Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
Temat jest trochę dziwny, bo sytuacja jest dziwna. Mam do spożytkowania 400-600zł w sklepie z odżywkami (i tylko tam, rodzaj umowy reklamowej :P ). Jest to w pewien sposób motywujące, żeby trochę wziąć się za siebie, zwłaszcza, że głupio wydać 5 stów na suplementy i nie ćwiczyć. Normalnie robię 6 razy w tygodniu BJJ/SF, teraz chcę robić 5 razy BJJ i dwa razy siłownię.

Jak już muszę coś kupić, to w celu przypakowania rąk, bo są najsłabsze z całości (przedramiona, biceps, triceps), zwiększenia siły i osiągów na BJJ i lepszej regeneracji. Takie rzeczy jak dieta czy rozłożenie ćwiczeń mam już w miarę ogarnięte z pomocą zaawansowanych kolegów. Na jakimś zwiększeniu ogólnej masy mi nie zależy.

Do Was kieruję tylko pytanie o dobór tych supli. I nie chodzi mi o to żeby koniecznie wykorzystać całą kasę w miesiąc i żreć wszystko co się da i niekoniecznie działa. Chodzi mi o to co wy byście w tej sytuacji kupili, może być mniej różnych rzeczy, ale na dłużej, ze wskazaniem na wyższą półkę produktów. No i bez włażenia w hormony :wink:

Wstępnie myślałem nad:
- Dobrym jakościowo i smacznym białkiem, zależy mi żeby było dobre jako okołotreningowe (głównie po), bo to jest pora, w której jestem pewien, że mógłbym je regularnie spożywać. No i dobrze jakby było spore opakowanie.
- Oprócz tego carbo, najlepiej bez aspartamu. Ogólnie nie zależy mi na jego parametrach, byleby w środku nie było niespodzianek typu pojebane słodziki, jakaś mega chemia. No i wkurza mnie jak dosypują tam witamin, bo jak dosypią tego do zbyt wielu rzeczy, to potem wyjść może z tego tylko hiperwitaminoza.
- Do tego kreatyna na zwiększenie siły zarówno podczas siłowni jak i normalnych treningów. Zwłaszcza tutaj potrzebuję pomocy, bo nie mam z kreatyną żadnych doświadczeń, a teksty, które krążą w necie są naprawdę beznadziejne.
- Do tego jakieś Omega 3/6/9, witaminy

Proszę tylko, byście podawali konkretne marki produktów. Wszelkie sugestie/zmiany/nowe rzeczy mile widziane. Muszę w końcu spożytkować tę kasę.
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie

Jak już muszę coś kupić, to w celu przypakowania rąk, bo są najsłabsze z całości (przedramiona, biceps, triceps), zwiększenia siły i osiągów na BJJ i lepszej regeneracji.

Nie słyszałem o suplach działających z priorytetem na łapy :twisted: - od tego masz trening. Podobnie jeśli chodzi o siłę i trening pod bjj - rób ćwiczenia wielostawowe z dużym obciążeniem i ćwiczenia dynamiczne. A co do regeneracji to niżej będzie.
Na początek, na pierwszy raz, wybrałbym zwykły monohydrat kreatyny, przykładowo zielony z Vitalmaxa jest okej. Chyba że wolisz łykać tabsy, to masz np. Creatine mega caps Olimpu Wielkiej różnicy nie ma, mono to mono.
Do tego kup sobie jakieś bcaa, co by łykać w okolicach potreningowych, dla szybko wchłanialnych aminokwasów
Na regeneracje bierz jakieś zma przed snem, może być mzb olimpu, albo osobno sobie kup cynk i magnez z witamina b6 w sumie to tutaj patrzyłbym co taniej wyjdzie. No i pamiętaj o piciu wody i wysypianiu sie.

PS. sorry jeśli jakoś nieskładnie to napisałem ale poźno jest i mam jakieś zaćmienia :wink:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie

Bialko - Syntrax Matrix o smaku ciasteczek (chyba najlepiej smakujace bialko) jesli zalezy ci na smaku - ogolnie to tez bardzo dobre bialko.

syntrax-matrix-5.jpg

Jesli zalezy ci na najlepszym pod wzgledem jakosciowym to w miare jasno wybija sie Optimum's Gold Standard 100% Whey - ponoc smakowo tez jest bardzo fajne.

