Skocz do zawartości


Zdjęcie

co zamiast kawy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

co zamiast kawy?
Witam,
Kawa ma swoje plusy i minusy. Ze wzgledu na to, ze mam niskie cisnienie, w niektore dni jak jest ogolny spadek glowa mi tak pulsuje jakby miala w srodku jakas pompke. Bez podnoszenia cisnienia sie nie obejdzie i zawsze do tego celu sluzyla mi kawa (2 dziennie), ale po wypiciu juz na treningu marnie to wyglada z forma, czuje sie jakis ciezki. Macie swoje rozwiazania do polecania?

pozdrawiam
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
Herbata.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
niestety, ale nie doszlo do objawienia... chyba ze masz na mysli jakis wlasciwy gatunek, ktorego nazwy najwidoczniej przypadkowo zapomniales dopisac.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
ja w pracy zastąpiłem kawe zieloną herbatą żeńszeniową, po za tym sobie mixy ziółek pije(dopaaaalaaaczeeee .. 4life :lol: )
w domu i tak jebne 1 kawke bo z ekspresu jest zajebista :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
zwykla zielona herbata najlepiej sancha moze byc z dodatkami. Bardzo smaczna jesli jest odpowiednio parzona i wydajna. Herbata rowniez pobudza ale nie tak jak kawa (nagly strzal i potem opada poziom pobudzenia) tylko pobudzenie jest delikatne i dlugie. Proponuje tez sporobowac yerba mate ;)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
yerba mate - całkiem niezłego kopa daje.
Capsy kofeinowe.
Żeń-szeń w postaci różnej.
Jest w sklepach z odżywkami trochę preparatów pobudzających.
  • 0

budo_jockey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pŁd.

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
mesomorph :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
ja mimo wszystko najbardziej polecam yerbe. Jest tania i bardzo wydajna. A jak ktos bardzo chce to z jej pomoca mozna spokojnie 48 godzin bez snu wytrzymac ;) przy czym podkreslam ze jestem osoba ktorej kawa zbytnio nie pomaga jesli chodzi o pobudzenie dopiero wieksze dawki kofeiny robia jakas roznice.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
herbata nigdy na mnie nie dzialala, nie w sposob przeze mnie odczuwalny przynajmiej, w przeciwienstwie do kawy.

tak samo yerba. ale to moze kwestia tego ze mi nie smakuje, i jesli juz ja pilem to w niezbyt duzych ilosciach.
sa w polsce do kupienia kapsy z kofa nieguaranowa?
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
Mam to co Balofy, ale nie testowalem jeszcze yerba mate ani herbaty z zenszeniem. Od poniedzialku pozegnanie z mala czarna.

Mieliscie do sprawdzenia guarane? Jaka forma jest najlepsza ? (kategorie sa na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
hmmm wlasnie to jest dobrego w yerbie i herbacie ze nie masz palpitacji serca glowa nie boli ani nic z tych rzeczy bo wyrzut kofeiny jest powolny i dlugotrwaly ;)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
tylko ze :roll: ja nie mam palpitacji serca i bolow glowy od kawy. Ja uzywam kawy wlasnie zeby pozbyc sie bolu glowy, szczegolnie przy niskim cisnieniu. Wszystko byloby fajnie, tylko kawa jest dla mnie ciezka i siada na zoladku, na treningu czasami brak takiej lekkosci. Z drugiej strony bez kawy ospalosc itd stad szukam zastepstwa. Z reszta kawa ma to do siebie, ze wyplukuje magnez z organizmu. Np dzisiaj w taki nijaki dzien, slabe cisnienie i pochmurno, to bez kawy ani rusz :?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
rozumiem ja tez tak mam tylko ze kawe znosze w miare dobrze ;) a poza tym uwielbiam jej smak :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
Kupilem Yerba Mate "amanda" w saszetkach. Moze ktos polecic linka z instrukcja obslugi ze specjalnym przygotowaniem? Ewentualnie linka jak byl taki temat na budo.
pozdrawiam
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
loo a na opakowaniu nie pisze? Nigdy nie spotkalem sie z yerba w saszetkach.. ale normalnie wyglada to tak. Wsypujesz susz do naczynka do 1/2 badz 2/3 objetosci. Przekrecasz naczynko do gory nogami przykrywajac dlonia i potrzasasz aby pyl byl u gory na czynka jak z powrotem je ustawisz. Wpychasz do srodka bombile(taka slomka) i zalewasz woda o temp. ok 75-80 stopni. Lejesz tyle aby such to wypil i zostawiasz na jakies 5 minut. Potem dolewasz do pelna czekasz jeszcze chwile i mozesz pic. I tak do 7 zalan z jednego suszu.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tak wyglada to co kupilem, saszetki w ktorych sa herbaciane torebki z yerba.

Na opakowaniu instrukcja jest stosunkowo prosta :wink: wlozyc torebke do kubka, zalac wrzatkiem, wypic. Tylko, ze czasami przegladalem tematy na budo o roznych wywarach i pamietalem ze yerba mate ma jakis proces przygotowania. Tylko zastanawiam sie czy taka yerba w saszetkach tez jest do przygotowania w taki sposob jak opisal ry~you.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
yyy... tak szczerze mowiac to nie sadze zeby ten napar, ktory zrobisz z tych torebek mail 1/10 mocy i skladnikow odzywczych normalnie przygotowanej yerby :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
podejrzewam, ze masz racje. Ostatnie 2 dni bez kawy to nie byl dobry pomysl. Nastepnym razem kupie normalny susz. Do parzenia yerby jest koniecznie potrzebne te drewniane naczynko i slomka? Maja wplyw tylko na smak czy rowniez na moc wywaru?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co zamiast kawy?
naczynko ma wplyw wylacznie na smak i to delikatny :) jest po prostu ciekawszy :) a hmmm bez slomki tego nie wypijesz ale to inwestycja kilku zlotych :) A naczynie to moze byc zwykly kubek ;]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024