale polscy "eksperci" wiedzą lepiej. ;) A cały świat jest w błędzie.

:P



Stary koń a zachowujesz się jak dziecko z piaskownicy. Smutne.

O JKD nie masz nic do powiedzenia prawda?? Ale do wyzywanie przez internet jesteś pierwszy. ;)

Winszuję, zawiści.
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Smutne jest to co piszesz .....może i stary koń ale swoje w życiu widziałem :lol:
Bruce ma u mnie wieczny szacunek bo mówił, że jak ktoś z nim minutę wytrzyma to .........
a wy ....dacie radę 30 sekund ze starym koniem :lol:
sorki ale .....mam wielki szacun dla ludzi którzy ciężko pracują ale dla gości co tylko krzyczą w necie zero ....szacunku :twisted:
Podkreślę raz jeszcze i ostatni.........być może wasza linia jest prawdziwa i jedynie słuszna...ale zapracujcie jeszcze na szacunek swoimi umiejętnosciami aby wasz mistrz był z was dumny :evil:
  • 0

budo_ptaq nakrecaczu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Stary ja się po części z tobą pierwotnie zgadzałem, bo też mnie zawsze dziwiło jak to jest, że to współczesne JKD w niczym nie przypomina tego co BL pokazywał, za to bardzo przypomina współczesne najnowsze trendi, ale jak czytam jak ty tu z ludźmi gadasz to sory ale ty jesteś jakiś zakręcony. To zdanie "cały świat się myli tylko wy macie rację, niezłe jaja" to powtarzasz już chyba w szóstym poście i cały czas podkreślasz że co innego konkret a co innego obrażanie się na forum podczas kiedy to ty centralnie tu ludzi obrażasz. Jak sam nie dajesz rady przerwać to zawiadom tego Michała Czaplę niech cię stąd zdejmie jakoś siłowo bo mu za chwilę zrobisz taki piar, że wiekopomny przekaz Bruce'a Lee bezpowrotnie dla Polski utracony zostanie i będą wszyscy zdani na łaskę i niełaskę kopnięć z tajskiego boksu i crazy monkey. I mistycyzm diabli wezmą. Porażka.

P.S. Dar, z tym atakowaniem krocza to spróbuj kiedyś w parterze się pobawić. Mnie wychodzi że się wcale podstawowe zasady toczeń itd. nie zachowują. Choć może kwestia w tym co to są podstawowe zasady. Ale przyznaję, że bez podstawowej choćby znajomości kosen judo Bruce by tam gryzł ziemię na dole. David odpuść. Nie da się czytać tego. Serio.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO

Dziwi mnie że Martius, zajmujesz się obrażaniem ludzi itd. jako moderator, czy ja podważam autorytet, założyciela Twojej sztuki walki? Czy ja wyzywam Ciebie albo Twojego nauczyciela?? itd?? Byłem na Twojej stronie internetowej i to wygląda że Ty robisz biznes na sztukach walki raczej....

Przykre, że tak wygląda zdanie moderatora i dorosłego faceta....


Mylisz obrażanie z porownaniem wlasnych doswiadcen w SW a nie doswiadczen kogos zmarlego ktorego nigdy sie nie znalo.

Ja po 6 latach cwiczenia - (na poczatku po kilka godzin dziennie) - niewiele wiedzialem a przynajmniej nie tyle zeby uwazac sie za autorytet. Teraz wiem troche wiecej ale i to nie jest wszystko a tylko moze maly procent calosci.

Tak ja robie biznes .... ale robie biznes na sobie i wlasnym nazwisku a nie na nazwisku - przyjaciela czy tez ojca ktorego sie prawie nie znalo.

Tak takie jest moje zdanie dlatego wlasnie ze jestem doroslym facetem a nie zafascynowanym filmami mlodzikiem.
  • 0

budo_dawid jfjkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO

Tak ja robie biznes .... ale robie biznes na sobie i wlasnym nazwisku a nie na nazwisku - przyjaciela czy tez ojca ktorego sie prawie nie znalo.

