Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate - manipulacja faktami


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Nie zgodze sie ze wszystkim co mowisz. Nie wiem czy kiedys widziales go co soba prezentowal na poczatku lat 80.

Nie mowie juz o jakichs tancach z przytupami itp ktorych totalnie nie rozumialem ;) - ale ogolnie.
Ja go widzialem co robi jakos kolo 82 roku - jak na owcesny poziom karateka z ktorymi mialem do czynienia trzeba przyznac ze byl calkiem szybki i dynamiczny w szczegolnosci ze o otylosci w tamtym okresie tez nie mozna bylo za bardzo mowic.

Potem jakos w 1986 r. obserwowalem wraz z kursantami z instruktorskiego ju-jitsu ich kurs instruktorski i mial tam kilku niezlych ludzi. Mi to nie odpowiadalo co robili bo odbiegalo znacznie od kyokushinkai od ktorego zaczynalem a i od shotokanu w ktorym zawsze kata mnie fascynowaly ale laika moglo przyciagnac to co robili i prezentowal sam RM. Tak ze co by nie mowic i jakich szopek by nie robil to musze przyznac ze sam w sobie cos niecos potrafil.
Choc ogladajac rysunki z sierpami i szpadlami z ksiazki zastanawiam sie jak mozna przejsc taka metamorfoze i az taki kit ludziom wciskac :) :)


Prosze Cie...
nie mozesz tej sieczki nazywac poziomem bo sam sobie wystawiasz cenzurke.
W 82 roku poziom karate byl nierowny delikatnie mowiac. moge przyjac tekst "JAK NA TAMTE CZASY" i "OWCZESNY POZIOM"... co i tak budzi ogolna wesolosc.
To co Rychu prezentuje to jest motoryczny dramat i dysfunkcja.
Przez takich palantow karate stracilo wizerunek hardcore i stalo sie przedszkolem.
Obozy karate juz dawno przestaly wygladac jak trening marines a staly sie kolonijnym wyjazdem lub co najwyzej harcerskim obozem.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Prosze Cie...
nie mozesz tej sieczki nazywac poziomem bo sam sobie wystawiasz cenzurke.

W 82 roku poziom karate byl nierowny delikatnie mowiac. moge przyjac tekst "JAK NA TAMTE CZASY" i "OWCZESNY POZIOM"... co i tak budzi ogolna wesolosc.


Wyborowa - powiedz jedno widziales go w tamtym okresie na zywo ?
Ja w tamtym okresie cwiczylem u Marka Sobieszki i Marka Drozdzowskiego potem w jednym klubie w ktorym prowadzil Rafalski gdzie moglem zerkac jak cwicza jego ludzie jak tez tluklem worek u Andrzeja Palacza na PW.

Nie zebym mial RM do nich porownywac z umiejetnosciami ale potrafilem ocenic czy osoba jest calkowitym laikiem czy jednak cos potrafi. Czy ma szybkosc i dynamike czy jest dobrze rozciagnieta itp.
Daleko mi do bronienia kogos kogo nigdy nie bede bronil ale przyjmujesz metode manipulowania faktami tak jak i on.

Przez takich palantow karate stracilo wizerunek hardcore i stalo sie przedszkolem.
Obozy karate juz dawno przestaly wygladac jak trening marines a staly sie kolonijnym wyjazdem lub co najwyzej harcerskim obozem.

No i co myslisz ze to im zaszkodzilo ?- wlasnie dlatego ze myslano ze trening w stylu marines jest naskuteczniejszy przeciwnicy wykorzystali potem w klatkach. Trening marines wiele nie da jesli sie nim zastepuje technike a nie robi razem z technika a takie bylo podejscie wielu ludzi z kyokushinu z otoczenia AD - jak brakowalo techniki trzeba bylo zajezdzac ucznia wytrzymalosciowka. Chlopaki od palacza mieli inna metodyke treningu i nie musieli udawac rambo zeby odnosic sukcesy 8)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Martiusie, ja widziałem jak Parfieniuk kilka kroków ode mnie wywrócił się po własnym niskim kopnięciu, czy też zagarnięciu wykonanym w powietrze. Stracił równowagę i klapnął.
I o czym my w ogóle mówimy, na tle ogólnego niedołęstwa na tym klipie Murat prezentuje się jak młody bóg i nawet na końcu filomu pisze, dlaczego :)
Może to jest efekt starań L. Drewniaka? :wink:


  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Mags - ale ja nie mowie o tym co teraz robia - tylko co kiedys robil RM :)

Tylko nie wklejaj zdjec z sierpami i szpadlami bo nie usne :) :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami


Prosze Cie...
nie mozesz tej sieczki nazywac poziomem bo sam sobie wystawiasz cenzurke.

