Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
Polska Federacja Capoeira jest partnerem w Programie Stypendialnym Trenuj i Walcz. W osobie Sylwestra Gawendy (Est. Prof. Frances), który jest jednym z członków zespołu dokonującego oceny i analizy zgłoszeń przyszłych stypendystów.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To pierwszy w Polsce projekt skierowany do adeptów sztuk jak i sportów walki.

Oprócz Francesa w zespole są jeszcze: Marek Piotrowski, Joanna Jędrzejczyk, Sebastian Adamiecki.

Fundatorem i organizatorem programu jest serwis sparring.pl

Nie traktujcie tego tylko jako ogłoszenie, ale napiszcie także jakie potrzeby mają polscy capoeiristas, ile potrzebują miesięcznie pieniędzy i na co najczęściej są wydawane. Tylko prosimy o rozsądek z tymi potrzebami :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
Capoeira w Polsce to hobby, więc jeśli się dokladacie do hobby, to ja bardzo chętnie przyjmę jakąkolwiek kwotę, na cokolwiek ;)

A serio - zamiast dawać kasę w łapę przydałaby się pomoc finansowa z wynajmem sal oraz pomoc merytoryczna przy kwestiach prawno-księgowych. Dodatkowo dofinansowanie na podstawowy sprzęt (podstawowe instrumenty, które są nieodzowne do treningu). Ubezpieczenie trenera od OC i NNW.

Każda inna sprawa (tarcze, odżywki, materace, mata) to już marzenie i farmazon trenera.
  • 0

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
Instruktor to tez w sumie capoeirista :) , ale w tej edycji bierzemy pod uwagę tylko osoby fizyczne. Dlatego też chodzi raczej o potrzeby indywidualne, nie klubowe.

Fajnie jak w odpowiedzi napiszecie także potrzeby dotyczące sprzętu. Pieniądze nie to nie wszystko podczas treningu. Pomińmy jednak sprawy oczywiste jak beri czy pandeiro.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
to nie wiem, czy capoeirista cokolwiek potrzebuje poza motywacją, hehe. para abada? camisa?

zastanawiam się też trochę, czy z pedagogicznego punktu widzenia pieniądz za przyjemności to dobre rozwiązanie.

opowiedz, bom ciekaw - to stypendium jest po to, żeby młody człowiek mógł uprawiać na przykład capoeira, tak? Czy np. mogę wystosować prośbę o przyznanie grosza, bo jestem ciężko pracującym na 3 etatach człowiekiem, który poza pracą stara się jeszcze prowadzić treningi capoeira, trenować bjj i siłownię, a na dodatek pogodzić wyjazdy na warsztaty z 10 miesięczną córką i żoną?

bo tak w sumie wpadło mi do głowy, że przydałby się sponsoring na Brazylię ;D
  • 0

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie

czy z pedagogicznego punktu widzenia pieniądz za przyjemności to dobre rozwiązanie.


Na pewno nie :) . Tutaj raczej chodzi o pomoc w rozwinięciu umiejętności, a nie "płacenie za pasję". Jest to program, który ma pomóc w zrobieniu kolejnego kroku na drodze treningu. Formularz zgłoszeniowy (dostępny od 10 września) będzie miał za zadanie pokazanie, która osoba najbardziej skorzysta na naszej pomocy i wydatkowanie pieniędzy również nie będzie na dowolny cel, powiedzmy konsolę do gier :wink:

Czy np. mogę wystosować prośbę o przyznanie grosza, bo jestem ciężko pracującym na 3 etatach człowiekiem....


Jasne, że możesz :D Ale chcesz uciec do Brazylii czy tylko odpocząć? :D

Napiszę ważną informację, że jeśli chodzi o sztuki to są również inne sztuki, nie tylko capo. Nie chcemy, żeby ktoś poczuł się w przyszłości oszukany.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
Rozumiem już mniej więcej. Problem w tym, że mierzalność "kroków" i postępów w Capoeira jest znikoma i czysto uznaniowa. Za mało odbywa się zawodów, żeby ktoś mógł spojrzeć i komisyjnie uznać, że "ten pan musi być zdolny i wart wsparcia, bo w końcu ma stos medali". Jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy, to pozbieranie na piśmie opinii trenerów i osób znanych w środowisku.

