Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obszerny wywiad z Simonem Rutzem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_pablobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce/Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Obszerny wywiad z Simonem Rutzem
Trochę głupio, że gala w Amsterdam Arena została odwołana. Dlaczego tak zadecydowaliście?
Od dawna wiedzieliśmy, że K-1 ma problemu, ale kilka miesięcy temu zapewniali nas, że mają inwestora. To był główny powód, dla którego zgodziłem się na współorganizację gali w Amsterdam Arena, która była zaplanowana na maj. W okolicach Świąt Bożego Narodzenia poczułem, że coś jest nie tak z ich sytuacją, bo nie odpowiadali na żadne telefony, ani maile.

Jakie miałeś plany na tą galę? Kto miał wystąpić?
To miała być gala współorganizowana przez K-1, czyli jak zwykle ja dawałbym propozycję, a oni większości z nich używają. Moimi zamierzeniami na ten rok były walki: Badr Hari vs. Gokhan Saki; Peter Aerts vs. Tyrone Spong; i Hesdy Gerges vs. Alistair Overeem, Errol Zimmerman albo ktoś inny.

Słyszeliśmy, że K-1 nie płaci swoim zawodnikom, z czym Giorgio Petrosyan maił problemy w zeszłym roku. Czy jacyś zawodnicy ze stajni It’s Showtime lub Black Label mają problemy z wypłatą od K-1?
Tak, mamy jeszcze kilku niespłaconych zawodników: Melvin Manhoef, Tyrone Spong, Daniel Ghita, Hesdy Gerges, Gago Drago, Pajonsuk, Dzevad Poturak, Chahid i Giorgio Petrosyan, który wciąż nie dostał premii za wygranie K-1 MAX. Razem to masa pieniędzy. Nie pozwalam swoim zawodnikom walczyć, zanim nie dostaną pieniędzy za ostatnią walkę. Słyszałem, że K-1 nie płaciło niektórym zawodnikom za 4 ostatnie walki. To przykra sytuacja dla wszystkich zawodników.

Co wg Ciebie powinno zrobić K-1, by przetrwać?
Oni potrzebują pieniędzy, dużo pieniędzy i potrzebują kogoś, kto by im doradzał, bo robią wiele głupich rzeczy.


Co oznacza śmierć K-1 dla kickboxingu i It’s Showtime?
Jeśli K-1 upadnie, to będzie to niekorzystne dla całego sportu i wielu zawodników. Dla nas oznaczać to będzie bycie numerem 1 w tym sporcie, czyli wszystkie oczy będą skupione na nas. Już teraz jesteśmy coraz bardziej zapracowaną organizacją. Już odczuliśmy powroty zawodników z K-1 do It’s Showtime. Prawie codziennie rozmawiam z ludźmi, którzy chcą zorganizować galę It’s Showtime w swoim kraju.

Rozważałeś wykupienie K-1?
Niby dlaczego? Mam swoją własną organizację, która jest zdrowa i ma się dobrze. Poza tym, co co mogę kupić? Same problemy. Marka K-1 jest bardzo silna, ale my też już wyrobiliśmy sobie markę. Będę trzymał swoje pieniądze w skarbonce.

W tym roku macie pełny grafik. Możesz nam udzielić szczegółów dotyczących kolejnych gal?

Oto nasz grafik: Marzec 6 – Amsterdam; Marzec 26 – Bruksela; Maj 14 – Lyon; Maj – Manheim; Czerwiec 11 – Warszawa; Lipiec 23 – Sochi; Sierpień 27 – Sarajevo; Wrzesień 18 – Amsterdam; Wrzesień 24 – Manchester; Październik 8 – Genewa, a pod koniec grudnia w Amsterdamie kolejna gala świąteczna. Rozmawiamy również o organizacji gali w Hiszpanii, na Ukrainie i w Australii. Jak widać, jesteśmy bardzo zapracowani. W tym roku będziemy mieli 10, może 12 wielkich gal.

A jakieś informacje dotyczące gali w USA?
Jestem bardzo zainteresowany organizacją gali w USA. W zeszłym tygodniu jedna z amerykańskich telewizji kupiła od nas prawa do transmisji gal, więc to początek. Rozmawiałem również z ludźmi o możliwości organizacji gali w USA. Ale jeśli będziemy zaczynać to powoli, najpierw gala dla 2 tysięcy osób.

Z takimi planami ekspansji gdzie It’s Showtime zajdzie za 2 lata?
Pff…. Pół roku temu mówiłem, że za 5 lat It’s Showtime będzie organizowało od 15 do 20 gal rocznie, jednak tak szybko się rozwijamy, że może zorganizujemy 15 gal w przyszłym roku.

