Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak mam zaczać :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
"Kimona to maja gejsze ... tutaj masz GI"


A tak na powaznie jezeli nie masz wzmacnianej kurtki to lepiej nie bo ci porwa. :)

Idz na SF na poczatek jak sie spodoba to kup Gi i idz na BJJ
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
"gi" to znaczy ubranie, wiec niewiele to mowi
swoja droga "kimono" tez znaczy ubranie i nie tylko gejsze je nosili :)

a tak na powaznie, to SF puki co mnie nie interesuje, kjlasyczne bjj bym chcial
mam kimonek pod dostatkiem, a pytam bo nie wiem jakie sa regoly, moze trzeba jakois czas pocwiczyc zeby mozna bylo w kimonku cwiczyc, poprostu nie wiem i nie chce zostac zle odebrany :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
Nie nie ma żadnych takich dziwactw. Kimono jest niezbędne żeby w pełni bjj docenić więc przychodź w kimonie czy gi czy jak to tam ludzie nazywają. Generalnie chodzi o coś takiego

Dołączona grafika
Naszywki nie są niezbędne ;-)
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
Tylko pasem się przewiąż białym :) ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)

"gi" to znaczy ubranie, wiec niewiele to mowi
swoja droga "kimono" tez znaczy ubranie i nie tylko gejsze je nosili :)

a tak na powaznie, to SF puki co mnie nie interesuje, kjlasyczne bjj bym chcial
mam kimonek pod dostatkiem, a pytam bo nie wiem jakie sa regoly, moze trzeba jakois czas pocwiczyc zeby mozna bylo w kimonku cwiczyc, poprostu nie wiem i nie chce zostac zle odebrany :)

Szmata na pierwszy trening, jak ktoś ma, jest jak najbardziej wskazana. Będzie łatwiej techniki ćwiczyć i przyjemniej będzie ciebie skręcać dla doświadczonych :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
nie mam bialego :)

oka, dzieki za wszelka pomoc, postaram sie w tym tygodniu zawitac na jakims treningu :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)

co do podejscia, hehe, jestem aikidoka od ponad 20 lat, jakie mam miec podejscie jak nie aikidockie

Normalne, ludzkie. :D
Smailu, koledzy z BJJ są tu bardzo mili dla Ciebie, zaraz Cię zaczną traktować jak dziecko z Caritasu, co mi się już nie podoba, bo trochę przynudzasz jak, za przeproszeniem ( i jak mawiał mój aikidocki Sensei) - pizduś.
Kiedy ja wyruszałem na swój pierwszy trening BJJ dokonałem następujących czynności:
1) wykonałem telefon do trenera, z pytaniem, czy mogę przyjść ( bo były wakacje i nie wiedziałem, czy zajęcia w ogóle się odbywają ). Wyjaśniłem też, że jestem bardzo stary ( 45 lat wtedy) i dlatego pytam, bo nie chciałbym się nikomu plątać pod nogami ze swoim balkonikiem. Trener miłym tonem upewnił mnie, że to nie będzie problem.
2) na pierwszy trening poszedłem jeszcze w wakacje, w swoim białym. aikidockim kimonie bez naszywek i z białym pasem ( w którym poczułem się dziwnie, ale do głowy by mi nie przyszło, aby założyć inny). Na treningu dostałem straszny łomot od WSZYSTKICH, zarówno w walce na pozycje, jak i sparingach z technikami. Trener wcześniej poinformował towarzystwo, że jestem nowy i żeby uważali, aby mi nic nie urwać, ani nie ułamać.
3) od września rozpocząłem normalne treningi z grupą początkującą ucząc się m.in. padów, w których okazałem się pojętnym uczniem. :D
Ot i wszystko. Twoja uwaga, że nie interesuje Cię na razie SF była nie na miejscu, bo to też jest BJJ tylko bez kimon, a walka bez kimona wymaga nieco innych umiejętności. Ja mam taki kaprys, że na treningach SM często ćwiczę w kimonie, przez co mój przeciwnik ma łatwiej, a ja trudniej ale właśnie o to chodzi przecież w sztukach walki, nie? Poza tym, początkujący nie będzie nikomu mówił, co go interesuje, a co nie, kuźwa! :wink:
Warto też zwrócić uwagę, że koledzy z BJJ na kimono/gi często mówią "szmata" co w żadnym wypadku nie wynika z braku szacunku, a właśnie odwrotnie - z wielkiej miłości do tego, co robią. Jako twardziele mają czasem problemy z okazywaniem uczuć wyższych maskując to właśnie takim twardzielskim językiem ( poza tym określenie to pasuje do wyglądu kimona po treningu).
Z innych ciekawostek to możesz się spotkać z dość głośną muzyką podczas treningu i nie zawsze są to brazylijskie bossa novy. Ale jako adept sztuki harmonii i umiejętności dostosowywania się do przeciwnika poradzisz sobie z tym bez problemu, nie? :wink:

P.S. Przy zakupie kimona/gi/szmaty weź poważnie pod uwagę zakup w kolorze niebieskim lub czarnym. Ja, np. nie lubię ćwiczyć w brudnym kimonie, a białe robi się takie po jednym treningu. :(
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
Hmm a teraz odwrocmy sytuacje i jakby jakis doswiadczony bjjowiec, zadal pytanie na forum aikido, ze chce pojsc na trening i w ogole jakie sa tam federacje, pasy, egzaminy itd.