Co do Brazylii, to uwierz, że jak już się tam dostanę to mam zamiar przez miesiąc prać Murzynów na macie i na roda po 12h dziennie, a wieczorami pokazywać na festach ułańską fantazję Polaka, hehehe :D
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
1. Osoby nie należące do Polskiej Federacji Capoeira też mogą się ubiegać o coś takiego?
2. W ogóle co stanowi Polska Federacja Capoeira? Po nazwisku Est. Prof. Francesa wnioskuje, że Camangula... jakaś grupa współtworzy jeszcze tą federacje?
3. Jeżeli chodzi o to na co przeznaczać pieniążki, to wyjazdy na warsztaty, mistrzostwa itp.
  • 0

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie

Osoby nie należące do Polskiej Federacji Capoeira też mogą się ubiegać o coś takiego?


Nie ma i nie będzie to miało nic wspólnego z przynależnością do Federacji. FCP jest tylko jednym z członków komisji weryfikacyjnej. W Programie może brać udział każdy bez względu na przynależność do tego czy tamtego klubu lub innej organizacji.

W ogóle co stanowi Polska Federacja Capoeira? Po nazwisku Est. Prof. Francesa wnioskuje, że Camangula... jakaś grupa współtworzy jeszcze tą federacje?


Nie powinno się wiązać tego stypendium z jakąś grupą, w tym przypadku camangula. Do projektu zostały zaproszone osoby, które mają wiedzę i doświadczenie. Frances jest osobą, która capoeira zaczynała w pierwszej połowie lat 90-tych i reprezentuje on aspekt sztuki w naszym projekcie. Jego obecność nie oznacza, że stypendystą zostanie jakiś capoeirista. Mamy przecież także inne sztuki walki.

Jak wspomniał wcześniej Uirapuru trudno jest oceniać wyniki w sztukach. Jest to delikatna sprawa nie tylko w capoeira, ale i w aikido czy pewnych stylach karate. Dlatego do projektu został zaproszony Frances, który będzie pomagał patrzeć na aspekt sztuki w tym przedsięwzięciu.

Moją prośbą jest, aby nie rozpatrywać tego w kategoriach podziału polskiej sceny capoeira. Na dobrą sprawę każdą osobę można zaszufladkować i wymyślić problem. Chodzi o projekt i jego przekaz.
  • 0

budo_bacanahali
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie

to nie wiem, czy capoeirista cokolwiek potrzebuje poza motywacją, hehe. para abada? camisa?


np na treningi albo warsztaty
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie

Oprócz Francesa w zespole są jeszcze: Marek Piotrowski, Joanna Jędrzejczyk, Sebastian Adamiecki.

O kurcze, to Coma żyje?! :D
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
zyje zyje i uwierz mi,ze zapewne ma sie wysmienicie,prawda menino? :wink:
  • 0

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
Żeby nie było, że jakaś konspiracja itd.

coma --> menino --> sebastian adamiecki
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
menino... czy tam Coma... mówili, że przepadłeś! kiedy bramy się zamykały a w dyszach plazmowych silników pobrzmiewała groźba startu - ktoś w dymie i szalejącej na powierzchni zawierusze dostrzegł Twą twarz, jednak uznał, że to przywidzenie, bo przecież nikt nie mógł przeżyć czegoś takiego... a teraz... jednak jesteś tu z nami... :D
  • 0

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
Przepada tylko kamień w wodzie ;)
  • 0

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
Projekt nabiera tempa i pojawil sie juz oficjalny regulamin Programu

Oficjalna nazwa to Program Stypendialny Trenuj i Walcz - Edycja I

O ile nie pojawia się jakieś przeszkody to ruszymy 8 września 2010 :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
nie mogłem się powstrzymać, ale... Kochaj i tańcz :D
  • 0

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
Szczeście lub nieszczescie, ale nikt nie pokochal tej nazwy :)
Dla mnie zbyt romantyczna :D
  • 0

budo_menino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
I wystartowalismy zgodnie z planem :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]<-- znajdziecie info o o grantach, terminach i inne szczegóły Programu.

Pozosotaje tylko nagrac krotki film, wypelnic formularz, wyslac i czekac na efekty :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
go uirapuru!! gooo !!!!! :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Capoeira partnerem w nowym projekcie
panie, ja czasu nie mam i na etacie pracuje, poza tym znajomość z Frances źle by rzutowała na organizację ;) są młodsi, bardziej potrzebujący
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024