Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAPITUŁA MISTRZÓW ??????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
201 odpowiedzi w tym temacie

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z całym szacunkiem dla śp Dr Kondratowicza... tu na forum zadaję pytanie - co się dzieje?
Sądziłem, że już wiele widziałem... ale chyba odkrywamy nowy kosmos!

Nie wnikając tu teraz w szczegóły oświadczenia na powyższej stronie, chciałbym tylko dodać, że jestem jedną z ostatnich osób (wraz z moim asystentem), które rozmawiały z dr w tym feralnym dniu. Byliśmy akurat sami na sali sportowej we Wrocławiu już po zakończeniu seminarium. Była to nie za długa rozmowa, ale ciekawa... gdyż dr zaprosił mnie do Tułowic w przyszłym 2011 roku na seminarium... aby jak to określił "porozmawiać na temat wspólnej współpracy z uwagi na dziwne działania co niektórych osób w jego Centrum"... oczywiście nie miało to nic wspólnego ze współpracą w zrozumieniu "przystąpienie do Centrum" czy też "nominacje"!
Z rozmowy można było wywnioskować, że trapi go dziwny niepokój... nie będę wymieniał tu żadnych nazwisk ani tym bardziej podawał więcej szczegółów tej ostatniej rozmowy, ale to co się teraz dzieje po jego śmierci, nie koreluje z tym, co miał w planach. A już na pewno z powoływaniem różnych dziwnych tworów jak i tytułów, nie wspominając o stopniach. Miałem nadzieję, że jego "uczniowie i przyjaciele" uszanują jego pamięć!
Wielu jest pewno zdziwionych takim obrotem sprawy... ja i dr, kiedyś adwersarze a teraz rozmowy w kuluarach.
No cóż, czas robi swoje... a ludzie się uczą...

Pomijając jednak cały mój wywód, prosiłbym o komentarz do oświadczenia na podanej stronie. Co Wy o tym sądzicie?

pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Eryk - a czy to nie bylo do przewidzenia ?
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

Eryk - a czy to nie bylo do przewidzenia ?

:( to smutne...i żałosne...
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
acha.. chciałem jeszcze odnieść się do tego fragmentu...
...jak to określił
"porozmawiać na temat wspólnej współpracy z uwagi na dziwne działania co niektórych osób w jego Centrum"...
Zapomniałem tam dodać, że te słowa nie odnosiły się tylko do tzw. ścisłej kadry (mistrzów) Centrum, ale też do pewnych osób - mistrzów współpracujących z tą kadrą, a będących tak naprawdę poza Centrum... jako satelitarne organizacje!
Ja bym ich określił prosto... jako MASTERÓW pozorujących pełną współpracę i szczerą lojalność proporcjonalnie do otrzymywanych "dobrodziejstw i błogosławieństw" (czyt. dokumentów, certyfikatów, stopni i tytułów) od Dr. !

Ale nie mi to oceniać... jednak z drugiej strony w ramach Centrum Goshin ryu działa wiele sekcji gdzie ćwiczą przecież młodzi ludzie... ciekawe jak oni to będą postrzegać poprzez pryzmat nauk swoich "mistrzów - guru"?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Ja sądzę, że to dopiero początek "zabawy" na polskiej scenie jj oraz ogólnie sztuk walki.

Wszyscy będą się powoływać na współpracę z drem Kondratowiczem. Będzie kłótnia o to kto został bardziej oficjalnie "pobłogosławiony".


Polska Federacja Budo - widać na załączonym obrazku
Na stronie PFDSSW jeszcze przed śmiercią dra było o pisaniu testamentu i kierunków kontynuowania tradycji.

itp itd

W najbliższych miesiącach powstanie zapewne wiele nowych tworów, organizacji. No i zapewne wzrośnie także wskaźnik Danów w Polsce.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Prawde mowiac teraz tylko jedna osobe w postaci Marka widze ktora by mogla utrzymac PCJJ-GR w miare rozsadnie.
  • 0

budo_sting0800
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Marek Rudzki jak jest napisane na stronie pcj-j g-r zostal wybrany. juz od paru lat organizuje ogolnopolskie seminaria pod patronatem pcj-j g-r takze mysle, ze to swietna decyzja mistrzow pcj-j g-r.
moze mi ktos wytlumaczyc:

"Przed śmiercią Profesora w Wrocławiu powiedziałem mu, że jeszcze mam 3 lat do tradycji uzyskania 10 Dan- a i Profesor wyraził szacunek, że tak myślę."
  • 0

budo_sting0800
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????



perelki ?
pozdrawiam
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Uważam, że wybór Marka Rudzkiego jest słusznym wyborem.