Czy wieść o powrocie Badra Hariego jest potwierdzona?
Jeszcze nie potwierdzona, bo nie podpisaliśmy kontraktu na walkę, ale myślę, że podpiszemy go w przeciągu 2 tygodni.

Jakieś nazwisko rywala?
Na chwilę obecną można mówić tylko o potencjalnych rywalach.

Jak stoją jego sprawy z prawem?
Nikt nie wiem, co się stanie w przyszłości. Ten incydent odbił się szerokim echem w Holandii, ale z tego co mi wiadomo, policji nie udało się znaleźć żadnych świadków.

Czy incydent z Harim ma jakiś wpływ na nastawienie holenderskich władz do sportów walki?
Na pewno to nam nie pomaga. Ale to dwie, zupełnie różne rzeczy. Amsterdam chce organizować wielkie sportowe wydarzenia. Jeśli nie uda nam się w przyszłości zorganizować gali It’s Showtime, to nie będzie wstyd dla organizacji, tylko dla miasta. My przetrwamy i bez gali w Amsterdamie.

Remy Bonjasky teraz pracuje z It’s Showtime. Rozmawiałeś z nim o jego pożegnalnej walce?
Tak, ale kwota, jakiej on oczekuje jest dla mnie nie do zaakceptowania. Oczywiście może prosić, ale nikt nie zapłaci mu takich pieniędzy.

Co sądzisz o odpowiedzi K-1 na protesty Hesdy’ego Gergesa?
To co oni powiedzieli i zrobili to gówno. Oni powiedzieli, że narożnik Schilta się pomylił i ukarali sędziego. Nie rozumiem dlaczego oni to zrobili? Może dlatego, że nie dali walk Hariego i Bonjasky’ego w finałach, więc 4-krotny mistrz musiał wystąpić. Gdyby Hesdy zawalczył w finałach, wszystko wyglądałoby całkiem inaczej.

W zeszłym roku miałeś problemy z Cosmo Alexandre. Dlaczego on nie walczy już u was?
Bo po raz drugi popełnił błąd. Dla mnie to nie problem. On jest fajnym facetem, świetnym fighterem, ale nie chce by walczył w mojej organizacji.

Rozumiem, że wasze kontrakty mają klauzulę zabraniającą waszym zawodnikom walki przed waszymi galami.

Tak, zawsze mamy taki zapis w kontraktach, ale z Cosmo nie zapisywaliśmy takich rzeczy, czasami jestem głupi, bo słowo jest dla mnie ważniejsze niż kontrakt. Nie zrozumcie mnie źle, ale w 99% podpisywaliśmy tak.ą klauzulę.

Tyrone Spong nie jest już waszym mistrzem. Masz już jakieś plany na walkę o wakujący pas?
Tak, pracuje nad tym i myślę, że walka o wakujący pas odbędzie się 6. marca w Amsterdamie. Niedługo wszystko powiem.

Melvin Manhoef napisał na swoim twitterze, że w tym roku raczej nie zawalczy na galach It’s Showtime. Czy może stracić przez to swój pas?
Jeśli nie zawalczy o pas, to pozbawimy go tytułu, takie mamy zasady. Ale Melvin to Melvin, jednego dnia mówi coś, a następnego coś zupełnie innego. Jeśli nie zawalczy w tym roku na It’s Showtime i K-1 upadnie, to kto mu zapłaci? Ostatnio Melvin był zawiedziony, bo K-1 nie obchodziło się z nim dobrze i tak to wygląda.

Twoje ulubione walki w historii It’s Showtime?

Badr Hari vs. Sem Schilt, Mootje Khamal vs. Chahid, Ivan Hipolyte vs. Rayen Simson, Rob Kaman vs. Alexei Ignashov i praktycznie wszystkie walki Gago Drago.

W zeszłym roku kazałeś mi przyglądać się Aussiemu Ouzgniemu, który ma za sobą wspaniały rok Kogo powinniśmy oglądać w tym roku?
Marat Grigorian, który jest jednym z największych talentów na świecie. Miejcie go na oku.

Chciałbyś coś dodać?
Wielu ludzi myśli, że jesteśmy zadowoleni z upadku K-1, ale wierzcie mi, że to nieprawda. Naprawdę będzie lepiej, jeśli K-1 przetrwa. Osobiście lubię ludzi z FEG, ale wg mnie oni robią za dużo dziwnych rzeczy. Przez wiele lat mówiłem im, że muszą pewne rzeczy pozmieniać, ale za każdym razem robili na odwrót. Myślę, że oni bali się mojej konkurencji, ale niepotrzebnie. Świat jest wystarczająco duży dla dwóch wielkich organizacji kickboxingu.


by mmanews.pl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024