Tak takie jest moje zdanie dlatego wlasnie ze jestem doroslym facetem a nie zafascynowanym filmami mlodzikiem.


A może właśnie dlatego, że nie masz mimo wszystko pojęcia.... No, ale wiem że i tak wiesz lepiej....


Nikt z osób, które oskarżasz o robienie biznesu tego nie robi ani nie robiły, raczej pracowały na odrodzenie sztuki walki Bruce'a po "wiekach ciemnych" wprowadzonych przez ludzi z JKD koncepcje, którzy właśnie podczepiali elementy z innych sztuk walk pod szyld JKD żeby robić kasę.

Ale jak zwykle Ty wiesz lepiej...... nawet wypowiadasz się obraźliwie.



Bruce ma u mnie wieczny szacunek bo mówił, że jak ktoś z nim minutę wytrzyma to .........
a wy ....dacie radę 30 sekund ze starym koniem


Przechwałki w necie i na forach... Weź wykup sobie reklamę.... Dziwi, mnie to odgrażanie się przez lata z Twojej strony, itd. Do wyzwisk jesteś pierwszy ale żeby napisać coś konkretnego w temacie to Cię nie ma. Powiedz, czy zauważyłeś żebym ja wypowiadał się gdzieś o Tobie czy Twojej modliszce w twoim temacie?? Mówiąc że nie dałbyś rady 15 sek ze mną itd. i że wiem lepiej od Ciebie co ćwiczysz pomimo że nie mam z tym kontaktu??

Już wielokrotnie było CI mówione jak chcesz to przyjeżdżaj nie to nie, nawet była jakaś historia z Twoim uczniem, że się odgrażał, a jak miał przyjechać to i tak zrezygnował.

Jak masz jakieś osobiste sprawy do Michała to podam Ci do niego email.... Ale nie rób śmietnika na forum, swoimi próbami podbudowania się psychicznie.

Ja po 6 latach cwiczenia - (na poczatku po kilka godzin dziennie) - niewiele wiedzialem a przynajmniej nie tyle zeby uwazac sie za autorytet.



Po śmierci Bruce'a zgadnij kto od razu otworzył komercyjną szkołę??? A osoba o której mówisz była protegowanym Bruce'a skupiła się na zgłębianiu sztuki walki nauczyciela. I był i zawsze będzie jednym największych autorytetów w JKD.

Po prostu p. moderatorze, piszesz głupoty bo mało wiesz, bazujesz jedynie na opiniach/ teoriach, które wymyślasz w trakcie pisania wiadomości.


Nie ma sensu dłużej pisac i przezywac się przez internet....

na SFD polecam odnalezienie artykułu Ewolucja JKD autorstwa WA ( i przeczytac jak wygląda fikcja, przedstawiona jako prawda.)

i porównać to z tym artykułem pochodzącym z grono. net autorstwa Michała, przedstawiającym jak wygląda rzeczywistość wspierającym stanowisko Fundacji Bruce'a Lee:


Przez ostatnie lata w Polsce zostało rozpropagowanych wiele błędnych informacji na temat Jeet Kune Do.

"Niektóre osoby, twierdzą że jest to zlepek różnych technik zapożyczonych z wielu różnych sztuk walki, lub że jest to jedynie filozoficzna sztuka walki. Wiele osób twierdzi, że jest to zachodnia inni że wschodnia sztuka walki jeszcze inni, że jest to MMA, a jeszcze inni że jest to poprostu "cokolwiek". Często te osoby uzasadniają swoje teorie, cytując słowa: "JKD to tylko nazwa." Jednakże, pamiętając o tych nie wolno zapomnieć również o tym, iż Bruce ściśle określił i robił szczegółowe odniesienie do tego w jaki sposób powinny być wykonywane techniki, jak powinna wyglądać pozycja walki, czy sposób poruszania się.