W 82 roku poziom karate byl nierowny delikatnie mowiac. moge przyjac tekst "JAK NA TAMTE CZASY" i "OWCZESNY POZIOM"... co i tak budzi ogolna wesolosc.


Wyborowa - powiedz jedno widziales go w tamtym okresie na zywo ?
Ja w tamtym okresie cwiczylem u Marka Sobieszki i Marka Drozdzowskiego potem w jednym klubie w ktorym prowadzil Rafalski gdzie moglem zerkac jak cwicza jego ludzie jak tez tluklem worek u Andrzeja Palacza na PW.

Nie zebym mial RM do nich porownywac z umiejetnosciami ale potrafilem ocenic czy osoba jest calkowitym laikiem czy jednak cos potrafi. Czy ma szybkosc i dynamike czy jest dobrze rozciagnieta itp.

Przez takich palantow karate stracilo wizerunek hardcore i stalo sie przedszkolem.
Obozy karate juz dawno przestaly wygladac jak trening marines a staly sie kolonijnym wyjazdem lub co najwyzej harcerskim obozem.

No i co myslisz ze to im zaszkodzilo ?- wlasnie dlatego ze myslano ze trening w stylu marines jest naskuteczniejszy przeciwnicy wykorzystali potem w klatkach. Trening marines wiele nie da jesli sie nim zastepuje technike a nie robi razem z technika a takie bylo podejscie wielu ludzi z kyokushinu z otoczenia AD - jak brakowalo techniki trzeba bylo zajezdzac ucznia wytrzymalosciowka. Chlopaki od palacza mieli inna metodyke treningu i nie musieli udawac rambo zeby odnosic sukcesy 8)


w 1982 roku to nie, znacznie pozniej, owszem.
Bralem tez udzial w imprezie Drewniaka w 1992 roku jak wyzwal Murata na pojedynek, a precyzyjniej to ja organizowalem. Murat wyslal swojego najlepszego zawodnika na ta impreze, ktory jednak na mate nie wyszedl. Generalnie Burleska po calosci...
Jesli mam wybrac trening marines lub polkolonie to wybiore marines. Mnie cwiczenia niepelnosprawnych i ezoteryka nie interesuja. Nie chcesz chyba podpierac zdania, ze Murat jakas technike prezentuje? Bo to zwykle jaja sa...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

...... zdania, ze Murat jakas technike prezentuje? Bo to zwykle jaja sa...


Powiem Ci tak w 82 technika AD i RM wiele sie nie roznila :)

Po tym jak po raz pierwszy zobaczylem AD cieszylem sie ze cwicze u Marka :)
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Bralem tez udzial w imprezie Drewniaka w 1992 roku jak wyzwal Murata na pojedynek, a precyzyjniej to ja organizowalem. Murat wyslal swojego najlepszego zawodnika na ta impreze, ktory jednak na mate nie wyszedl. Generalnie Burleska po calosci...

zaraz, zaraz!!! Czy mówisz o tej samej imprezie?? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
ps. jaja jajami ale prawda jest taka ze w tamtym okresie ciezko niektorym osobom bylo znalesc punkt odniesienia w szczegolnosci w pierwszym okresie cwiczenia. Zauwazmy w ksiazkach niewiele mozna bylo porownac. Filmikow nie bylo a te kasety ktore byly no coz jak sie patrze na nie teraz - te z lat 70 to to naprawde moga sie wydawac smieszne nawet ludzi ktorzy uznani byli za slawy karate. Tylko roznica jest taka ze czesc sie rozwinela a czesc zaczela sie tylko cofac. Roznica miedzy skoda 100 a maluchem nie jest tak ogromna i widoczna jak miedzy maluchem a octawia.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Martiusie, ja widziałem jak Parfieniuk kilka kroków ode mnie wywrócił się po własnym niskim kopnięciu, czy też zagarnięciu wykonanym w powietrze. Stracił równowagę i klapnął.
I o czym my w ogóle mówimy, na tle ogólnego niedołęstwa na tym klipie Murat prezentuje się jak młody bóg i nawet na końcu filomu pisze, dlaczego :)
Może to jest efekt starań L. Drewniaka? :wink:


teraz niech z ta technika Rychu idzie na worek. nie mowie zeby szedl od razu do boju.
on na worku nigdy nie cwiczyl.
Ta cala banda na tym pokazie to sa goscie na jeden strzal, lacznie z guru.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Bralem tez udzial w imprezie Drewniaka w 1992 roku jak wyzwal Murata na pojedynek, a precyzyjniej to ja organizowalem.


