Skocz do zawartości


Zdjęcie

2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
witam
no zdjęc nistety jeszcze nie mam ale na szybko moge napisać kilka zdan i podsumowanie.
Ja byłem w grupie z sensei T. Wingrove dlatego moje odczucia będą ograniczone tylko do tej czesci tego seminarium.
Wiec od poczatku
sensei Wingrove był fizycznie w kiepskiej formie (chora stopa która praktycznie uniemożliwiała poruszanie) ale jak to mówią ranna bestia jest tym czymś czego nalezy sie obawiac. :) Seminarium prowadził praktycznie tylko na siedząco co jak zwykle nie przeszkodziło mu w kilku fajnych nokautach (szczegolnie ten w piatek bede długo wspominał z usmiechem na twarzy :)
Z oczywistych powodów skupił się na pracy w parterze i po raz kolejny "sprzedał" kilka fajnych tematów.
Mieliśmy zajęcia z A.Kups-em który wywarł na mnie dość pozytywne wrażenie (zreszta podobne jak do tego z 2004 roku z Kalisza). Facet robi typ technik które mnie srednio interesuja ale uzasadnił to w sensowny sposób.
Jezeli chodzi zaś o panów ze SPECNAZU i pana jenerała to moja subiektywna opinia jest taka ze mam nadzieje juz nigdy nie marnować czasu na tego typu szopki.
Ogólnie seminarium w czesci związanej z T.Wingrovem dość udane (no nie licze kilku logistycznych wpadek ale one pojawiają sie zawsze i u każdego ). POzostałe zajęcia mnie srednio interesowały wiec sie nie wypowiadam :)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
a o Panu Philippe Floch nie wspomniałeś a Tez byleś ;)
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium

a o Panu Philippe Floch nie wspomniałeś a Tez byleś ;)

a faktycznie

pana Floch juz kolejny raz widzialem i powiem ze nie koniecznie jestem do jego technik przekonany. Jakos nie do konca przemawiaja do mnie jego techniki obrony przed nozem
ale pewnie jak zwykle sie czepiam :)
  • 0

budo_szykan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium


Słyszałem, że organizatorem seminarium w Krakowie w dniach 26-27 luty jest po częsci Unia Jiu-Jitsu?


Prawdopodobnie czyjś błąd w przekazywaniu informacji... lub ewentualnie chęć zaistnienia...
Jednak wobec powyższego zapytania informuję, że pomysłodawcą zorganizowania seminarium w Krakowie jest Centrum Szkolenia ACTIVE STAR przy współudziale Skierniewickiego Stowarzyszenia Jiujitsu SEKCJA 4 i funkcjonariusza SW Marcina Kryń. Zaś współorganizatorem tego seminarium oraz organizatorem XXVI Gasshuku Yawara (włącznie z zaproszeniem Hanshi Terry Wingrove) jest Centrum KOBUDO KENKYUKAI.


Unia Jiu-Jitsu oficjalnie nie była organizatorem tego Seminarium, ale ... Centrum Szkolenia Active Star, Skierniewickie Stowarzyszenie Jiu-Jitsu Sekcja 4 i Funkcjonariusz SW Marcin Kryń są działaczami Unii Jiu-Jitsu, więc może to Centrum Kobudo Kenkyukai chciało zaistnieć przy okazji tak dużej imprezy ?
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium

Unia Jiu-Jitsu oficjalnie nie była organizatorem tego Seminarium, ale ... Centrum Szkolenia Active Star, Skierniewickie Stowarzyszenie Jiu-Jitsu Sekcja 4 i Funkcjonariusz SW Marcin Kryń są działaczami Unii Jiu-Jitsu, więc może to Centrum Kobudo Kenkyukai chciało zaistnieć przy okazji tak dużej imprezy ?


hmm to w tym temacie ja mogę się po części wypowiedzieć
ponieważ bylem widziałem
Skoro Marcin Kryń jest aktywnym członkiem UNI Jiu-Jitsu to dlaczego organizował seminarium we współpracy z KOBUDO KENKYUKAI.
CO oczywiście nie jest zbrodnią ani nawet wykroczeniem ale skoro jest AKTYWNYM członkiem Unii to dlaczego podczas oficjalnego rozpoczęcia i zakończenia całej imprezy nawet słowem się nie zająknął ze w takowej strukturze działa (miałby pełne prawo wspomnieć o tym ze UNIA POŚREDNIO uczestniczyła w organizacji w/w szkolenia).

