Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFC kupiło Strikeforce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Jeszcze jeszcze jeden problem, który nazywa się Mamed Khalidov i jego kontrakt w USA. Nikt tego pewnie głośno nie powie ale ta fuzja może trochę zamieszać. Oczywiście UFC i SF to nie są jedyne organizacje, ale jeśli SF będzie wzorem UFC wymagało wyłączności KSW straci twarz sportową.
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
dealer: czyj to problem? KSW, Mameda czy Twój? 8)

Branża rozrywkowa to jednak nieco inna para kaloszy niż pospolity handel towarami i usługami. Tutaj silna i (wreszcie) rozpoznawalna na całym świecie przez Kowalskich marka tworzy warunki do rozwoju konkurencji, przy czym konkurują zawodnicy. Zyskują wszyscy a przede wszystkim konsument, który decyduje się płacić za oglądanie gal.

Najlepsze porównanie to chyba Hollywood. Tam konkurują aktorzy i beneficjentem jest widz przed telewizorem. Czy aktorzy mają dobrze? Myślę, że aż za dobrze :) Co dzieje się z tymi nieszczęśnikami, którzy do Hollywood nie trafią? Raczej nie przymierają głodem. Nie widzę problemu.

Myślę, że pustki poza UFC nie będzie bo to oznaczałoby regres branży. Świat wypełni się - zgodnie z tempem rozwoju mma i świadomości o niej - nowymi galami, z dobrym poziomem i ludźmi, którzy wreszcie mają ten cel, do którego warto dążyć. UFC potrzebuje zaplecza, z którego będzie czerpać. Im większym będzie rynkiem (samo w sobie) tym większe zaplecze zbuduje. Zobaczcie TUFa - już mają zakusy na Filipiny, samo UFC organizuje gale w Niemczech, Anglii, Australii, za chwilę w Brazylii. Niedługo pewnie wymyślą jakieś programy pilotażowe, w ramach których lokalne gale będą gwarantowały szansę na start w UFC. Branża się uporządkuje, sformalizuje, pojawią się większe pieniądze. Zyska każdy.

Domyślam się co może boleć 95% budo - masa frajerów będzie się w swoich słowach wypowiadać o czymś co jeszcze wczoraj było tylko nasze (a podjarka karków obciachowym Pudzianowskim to tylko przedsmak). Pojawi się popularność, pojawią się stada laików i tego raczej zatrzymać się nie da przy jednoczesnym wzroście branży. Trudno.


PS. Tak offtopowo jeszcze o monopolu - przykład MS to potwierdza, ale co do Google'a już się nie zgodzę: dostarcza zajebiste rozwiązania dostępne dla każdego i nie widać tutaj niecnych praktyk. Praca w google to szczyt marzeń. Pokutuje raczej przekonanie, że google lada moment przekształci się w MS i zrobi z konsumentem to samo. Tyle, że ja o tym słyszę od wielu lat i doczekać się nie mogę :) Kwestia pomysłu na biznes i realizacji. MS nie lubimy, ale google przeciwnie. Globalne UFC też polubimy :)
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Fuzji nie będzie przez co najmniej dwa lata (kontrakt z Showtime). Póki co zawodnicy ze Strikeforce nie będą walczyć z zawodnikami UFC, chyba że rozwiążą kontrakt z jedną z tych organizacji.

Konkurencja jest potrzebna. Nie wyobrażam sobie robienia gal jednej organizacji co tydzień, to byłoby przegięcie. Nakręcanie niektórych walk już teraz jest strasznie sztuczne i naciągane. Dużym plusem byłoby dawanie większej ilości walk zawodnikom UFC, ale za ewnetualnymi fuzjami idzie większa liczba zawodników.

Za 5 lat jedyną alternatywą dla UFC będzie KSW :P
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
cieglo pytanie było na pociągnięcie dyskusji.

Hollyłódź to chyba nie najlepszy przykład bo to nie jest jedna wytwórnia filmowa.

