Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto tu jeszcze został? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Kto tu jeszcze został? :)
Podwieszam na chwile offtopowy temat, niech sie wpisze, kto tu wogole zagląda ;D jak na forum dzieci neo ;D
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Ano ja, chociaż bez wojenek czyja grupa lepsza i czyj mestre bardziej brazylijski to forum jest nudne, teraz czytam Aikido :) Chociaż ostatnimi czasy wpisuję się niestety w popularny trend i drastycznie ograniczyłem w moim tygodniowym rozkładzie treningi capo na rzecz mma i bjj.
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Ja tu jeszcze czasami zaglądam z nadzieją, że pojawi się coś ciekawego.
  • 0

budo_c0en
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Malungos Scotland
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
nie udzielam sie zbytnio czesto ale zagladam regularnie...
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Myślę, że dużo tematów związanych z capo zostało wyczerpanych. Uważam też, że większość osób, które siedzą już "dłuższy" okres czasu w capo, jest świadomych swojej capoeiry i wolą czerpać wiedzę u swoich mestres i professorów niż z forum.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Crocodilo, to oznacza zatem, ze coraz mniej nowych... :)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Coraz mniej, ale wciąż są :twisted:
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
albo oznacza że wzrosła ogólna świadomość dotycząca sw i coraz mniej ludzi zadaje pytania w stylu czy capoeira jest skuteczna na ulicy i jak wtedy szybko napiąć berimbau :wink:

Taaak, wiem, naiwny optymizm :wink:
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
ja sobie tylko czytam, ale rzadko jest co ;)
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Ja tu zagladam - choć nie ćwiczę i nigdy nie cwiczyem capo... 8)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
zagladam, chociaz juz raczej nie cwicze kapołejry
  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Też się wpiszę :) Mimo że z różnymi SW jestem związany od lat to co to jest Capo i z czym to się je miałem okazję przekonać się kilka miesięcy temu.
Co do działu bardziej czytam archiwalne posty, gdyż nowych raczej nie przybywa. BTW co jest tego przyczyną "wszyscy wiedzą już wszystko", nie chce Wam się gadać czy po prostu coraz mniej ludzi ćwiczy cokolwiek? Nie chodzi już o ten konkretny dział na forum, ale jak sobie przypomnę początki VB, było odrobinę inaczej, natomiast teraz spójrzcie na daty rejestracji ludzi którzy udzielają się w dyskusji, w większości starzy wyjadacze, praktycznie zero świeżej krwi.
  • 0

budo_alegria
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z wawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
a ja niestety się obawiam, że to poziom refleksyjności spada... pomachać nóżkami to jeszcze, ale żeby do tego się jeszcze głowa miała wysilić, to nie...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)

a ja niestety się obawiam, że to poziom refleksyjności spada... pomachać nóżkami to jeszcze, ale żeby do tego się jeszcze głowa miała wysilić, to nie...


+1
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)

a ja niestety się obawiam, że to poziom refleksyjności spada... pomachać nóżkami to jeszcze, ale żeby do tego się jeszcze głowa miała wysilić, to nie...


Brakuje Ci dorabiania bezsensownej ideologii do machania nóżkami?
  • 0

budo_alegria
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z wawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Mówiąc o Capoeira a nie o capoeiropodobnym fitnessie nie sposób oderwać się od filozofii, historii, muzyki i całej tej kulturowej otoczki. Jednym się to podoba i trenują Capoeirę, inni przerzucają się na sporty gdzie nie ma "bezsensownej ideologii"...
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)

Mówiąc o Capoeira a nie o capoeiropodobnym fitnessie nie sposób oderwać się od filozofii, historii, muzyki i całej tej kulturowej otoczki. Jednym się to podoba i trenują Capoeirę, inni przerzucają się na sporty gdzie nie ma "bezsensownej ideologii"...


Mnie podobała się i filozofia, i historia, i muzyka, a mimo wszystko właśnie z powodu bezsensownej ideologii przerzuciłem się na inną sw :] Kulturowa otoczka capo to jedno, a psychoza w niektórych grupach to drugie. I to właśnie nazwałem bezsensowną ideologią.
  • 0

budo_alegria
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z wawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Capoeira jest taka, jak ludzie ją trenujący...

Rozmawiamy tu o Capoeirze jako takiej a nie wynaturzeniach, więc darujmy sobie teksty o chorych grupach i psychozach trenerów.

Jak dla mnie trenując Capoeirę niezbędne jest czytać, szukać, jeździć, grać, śpiewać, uczyć się języka, zdobywać wiedzę poza treningami. Niestety zauważam coraz więcej osób, którym zależy jedynie na treningowo-kondycyjno-towarzyskiej stronie Capoeiry. I to mnie smuci, a nie brak ideologii...
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)

Rozmawiamy tu o Capoeirze jako takiej a nie wynaturzeniach, więc darujmy sobie teksty o chorych grupach i psychozach trenerów.


Możesz sobie darować, ale znaczna część ludzi, z którymi trenowałem, odeszła właśnie z tego powodu ;) Capoeiry nie nauczysz się w domowym zaciszu, do tego potrzebni są ludzie. A ludzie to tylko ludzie ...
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto tu jeszcze został? :)
Mnie trochę bawi jak widzę ludzi wkręconych w capo, którzy w następstwie tego będą chodzić na kursy samby, oglądać tylko brazylijskie filmy, fascynować się brazylijską literaturą, kibicować Brazylii na MŚ, i notorycznie robić językowe wtręty z portugalskiego, mimo że nawet nie sklecą zdania w tym języku :lol: Bo to takie brazylijskie. I nie mówię wcale o napaleńcach którzy poćwiczą rok czy dwa i wydaje im się że spędzą na capo resztę swojego życia.

Oczywiście, warto znać historię i filozofię tego co się robi, ale trzeba też zdawać sobie sprawę że nie jest się, i nigdy nie będzie Brazylijczykiem. Nie mam zbyt wielkiego szacunku dla osoby która w swoim pozatreningowym życiu robi coś wbrew sobie, bo mestre na warsztatach powiedział że taka jest filozofia grupy i tak powinien się zachowywać prawdziwy capoeirista - a spotkałem takie przypadki.

A dlaczego uważam że nie bardzo jest o czym gadać na forum? Większość informacji o historii, czy samym capo jest ogólnodostępna, nie trzeba już pytać i czekać na wiedzę objawioną, wystarczy poszukać. Natomiast dyskutowanie przez net o technicznym wykonaniu elementów, i wyższości jednego nad drugim, ma podobny sens co degustacja trunków przez telefon. A to że nie pojawiają się pytania o parafuso na ulicy, capoeirę w mma, czy faktycznie w brazylijskich więzieniach zabijali się brzytwą trzymaną stopą, i kto by wygrał w pojedynku mestre Bimba vs Godzilla, akurat uważam za zdrowy objaw.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024