Mógłbym zadać jeszcze kilka pytań ale ograniczę się do 1.
Dlaczego odpowiedz na pytanie które zadałem przecież już tak dawno pojawia się dopiero PO szkoleniu.
NIe chciałbym wiec wysuwać zbyt daleko idących wniosków.
Ale to chyba jednak jest tak ze to chyba Pan próbuje zaistnieć postfactum przy okazji tak dużej imprezy. A po seminarium tylko dlatego ze było by pewnie mniej przyjemnie na nim się pojawić.

A i na szybko sprawdziłem dyplom który dostałem za uczestnictwo.
Nie ma nawet 1 znaku który by sugerował ze UNIA JIU-Jitsu maczała w tym palce.
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
Seminarium było dla mnie bardzo ciekawy doświadczeniem z kilku powodów:
-Popatrzyłem i mam nadzieje że nauczyłem się kilku ciekawych parterowych technik yawary i sposobów przechodzenia między nimi.
-zobaczyłem i poczułem:):):) kilka fajnych atemi:)
z innej beczki:
-Możliwość zobaczenia wielu ludzi z wysokimi stopniami i tego co prezentują ( wiele fajnych rzeczy ale i wiele które totalnie mi nie pasowały).
-Spotkane z ludźmi których nie widziałem kilka lat:)
  • 0

budo_prawieronin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolska
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
Jakiś konktret z tego seminarium?
Poza zdjęciami na stronie ppłk. Kuświka nie wiele można się dowiedzieć.

Temat seminarium, cel, czy został osiągnięty?

Mowa była o bezpieczeństwie i Euro 2012. Duży temat a trudno coś znaleźć łącznie ze stroną organizatora.
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium

Jakiś konktret z tego seminarium?
Poza zdjęciami na stronie ppłk. Kuświka nie wiele można się dowiedzieć. Temat seminarium, cel, czy został osiągnięty? Mowa była o bezpieczeństwie i Euro 2012. Duży temat a trudno coś znaleźć łącznie ze stroną organizatora.


Witam... :D
Tak, już po seminarium i jak na pierwsze w naszym kraju o tak dużym zasięgu i tematyce, to muszę przyznać, że udane. Oczywiście, można byłoby się czepiać pewnych niedociągnięć logistycznych... najważniejsze jednak, że wszyscy bezpiecznie zakończyli zajęcia!

Można też ubolewać nad faktem niedyspozycji zdrowotnej Hanshi Terry Wingrove (stopa), ale jak to napisał ktoś wcześniej, ranny jest groźniejszy... :) Pomimo jednak niedyspozycji i wieku 70 lat, wielu odczuło jego techniki.

Co do innych detali, to taką naszą krajową przywarą "mistrzów" jest wzajemne fotografowanie się... w różnych układach :wink: Ważniejsze nawet od treningów...
Sadzę jednak, ze w sumie każda grupa miała możliwość poćwiczyć z kilkoma instruktorami, zobaczyć i poznać różne zagadnienia czy to samoobrony czy taktyki. I co najważniejsze, większość mogła na własne oczy zobaczyć, co też to różni posiadacze "kolorowych pasów" demonstrują i nauczają.

Co do osiągnięcia celu - to chyba każdy coś dla siebie z tego seminarium w postaci wiedzy "wyniósł", więc cel został osiągnięty!

Jeżeli nie ma natomiast info na stronach, to dobrze. Nie wszystkie aspekty szkoleń nadają się do publicznego wglądu (wszak bezpieczeństwo najważniejsze). :!: Chociaż jak znam życie (czyt. środowisko jujutsu) to ukaże się kilka ciekawych sformułowań promujących co niektórych "mistrzów" oraz info typu: nasza sekcja, nasz system to najlepszy... itp !
Na naszej stronie ukazał się krótki tekst podsumowujący seminarium + fotki.
(zobacz) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_prawieronin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolska
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
:D

Dzięki za relacje.
Czytając i oglądając zdjęcia tylko mi poziom żalu rośnie :(
Nie dane mi było jechać.