Wyborowa przeczytaj to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ten pojedynek masz na myśli? Napisz coś więcej.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami


Bralem tez udzial w imprezie Drewniaka w 1992 roku jak wyzwal Murata na pojedynek, a precyzyjniej to ja organizowalem.


Wyborowa przeczytaj to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ten pojedynek masz na myśli? Napisz coś więcej.


w robocie jestem. napisze wieczorkiem. niezly kabaret byl.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami


Bralem tez udzial w imprezie Drewniaka w 1992 roku jak wyzwal Murata na pojedynek, a precyzyjniej to ja organizowalem.


Wyborowa przeczytaj to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ten pojedynek masz na myśli? Napisz coś więcej.


Najpierw odniose sie do "podlych insynuacji" z zamieszczonego linku
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
cytat:
Faktycznie chodziło o pojedynek z udziałem Andrzeja Drewniaka, ale przeciwko niemu stanął nie soke Ryszard Murat 10 dan (jak nakłamał J. Kesler), tylko mistrz Kung-fu z Opola Wiesław Wawrzyniak, doszło do niego nie w Katowicach (jak nakłamał J. Kesler), tylko w Opolu, i zresztą nie doszło do niego (wbrew kłamstwom J. Keslera), ponieważ Andrzej Drewniak nie stawił się do sportowej walki.

28 czerwca 1992 roku bylem organizatorem turnieju kyokushin karate pt. turniej mistrzow gdzie wystartowalo 8 zawodnikow czolowki Kyokushin Karate. Turniej odbyl sie w malej hali katowickiego Spodka.
Podczas tego turnieju dwoch miszczow zostalo wezwanych do pojedynku z "10 sprawiedliwymi", ktorzy w imieniu Drewniaka i polskiego kyokushin "rzucili rekawice" dwom rycerzom polskich sztuk walki - Rychowi M i niejakiemu Wawrzyniakowi z Opola.
Tow. Wawrzyniak mial wyzwac na pojedynek Drewniaka w hali "okraglak" w Opolu, ale zapomnial wynajac hali. W dniu kiedy mialo sie odbyc starcie hala nie byla przez nikogo wynajeta, a juz na pewno nie przez Rycha i Wawrzyniaka. Telefon do Opola zostal wczesniej w tej sprawie wykonany, okazalo sie, ze na hali w Opolu nikt nic nie wiedzial o rzekomym pojedynku, stad Drewniak postanowil zorganizowac swoja impreze. Zglosilem sie na ochotnika i wykonalem zadanie oraz wzialem w szopce czynny udzial.
Tow. Wawrzyniak zjawil sie w Spodku 28 czerwca, zglosil sie do mnie jako organizatora i postawil swoje warunku dotyczace pojedynku. Ze po pierwsze to on nie na macie tylko na ringu bedzie startowal i takie tam....Chopek wielkosci 160 cm i moze 60kg wagi jak by sobie piasku w kieszenie nasul.
Wiekszosc z tej dziesiatki ktora go wyzwala to byli zawodniczy wagi ciezkiej - R Szlazak, Grajcar, Orlowski, Bielecki... jak bylem w tej dziesiatce jako ostatni ze "sprawiedliwych".
Po tym jak po dziesiecokroc zostali wezwani na mate Rychu i Wawrzyniak, odbyl sie turniej ktory wygral Rafal Szlazak.
Impreze oplacil w Calosci AD.

Teraz jeszcze dwa zdania do tego tsunamistycznego linku: znowu cytat-
W dniu 8 grudnia 1990 roku na "egzamin" w sekcji Kyokushin w Brzegu Dolnym przyjechał z Krakowa przywódca tego stylu Andrzej Drewniak. Bił on i kopał wówczas dzieci, które przystąpiły do tego "egzaminu". Między innymi 14-letnią Elżbietę Ł. z Opola, która stała nieruchomo w pozycji zenkutsu-dachi, dwukrotnie kopnął od tyłu w kręgosłup. Spowodowało to u dziewczynki uszkodzenie zdrowia - poważny uraz kręgosłupa w postaci przesunięcia 11 kręgu lędźwiowego.