optimum-100-whey-gold-5lb.jpg

W kreatynie nie mam wielkiego rozeznania ale ponownie b dobre opinie slyszalem o Optimum Micronized Creatine Powder

micronized_creatine_powder_450_white.jpe

Oczywiscie trzeba dorzucic BCAA - znowu polecam Optimum (zaczynam brzmiec jak reklama)

bcaa_1000_caps_450_white.jpeg

Witaminy - jak chcesz wyjebac kase to zawsze mozesz walnac Animal Paka ale ja np. uzywam Now Special Two i bardzo sobie chwale (a nie jest drogi)

34610629-260x260-0-0_Now+Foods+Now+Foods

Do tego polecam ogolny kompleks pro-zdrowotny, ktory pomaga spalac tluszcz a jednoczesnie budowac mase miesniowa - czyli CLA (Dynamitize - 79zl) + Omega 3 (Now - 25 zl) + Sezamina (Scivation - 59zl) - tutaj wklejam te ktore ja uzywam:

c4ea6d1d37815dba232abea3d1ae5c8b_600x600

14526ec3425f55dd3cbb1ef53ceff6e5_600x600

bb8e61c7cae935f043f3ad1ad54cce9b_600x600

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...240-kaps,p.html


  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
Jak dla mnie to bym za te pieniądze wziął:

2x Xpand
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

1x ZMA na noc
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2x białko FA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

polecane smaki to: ananas, jabłko z cynamonem (właśnie pije szejka z tym, smakuje jak szarlotka :) ), orzeszki pistacjowe.

Jeśli zostanie Ci jakiś chajs to dokup sobie to carbo, chociaż jak będziesz jadł xpanda, to on jest energetyzujący fajnie.

Ooo wiem, można też zainwestować w NO boostera jakiegoś
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
fajnie na siłowni po tym łapy puchną, ale między prawdą a bogiem to w xpandzie to jest, ale zawsze można dołożyć :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
ja bym poszedł w to co Tau, tylko bcaa w proszku(ostatnio wziąłem bezsmakowe bcaa SNI) bo w kapsułkach nigdy nie opłaca się. No i zamiast cla i sesamin wziąłbym ZMA. No i może kreatyna Universala bo Optimum jednak się ceni a to tylko monohydrat. Jednak białko to jak nic Optimuma
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
Po co dodatkowe aminokwasy, jeśli są już w białku w znośnej ilości?

Poza tym, jak można polecać monokretę w cenie dwóch mega dobrych staków? :)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie

No i zamiast cla i sesamin wziąłbym ZMA.


Wiesz o czym piszesz?
ZMA to Cynk, Magnez i witamina B6 - wszystko to masz w kompleksie witaminowym takim jak np polecony przezemnie Now Special Two.

Nie mowiac o tym, ze ZMA to w sumie tak naprawde pic na wode, wiec kupowanie suplementy tylko z tym to glupota - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Podsumowujac - jesli jestes zaglodzony i brak ci cynku i magnezu, to owszem ZMA ci pomoze - ale jesli jestes normalnym czlowiekiem to gowno ci da lykanie tego.


Dodatkowo CLA i Sezamina to genialny stack dla kazdego sportowca i pomijanie tego jest glupota.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie

(...)
Wiesz o czym piszesz?(...)

Dodatkowo CLA i Sezamina to genialny stack dla kazdego sportowca i pomijanie tego jest glupota.


Za sfd, nie mogę podać linka:

Może odpowiem tak:

1. Jako pierwszy wypuścił na rynek sezaminę Avant Labs w formie Sezathinu twierdząc, że ten środek jest 10 razy większym ligandem dla wspomnianego PPAR-alpha niż olej rybi.

2. Lyle kiedyś napisał na forum nie mogąc podać źródła, że ktoś zbadał ten środek. Okazało się, że nie ma w ogóle nim sezaminy, jednak wiele osób twierdziło, że dzięki temu produktowi redukcja była lepsza/szybsza (placebo? )

3. Większość badań dotyczących sezaminy jest przeprowadzona na myszkach , jest parę na ludziach prowadzonych pod kątem poprawy profilu lipidowego, cholesterolu, ale nie utraty wagi - dlaczego?

4. Ten środek był hitem kiedyś, gdy tylko wszedł na rynek. Już nie jest, dlaczego skoro jest taki dobry?

Odpowiadając na pytanie - IMO ściema jak większość suplementów


Do sezaminy i cla warto więc dołożyć HMB i L-karnitynę i będziemy mieć super cykl niczego.