Historia jak Bruce wykształcił te techniki zaczyna się w roku 1964r. Gdy Bruce nauczał coś co nazywał "Jun Fan Gung Fu" w Oakland. Jednakże społeczność w Chinatown związana z Gung Fu nie była zadowolona tym faktem jako że szkoły Bruce były otwarte dla wszystkich tzn. również dla osób, które nie były Chińczykami. W tamtym okresie Jun Fan Gung Fu było bardzo tradycyjne. Pomimo, iż Bruce nazywał to Jego własnym Gung Fu, to mimo wszystko ten system składał się z tradycyjnych technik z tradycyjnych chińskich sztuk walk.

W 1965r. Bruce otrzymał wyzwanie od społeczności chińskiej, którą reprezentował Wong J. Man. Walka trwała 3 minuty, Bruce ją wygrał, aczkolwiek w opinii Bruce'a trwała zbyt długo, oraz wg niego tradycyjne techniki okazały się nie tak skutecznie jak oczekiwał i chciał, żeby były skuteczne, w sytuacji prawdziwej walki.

Oczywiście, po tym wydarzeniu Bruce mógł pójść łatwiejszą drogą i dalej ćwiczyć tradycyjne techniki, bądź co bądź wygrał walkę z Wong Jok Manem. Jednakże zamiast tego, Bruce porzucił lata ćwiczenia tradycyjnych technik oraz Wing Chun. I zagłębił się w badaniu innych sztuk walk i systemów walki, czytając książki na ich temat, rozbudowując swoja bibliotekę. Z czego największą ilość tworzyły książki na temat szermierki i boksu. Z których cytaty i fragmenty o raz rysunki możemy zauważyć w notatkach Bruce'a. To właśnie ZACHODNIE SZTUKI WALKI, dały podwaliny do fundamentów Jeet Kune Do.

Jednakże warto zaznaczyć, iż Bruce analizował wiele różnych sztuk walk, jednakże nie oznacza to że inkorporował z nich techniki do swojego arsenału. Gdzie widzimy dowód w słowach Bruce'a.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W min. 1:20 Bruce, zapytany przez James Franciscus'a "Jak nazywa się ta rzecz, którą uprawiasz." Bruce odpowiada: " W kantońskim Jeet Kune Do, oznacza drogę przechwytującej pięści." Jeet Kune Do, to nazwa dla technik i strategii, które Bruce sam zaprojektował i rozwijał. W notatkach Bruce również znajdziemy fragment, który wyraźnie mówi w jakim celu Bruce badał inne sztuki walki:

"Jak radzić sobie z róznymi sztukami walki."

Po tym nagłówku na str.40 w książce "Bruce Lee Jeet Kune Do komentarze na temat sztuk walki." Następuje cała analiza za i przeciw różnuch sztuk walki takich jak Boks, boks tajski, karate czy zapasy. Jednakże te sztuki walki są rozpatrywane z punktów: 1.atakowania adepta danej sztuki walki. 2. Kontrowanie jego technik. 3.Kiedy ma wątpliwość

Innymi słowy Jeet Kune Do, było tym co robił Bruce Lee, sposobem w jaki Bruce w najbardziej skuteczny sposób używał swoich rąk i nóg, masy ciała, taktyki, oraz praw fizyki do walki. Prawdą jest że Bruce nakreślił pewne wytyczne filozoficzne, które towarzyszą fizycznych/ technicznym aspektom. Jednakże nie wolno nam zapominać że Jeet Kune Do to przede wszystkim skupia się na Jego uprawianiu na AKCJI, PRAKTYKOWANIU. WYKONYWANIU w bardzo specyficzny, unikalny sposób.

Owa, akcja, wykonanie, składa się z technik, zaprojektowanych i rozwiniętych osobiście przez Bruce'a Lee.

