Skocz do zawartości


Zdjęcie

ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie

najbardziej potrzebni są Martiusowi klakierzy i wazeliniarze :D ...aby mógł trwać w swoich wizjach Wszechwiedzącego Eksperta Od Wszystkiego...ewentualnie łaskawie potoleruje tych neutralnych :D co za dużo nie powiedzą...
Wszechwiedzący Martius decyduje też kto głupi, a kto mądry(czyli kto Mu się podliże ,a kto nie)


Czas na odpoczynek - Zwierzu vel Kajtek vel .....
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Witeczka,

Znacie moze Pana ?

Robert Boguta / Shidoshi-Sensei

4 Dan Jujitsu
3 Dan Taijitsu
3 Dan Ninjitsu
1 Dan Karate
1 Dan Teakwendo

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



ze 25 lat temu marzylem by do nich na treningi chodzic.

Te dany nie sa dokladnie opisane wiec nie nastawia mnie to pozytywnie ( jakie karate, jakie TKD, Jakie JJ) malo szczegolow.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Moze sie spotkalem ale nie kojarze.
Firmuje to Maciek Lisowski wiec mam nadzieje ze wszystko OK
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Świetny temat, będę śledził i proszę o częste aktualizacje.
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Jestem mocno nieobeznany w światku polskiego Ju Jitsu i chciałem się od was dowiedzieć coś na temat Modern JJ. Tak się składa że w sąsiedniej miejscowości pojawiła się sekcja sygnowana logiem tej federacji. Ciekawi mnie co to za ludzie czy warto do nich iść.
  • 0

budo_sting0800
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zobacz sobie filmiki na stopnie kyu w materiale szkoleniowym to mniej wiecej bedziesz wiedziec, czego mozesz sie nauczyc. duzo zalezy od instruktora c orobi wiecej z tego. warto do nich isc. tak naprawde poznasz podstawy sztuk walki. poprzez kopniecia, uderzenia, rzuty, dzwignie, parter itd. idz na jeden- 2 treningi i zobacz czy bedzie pasowac. pozdrawiam
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Coś tam z podstaw znam :wink: w końcu w liceum trenowałem kicka a na studiach brazylijskie :wink: szukam obecnie miejsca do treningu. Egzaminy niezbyt mnie interesują jak dla mnie mogą być tylko dwa pasy biały i czarny reszt to przerost formy nad treścią. Bardziej chodziło mi o rozwój jako Martial Artist :wink: cokolwiek dziwnie to może brzmieć.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Witam, zna ktoś może Piotra Krzymińskiego prowadzącego sekcję w Gdańsku?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
To ktoś z młodych chyba z Hakko Ryu ale nie kojarze osobiscie
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Dokładnie, chodzi mi o gdańską sekcję Hakko Ryu. Jeśli nie kojarzysz trenera to mógłbyś chociaż napisać co sądzisz o tej sztuce walki ogólnie, i pod kątem samoobrony? Cenię Twoje zdanie jako budo eksperta: ) więc byłbym wdzięczny za opinie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie

Dokładnie, chodzi mi o gdańską sekcję Hakko Ryu.
Jeśli nie kojarzysz trenera to mógłbyś chociaż napisać co sądzisz o tej sztuce walki ogólnie, i pod kątem samoobrony?


Hakko-ryu w Gdansku jest miedzy innymi pod Antonio Garcia czlowiek w tym co robi jest dobry naprawde fachowiec.
Ogolnie jest to jeden z nielicznych u nas odlamow JJ tak zwanych stylowych (nie pisze tradycyjnych bo dla mnie sytem tradycyjny to jak uczymi sie w bezposredniej lini a nie kilka razy do roku na seminarium) ale stylowe to nazwa dla mnie OK.
Chce sie ktos nauczyc poznania podstawowych technik dzwigni dobrze i ze zrozumieniem jak najbardziej polecam. Sam nieraz w nauczaniu wykorzystuje ich sposob prezentacji. Dobra wytlumaczalna praca bioder. Chcesz sie nauczyc dobrze rzutow to idz na judo. Hakko ryu nie ma za duzo technik i modyfikacji ich, przypomina sztywne aikido aikido ... no moze az tak sami uke nie wyskakuja ;)
Na poczatek ok potem dla osob ktore chca rozwijac rozne poziomy walki okazuje sie bardzo ograniczone ... dlatego osobiscie cwicze zmodernizowane polaczone z mentalnoscia i technikami europejczykow.
Ale jak chcesz poznac stare JJ i pewne jego zasady to jest Hakko dobrym wyborem
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie

Ale jak chcesz poznac stare JJ i pewne jego zasady to jest Hakko dobrym wyborem


Czyli jako hobby oki(to dobrze bo zawsze podobało mi się jj, tylko w poprzednim miejscu zamieszkania nie było żadnej sekcji), ale nie ukrywam że fajnie jakby jakby miało jakieś realne techniki które można przełożyć na samoobronę, wg Twojej wiedzy hakko ryu jako tradycyjny styl jest bardzo oderwany od "rzeczywistości" ? (tj. współczesnego zastosowania jego technik).

(dzięki tak w ogóle za opinie)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie
Kieeedys (15 lat temu ?) w Warszawie bylem na paru treningach. Jak napisal Martius, przydatnosc w naszych czasach w walce technik nalezy traktować cos jak bractwa rycerskie. Niedobory skutecznosci technik nadrabiali walecznoscia :) .
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie

ale nie ukrywam że fajnie jakby jakby miało jakieś realne techniki które można przełożyć na samoobronę,

Nie jest tak łatwo odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Hakko-ryu jest typowym systemem "tradycyjnym" czyli stylowym, jak wyjaśnił ładnie Martius. Dla mnie nie różni się od twardego aikido ( takiego jak np. Yoshinkan ). Jego wyznawcy twierdzą, że ma przełożenie na samoobronę, ale przeświadczenie to opierają na błędnych przesłankach. Szczerze mówiąc, jak czytam, co piszą na swoich stronach internetowych, to mam wrażenie, że o samoobronie nie mają pojęcia.
Co do realności technik. Technika, to nawyk czuciowo-ruchowy stosowany w walce i wyuczony wg prawidłowej metodologii treningowej, dla której bazą jest trening sportowy. Jeżeli Hakko-ryu odrzuca ten aspekt praktyki, to nie zawiera technik tylko wzorce ruchowe. Podobnie jest w aikido. Zawiera ono wzorce ruchowe, które w realnych systemach samoobrony przekształcono w techniki walki ( nawyki czuciowo-ruchowe ). Przykładowo: w książkach W.E. Fairbairna ( twórcę systemu samoobrony uważanego za bardzo realny ) znaleźć można następujące "techniki aikido": ikkyo, kote gaeshi, tenchi nage, irimi nage, shiho nage, aiki otoshi. Także charakterystyczne dla ww2 combatives uderzenia ( chin jab, axe hand ) występują powszechnie w aikido jako atemi.
Reasumując, jeżeli ćwicząc system tradycyjny będziesz potrafił przekształcić martwe schematy ruchowe w żywe techniki walki, to połączysz przyjemne z pożytecznym ( jak ja ). ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024