Pozdrawiam
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium

a no i Pana Ambrozego nie widac. byl na seminarium ?


Był, był... i ćwiczył m.in. z Terrym... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu na zdjęciu grupowym na samym dole jest z lewej strony w ciemnym kimonie w białą kratkę..
w końcu jakby nie było, w 1989 roku właśnie w Krakowie był jednym z pierwszych uke Terrego. :) w następnym 1990 roku także skutecznie "opierał" się technikom Terrego (co można zobaczyć na filmiku ...od 3:23 s) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_kryń marcin
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
Norbisan- Duży Pokłon dla Ciebie. Nie mam zwyczaju się skrywać dlategoż mój nick to - Moje Imię i nazwisko. Panowie i Panie- Wpierw Bardzo chciałbym Podziekować Wszystkim Uczestnikom za Przyjazd na Seminarium w Krakowie. Kto był organizatorem - Norbisan doskonale to Określił. Aczkolwiek gwoli wyjaśnienia. Jezeli Ktokolwiek ma wątpliwości:
- Organizatorem Seminarium była Firma Active Star - Pana Adama Halucha9 zreszta w jego osobie ) wraz ze mną - funkcjonariusz SW. Głównym Współorganizatorem Było Kobudo Kenkyukai w Osobie Pana Eryka Murlowskiego- zreszta którego Bardzo Szanuje i Powazam zarówno jako Przyjaciela i Mistrza. Niestety - byc moze ku zmartwieniu innych. Pawła Nercia również Szanuję i Lubię lecz Unia Ju-Jitsu niestety nie miała NIC wspólnego ze współorganizacją Seminarium. Paweł Nerć był Jednym z Instruktorów Prowadzących.Co do Mojego członkowstwa w Unii- Owszem Było to Członkowsktwo HONOROWE! Panie i Panowie - to co odpowiedział mój Stary Mistrz-"czytaj wiele książek i z każdej bierz tylko to co dla Ciebie najlepsze". POLITYKA W SZTUKACH WALK????????? Matko Jedyna- a gdzie miejsce na Honor!!!!! Każdy z nas tak naprawdę Trenuje Swoją sztukę Walki. Dlaczego mam nie szanować Każdego kto trenuje co innego? Czy jest Gorszym Człowiekiem? ........... :( pozostawię to bez komentarza. Trenuję Sztuki Walk krótko- tylko około 17 lat. Cóż moze powiedziec taki człowiek. Biorac pod uwagę moje doświadczenie - myslę że wiele. Długo przebywając poza granicami Polski, patrząc na cierpienie ludzi- nauczyłem się jednego-NIE OCENIAĆ POCHOPNIE! Z tego co widze, wiele osób nawet się nie zna osobiście a napier..... na siebie lub innych ile wejdzie. Zapewne czkawką odbiją mi się moje słowa ale musiałem to powiedzieć.
Co złego w tym ze ktoś zakłąda sobie szkołę? - a niech zakłada-daj mu Panie Boze! Paweł Nerć załóżył Unię? A niech mu sie powodzi skoro tylko ma chetnych do treningów. Eryk Murlowski Prowadzi Kobudo Kenkyukai? NIECH PROWADZI !!!!!!!! Zapewne Nikt z was nie zapytał-ile Ten człowiek włozył Pracy w współorganizacje Seminarium- więcej niz wiele..... Nieraz konsultowaliśmy do późna w nocy to co mozemy zrobic, jak i kiedy.
