Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate - manipulacja faktami


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Karate - manipulacja faktami
Osobiście wprowadziłem zakaz pisania o tym ale tym razem dotyczy to środowiska karate.
Artykuł o Leszku Drewniaku jakoby uczącym SBka.
O mało się nie zesrałem z wrażenia jak zobaczyłem to gówno. Do czego się jeszcze ten ... (wpisać tu dowolne wulgarne określenie cisnące się na usta) posunie. To szczyty podpierać się autorytetem zmarłego.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A te wypowiedzi wyrwane z kontekstu... ciekawe co mają udowodnić. Ciekawe, że po jego śmierci przypomniał sobie, że był jego uczniem. Oczywiście zmarły nie może zaprzeczyć. Ale pamiętajmy, że nie może też potwierdzić, a tekst z Komandosa jak wiekszośc dokumentów na tej stronie jest wyrwany z kontekstu.

Poza tym co ma to udowodnić? ze ktoś go uczył rok i to ma zrobić wielkiego instruktora. Czyste bajdurzenie.
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
ja p...
gość jest coraz bardziej wyalienowany, normalnie traci kontakt z rzeczywistością
na szczęście jest kilka osób które trenowały z LD cały czas tylko pytanie czy zniżą się do tego poziomu i będą chciały coś pisać? niektórzy noszą koszulki "pokolenie LD1" to zobowiązuje
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Rozumiem Wasze oburzenie ale też moim zdaniem to nic nowego.

Bardzo często śledziłem "rodowód" polskich mistrzów tego czy innego stylu. Jest to możliwe m. in. dzięki stronom Japońskich federacji, które publikują czasem "drzewa genealogiczne". W takim kraju jak Polska bardzo ciężko jest znaleźć kogoś kto był bezpośrednim uczniem mistrza, który był uczniem mistrza, który był uczniem Mistrza.

O wiele częściej są to dzieci wielu rodziców, a zdanie "uczeń tego a tego" znaczy nie raz tyle co uczestnictwo w jednym albo więcej stażach. Co do litery to się zgadza, chodzi o to jak rozumieć słowo "uczeń".
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
No niestety smutna prawda ale zawsze po czyjejs smierci zaczynaja sie jakies gnidy ujawniac ze swoimi rewelacjami i wciskac kit. Nie majac wlasnego autorytetu trzeba sie podczepiac pod innych a najlepiej juz tych niezyjacych.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Ufff cała Polska odetchnęła z ulga, że Rysiek znalazł swojego mistrza, chyba pogratulować :!:
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Ufff cała Polska odetchnęła z ulga, że Rysiek znalazł swojego mistrza, chyba pogratulować :!:

Szkoda tracić słów na jakiekolwiek komentarze. Myślę, że to woda na młyn TEGO PANA...nie ważne,jak o mnie mówią, ważne, że mówią! :roll:
  • 0

budo_edi1704
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
... :) bardzo nieudana próba manipulacji, a najbardziej rozbrajające jest, że nazwisko Pana Andrzeja Drewniaka pada co drugie zdanie w towarzystwie "oszczerców" i innych :D Po prostu śmiech na sali i brak słów :lol: :)
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Szkoda tracić słów na jakiekolwiek komentarze. Myślę, że to woda na młyn TEGO PANA...nie ważne,jak o mnie mówią, ważne, że mówią! :roll:

z jednym się zgodzę - szkoda na niego słów, natomiast czy całkiem zamilknąć i niereagowanie na to? Sam się nad tym zastanawiam - na pewno nie jest wart żadnych emocji, z drugiej strony milcząc, przyzwala się mu na to co robi i jak traktuje ludzi.
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami


Szkoda tracić słów na jakiekolwiek komentarze. Myślę, że to woda na młyn TEGO PANA...nie ważne,jak o mnie mówią, ważne, że mówią! :roll:

z jednym się zgodzę - szkoda na niego słów, natomiast czy całkiem zamilknąć i niereagowanie na to? Sam się nad tym zastanawiam - na pewno nie jest wart żadnych emocji, z drugiej strony milcząc, przyzwala się mu na to co robi i jak traktuje ludzi.

I tu Markos masz racje-na tego człowieka szkoda słów ale zamilknąć nie można by wszystkim pokazać jaka jest faktyczna prawda.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami


Szkoda tracić słów na jakiekolwiek komentarze. Myślę, że to woda na młyn TEGO PANA...nie ważne,jak o mnie mówią, ważne, że mówią! :roll:

z jednym się zgodzę - szkoda na niego słów, natomiast czy całkiem zamilknąć i niereagowanie na to? Sam się nad tym zastanawiam - na pewno nie jest wart żadnych emocji, z drugiej strony milcząc, przyzwala się mu na to co robi i jak traktuje ludzi.

