Skocz do zawartości


Zdjęcie

FAŁ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

FAŁ
My tu gadamy o KSW 15 a tymczasem całkiem nieźle zapowiada się gala o badziewnej (według mnie) nazwie Fighters Arena Łódź 2.

Oprócz walki Drwal vs Nascimento wystąpią Nastula, Markevicius, Kita vs Gluhov, Błoch czy Kołacin.

Przy sypiącej się karcie KSW to przedsięwzięcie wygląda całkiem ciekawie.
  • 0

budo_steyr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolne Miasto Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Nawet przy sypiacej sie rozpisce KSW wyglada o niebo lepiej od FAŁ. Z wymienionych przez Ciebie walk naprawde interesujaca wydaje mi sie tylko Kita vs Gluhov
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Wymieniłem tylko 2 walki :) Nie jest znana pełna rozpiska FAŁ szczególnie nie wiadomo jacy Litwini wystąpią kto będzie przeciwnikiem Nastuli a kto Kołacina ale nie powiedziałbym, że jest o niebo lepiej. Może jest lepiej a może wcale lepiej nie będzie.
Kosmiczna jak na krajowe podwórko para to Jan Blachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou.
Mamed nie wiadomo z kim zawalczy. Nie wiadomo czy w ogóle zawalczy Materla i Bedorf. Zikic nic od walki z Dowdą jeszcze nie wygrał. Różal to nie jest zawodnik MMA. Chmielewski odkąd wrócił do treningów ma rekord 6-5. Górski i Puhakka to solidna para ale na europejskim rynku. Juras od 2008 roku zrobił bilans 3-2 z czego wygrał z gościem sporo lżejszym w USA. Saidov i Crawford to finał do 77 kg a nawet K&L mówili, że ta kategoria jest słabo obsadzona.
Obiektywnie to myślę, że obsada FAŁ jest i będzie słabsza ale nie o niebo słabsza (i nie dlatego, że organizatorom nie wyszło zakontraktowanie tej czy innej walki no. Jarecka vs Bałanda, po prostu współpracują głównie z dwoma promotorami). Trzeba poczekać na ostateczne rozpiski jednej i drugiej gali.
  • 0

budo_steyr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolne Miasto Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Coz jesli patrzymy na rekordy Drwal bilans ostatnich 5 walk rowniez ma 3:2 w dodatku jego przeciwnik na kolana nie powala, Nastula jaki ma rekord dobrze wiemy i oby mu nie sciagneli znowu jakiegos kelnera. O rekordzie Kołacina w ogóle nie ma co rozmawiać, ma znane nazwisko z ktorym w parze nie ida umiejetnosci. A Jordan Błoch jest dopiero 9 w rankingu welterweight o ktorej sam napisales ze jest slabo obsadzona.

Podsumowujac FAŁ mnie oczywiscie interesuje, ale nie ma co go porownywac do KSW. Nie jest dla mnie numerem 2 w Polsce za jaki probuje uchodzic
  • 0

budo_boloyang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Walkę Gluhova można by obejrzeć... Hehe napisałem w temacie dotyczącym KSW 15 że chciałbym zobaczyć rewanże pewnych osób... W tym napiszę (apropo Gluhova) że chciałbym zobaczyć jego rewanż na zasadach k1 ze Słowińskim. Polubiłem tego kolesia z Łotwy... Ale to była taka dygresja, a dyskusja jest o czym innym. Dobry zawodnik jeśli chodzi o Europę wschodnią na wyżej wymienionej gali. Także z przyjemnością zobaczę ponownie jak się bije, nieważne że reszta walk może nie zachwycać (z drugiej strony nie mów że coś jest beznadziejne póki nie zobaczysz)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ

Coz jesli patrzymy na rekordy


Jest jeszcze kwestia gdzie ten bilans robisz (Drwal)... I z kim walczyłeś (Nastula). Poczekajmy na rozpiskę. Nie wiem czy to będzie gala nr 2 w Polsce. Były już ciekawe karty walk na BOTE, ProFight czy teraz IFF. Trzeba zobaczyć w jakim kierunku to pójdzie, czy będzie 3 edycja, jeśli tak to kiedy i z jakim składem. Jest duży przeskok w porównaniu do 1szej gali. I trzeba przyznać, że rozkręcają się szybciej niż KSW. Jeśli utrzymają tempo to jak najbardziej mogą być numerem 2 a nawet 1 bo KSW nie ma planów dalekosiężnych, a w każdym razie ich polityka bardzo często się zmienia.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ

Coz jesli patrzymy na rekordy

Jeśli utrzymają tempo to jak najbardziej mogą być numerem 2 a nawet 1 bo KSW nie ma planów dalekosiężnych, a w każdym razie ich polityka bardzo często się zmienia.