Co do ZMA. Ja sobie zrobiłem takie apteczne, bo to nie problem kupić wszystkie składniki osobno i jak to szamam, to rano czuję się lepiej niż bez tego, jakiś lepiej wypoczęty. Nie wiem, jeśli to placebo, to najtańsze na rynku 8)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
Zgadzam sie, ze Sezamina jest dyskusyjna - narazie nie ma tak naprawde dobrych badan na ten temat.

Ale CLA jest udowodniona jak najbardziej:

Anti-cancer properties have been attributed to CLA, and studies on mice and rats show encouraging results in hindering the growth of tumors in mammary, skin, and colon tissues. It has been reported that CLA can up-regulate the tumor suppressor gene PTPRG, and may have anti-cancer properties.


According to studies that targeted the effects of conjugated linoleic acid on the belly firmness and fatty acid composition of genetically lean pigs, the supplemental CLA usage had a positive effect on the improvement of belly firmness and may provide a nutritional solution to carcass fat and belly firmness problems.


The most promising science around CLA concerns its effect on weight management. Thirty five intervention studies have been conducted using CLA in humans to investigate the effects of CLA on weight management. These studies, which vary widely in CLA dose and duration, show that the most significant effect of CLA on weight management is on body composition, a reduction in total body fat and an increase in lean body mass. The effect of CLA on fat mass is modest and at the recommended dosage of 3.2g/day produces statistically significant 90g fat loss per week as shown by a 2007 meta-analysis. Doses higher than the recommended 3.2g do not seem to have any additional effects on body fat reduction. Another meta-analysis found that CLA supplementation produces about 1% increase in lean body mass. With the simultaneous decrease in fat mass couples with increases in lean body mass, often the net change in weight is small. However, the effects of CLA on body composition is a healthy effect since the degree of fat mass is related to all cause mortality and lean body mass burns more calories than fat mass which may help to increase resting metabolic rates. CLA use itself is not an answer to the prevalence of obesity, but it can be a useful tool in addition to a healthy lifestyle and exercise program to achieve and maintain a healthy body weight.


  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
jak dla mnie jest to wywalanie (/ponad) stówy w błoto
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
Po pierwsze, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wczoraj przed położeniem się spać, bałem się, że będę musiał pytać na SFD :P

- Na pewno zainwestuję w białko Optimum lub Syntrax Matrix, jeśli faktycznie jest takie smaczne ;) W każdym razie to jest pewnik.

- Jeśli chodzi o monohydrat i BCAA Optimum, to z tego co się orientuję, nie są dostępne w sklepie, w którym będę zamawiał. Poza tym chyba faktycznie byłoby to trochę przepłacanie. Z tego co widzę na forach, nie ma tutaj takich sporów o to, które BCAA czy kreatyna są "dobre", tak jak przy białkach. Jeśli jednak się mylę to mnie skorygujcie, no i z własnego doświadczenia poradźcie coś odpowiedniego cena/jakość. Wolałbym w tabsach, bo przygotowywanie kolejnej porcji czegoś do picia i transport będzie już trochę uciążliwe. A BCAA nie należy do jakichś super-drinków (ostatnio próbowałem :P ).

- Z takich dodatków to na wszelki wypadek można wziąć tańsze CLA Olimpu, sezamina jest ciężej dostępna, no i wolałbym oszczędzić na niesprawdzonych do końca rzeczach i dorzucić sobie za to drugie, mniejsze białko (np. na noc czy coś podobnego). Do tego wziąłbym Omegę 3, plus witaminy lub ZMA (chyba to drugie, bo teraz do wszystkiego walą witaminy, co mnie maksymalnie wkurwia).

Co do tych wszystkich rzeczy z tlenkiem azotu, to czy przypadkiem nie jest to rozwalanie sobie serca czy wątroby na własne życzenie? Opis działania jest... przerażający :D Poza tym to chyba byłoby dobre na przełamanie jakiejś stagnacji, a w moim przypadku nie może być o tym mowy.

Wiem, że na każde moje pytanie można znaleźć samemu odpowiedź. Ale Budo ma zdrowszą atmosferę niż zapełniona nasterydowanymi nastolatkami konkurencja, w dodatku kojarzę tutaj ludzi z wypowiedzi i wiem, kto jest rozgarnięty i wie o czym mówi, a kto nie ;)

  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
Franek napiszę Ci tak, skoro wymagasz opisów.