Rychu tak jak "tworczo rozwija karate", tak samo dokonuje odkryc w dziedzinie anatomii. Oto czlowiek plci zenskiej ma 11 kregow ledzwiowych. DLa mnie bomba. Bedac w dwoch szkolach gdzie mi wykladali anatomie, za kazdym razem robili to wbrew tej fundamentalnej wiedzy, gdyz ograniczono sztucznie liczbe kregow ledzwiowych do zaledwie pieciu.
Mnie to nie dziwi bo u Rycha wszystko tak funkcjonuje. Szkoli mutantow i dosztukowuje im kregi, zeby mieli silny moralny kregoslup.

Ostatecznie to ja bym nie chcial ogladac Andrzeja i Rycha w akcji, bo to bylaby siara dla calego srodowiska karate.
O ile Rychu pokazuje swoje bezsilne i wystudiowane mae geri i yoko geri, ktore sa tak slabe ze ich nawet nie trzeba blokowac, to AD nie pokazuje nic. Robi to swiadomie od kilku dekad, co ludziom "daje do myslenia". Stwarza atmosfere tajemniczosci i ezoterycznej wiedzy. Rzeczywistosc jest jednak okrutna. On nic nie pokazuje bo nic nie umi.
Mimo ze trenowalem i trenuje kyokushin to nie nazwe sie uczniem Drewniaka (najlepszym czy najbardziej uzdolnionym) bo Drewniak niczego mnie nie nauczyl. Technicznie slaby, o walce zero pojecia, taktyka nieistniejaca, kata na poziomie zoltego pasa. Tak bylo 15-20 lat temu. Teraz mysle, ze jest jeszcze gorzej.
  • 0

budo_sting0800
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
grubo mości Panie
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Nie bardzo rozumiem - to miał być ten pojedynek między RM a AD czy nie?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Nie bardzo rozumiem - to miał być ten pojedynek między RM a AD czy nie?


mial byc ale sie nie odbyl. Rychu nie dojechal. Drezyne mu ukradli.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

mial byc ale sie nie odbyl. Rychu nie dojechal. Drezyne mu ukradli.

a na MŚ czy też ME salami nikt zza granicy nie przyjechał przez kryzys i wysokie ceny biletów. :)

btw, twój opis powinien brzmieć

"Wódka jest dla mądrych ludzi i piwo, a nie dla baranów. Barany piją wodę z koryta albo kwaśne mleko. Najwyżej sraczki dostaną."

"Czas się zacząć szkolić, obywatele!" to już początek innego wątku :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami


mial byc ale sie nie odbyl. Rychu nie dojechal. Drezyne mu ukradli.

a na MŚ czy też ME salami nikt zza granicy nie przyjechał przez kryzys i wysokie ceny biletów. :)

btw, twój opis powinien brzmieć

"Wódka jest dla mądrych ludzi i piwo, a nie dla baranów. Barany piją wodę z koryta albo kwaśne mleko. Najwyżej sraczki dostaną."

"Czas się zacząć szkolić, obywatele!" to już początek innego wątku :wink:


salami to smietnik.
zeby dotrzec do poczatku innego watku, to trzeba najpierw sie napic. salami na trzezwo jest nie do przyjecia.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Wyborowa - R. ma w swoim w zwyczaju procesować się z każdym kto wypowiada się publicznie na jego temat i nie zachwyca się nim - Ty piszesz bardzo ostro i konkretnie, nie boisz się będzie chciał Ci namieszać w życiu?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Rysiu moze mieszac tylko na terenie Polski, probowal z Poulem i niestety za granica sie nie da wiec Wyborowa jest bezpieczny :) choc i tak watpie zeby sie bal :)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Tu pada zbyt wiele konkretów nazwisk, świadków. Takie rzeczy jak wynajęcia hali, zaproszenia i potwierdzenia przybycia na turnieje daje się łatwo zweryfikować, więc tu nie może być mowy o pomówieniach skoro dyskusja jest rzeczowa i oparta na rzeczywistych wydarzeniach.

Szacun sensei wyborowa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024