Przeciwnie do dosyć popularnego błędnego założenia, tak naprawdę Bruce'a tworząc JKD nie wziął technik z różnych sztuk walk łącząc je z sobą. Jest to błędne założenie przez, które nieomal prawdziwa sztuka walki Bruce'a nie tyle co umarła, ale stała się czymś czym nigdy nie była. W gruncie ta błędna nadinterpretacja dała początek komercjalizacji sztuki walki Bruce'a Lee i została nazwana " Koncepcją Jet Kune Do." Podczas, gdy JKD nigdy nie było koncepcją w 6000 stron notatek Bruce'a nigdzie nie znajdziemy wzmianki o tym, jakoby JKD zostało nazwane przez Bruce'a koncepcją, wręcz przeciwnie Bruce nazywa JKD swoją własną SZTUKĄ WALKI. I przestrzega przed byciem zniewolonym, poprzez ideę konceptualizacji sztuk walki.

Bruce badał, szczegółowe, specyficzne, dokładne aspekty, jako że miał wizję swojej sztuki walki, wiedział czego chce i jak ma wyglądać jego Jeet Kune Do. Pomimo, faktu że Bruce był mocno inspirowany przez boks starej ery zwany "słodką nauką" oraz szermierką, to Jeet Kune Do nie jest ani boksem ani szermierką, JKD nie jest sportem. Oczywiście opisywanie detali technicznych wychodzi poza ramy tego artykułu.

Ważnym jest żeby pamiętać iż Bruce nie wyciągał technik z innych sztuk walki w celu akumulowania jak największej liczby technik.

Bruce Lee odrzucił tradycyjne sztuki walki i będąc zainspirowany "zachodnimi sztukami walki" skierował się w stronę nauki. Kinetyki i praw fizyki w efekcie czego zdefiniował Jeet Kune Do jako "Naukową walkę uliczną." Jako, że każda technika była wynikiem, szczegółowej naukowej analizy,która miała działać w sytuacji prawdziwej walki.

Samo akumulowanie technik, było skrytykowane przez Bruce'a jako czynność nadaremna, która adepci uzmysławiają sobie najlepiej podczas sparringu.

Bruce również napisał:
"Uwagi na temat JKD
Moje JKD jest czymś innym... coraz bardziej i bardziej szkoda mi sztuk walki ograniczonych przez ich skupianie się na częściach całości i ignorancję."

Gdzie właśnie zapożyczanie technik czy też akumulowanie technik z innych sztuk walki, oznaczają "części całości.


Warto podkreślić, iż pomimo faktu że Bruce nad JKD pracował od roku 1965, to nazwę temu co robi jako "Jeet Kune Do" nadał w 1967 roku. Zanim Bruce stworzył Jeet Kune Do, to co nauczał w szkołach w Seattle, Oakland i L.A nazywało się Jun Fan Gung Fu, stąd też nazwa Jun Fan Gung Fu Institue.

Osoby, trenujące w szkole Jun Fan Gung Fu otrzymywały cerytyfikat w Jun Fan Gung Fu, osoby trenujące prywatnie z Bruce'em otrzymywałt certyfikat w Jeet Kune Do. Gwiazdy, które trenował Bruce otrzymywały certyfikaty z napiem Tao of Chinese Gung Fu.

Szkoły Jun Fan Gung Fu, zostały zamknięte przez Bruce'a w 1970r. Po zamknięciu szkół Bruce nauczał selektywnie i osobiście wybrane osoby u siebie w domu. "