Zdaję sobie sprawe iz nie wszystko było tip top. Za Co Serdecznie Was wszystkich Przepraszam- to było moje Pierwsze Seminarium Organizowane w Polsce.
Ktoś zadał mi pytanie "a dla czego ten Mistrz przyjechał-przecież on nic nie potrafi...... " Zaprosiłem każdego kto chciał Przyjechać. Dałem mozliwość pokazania tego co kto robi, jak trenuje, czego uczy. Chciałem by uczestnicy sami ocenili, wybrali kto komu odpowiada. Nikt, do kogo zadzwoniłem i poprosiłem o pomoc nie powiedział mi "NIE" . Każdego Szanuję, większość z Mistrzów lub prowadzących to Moi Znajomi, Przyjaciele. Odpowiadali zawsze tak samo _"Marcin, do ciebie? OK. Nie ma problemu". Czy to takie trudne szanować kogoś innego. Nie mówię żeby lubieć-po prostu Szanować.
Ktoś gdzieś zarzucił iz to Seminarium było w celach zarobkowych :( . Że komercja... :( . Aby się " pochwalić ile zarobilismy"- jesteśmy koło 6 tys na minusie- no fakt "duza" komercja.... Sama Sala to wydatek rzędu prawie 9 tys zł. Do tego zakwaterowanie Mistrzów i Instruktórów. Do tego dla nich pełne wyżywienie. Więc bardzo was proszę- jeżeli ktoś coś mówi to niech naprawdę się zastanowi. Tak-wiem iż łatwo jest pisać przez NICK-jest się ANONIMOWYM - prawie bogiem :) Mozna każdemu nabluzgać i mieć ubaw za darmola i po pachy jak sie ludziska żreją :( Oj, szkoda słów.
Reasumując - Norbisan- Bardzo Ci Dziękuję za twoją wypowiedź-była bardzo Szczera i .... Ludzka.
Na koniec:
JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE NA SEMINARIUM, ZA UCZESTNICTWO I DOTRWANIE DO KOŃCA.
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
Ależ proszę. Polecam się na przyszłość.
Wiesz Marcinie było jak było ale najważniejsze że doszło do skutku.
Zawsze są jakieś wzloty i upadki, zawsze znajdzie się ktoś komu się nie podoba i ktoś kto był zachwycony, ktoś kto zrobił by to lepiej i ktoś kto przypisze sobie zasługi a klęskami obarczy Ciebie. Takie niestety są prawa przyrody :)
Mnie zasmucił za to jeden fakt. Coś co kiedyś widziałem u innych a nie widziałem we własnym "obozie". Pewna pycha, wywyższanie się i stawanie ponad wszystkimi, traktowanie innych z góry i z definicji za gorszych bo nie robią tego co ja albo coś innego ich interesuje. Rozumiem nieobecnośc na treningu albo przejście na inne zajęcia (te bardziej ciekawe dla mnie).
NIe zapuszczając sie głębiej w to co kto robił (w sensie technik) i czy było to "dobre" czy nie i odsuwając sympatie i antypatie do niektórych osobników. DO tej pory myślałem ze moje środowisko (no może z nielicznymi wyjątkami) trzyma pewien poziom. Na moje nieszczęście i zgorszenie straszliwie się myliłem i to była jedyna smutna wiadomość.
No ale zobaczymy , czas pokaże
Impreza było kto chciał to poćwiczył, kto chciał popolitykował a kto chciał siedział i sie puszył. Dla każdego coś sie znalazło wiec wszyscy powinni być zadowoleni :) :)
  • 0