I tu Markos masz racje-na tego człowieka szkoda słów ale zamilknąć nie można by wszystkim pokazać jaka jest faktyczna prawda.


Oczywiscie ze nie mozna zamilknac trzeba na wszystkie glosy wrzeszczec bo Rysiek zaklamuje swoja historie i historie polskiego karate. Jestem obecny w karate od 1980 roku, od 1989 roku jako instruktor.
Rysiek nigdy nie byl uczniem Leszka Drewniaka. To jest klamstwo.
Jego historia zaczyna sie samozwanczo od nadania sobie mistrzowskiego stopnia i "stworzenia stylu" Tsunami, ktory nie ma oparcia w zadnej rzetelnej wiedzy i umiejetnosciach, w oderwaniu od jakiejkolwiek historii i tradycji znanych sztuk i stylow walki.
Caly "system" tsunami to jest hochsztaplerka na wielka skale wykonana przez jednego goscia, ktorego umiejetnosci i oficjalna kariera zatrzymaly sie na zoltym pasie. Potem byly juz od razu stopnie mistrzowskie, ktore sobie sam nadal.

Teraz jeszcze na dodatek sobie gebe wyciera pamiecia osoby ktora w Polsce karate tworzyla od podstaw i jest legenda wspolczesnych polskich sil zbrojnych.
Z takim gosciem to od razu na stos.
To trzeba pietnowac i obnazac, bo inaczej takie ryski zaklamia historie.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
Cieszę się, że to mówisz, tzn. że nie należy siedzieć cicho - zwątpiłem w ludzi. Ja akurat mam w dupie czy on czy nie on jest stwórcą tsunami - ale to jak traktuje każdego, kto w ogóle wymawia jego nazwisko i nie pieje z zachwytu - co jest? Czy mamy tolerować szmacenie ludzi? Tolerować poniżanie innych?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

Cieszę się, że to mówisz, tzn. że nie należy siedzieć cicho - zwątpiłem w ludzi. Ja akurat mam w dupie czy on czy nie on jest stwórcą tsunami - ale to jak traktuje każdego, kto w ogóle wymawia jego nazwisko i nie pieje z zachwytu - co jest? Czy mamy tolerować szmacenie ludzi? Tolerować poniżanie innych?


Kto nie zwalcza klamstwa i hochsztaplerki staje sie automatycznie wspolwinnym. Karate to nie jest jakas wielka sprawa, nie tak wielka jaqk np Katyn.
A Prawda o tym co sie wydarzylo w Katyniu w 1940 roku jest tylko jedna. Bolszewicy i ich polsko-komunistyczni pretorianie klamali ze masakry dokonali Niemcy przeszlo rok pozniej i znajdowali na to "dowody".
Wielu szmaciarzy chcialo to przekrecic, przemilczec, zakrzyczec. Polskie wladze milczaly i klamaly przez dziesieciolecia w tej sprawie.
Z ryskiem jest podobnie. To jest klamca i hochsztapler. Zaden internet, publikowane zdjecia i pseudodokumenty tego nie zmienia.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
tak się zastanawiałem dlaczego tak często w ryśkowych bajaniach pada nazwisko Drewniak. I chyba znam już odpowiedź. On po prostu próbuje się dowartościować przy kimś znanym, przedtem Andrzej teraz Leszek.
Oczywiście każdy sobie zdaje sobie sprawę, że kto się wróblem urodził kanarkiem nie umrze. czyli R. był nikim i nikim pozostanie...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
ale o nim muszą głośno mówić ludzie znani w środowisku, a nie grupka szerzej nikomu nieznanych internautów. inaczej do niczego to nie doprowadzi.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
ludziom się nie chce "kopać z koniem"
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

ludziom się nie chce "kopać z koniem"


kto niby ten kon jest? mysle ze "kon by sie usmial"... :)
dla mnie to wyglada raczej na to ze nikt nie chce kupy ruszyc, bo jak przyschla to mniej smierdzi.
Zycie w toksycznej, zatrutej atmosferze nie jest doroga do zdrowia.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
więc powiem inaczej, ludzie wolą mieć święty spokój i to jest główny powód że nie reagują na te wszystkie wpisy na blogu rm
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
a potem dowiadują się, że był ulubionym uczniem Leszka Drewniaka. tak to działa.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami
dokładnie tak
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - manipulacja faktami

a potem dowiadują się, że był ulubionym uczniem Leszka Drewniaka. tak to działa.


Albo ze AD byl uchi dechi u Oyamy.
Kaszana.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024