Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate - manipulacja faktami


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Tu pada zbyt wiele konkretów nazwisk, świadków. Takie rzeczy jak wynajęcia hali, zaproszenia i potwierdzenia przybycia na turnieje daje się łatwo zweryfikować, więc tu nie może być mowy o pomówieniach skoro dyskusja jest rzeczowa i oparta na rzeczywistych wydarzeniach.

Szacun sensei wyborowa.


Panowie, to sa rzeczy ogolnie znane. Moze nie sa znane szerokiej publicznosci, ale publicznie sie wydarzyly, wiec to dowodzenie faktow jest proste.
Potwierdzone i realnie wykonane. Sa zdjecia, uczestnicy, swiadkowie.
Ponadto regula jest taka. ze jesli nazwiesz kogos zlodziejem i w sadzie okaze sie ze ta osoba rzeczywiscie cos ukradla, to mowienie prawdy nie jest przestepstwem.
Sala sadowa nie jest moim ulubionym miejscem.
Ok. 10 lat temu bylem pozwany przez szefa polskiego Shinkyokushin w sprawie o naruszenie dobr osobistych. Sprawa ciagnela sie przeszlo dwa lata i zakonczona zostala po mojej mysli.
Salami jest slabe pod kazdym wzgledem. Rychu mnie na pojedynek nie wyzwie, a jesli to zrobi to ja wyjde i zalatwie sprawe w 15-30 sekund.
Osobiscie preferuje starcie na lodowisku, na gole piesci. Ale moze tez by na macie na gole rece i nogi. Bez sprzetu.
Jesli zajmie mi to dluzej to koncze z walka i bede sie juz tylko slizgal ma lyzwach.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Wyborowa - R. ma w swoim w zwyczaju procesować się z każdym kto wypowiada się publicznie na jego temat i nie zachwyca się nim - Ty piszesz bardzo ostro i konkretnie, nie boisz się będzie chciał Ci namieszać w życiu?


dzieki za troske. w moim zyciu to jedynie ja moge sobie namieszac.
Pisze tylko o faktach i przykladam swoja miare do innych.
Niekoniecznie sie to musi wszystkim podobac, ale nie pisze po to zeby bylo pieknie, tylko zeby ludzie mieli rzetelna informacje zamiast propagandy i jesli maja swoj rozum to moga sami wnioskowac.
Nie stac mnie na taki luksus zeby sie oglosic Jasnieoswieconym Namiestnikiem Poszukiwaczy Prawdy, jak to Rychu uczynil. W tym widze nierzetelnosc, przekret. A co sie tyczy ostatnich rewelacji to przez ostatnie trzy dekady Rychu "wytyczal kierunki rozwoju karate" i pozowal na najwiekszego systematycznego odkrywce wszechswiata. Na nauczycieli nie bylo tam miejsca. Bo geniusz rozblysl jak Supernova. A tu teraz nagle sie okazalo ze istnieje "zakrzywienie przestrzeni". I znalezli sie nauczyciele, ktorzy juz nic nie potwierdza w temacie.
Ja to traktuje w kategoriach kabaretu. Problem jest taki ze te rzeczy czytaja ludzie, ktorzy wchodza w karate dopiero teraz i biora te bzdury za prawde.
dla kogos takiego jak ja - kto jest w branzy od przeszlo 30 lat, kreuje wydarzenia i bierze w nich udzial, pozostajac jednak w granicach pewnego umyslowego i przede wszystkim fizycznego wysokiego standardu, objawienia Rycha sa pewna folklorystyczna oczywistoscia.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Nic dodać nic ująć :D :D :D :D :D
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Nie stac mnie na taki luksus zeby sie oglosic Jasnieoswieconym Namiestnikiem Poszukiwaczy Prawdy


szkoda bo gdyby bylo ciebie na to stac zyskalbys dla siebie duzo wiecej. tyle ze togo nie zrobisz bo masz zasady. RM ich nie ma.
sukces odnosza nie ci ktorzy sa najlepsi tylko ci ktorzy przekonaja reszta ze sa najlepsi. wystarczy spojrzec na rynek pracy. wiekszosc zdolnych jednostek w spoleczenstwie to typowe underpaid'y ktorzy pracuja za drobne dla mniej zdolnych za to bardziej bezwzglednych czesto tepych ale w to miejsce pozbawionych zasad kurew. taka sama sytuacja jest w karate sa ludzie wartosciowi i celebryci o ktorych ciagle sie pisze i ktorzy udaja najlepszych. rychu nalezy do tej drugiej grupy. doskonale rozumie co napedza rynek. i tak uwazam ze dosyc szczesliwie sie zlozylo ze przez te 30 lat rozwinal te swoje salami do tak niewielkich rozmiarow. mam wrazenie ze w np. w USA trzepalby gruba kase na tych swoich pierdolach.