:)
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
:) .....o dopiero tu zaglądnąłem.....

dobra decyzja......już dawno widziałem w dziale "aikido" że masz zdrowe podejście do życia :) .....nie będę tu się rozwodził ale Ci powiem że jak trochę potrenujesz poczujesz że to jest prawdziwe i gadanie jest zbędne....

pasek załóż biały :) czarnym będiesz prowokował do mocnych skrętówek :)

a tak na poważnie kogo to interesuje, ja mam w judo niebieski w aikido czarny a śmigam w białym na bjj już od dośc dawna......nie startuje ( prawie ;) ) i nie jeżdzę na obozy więc nikt mnie nie promuje :) ......ale w klubie mnie znają i wiedzą co umiem czego nie umiem...no problem.....

Miłej zabawy......napisz cos po pierwszym treningu.

Pozdro
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)

Hmm a teraz odwrocmy sytuacje i jakby jakis doswiadczony bjjowiec, zadal pytanie na forum aikido, ze chce pojsc na trening i w ogole jakie sa tam federacje, pasy, egzaminy itd.

:)



...albo o sparingi...i o to czy musi od razu przyjść w spódnicy...o tym by ich wkurzył
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
dżizys, aikidoki wzięły się za bjj i już pierdolą jakieś filozofie o życiu :)
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
Ale to aikidoki zaczęły bjj w naszym kraju, więc to jakaś kontynuacja.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)

dżizys, aikidoki wzięły się za bjj i już pierdolą jakieś filozofie o życiu

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

P.S. Ja już nic ................................................................................... :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
ze wzgledu na to ze z natury grzeczny jestem to postaram sie jeszcze odpowiedziec na wszystko :)

[quote name="budo_Akahige"]
Smailu, koledzy z BJJ są tu bardzo mili dla Ciebie, zaraz Cię zaczną traktować jak dziecko z Caritasu, co mi się już nie podoba, bo trochę przynudzasz jak, za przeproszeniem ( i jak mawiał mój aikidocki Sensei) - pizduś.[/quote]

oj tam oj tam :) pytam poprostu lubie miec jasna sytuacje, a ze sa mili to dostrzegam i wdzieczny jestem :)

[quote name="budo_Akahige"]
Kiedy ja wyruszałem na swój pierwszy trening BJJ dokonałem następujących czynności:
1) wykonałem telefon do trenera, z pytaniem, czy mogę przyjść ( bo były wakacje i nie wiedziałem, czy zajęcia w ogóle się odbywają ). Wyjaśniłem też, że jestem bardzo stary ( 45 lat wtedy) i dlatego pytam, bo nie chciałbym się nikomu plątać pod nogami ze swoim balkonikiem. Trener miłym tonem upewnił mnie, że to nie będzie problem.[/quote]

widzisz, Ty to dzielna chlopina jestes :) ja zamiast telefonu zapytalem na forum, jeden z kolegow podla mi na priva namiar na trenera i juz sie z tym trenerem umowilem na trening, a ze dopytuje o wiecej - z natury dociekliwy jestem :)

[quote name="budo_Akahige"]
2) na pierwszy trening poszedłem jeszcze w wakacje, w swoim białym. aikidockim kimonie bez naszywek i z białym pasem ( w którym poczułem się dziwnie, ale do głowy by mi nie przyszło, aby założyć inny). Na treningu dostałem straszny łomot od WSZYSTKICH, zarówno w walce na pozycje, jak i sparingach z technikami. Trener wcześniej poinformował towarzystwo, że jestem nowy i żeby uważali, aby mi nic nie urwać, ani nie ułamać.[/quote]

na to wlasnie licze :) nie ide tam zeby dawac lomot tylko zeby dostac :-)
z zalozeniem zeby mi nie urwali tego co ceie w sobie :)

[quote name="budo_Akahige"]
3) od września rozpocząłem normalne treningi z grupą początkującą ucząc się m.in. padów, w których okazałem się pojętnym uczniem. :D Ot i wszystko. [/quote]
ot i wspaniale :)