Jeśli schodzimy na poziom, przechwałek w internecie, byle wyzwisk, żeby się podbudować w internecie i tego typu żenujące zachowanie, a nie rozmawiamy o JKD, nawet pojawiają się osoby nie związane z JKD, które twierdzą że wiedzą wszystko lepiej i nawet nie muszą tego argumentować bo tłumaczą: "Bo tak i ch***j"" To szkoda mi czasu i atłasu na takie rzeczy.... skoro nie piszemy o JKD to nie mam o czym i po co rozmawiać z takimi userami jak Wuxia i tym podobne konta. Zresztą to wasze zachowanie obrazuje kto tak naprawdę, robi biznes.... i czuje się troszkę zagrożony, że musi powyzywać, byleby powyzywać w internecie, i pisać byleby na przekór, dla samego pisania. A może na serio tak bardzo lubicie wasz wyimaginowany świat. Smutne, a najsmutniejsze jest to, że macie podany wiek pod nickami...i tak zachowują się dorosłe osoby???? Powinno wam być wstyd.


a co innego obrażanie się na forum podczas kiedy to ty centralnie tu ludzi obrażasz.


Powiedz kogo obraziłem?? Chyba nie Ciebie, prawda.? Jeśli tak to przepraszam.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Chciałbym zobaczyć Twoje 15 sekund z Wu Xią.
Bardzo, bardzo.

Swoja drogą, udało Wam się Dawidzie/Michale wziąć udział w jakichś zawodach pełnokontaktowej walki wręcz i przetestować Wasze metody walki na kimś kto bić się potrafi?


Czy tak sobie nadal uzywając Twoich słów "tyłki liżecie" we własnym gronie?
  • 0

budo_dawid jfjkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Bawisz, mnie facet, sam fakt przekręcania mojego nicku imienia, sprawia że nie mogę traktować twoich wypocin serio, ale jedynie jako zaczepki słowne, chyba masz jakąś obsesję....LOL. No ale nic dziwnego gdy water powiedział że Bruce napisał Tao of JKD, ty mu przytaknąłeś. ;)Szkoda gadać... Ty serio masz 35 lat? :?: 8O
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO

Bawisz, mnie facet, sam fakt przekręcania mojego nicku imienia, sprawia że nie mogę traktować twoich wypocin serio, ale jedynie jako zaczepki słowne, chyba masz jakąś obsesję....LOL. No ale nic dziwnego gdy water powiedział że Bruce napisał Tao of JKD, ty mu przytaknąłeś. ;)Szkoda gadać... Ty serio masz 35 lat? :?: 8O


a) nie odpowiedziałeś na pytanie o udziale w zawodach
B) gdzie i kiedy przytaknąłem, że Bruce napisał "Tao of JKD". Poproszę o cytat.
c) co do pisania Dawid/Michał - istnieją pewne podejrzenia, że pod nickiem Dawid kryje się Michał Czapla - podejrzenia oparte na zbliżonej stylistyce, używanej "argumentacji", manierze nieodpowiadania na pytania i powtarzania tego samego w kółko
d)nie odpowiedziałeś na pytanie o udziale w zawodach
e)nie odpowiedziałeś na pytanie o udziale w zawodach
f)nie odpowiedziałeś na pytanie o udziale w zawodach
g)nie odpowiedziałeś na pytanie o udziale w zawodach
  • 0

budo_dawid jfjkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO

Tak takie jest moje zdanie dlatego wlasnie ze jestem doroslym facetem a nie zafascynowanym filmami mlodzikiem.


P. moderatorze, poza tym jeśli takie jest Twoje zdanie to masz do niego prawo, ale jeśli wg, Ciebie Bruce Lee to jedynie filmy w których zagrał to jest to dosyć płytka opinia. Bo nie uwzględniasz kilku rzeczy a konkretnie m.in.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i



dar, wróć na pierwszą stronę. Podejrzenia to ja mam że ty jesteś cynik75 z SFD bo masz podobną manierę do niego.

Poza tym kultura wymaga, żebyś argumentował swoje wypowiedzi, gdzieś na początku do Sama napisałeś:

I w dalszym ciagu uważam, że piszesz głupoty.