Gratuluję serdecznie
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
no ale do tego sie to sprowadza - niektorym zal dupe sciska ze to Marek zostal wybrany i zaczynaja podchody
bedzie to samo co po smierci Takeuchiego - w tej chwili jest trzech jedynych prawdziwych spadkobiercow i kontynuatorow
tutaj daje jakies pol roku zeby poza PCJJGR pojawili sie kolejni jedyni prawdziwi spadkobiercy Kondratowicza
zreszta jakis rok temu juz niektorzy szykowali sobie zaplecze do przejecia wladzy (jak widac nie wszystkim wyszlo wiec probuja inaczej)
ot taka nasza nowa swiecka tradycja
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

w tej chwili jest trzech jedynych prawdziwych spadkobiercow i kontynuatorow


Kto trzeci ? 8O
  • 0

budo_sting0800
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
a kto drugi ? :-)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
no naprawde nie wiecie?
Namysłów
Kraków
Nowe Brzesko
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

no ale do tego sie to sprowadza - niektorym zal dupe sciska ze to Marek zostal wybrany i zaczynaja podchody...
zreszta jakis rok temu juz niektorzy szykowali sobie zaplecze do przejecia wladzy (jak widac nie wszystkim wyszlo wiec probuja inaczej)


No cóż, sądzę, że niedługo znowu obiegnie środowisko Polskiego Jujitsu informacja o nowych masterach w Goshin ryu...
Jeden już jest powołany z ramienia Federacji...kol. Krzysztof W. (8 dan), następny w kolejce to Paweł N. (Soke 10 dan), ale widzę tu jeszcze co najmniej dwóch zastępców...jeden z Lublina (Andrzej K. 4 dan) oraz ze Szczebrzeszyna (Jacek Ch. 7 dan)...
Pozostali na czele z Markiem R. (9 dan) mogą już tylko pomarzyć o Centrum Goshin ryu. Szkoda ich, ale w sumie razem grzęźli w tym "torfowisku", tylko jedni wypłynęli, a inni utonęli...
Zobaczymy co z moich wizji się sprawdzi...obym nie był złym prorokiem!
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

no naprawde nie wiecie?
Namysłów
Kraków
Nowe Brzesko


Krakow to to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

Nie jestem w temacie ... Krakow to piekne miasto ale ...... tam macie dziwnych ...
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

no naprawde nie wiecie?
Namysłów
Kraków
Nowe Brzesko


Krakow to to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

Nie jestem w temacie ... Krakow to piekne miasto ale ...... tam macie dziwnych ...


slusznie prawisz
  • 0

budo_vader tanto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Małe sprostowanie! W przeciwieństwie do prof. Kondratowicza soke Toshimichi zostawił testament i nikogo z Nowego Brzeska w nim nie wymienił. Wskazał też w testamencie szefa szkoły Krzyśka Jankowiaka.

Macie jednak racje, że ludziom żal dupę ściska!
  • 0

budo_sting0800
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Jacek Chęciński 8 Dan. [patrz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] chyba nie tylko Panu Chęcińskiemu przybylo od smierci dr KK po stopniu ? ale nie jestem co do tego pewny. Pan Bomastyk i Auguściak na seminarium we wroclawiu 2010 jakie mieli stopnie ? czy sie nalezy to nie wnikam... bo nie wiem.

swoja droga tutaj [http] mamy "Soke Eryk Murlowski 5 Dan (Prezes Centrum Kobudo Kenkyukai)" w sensie załozyciel, ale czy mozna tak stosowac ten termin ?
po za tematem: od kiedy mozna uzywac terminu kancho ? czy moze to byc instruktor, 1 dan jujitsu jako zalozyciel danej sekcji ?
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

Małe sprostowanie! W przeciwieństwie do prof. Kondratowicza soke Toshimichi zostawił testament i nikogo z Nowego Brzeska w nim nie wymienił. Wskazał też w testamencie szefa szkoły Krzyśka Jankowiaka.

Macie jednak racje, że ludziom żal dupę ściska!


Zbyszku, ja i tak sie dziwie ze oprocz Krzysztofa jest tylko dwoch jedynych prawdziwych spadkobiercow i kontynuatorow - bo osobiscie obstawialem jeszcze conajmniej jednego
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Moze odpadl na parzeniu herbaty 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024