Xpand - miałem dwa cykle tego. Dwa razy po dwie puchy. Wydolność i siła zwiększyły się bardzo bardzo. Np. robiłem tzw. ruską siłę. Zaczynałem od 2 serię po 8ruchów 20kg na sztandze. Pod koniec cyklu było to 3 serie, po 15 ruchów, i dwa talerze 20 na gryfie ;)
Jeśli chodzi o wydolność (bieganie, pływanie, rower) to czułem ogromna poprawę. Jeśli poczytasz o Xpandzie w necie to złych opinii nie ma praktycznie, a pozytywnych są (bez żadnej przesady) tysiące. Jak będę następnym razem kupować staka krety, to też kupię xpanda.

Białko: najsmaczniejsze jakie piłem to FA szarlotkowe, ananasowe i pistacjowe. Dymatize ma dobrą czekoladę i toffi, ale trudno dostępne (toffi, bo czekoladę ma każdy). Doskonała rozpuszczalność. Nie piłem tego białka ze zdjęci Tau, więc się na ten temat nie wypowiem.

Kup Xpanda, białko, witaminy, a jak masz kase to ten booster NO.

Co do supla z NO. To tak naprawdę chodzi o to, żeby trochę rozszerzyć naczyńka krwionośne. Nie ma w tym żadnej filozofii. Jeśli poczytasz o najnowszych zastosowaniach NO, ja miałem arta. w 'wiedza i życie', to jest to odkrycie ostatnich lat. Nie wiem, czy za to ktoś nie dostał/ma dostać Nobla nagrodę. Nie chce mi się rozpisywać, poszukaj na necie, ale nie w opisie supli, ale samej substancji :)

pozdro
niedziel
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
tylko ze troszke sie mija z celem no razem z kreatyna.
lepiej jesli mial by robic 'cykl' taki quasikulturystyczny, to zeby noboostery rzucil pomiedzy.
i wydaje mi sie ze jednak troszke bcaa jest pomijane, a jesli mowimy o regeneracji to jest to rzecz istotna. nie zgodze sie tez ze to jest tak bardzo pokrywajace sie z bialkiem ze bialko zwykle moze zastapic.

ja bym sie sklanial do generalnie prozdrowotnych zestawow jakis witaminek i mineralow i omega 3-6.
do tego bialko + bcaa.
jesli zalezy naprawde na aspektach 'kulturystycznych' ze to tak maksymalnie niekonkretnie ujme, to dorzucasz monohydrat jakiejkolwiek produkcji i jestes zadowolony.
chyba nie ma sensu wywarzac otwartych drzwi.
ew jesli mocy bylo by malo to jeszcze jakise zestawik kofeiny z rzen szeniem.
na kombinowanie przyjdzie czas jak pocisniesz z miesiac czy dwa tyle parteru ile mowisz + silke , pobierzesz specyfiki i bedziesz mial sile cisnac dalej ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
podczepie sie pod temat bo tutaj duzo odpowiedzi juz padlo. Robie teraz redukcje znaczy przymierzam sie.. ;p i mam pytanie o jakies dobre jesli chodzi o sklad tzn rozne frakcje bialek od szybko do powolnie przyswajalnych i nie drogie bo nie mam zbyt duzo kasy byscie polecili?
zastanawiam sie jeszcze nad spalaczem i kreta zeby nie zlecialo zbyt duzo miesa ale narazie chyba sobie to daruje.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
ej wy wierzycie w spalacze tluszczu? i srodki zawarte w prodkuktach ktore w tym pomagaja?
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
wierzyc to mozna w boga ;)

niektore srodki chemiczne maja udowodnione lepiej lub gorzej dzialanie na ludzki organizm i mozna je stosowac jako srodki wspomagajace odchudzanie.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie

ej wy wierzycie w spalacze tluszczu? i srodki zawarte w prodkuktach ktore w tym pomagaja?


Srodki nie spalaja tluszczu. Spala go nasz organizm. Srodki moga mu w tym jednak pomoc.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
tak jak mowi tau;]
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
purple wraath - cL 200 zloty matrix aminokwasow+ betaalanina, dziala
bialko peak pusion - 150- kilka frakcji bialkowych
witaminy now ADAM -150 zajebiste witaminy + zma
i tu bym zostal wegle jak dla mnie kiepski pomysl, jak tylko zaczynam je szamac po treningu oponka rosnie, ale nie kazdy tak ma
aha kazdy supel ktory podalem wystarczy na 2-3 miechy, bialko zaleznie od zapotrzebowania
do tego moze mono kreatyny 5 g dziennie i rewelka
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporo kasy do spożytkowania na suplementy, pytanie
bardzo slabo dostepne te bialka co podales :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024