Nie no, teraz to trochę popłynąłeś. Fajna gala, ale chociażby na BOTE były lepsze walki, a do bycia numerem 1 brakowało im lat świetlnych. Bez kogoś, kto ściągnie miliony przed telewizory, gala nie ma szansy się przebić, bo nie będzie się o niej rozmawiać na siłowniach, w szkołach itd.
  • 0

budo_boloyang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ

Bez kogoś, kto ściągnie miliony przed telewizory, gala nie ma szansy się przebić, bo nie będzie się o niej rozmawiać na siłowniach, w szkołach itd.


Otóż to... ksw nie dosc ze zostało wypromowane dzieki temu ze polsat je pokazuje, to jeszcze ściągnęli Pudziana... marketingowo i medialnie są i długo będą nr 1. Inne organizacje będą mieć naprawdę ciężko żeby się wybić na pozycję pierwszą choćby nie wiem jak dobrych zawodników mieli.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
A skąd wiadomo kto będzie walczył za 3 gale, jaki będzie format i jaka stacja będzie pokazywała walki? Może być tak, że FAŁ już nie będzie, ale może być zupełnie odwrotnie. Pamiętajcie, ze na drugiej gali KSW chłopaki walczyli w restauracji w miejscu gdzie normalnie ludzie jedzą kotlety, obsada była jednak cieniutka (patrząc na to co walczący tam zawodnicy później osiągnęli), gala była tylko retransmitowana i to wcale nie w otwartym Polsacie. W ogóle do otwartego pasma weszli wraz z Pudzianowskim i KSW 15 będzie testem czy w ogóle się w nim utrzymają. Ile gal zajęło KSW wyjście na Torwar, kiedy dopiero zapełnili halę, która wcale nie jest specjalnie wielka itd.
Więc sorry ale trzeba obiektywnie patrzeć na tempo rozwoju, które jest dużo wyższe, chociaż może się zatrzymać po drodze. Zobaczymy czy gala będzie w tv, a jeśli tak to jakiej bo przychody z tego źródła są całkiem istotne. No i ciekawe ile osób przyjdzie obejrzeć galę. Nie wiem jak jest z marketingiem zewnętrznym gali w Łodzi, czy w ogóle jest. Bo bez tego będzie ciężko. Ale jakbym miał wybór obejrzeć Kułaka albo Drwala wolałbym tego drugiego bo to jednak dwa różne poziomy.
  • 0

budo_boloyang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Tempo rozwoju innych niż KSW organizacji jest obecnie znacznie szybsze niż w przypadku samego KSW na początku swojej kariery ale paradoksalnie dzieje się tak właśnie dzięki KSW. To dzięki tej organizacji wzrosło zainteresowanie MMA w Polsce, i przez to teraz FAŁ ma jakichkolwiek widzów i wogóle powstało - bo wątpię czy każdy zdecydowałby się organizować gale MMA w naszym kraju, gdyby ten sport nie został dużo lepiej poznany przez naszych rodaków, właśnie za pośrednictwem KSW. Wiadomo - można robić wszystko... Problemem jest zarobić na tym. Bez tego długo się nie pociągnie... Pieniądz nakręca cały świat.

Może i FAŁ wzrośnie w siłę, ale wątpię bo jest jeszcze inna kwestia - marka. KSW zna każdy. A FAŁ? Ktoś siądzie w fotelu i przeczyta KSW - włączy bo kojarzy. A przeczyta FAŁ i co? Nie będzie wiedział o co chodzi. Nie będzie oglądalności. Wiedzą o tym prezesi poszczególnych stacji i dlatego nie zdecydują się raczej na transmisję. To ryzyko, a ryzyko może być równoznaczne ze stratami.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Porównywanie prędkości rozwoju na ukształtowanym rynku i zupełnie od zera nie może prowadzić do żadnych konstruktywnych wniosków.