Ale nie uargumentowałeś dlaczego.... Mimo, że on podał konkretne przykłady argumenty....
Stąd, nie wymagaj od innych odpowiedzi na wszystkie pytania, podczas, gdy sam w chwilach, gdy ktoś Ci je zada to siedzisz cicho.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO

... Podejrzenia to ja mam że ty jesteś cynik75 z SFD bo masz podobną manierę do niego.

....


Przecież to powszechnie wiadome :roll:


To jak z tymi zawodami?
I co z tym cytatem?
  • 0

budo_dawid jfjkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Stąd wiadomo Twoje podejście... water napisał:

Bruce napisał w "Tao Of Jeet Kune Do"

oraz

We wstępie do "Tao Of Jeet Kune Do" Bruce dedykuje,


Ty odpowiedziałeś:

Aha. To pogadaj z Michałem Czaplą z Brodnicy. On Ci wytłumaczy , żeś głąb i tuman


A gdy sam napisał m.in.:

1.Bruce, nigdy i nigdzie nie powiedział że JKD to koncepcja, jedyne co powiedział to "mój styl JKD", jak również: "JKD to nazwa sztuki walki jaką uprawiamy."

2. Książka "Tao of Jeet Kune Do", nie została napisana, przez Bruce'a Lee, są to zebrane notatki Bruce'a, przez Johna Little, niektóre były wręcz wyciągane z kosza na śmieci, także nie wiadomo czy Bruce chciałby, żeby zostały opublikowane. Tao of JKD zostało wydane po śmierci Bruce'a. A WSTĘP został napisany przez Lindę Lee- żonę Bruce'a Lee. Która powiedziała we wstępie, że otwarty umysł oznacza, że czytelnik podejdzie do tej książki bez wyrobionego poglądu ale jako "tabula rasa."


Ty skomentowałeś to:

I w dalszym ciagu uważam, że piszesz głupoty.



Czy już Ci wróciła pamięc... kiedyś na jakimś forum podałeś mi link to swojej walki, gdzie było 0 uderzeń ale ty nazwałeś to full contact a tempo było ślimacze, mamy sparringi full contact, i było na nich kilku przedstawicieli z innych SW. I spoko. A co do zawodów, JKD to nie sport nie zostało stworzone pod zawody sportowe. Zresztą już raz ze mną i Michałem dyskutowałeś, jeszcze był LeeXiaoLung, czy jakoś tak, miał nick.

Chyba, nie masz nic innego do roboty poza siedzeniem na forach. Widzę że to ogromna cześć twojego treningu...., kłócenie się przez internet.

Charakterystyczne, jest to że z każdej dyskusji o JKD, starałeś się zrobić, byle syf i zaśmiecałeś ją swoimi dyrdymałami.


Skoro jesteś Cynik75 to już wiem, dlaczego piszesz tak a nie inaczej i masz mimo wszystko czelność pisać.

powtarzania tego samego w kółko


Na jakim forum byś się nie pojawił, to w każdej wiadomości piszesz te same nieuzasadnione głupoty, i powtarzasz te same mity, od JKD koncepcji stąd też słyszysz te same argumenty. Zacznij czytać ze zrozumieniem, i przestań pisać głupoty, to przestaniesz mieć wrażenie że ciągle o tym samym.
Poza, tym nie wiem po co odbiegasz od tematu??? Byleby, nakręcać rozmowę o wszystkim byle nie o JKD.

Jak już mówiłem, szkoda mi czasu i atłasu na takie rzeczy.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Dobrze dzieciaki.
Obiecałem Wam, że zajrze do Was wiosną. W kwietni i maju nie wyszło, bo kontuzja się leczyła wolniej niż myślałem.
W czerwcu mam urlop.
Zobaczymy się.
  • 0

budo_dawid jfjkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Ok. Nie musisz się tłumaczyć mi ze swojej "kontuzji". :wink:

A czy możesz uargumentować swoją wypowiedź, które wkleiłem w cytacie? Sam prosiłeś o podanie cytatu, więc mam nadzieję, że jesteś w stanie uargumentować swoje wypowiedzi.