budo_kryń marcin
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
Jeszcze raz pokłon dla Ciebie Norbisan- za Szczerość. Fakt-zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie pasuje. Jednak taka natura ludzka. Jak nie ma na kogo ponarzekac to narzeka sie na własne odbicie w lustrze :) . Co ciekawe. Po seminarium dostałem około 140 sms-ów z podziękowaniami za zorganizowanie Seminarium. To naprawdę miły gest. Pokazuje to, że Seminarium osiągnęło zamierzony cel. Ten "Festiwal Sztuk Walk" miał na celu przede wszystkim Pokazanie róznych systemów szkolenia, różnych Szkół i różnych Mistrzów. Myslę iz każdy znalazł coś dla siebie. Dlatego też powiadam iż nie powinno byc i nie ma miejsca na politykę w sztukach walk. To najgorsza rzecz jaka moze być. Tak naprawdę od Każdego mozna się czegoś nauczyć-od jednego mniej od drugiego więcej. Kolejny raz zacytuję Mojego dawnego Mistrza "Marcin, pozwólmy rzece płynąć". Gdyby postawić obok siebie 40 Mistrzów to przypuszczam iż każdy z Nich twierdził by iż jego sztuka walki jest bezsprzecznie najlepsza. Lecz co by sie stało gdyby faktycznie doszli do porozumienia, połączyli swoją Wiedzę, doświadczenie?- stworzyli by Faktycznie Coś Fantastycznego. Lecz to tylko Moje Pobozne życzenia- raczej nie realne do zrealizowania Sam jednak staram sie cały czas uczyć, patrzeć, słuchać. I nie jest dla mnie ważne czy ten ma na nazwisko tak czy tak czy tak. Tak jak wcześniej wspomniałem. Dla mnie chodzącą Legendą sztuk Walk jest Eryk Murlowski- to Kopalnia Wiedzy, perfekcjonista w każdym calu. Powiem więcej-pomimo że jest to chodząca Oaza spokoju to wbrew pozorom jest to najbardziej skuteczna Chodząca ( przepraszam za wyrażenie ) Maszyna do zabijania. Najgorszy koszmar to Faktyczna Konfrontacja w walce z TYM Człowiekiem. I zaszczytem dla mnie jest spotkać się z Nim, zadać Pytanie, mieć mozliwość poznania czy też chociazby poprawienia techniki. Tym bardziej irytuje mnie zachowanie lub wypowiedzi co poniektórych osób dotyczących osoby Tego Człowieka. Jednak tą irytacje pozostawiam u siebie w kieszeni. Nie zmienia to faktu ze również jestem w stanie jechac do Pawła Nercia, czy też każdego innego Mistrza zobaczyć jak uczy, zweryfikować swoją wiedzę. Czy to jakiś dyskhonor? bycie człowiekiem? Myślę ze nie. Nawet od "zadufanego w sobie Mistrza" jestem w stanie czegoś się nauczyć- ot chociażby tego by w przyszłości nie popełniać tego błędu co On. Tak więc od każdego można się Uczyć - trzeba TYLKO chcieć
To, że w Polsce popełnia się dziwne błędy lub "przeinaczenia" (celowo tak napisałem) lub po prostu sie je powiela wynika z wielu względów. Jednym z nich :( jest gonitwa ludzi za........... stopniem :( Byle tylko ładniejszy kolor pasa, byle tylko jak najwięcej złotych belek :( Przepraszam TU Wszystkich Którzy mogli by sie poczuc Urażeni. Nie to jest moim zamiarem. Powiem inaczej-adepci sztuk walk, zamiast zgłębiać wiedzę zaczynaja patrzeć na kolor swojego pasa. Jaki to ma sens? Chętnie dam im w prezencie swój pas. Dla mnie ważne jest to co mam w Głowie, w sercu...... Tam jest prawdziwa Sztuka Walki. Czy pas będzie walczył za mnie w chwili zagrożenia? Pobozne zyczenia...... Natomiast moje ręce tak, mój umysł - tak. Cóż więcej można dodać, chyba nic...........
Jeszcze raz Dziękuję wszystkim za Wasz Udział, za to że jesteście i proszę o jedno. Zamiast komentować "co kto i jak trenuje, jaką szkołę założył lub jaki stopień dostał i za co" zajmijmy się podnoszeniem Wiedzy z Zakresu sztuk Walk a nie tylko podnoszeniem głowy........
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
Witam
Dopiero natknąłem się na ten temat...
Byłem na treningach Hanshi Wingrova i chylę czoła - co nie jest czymś niesamowitym w odniesieniu do niego - ale dużą przyjemność sprawia oglądanie człowieka, którego wiedza jest zakorzeniona głęboko w przekazie, który już niemal przestał istnieć. W dawnej sztuce, którą współczesne wynalazki niestety wyparły.

Wielki szacunek dla Hanshiego i duże podziękowania dla organizatorów za organizację takiej imprezy.

Pozdrawiam
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium

Nooooooooo Panowie moze jakas relacyjka ? ;)


troszkę późno, ale poczytać zawsze można...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

oraz

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam

ErykM.
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium
8O od kiedy Pan mjr.Arkadiusz Kups jest selekcjonerem jednostki GROM???
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 2011 Kraków -XXVI Gasshuku YAWARA-Międzynarodowe Seminarium

8O od kiedy Pan mjr.Arkadiusz Kups jest selekcjonerem jednostki GROM???


no cóż, tego nie wiem i nie wnikam... :?: :idea:
ale z tego co widzę w sieci, to w kilku miejscach jest to podane:

np: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

np: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024