Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błędy techniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Błędy techniczne
Witam.
Jestem wielkim pasjonatem sportów uderzanych,ćwiczyłem karate tradycyjne przez 7 alt,a teraz leci drugi rok kickboxingu.
Ale pojawia sie u mnei jeden problem,z którym zupelnie nie potrafie sobie poradzic,a mianowicie-tak jak w walce jestem w miare zadowolony z pracy moich nóg-low kick kopne,na glowe kopnę,front kick itd.czuej,ze w miare potrafie pracowac tymi technikami w walce.
jednak ZUPELNIE NIE POZTRAFIE trafić kogos mocnym ciosem lewym prostym(a jestem mańkutem),ogólnie pracuej wiecej lewą ręką,czuje blokade i nie mam pewnośći swojej lewej ręki.punktuje prawym,ale boje sie,poprawic po tym prawym,lewy.nie potrafie wejsc seria ciosów prostych.wiem,ze z jednej storny to psychkia,ale z drugiej strony-wiem,ze ten cios nei dojdzie celu.
najciekawsze jest to,ze kiedyś,kiedy przeszedlem z karate na KB,,robilem tylko jedna akcje-ciagle bilem bezposredni lewy prosty,zazwyczaj kontrujacy.teraz stracilem nie wiem czy refleks,czy technike,ale cos jest nie tak,powinno byc coraz lepiej,a nie gorzej.
najciekawsze jest to,ze przez 7 lat karate stalem z lewa noga z porzdu-jak praworeczny-dopiero po przejsciu an kick,zaczalem walczyc z prawa z przodu.

nie wiem czy to kwestia zlej postawy,dynamiki,techniki czy czego.
ponizej zamieszczam moje dwa sparringi,jeden starszy,sprzed około roku,z lekkim zawodnikiem,i swiezy,z ciezszym,oraz trening na worku i walke z cieniem.

dwie czesci walki z lzejszym zawodnikiem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

z cięższym (moje jedyne lepsze momenty-
3;08 do ok 3.22
od 5:17 do 5:37
od 6:32 do 6:42
od 6:54 do 7.11)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

trening i walka z cieniem

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Bede wdzieczny za kazda konstruktywna uwage,i za poświecenie swojego czasu.Mam nadzieje,ze cos mi pomozecie,i bede czul sie jakos pewniej w dystansie i w przechodzeniu do póldystansu.oraz,ze zaradzicie cos na to,podrzucicie jakiś pomysl,bo kiedy walcze w kb,i kopie,jedyne co potrafie robic to kopac,nie potrafie uderzac,skrócic tak dystansu.

Pozdrawiam,marcin.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy techniczne
wiem wiem jestem dziwny ale nie mam facebooka :) wiec nie poogladam filmikow :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy techniczne
moim zdaniem pozycja za bardzo bokiem i tylna stopę masz odkręconą na zewnatrz (w pozycji do kopnięcia ale nie do uderzania)
spróbuj po szczerzyć trochę pozycje i tylną stopę trzymać palcami w przód - a nie na zewnątrz i odkręcać ją dopiero w momencie uderzenia- tak jak robisz. Żeby bić seriami bokserskimi stopy (zwłaszcza tylna) muszą być ustawione inaczej niz przy kopnięciach (palcami do środka a uderzając podpierasz stopę na podbiciu nieznacznie unosząc pietę a nie przykręcając)

pozatym możesz poćwiczyć tez poruszanie się na nogach i koordynacje ręce - nogi,tj. kroczki z ciosami, zwłaszcza dostawianie tylnej nogi przed ciosem
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy techniczne
"(palcami do środka a uderzając podpierasz stopę na podbiciu nieznacznie unosząc pietę a nie przykręcając)"

tzn,w momencie wyporwadzenia ciosu tylnia stopa ma byc w jakiej pozycji?bo tu nei bardzo zrozumialem.



pozatym możesz poćwiczyć tez poruszanie się na nogach i koordynacje ręce - nogi,tj. kroczki z ciosami, zwłaszcza dostawianie tylnej nogi przed ciosem

jak cwiczyc poruszanie sie na nogach,zeby bylo to jak najskuteczniejsze?

dostawianie nogi przed ciosem-tak ja bylem uczony-prawy prosty-wykrok,lewy w miejscu,tylko skret bioder,drugi prawy-dostawienie tylenij stopy.

wielkie dzieki,jak cos jeszcze ktoś wypatrzy,tobędę wdzieczny:)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy techniczne
tylna ma być z palcami skierowanymi w przód i lekko uniesioną pietą.
Ale tłumaczenie takich rzeczy przez net jest ciężkie i mało prawdopodobne że sie przyda.
Skoro jestes z zielonej gory i filmiki sa ze sparingów z gwardii to idz do Tadeusza Dudy ktory tam prowadzi treningi on ci to wszystko dokładnie wytłumaczy
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy techniczne


Z resztą najrozsądniejszym rozwiązaniem jest podejść na sale bokserską do trenera sekcji, powiedzieć o co chodzi i poprosic o poradę - to zaden wstyd.
Nawet jak każe zostać ci na paru zajęciach to lepiej - bo skoryguje w tobie to co robisz żle.
  • 0

budo_czeski_film
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek / teraz Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Błędy techniczne
jak na 2 lata, to faktycznie jest bardzo średnio - patrzę na ten film głównie ze sparu bokserskiego . Przyłóż się do treningów no i więcej po prostu sparingów .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024