W piłce nożnej jest tylko FIFA, każdy może założyć własną federacje ale czy czy osiągnie sukces i da zarobić piłkarzom? Poziom komercji jest za duży. Pewnie, że będą mniejsze gale tak jak są osiedlowe turnieje w piłkę. Ale co z tego. Piłkarze nie zarabiali dobrych pieniędzy dopóki nie powstał globalny rynek transferowy, a kluby zaczęły o nich konkurować. Jeżeli KSW da 2 tyś. euro za walkę to UFC nie musi 16, wystarczy 10. Tak ja to widzę.
Tak samo jest z takimi sportami indywidualnymi jak golf czy tenis. Każdy może zrobić imprezę ale faktycznie szanse na sukces mają imprezy rankingowe, czyli tort jest podzielony.
Siła i popularność dyscypliny nie wiąże się z siłą i popularnością czołowej organizacji. NFL jest silne ale futbol amerykański nie jest popularny. Odwrotnie z rugby. Ogólnoświatowa organizacja ma duży problem z wprowadzeniem dyscypliny na olimpiadę ale rugby to powszechny sport, nie tak jak piłka czy kosz ale powszechny a w niektórych krajach na prawdę popłatny a ilość widzów przewyższa tą na piłce nożnej.
Niedawno był problem z żużlem. Sportowcy chcieli więcej kasy a kluby salary cap. Wyszło tak jak chciały kluby, czyli wprowadzono regulamin wynagradzania. Nie mówię, że teraz zawodnicy nie dostaną dobrej kasy ale nie zarobią więcej niż w regulaminie. Polska liga to absolutna czołówka sportowa i finansowa. I teraz żużlowcy mogą zacząć startować gdzie indziej ale będą dużymi rybami w małym stawie. A skoro nie ma konkurencji to też w Polsce nie podniosą stawek.
  • 0

budo_artur*
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Problem z globalnym UFC jest taki że albo wygrywasz albo nie ma dla ciebie miejsca co jest zrozumiałe ale, wtedy widzowie otrzymuja podrzedne walki w których zaden z zawodników nie próbuje zakończyć przeciwnika bo ryzukeje przegraną. Wiele walk tak wygląda, dwóch zawodników przytulajacych sie przy siatce lub na ziemi bez żadnych prób zakończenia walki bo po co ryzykować?

Plus Strikeforce był taki że musielki walczyć o fanów i ich matchmaking i polityka zatrudniania/zwalniania zawodników była odmienna od polityki UFC. Zawodnicy mieli wyjsc do klatki, dać z siebie wszystko i zrobic show dla kibiców.

Wg mnie polityjka UFC na dłuższa mete moze sprawdzic sie jesli przejma kilka rozwiazan z pride czyli Kartki, kartki i jeszcze raz KARTKI + ciecie po wynagrodzeniu za "stopowanie" walki. W innym wypadku za 5 lat 70% zawodników w UFC bedzie posiadalo przygotowanie zapaśnicze i bedziemy raczeni nudnymi zapasniczymi pojedynkami co napewno odbije sie na rozwoju mma.


Jesli chodzi o Strikeforce to maja w tej chwili podpisane umowy np. z Showtime i podejrzewam że do momentu wygasniecia kontraktu organizacja pozostanie nienaruszona natomisast pózniej z biznesowego punktu widzenia nie ma sensu prowadzic w tym samym kraju dwoch konkurujacych ze sobva organizacji..wiec dojdzie do pochloniecia zawodnikow SF przez UFC. Ewentualnym rozwiazaniem byloby pozostawienie SF jak "farmy" UFC cos na zasadzie systemu stosowanego w NHL.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce

Liczna zawodników w poszczególnych kat. nie ma znaczenia, bo wielu po prostu zostanie zwolnionych. I nie liczcie, że wszystkie gwiazdy zostaną. Nie sądzę, że zobaczymy w UFC kogoś z turnieju HW, może poza Overeemem.

