Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido w klatce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido w klatce
czyli jednak super tenkan... ? :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido w klatce
ale tylko jeden, bo serie szybkich tenkanów (by FAQ aikido) wychodziły mu bardzo słabo
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido w klatce
bo to na pewno ni ebyl aikidoka z min 20 letnim stazem :)

wracajac do tematu, ktos odpowie?
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido w klatce

wracajac do tematu, ktos odpowie?


Nie ma takiej potrzeby bo raczej Aikidoka z nikim na zasadzie walk miedzystylwych czy wolnej amerykanki rywalizować nie bedzie. Aikido ma inne niz walka cele, stąd historyczne i "mieczopochodne" techniki działaja w korelacji z wybranymi rodzajami ataków.

Jednak jesli juz zabawic sie w odpowiedz na pytanie " jak walczyc z Aikidoką" to jest chyba naturalne, ze najlepiej by było wykorzystać ataki w zasadzie pomijane w systemie Aikido. Niezmiernie rzadko widziałem ćwiczenie obrony przed niskimi kopnięciami czy akcją typu wejście w nogi w celu obalenia i dalej kontynuacji w parterze.
Nie bardzo tez wiem co mozna by zrobic przed serią szybkich uderzeń z obu rąk poza watpliwą w tej sytuacji serią uników. *
Oczywiście sprytny Aikidoka będzie starał sie nie dopuscić do dystansu, który umozliwi tego typu atak, jednak IMHO gdyby tak się stało Aikidoka bedzie bezbronny.

Ale zastrzegam się, że tego typu rozważania prowadza do nonsensów - jak Aikidoka obroni sie przed strzałem z kuszy albo szarzującym rottweilerem.


* chyba , ze ktos solidnie pocwiczy z maszyną Goscia :)
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido w klatce

włoże kij w mrowisko, ale widziałem wideo z gali sztuk walki w Niemczech,


Masz gdzieś to wideo? Taki folklor, że aż bym zobaczył.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido w klatce
Aikia,

Jak zawsze wiela zależy od formuły.

W sportowej walce za pedałowanie do tyłu są ostrzeżenia, kary, przyznawanie punktu przeciwnikowi, a wreszcie techniczne rozstrzygnięcie walki. OK uciekanie to ponoć najlepszy sposób (stanowczo się z tym nie zgadzam ale eksperci twierdzą inaczej) ale do walki dochodzi kiedy ucieczka nie jest opcją, a postawa nijaka to oczywista przegrana.

IMO jedynym sposobem na przeciwnika atakującego kombinacją jest wejście i przerwanie tej kombinacji, jeśli człowiek nie potrafi tego zrobić to jawnie przegrał. Teraz wylewajcie na mnie wiadro pomyj :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024