[quote name="budo_Akahige"]
Ot i wszystko.Twoja uwaga, że nie interesuje Cię na razie SF była nie na miejscu, bo to też jest BJJ tylko bez kimon, a walka bez kimona wymaga nieco innych umiejętności. Ja mam taki kaprys, że na treningach SM często ćwiczę w kimonie, przez co mój przeciwnik ma łatwiej, a ja trudniej ale właśnie o to chodzi przecież w sztukach walki, nie? Poza tym, początkujący nie będzie nikomu mówił, co go interesuje, a co nie, kuźwa! :wink: [/quote]

widzisz po to wlasnie tutaj napisalem zeby sie dowiedziec, do glowy by mi nie przyszlo ze SF i BJJ to to samo, myslalem ze to cos zupelnie odrebnego i dlatego napisalem ze nie mam na to ochoty, lepiej tutaj niz na treningu chyba nie :) oczywiscie ze jak trener bedzie kazal to bede robil i to z radoscia :)

[quote name="budo_Akahige"]
Warto też zwrócić uwagę, że koledzy z BJJ na kimono/gi często mówią "szmata" co w żadnym wypadku nie wynika z braku szacunku, a właśnie odwrotnie - z wielkiej miłości do tego, co robią. Jako twardziele mają czasem problemy z okazywaniem uczuć wyższych maskując to właśnie takim twardzielskim językiem ( poza tym określenie to pasuje do wyglądu kimona po treningu).[/quote]

spoko ja na jo, bokken mowie patyki, na keikogi tazke szmata sie zdazalo :)

[quote name="budo_Akahige"]
Z innych ciekawostek to możesz się spotkać z dość głośną muzyką podczas treningu i nie zawsze są to brazylijskie bossa novy. Ale jako adept sztuki harmonii i umiejętności dostosowywania się do przeciwnika poradzisz sobie z tym bez problemu, nie? :wink: [/quote]

a dam rade, jak probowalem sil w capoeira to tez grali, teraz na boksie czasami trener tez puszcza muze - on tez capowal kiedys :)


[quote name="budo_Akahige"]
P.S. Przy zakupie kimona/gi/szmaty weź poważnie pod uwagę zakup w kolorze niebieskim lub czarnym. Ja, np. nie lubię ćwiczyć w brudnym kimonie, a białe robi się takie po jednym treningu. :( [/quote]

no, czarne mi sie spodobalo manto 3.0 - dobre jest?
stad tez pytanie o to czy je brac czy nie na zajecie, zebym jako kompletny nieuk nie przyszedl na trening ubrany jak zawodowiec :) bo mnie ci mili koledzy z bjj zabija zanim sie rozgrzewka skonczy :)

[quote name="budo_Zolin"]Hmm a teraz odwrocmy sytuacje i jakby jakis doswiadczony bjjowiec, zadal pytanie na forum aikido, ze chce pojsc na trening i w ogole jakie sa tam federacje, pasy, egzaminy itd. :) [/quote]

hehe, temat grzaski :) mysle ze czesc aikidokow nie potraktowala by pytani apowaznie uznajc ze to jakas prowokacja, ale gdyby ktos z Was chcial do mnie na tren to wszystko wyjasnie :)

[quote name="budo_mort"]...albo o sparingi...i o to czy musi od razu przyjść w spódnicy...o tym by ich wkurzył[/quote]

no to juz wogole dramat :) ale wierze ze ktos jeszcze poza mna robi sparingi na aikido wiec moze nie byloby tak zle...

[quote name="budo_spokokoleś"]pasek załóż biały :) czarnym będiesz prowokował do mocnych skrętówek :) ...Miłej zabawy......napisz cos po pierwszym treningu. Pozdro[/quote]

do mnie trzeba puki co wyraznie mowic :) co to sa skretowki? skrety to wiem...:)
dzieki za zyczenia, na pewno zdam relacje :)

[quote name="budo_SoS"]dżizys, aikidoki wzięły się za bjj i już pierdolą jakieś filozofie o życiu :) [/quote]
obiecuje ze nie bede "swoich aikidocki" madrosci tutaj prezentowal :)

jutro mam 1 trening o 17, narka
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)

co to sa skretowki?

Dźwignie skrętne na kolano. Cechują się tym, że kiedy boli, jest już zwykle za późno. ;)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)

co to sa skretowki?

Dźwignie skrętne na kolano. Cechują się tym, że kiedy boli, jest już zwykle za późno. ;)

I choć są na kolano robi się je na stopę :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
hehe jak w naszym aikidockim temacie z "dzwignia skretna" na nadgarstek :)
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
W Opolu masz Lutadores Opole i filie Linke Gold Team. W Lutadores jest nastawienie na mma, w Gold Teamie na szmaty.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)

I choć są na kolano robi się je na stopę :)

Mnie interesuje bardziej cel niż środek. Czyli to, co się psuje w razie nieodklepania. ;)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam zaczać :)
Psuja sie stosunki miedzy kolegami w klubie :>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024