powoli, bo nie rozumiem.
liczba nie ma znaczenia bo po prostu ilosc zawodnikw w kolejce po pas jest i dla fanow i dla organizacji ze tak angielskim zajade 'irrelevat'?
czy bez znaczenia bo zwolnionych bedzie tylu ze nie wplynie znacznie a ich liczebnosc?
patrzac co zrobiono z pride i ze duuuza czesc zawodnikow z hype zakontraktowano, oraz to ze z racji tego ze strikeforce jest amerykanskie i hype nawet tych mniej znanych duzo latwiej bedzie wkomponowac w obrazek zuffy uwazam ze nawet jesli nie wszyscy zawodnicy i nei wszystkie gwiazdy zostan zakontraktowane (co jest oczywiste) to jednak 'stajnia' ufc dodatkowo sie pokaznie rozrosnie.
z turnieju hw bym jeszcze ze 2 obstawial, ze chociaz na jednorazowe wystepy wpadna do ufc, zeby przegrac i podbic hype ufc dodatkowo ;)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Przy tak dużej ilości zawodników i gal może UFC stworzy dodatkowe pasy np. mistrza kontynentu czy juniorów. Bo ciężko będzie wypromować tyle walk o pietruche.

Ps. albo zrobią kilka kategorii wagowych więcej, myślę że można wcisnąć np. jedną między 155lbs a 170lbs. Albo zrobić 155, 165, 175...
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce

Przy tak dużej ilości zawodników i gal może UFC stworzy dodatkowe pasy np. mistrza kontynentu czy juniorów. Bo ciężko będzie wypromować tyle walk o pietruche.

Ps. albo zrobią kilka kategorii wagowych więcej, myślę że można wcisnąć np. jedną między 155lbs a 170lbs. Albo zrobić 155, 165, 175...


Eeee najgorsze coby mogi zrobic, kombinowac z kategoriami. Odbiloby sie na jakosci walk.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Odnośnie konsolidacji rynku - Jewtuszko zwolniony z UFC.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce

Eeee najgorsze coby mogi zrobic, kombinowac z kategoriami. Odbiloby sie na jakosci walk.


Może i tak ale dla mnie nadal pozostaje zagadką dlaczego między welterweight a middleweight jest 10 funtów różnicy a pomiędzy welter a lightweight 15?
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce

Odnośnie konsolidacji rynku - Jewtuszko zwolniony z UFC.


to szybko poleciał.
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
W Ostatnim wywiadzie Overeem mowi,iz dla Niego to raczej logiczne ze zwyciestwa turnieju Strikeforce bedzie walczyl ze mistrzem UFC.
Mam nadzieje ze to prawda:))



Apropo Fedora ,lol wczoraj na sherdogu ktos zaczal temat ze byc moze Fedor niema juz takiego serca do walki bo Van Damme nie stoi juz w Jego kornerze jak dawniej :P :wink:
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Dołączona grafika
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
whoa dude 8O
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce

W Ostatnim wywiadzie Overeem mowi,iz dla Niego to raczej logiczne ze zwyciestwa turnieju Strikeforce bedzie walczyl ze mistrzem UFC.
Mam nadzieje ze to prawda:))


Fajnie tylko bedzie musial odstawic te wiadra koksu ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
dlaczego? przecież walczy w usa na tych wiadrach koksu ; ]
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Ah fakt, jebnelo mi sie cos z tymi komisjami.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Przecież powszechnie wiadomo, że to nie wiadra koksu tylko genetyka, dieta i wiek spowodowały rozrost masy Alistara :)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
jaka genetyka? on je konie ! z kopytami
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: UFC kupiło Strikeforce
Kolejne przetasowania w kontraktach. W końcu wyjaśnił się status Jewtuszki - przechodzi do Strikeforce. Jak podał fightsport.pl szanse na walkę w tej organizacji ma też Ł. Sajewski.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024