Swoją drogą, moim zdaniem trudno będzie im budować markę po potencjalnych sukcesów z nazwą Fighters Arena Łódź. A co jak zechcą zrobić galę gdzieś indziej? :D

Nastula mimo wszystko jest za słaby medialnie żeby coś takiego pociągnąć. Jedyną szansą konkurencji KSW jest wykorzystanie jakiegoś znanego boksera - Włodarczyka czy Adamka i porządnie to rozreklamować, ale jest to (przynajmniej na dziś dzień) kompletnie nierealne. A Gołota w MMA raczej walczyć chciał nie będzie.

Gdyby ktokolwiek u nas kupował PPV i paru Polaków by się przebiło, to alternatywa mogłaby przyjść wraz z UFC ;)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Rynek wcale nie jest ukształtowany inaczej byłoby trudno o miejsce na nim. Przykład boksu pokazuje, że sama popularność dyscypliny nie wystarcza, żeby zrobić fajną galę, która będzie transmitowana w tv. Więc to nie do końca tak, ze dzięki KSW inni mogą się szybciej rozwijać. Zresztą KSW wcale nie było pierwsze. A w ogóle to chcieli się wyróżniać od gal MMA organizowanych np. przez Mirka Oknińskiego w klatkach tym, że u nich mma nie będzie (!) a będzie konfrontacja sztuk walki jak w Quest. Co do marki to długo nazwa brzmiała Konfrontacja Sztuk Walki i była upowszechniana np. na plakatach. Skrót jest od niedawna. A o nazwie FAŁ sam pisałem.
  • 0

budo_boloyang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
KSW może i nie było pierwsze ale czy ktokolwiek słyszał o tych pierwszych galach na szerszą skalę?

Owszem, popularność dyscypliny nie wystarcza, trzeba mieć TALENT i ŁEB żeby zrobić dobrą galę i zarobić (by potem robić kolejne). Nie tylko na galach, ale zostawmy to bo w końcu dyskusja jest na konkretny temat. Interes to podstawa a popularyzacja dyscypliny jest jakby przy okazji. MMA jest już wystarczająco spopularyzowane żeby inni mogli robić świetne gale i zarabiać na tym. Ale nie każdy ma tyle umiejętności, szczęścia itp co Kawulski&Lewandowski.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Amen. A teraz poczekajmy i oceńmy po gali co wyszło z mocarstwowych planów FAŁ.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ

Bez kogoś, kto ściągnie miliony przed telewizory, gala nie ma szansy się przebić, bo nie będzie się o niej rozmawiać na siłowniach, w szkołach itd.

wazna rzecz to tez trasmisje telewizyjne.
kiedys kimura i pare osob organizowalo mmasport gale, na ktorych mamed sie rozkrecal, to byl bodaj 2005 rok.
nie bylo dobrego dilu, pokazywani w polsat sport i malo osob ogladalo.
ksw sie wybilo i nawet jesli niecale gale, to puszczaja ich na polsacie, gdzie juz miliony moga ogladac.
ja w chwili obecnej dysponuje np tylko 5 kanalami, bo telewizji poza wiadomosciami meczami i galami prawie nie ogladam.
gdyby nie fakt ze puszczaja ksw na polsacie to bym nie mogl polskich gal prawie ze ogladac albo bym sie musial po knajpach szlajac.
kojarzy mi sie ze i bote i angels of fire na ktorych tez chyba sa okazjonalnie walki mma i fal sa puszczane tylko na mniejszych stacjach ew na wiekszych ale nieogolnie dostepnych (canal + mi sie kojarzy z ktoras z tych organizacji).
bez ogolnego dostepu nie bedzie mainstreamu i kasy.
a ja jako fan bym musial naprawde jak glupi kombinowac zeby poogladac walki, co irytuje mnie mocno :/
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Bez telewizji która pokazuje galę, ŻADNA organizacja, nawet z dobrymi rozpiskami nie ma szans na przetrwanie. Tyle.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Raczej bez ogólnodostępnej tv żadna organizacja nie am szans na zaistnienie dla zbiorowości. Bo przetrwać może np. dzięki temu ile dostanie z Orange Sport za transmisje. Ale wiadomo, że Orange Sport ma ograniczony zasięg chociaż teraz duża część programu jest dostępna w necie.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
O - im też rozpiska się sypie. Właśnie wypadł Nastula :) A swoją drogą to ciekawe czy on jeszcze gdzieś zawalczy. Bo młodszy się już nie stanie.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
"a miało być tak pięknie....."
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: FAŁ
Zaczyna się show:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024