Bo jak na razie to Ty zachowujesz się jak dzieciak, pokazując dosyć dziecinne zachowanko. Już nie pierwszy raz Ci zwracam o to uwagę.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO

Bruce Lee odrzucił tradycyjne sztuki walki i będąc zainspirowany "zachodnimi sztukami walki" skierował się w stronę nauki. Kinetyki i praw fizyki w efekcie czego zdefiniował Jeet Kune Do jako "Naukową walkę uliczną." Jako, że każda technika była wynikiem, szczegółowej naukowej analizy,która miała działać w sytuacji prawdziwej walki.

Szanowny Dawidzie JFJKD,
1. Czy mógłbyś podać przykład szczegółowej, naukowej analizy jakiejś techniki JKD?
2. Do czego konkretnie zostało stworzone JKD skoro nie do rywalizacji sportowej?
3. Czym różni się, wg Ciebie "prawdziwa walka" od walki "nieprawdziwej"?
4. Skoro JKD to nie sport i nie bierzesz udziału w rywalizacji sportowej, to w jaki sposób weryfikujesz umiejetności walki?

Pozdrawiam
Akahige
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO
Dziecko drogie.
Dyskusje z Wami toczyły się długo na kilku forach i zawsze kończyły się tak samo.
Z uwagi na Waszą niechęć do publicznego pokazania się i rozwiania wątpliwości co sobą reprezentujecie czas by ktoś to zrobił za Was.
Przerzucanie się postami i łapanie za słowka nie ma sensu.
Jeżeli Michał skopie mi dupę, będzie wiadomo, że przynajmniej z niebieskim pasem bjj o wadze 67 kg jest w stanie sobie poradzić. Styl w jakim to zrobi pokaże, czy jest rokującym dobrze na przyszłość czy nie.

Dziękuję. Z mojej strony koniec.
  • 0

budo_dawid jfjkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO

Szanowny Dawidzie JFJKD,
1. Czy mógłbyś podać przykład szczegółowej, naukowej analizy jakiejś techniki JKD?
2. Do czego konkretnie zostało stworzone JKD skoro nie do rywalizacji sportowej?
3. Czym różni się, wg Ciebie "prawdziwa walka" od walki "nieprawdziwej"?
4. Skoro JKD to nie sport i nie bierzesz udziału w rywalizacji sportowej, to w jaki sposób weryfikujesz umiejetności walki?

Pozdrawiam
Akahige


Drogi Akahige,
Ad.1 Nie, ponieważ skoro Michał nie opisywał technik, na forach to czemu ja miałbym to robić, ale wejdź na forum JFJKD grono.net i znajdź temat "Siła uderzenia"
Ad.2 Do walki 1 na 1 na ulicy
Ad.3 W walce prawdziwej, nie ma sędziego, maty, lin, narożników, nie przygotujesz się do niej z 3 miesięcznym wyprzedzeniem, nie ma zasad.
Ad 4. Poprzez sparring, jeśli jestem w stanie zastosować narzędzia w sytuacji realnego nagrożenia.


Dar, nie będę komentował Twoich wypocin bo mi się nie chce. Najwymowniejsze jest to że nie potrafisz uargumentować ani jednej swojej wypowiedzi i to mówi wszystko, co robiłeś i co pisałeś zawsze. Twoje wypowiedzi= SPAM i trolling.


Styl w jakim to zrobi pokaże, czy jest rokującym dobrze na przyszłość czy nie.



Nie, Tobie to oceniać i nie pochlebiaj sobie. Chyba, masz zbyt wygórowane mniemanie o samym sobie. Podczas gdy Twoje słowa to jedynie SPAM.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: JEET KUNE DO

po co więc piszesz głupoty.... Byleby pisac na przekór w temacie o którym nie masz pojęcia?

Słuchaj synek, do tej pory byłem neutralny, ale skoro zaczynasz w takim kierunku pisać to trudno...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024