Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar siły ciosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomiar siły ciosu
Ostatnio widziałem w jakiś filmie urządzenie do pomiaru siły ciosu. Wyliczona siła w kg.
Czy w Polsce jest coś takiego dostępne? Można to gdzieś kupić wypożyczyć?
A może gdzieś można zmierzyć siłę uderzenia lub kopnięcia tak jak się mierzy wysokość i wagę ciała?
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomiar siły ciosu
Zrób sobie sam. Potrzebny jest jak sądzę kolega, guma do ćwiczeń + marker, ciężkie przedmioty i waga. Dobrze mieć jakiś worek, w który będziesz uderzał.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomiar siły ciosu
A nie ma czegoś takiego w sklepach sportowych?
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomiar siły ciosu
Przejdź się na najbliższy AWF do wydziału biomechaniki i\lub fizjologii i sie spytaj czy można sobie zmierzyć.

Na studiach mierzyliśmy ... wiele różnych parametrów m.in : siłę różnego rodzaju ciosów różnymi częściami ciała, skoczność, równowagę, siłę poszczególnych mięśni, wydolność itd
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomiar siły ciosu

A nie ma czegoś takiego w sklepach sportowych?


To juz na poczatku lat 90 bylo do kupienia w Budo-Shopie na Brackiej w Wawie. Kiedys nawet mialem to zamiar zrobic taka makiware bo elektronicznie nie bylo skomplikowane ale odpuscilem.

Niestety te urzadzenia dosc latwo mozna oszukiwac i nie jest to jakas wykladnia prawdziwej sily w walce. Moze sie to zmienilo w koncu troche lat uplynelo. W zachodnich sklepach do MA na internecie powinno tego troche byc wlacznie z mobilnymi poduchami.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomiar siły ciosu
Ja sobie zdaję sprawę z wszystkich niedoskonałości. Niemniej nic tak nie pomaga w trenningu jak widoczne wyniki. Przy najmniej mi.
Widziałem w telewizji taką dużą płytę Zakładaną na korpus. Tak, że na upartego można nawet sprawdzać siłę w ruchu.
Ale to był program "Pogromcy mitów". Nie wiem jak to się przekłada na rzeczywistość. Myślałem, że ktoś z ćwiczących się z tym zetknął w praktyce.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomiar siły ciosu
Sorry, ja sprawdzam na kolegach. Jak zaczynają się skarżyć, że moje muśnięcia łamią im żebra to znaczy, że trening przynosi rezultaty ;)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomiar siły ciosu

Myślałem, że ktoś z ćwiczących się z tym zetknął w praktyce.


... właśnie to Ci napisałem ...

... przykładów wykorzystania plansz tensometrycznych i dynamometrycznych jest sporo ... jest ich wiele form ... na AWFie mieliśmy w formie planszy, tarczy i worka - jeśli chodzi o pomiar siły ciosów ... ale jak powiedział jeden z poprzedników - pomiary są nie do końca wymierne - choć do ,,domowego,, pomiaru jak najbardziej można sobie je wykorzystywać ... zawsze będzie jakaś orientacyjna wartość ...

Te zakładane na korpus są mniej dokładne ze względu na amortyzację ciała i jego przesunięcie po ciosie ...

Można się również samemu pobawić ... plakat z kratkami metrycznymi, kamera i parę wzorów z fizyki ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024