Itosu
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Mówicie Panowie,że nie należy siedzieć cicho. Też tak w sumie z początku myślałem,bo bulwersuje i śmieszy jednocześnie to co On wyprawia.
Natomiast powiedźcie mi co mamy z tego,że na Budo,SFD czy innym forum napiszemy jak jest skoro to tylko trafia do nielicznych? Do tego jest dla Niego tylko nawozem dla przeinaczania faktów i dalszego nakręcania tego całego syfu.
Moje zdanie jest takie,że aby ukrucić to raz na zawsze,to trzeba mieć materiały, środki i dostęp do telewizji,aby ukazać całą prawdę. Tylko na ogólnopolskim odbiorze w formie dokumentu jest możliwe pokazanie tego całego syfu całej Polsce.
Chociaż każdy kto ćwiczy cokolwiek- od karate, po bjj, MMA, boks itd. każdy o Nim słyszał i drze łachy i jest Nas dziesiątki tysięcy, to nie sądzę,żeby ktoś się podjął tego zadania, bo ryzykuje procesem (o telewizji która to wyemituje nawet nie mówie)
Natomiast w necie możemy sobie popisać,ale prawda jest taka,że są z tego tylko pozwy, a w pojedynkę to każdego łatwo wyłupić- i na tym to wszystko polega.
Kiedyś był jakiś użytkownik na SFD,który napisał,że robi taki dokument i że niedługo go zobaczymy. Nie wiem,czy był to jakiś dzieciak,czy nie,fakt faktem miał duuużo informacji z czasów przeszłych Rycha i co ciekawe, Rycho dostawał białej gorączki i robił wszystko,żeby się dowiedzieć co to za jeden. Niestety skończyło się na pisaniu w necie, a Imperator od tego czasu znalazł nowego/starego swojego mistrza i dalej pisze pozwy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
No niestety to jest jak z politykami - jaki idiota by nie byl zawsze znajdzie swoje grono poplecznikow :)

Niestety to jest walka z wiatrakami - kiedys walczylem z takimi wypaczeniami a teraz coraz czesciej zaczynam to olewac. Nie zalezy mi tez totalnie na ludziach ktorzy daja sie takim osobom omotac kazdy sam swoja sciezke wybiera chce tracic czas czy byc w towarzystwie wzajemnej adoracji nech sobie bedzie. Takich jak RM jest na peczki w wielu stylach nie tylko karate. Jak na zachodzie sa sprzedawane masci zapewniajace sile pytona i super rozciagniecie i ludzie na to sie nabieraja to ich sprawa :)

Gdyby wszyscy byli super nie bylo by skali porownawczej a tak mozna sie czesto odstresowac :)
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
To prawda był na SFD użytkownik który z tego co się przedstawiał jest producentem telewizyjnym i uprawia karate od kilkunastu lat. Czy to była prawda nie wiem ale na pewno dzieciakiem to on nie był, i coś nieco wiedział o przeszłości Ryszajdeiro więc zapewne mógł być jakoś związany z Karate w Polsce a przynajmniej jego początkami. Niestety słuch po nim zaginął jak i po owym filmie dokumentalnym który tworzył.

Poruszyliście tu panowie kwestie mediów elektronicznych i powszechnego dostępu do informacji. Teoretycznie może to obnażyć poczynania różnych hochsztaplerów. Niesyty w praktyce to bywa różnie i na tle zachodu Polska ze swoim skoemonem i cunami nie wypada aż tak tragicznie. Jakoś jeszcze nie rozwinęło się u nas w kraju żaden "styl" pokroju Yelow Bamboo albo Shintaido tam to dopiero mają kosmos, przepływy energii i tym podobne chuje móje dzikie węże. Na tym tle Karate Paralite Cunami przynajmniej "jako tako wygląda"
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Człowiek jest chory. Kazdy wpis na stronie czy gdziekolwiek, brzmi jak notatka słuzbowa SB'ka, z rozpracowania tzw. "środowiska" - np. w Jarocinie ;)
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Mam pytanie co do tego artykułu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy ktoś wie coś więcej o Wawrzyniaku? O Krystianie Poksie? I stylu kobry królewskiej, bo nigdzie nie można znaleźć informacji na ten temat...

Czy chodzi o tego samego Pokasa o którym jest tu mowa: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Też jest z Opola...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Szkoda że nie styl Żuczka Gnojojadka
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
źle skopiował mi się link, chodziło o ten: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Temat się wyczerpał.
Zamykam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024