Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w sporcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w sporcie
Witam,
W związku z wieloma tematami dotyczącymi urazów powstałych podczas uprawiania sportu, oraz tym, że od lat zajmuję się tematyką ubezpieczeniową(oraz sportem :) ),by nie być po raz kolejny mądrym po szkodzie, osobą zainteresowanym mogę zaoferować b.dobre ubezpieczenie od następstw wypadków powstałych w wyniku uprawiania sportu,na zawodach idt,oraz pomoc prawną w obsłudze już działających ubezpieczeń.
pozdrawiam
Maciek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tel. na priv
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w sporcie
Jako likwidator szkód zdrowotnych (i nie tylko) powiedzieć mogę, że załatwianie sprawy przez prawnika to marnowanie pieniędzy, zwłaszcza na etapie początkowym.
Prawnik przyda się ewentualnie w sądzie, ale wynajmowanie adwokata do zgłoszenia roszczenia to debilizm.
Osiągnie dokładnie tyle ile klient sam by osiagnął, a trzeba mu zapłacić.

Co do tego czy wzmiankowane ubezpieczenie jest "bardzo dobre" wypowiedziałbym się gdybym zobaczył jego warunki.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w sporcie
hmmm :lol: a ja sie uplasuje gdzies po środku...czasem warto pójśc do prawnika, który umie przeczytać OWU

bo może się okazać, ze w dobrej wierze podczas zgłoszenia szkody udzielimy odpowiedzi, które wyeliminują szanse na odszkodowanie ;)

stosunkowo często w OWU zapisywane sa klauzulki skutkujące utrata prawa do odszkodowania- mało kto zwraca uwage na nie przed szkodą

to tak jak w przypadku z tv-30 letni facet umarł na zawał/wylew w egipskim szpitalu a ubezpieczyciel odmowil zapłacenia za leczenie i koszty transportu ciała do Polski powołując sie na Owu, z których wynikało coś w ten deseń, ze ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych

i choć szary Polak uważa zawał za wypadek to z punktu widzenia medycyny jest on wynikiem przewleklej choroby


powiem tez na swoim przykładzie- mam kontuzję barku, która ujawniła się nagle po treningu SW ale tak naprawdę jest wynikiem wczesniejszego przewlekłego zwyrodnienia

przypuszczam, ze według wiekszosci ubezpieczeń NW ubezpieczyciel wykręciłby sie sianem ;P
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w sporcie

Jako likwidator szkód zdrowotnych (i nie tylko) powiedzieć mogę, że załatwianie sprawy przez prawnika to marnowanie pieniędzy, zwłaszcza na etapie początkowym.
Prawnik przyda się ewentualnie w sądzie, ale wynajmowanie adwokata do zgłoszenia roszczenia to debilizm.
Osiągnie dokładnie tyle ile klient sam by osiagnął, a trzeba mu zapłacić.

Co do tego czy wzmiankowane ubezpieczenie jest "bardzo dobre" wypowiedziałbym się gdybym zobaczył jego warunki.


Witam,
dobrze ,że poruszyłeś ten temat.
Aby wszystko było jasne, pomoc prawna jest nieodpłatna, sytuacja do której nawiązujesz to stan w którym ubezpieczenie nie jest realizowane, i lub wypłata świadczenia nie pokrywa naszych oczekiwań,ale i tu z mojej strony nie są pobierane żadne pieniądze do momentu zakończenia postępowania.

Pozwoliłem sobie umieścić temat o ubezpieczeniach na forum, gdyż jestem często zażenowany poziomem ubezpieczeń które działają w klubach sportowych.Sam zajmuję się sportem od wielu,wielu lat i nie potrafię nawet wymienić ilości osób które poznałem z poważnymi kontuzjami i bez szans na dobrą fachową rehabilitację.
Lata temu po zerwaniu wiązadeł dostałem 3000zł (!), dla porównania sama rekonstrukcja wiązadeł w kolanie to koszt w okolicach 15.000zł.A gdzie rehabilitacja?
Każdy kto poważnie myśli o dłuższym uprawianiu sportu, sam sobie musi odpowiedzieć na pytanie czy warto mieć ubezpieczenie czy nie.
Dla mnie ubezpieczenie jak sama nazwa wskazuje musi pokrywać szkodę na zdrowiu wraz z rehabilitacją, a nie stanowić jedynie bezpiecznik dla sądu przed ewentualnymi roszczeniami i uspokojenie sumienia-przecież to wyrzucanie pieniędzy w błoto!
Dar75 mogę podesłać OWU i sam oceń z perspektywy Twojej znajomości tematyki czy to dobre rozwiązanie.
pozdrawiam
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w sporcie

.............bo może się okazać, ze w dobrej wierze podczas zgłoszenia szkody udzielimy odpowiedzi, które wyeliminują szanse na odszkodowanie ;................

to tak jak w przypadku z tv-30 letni facet umarł na zawał/wylew w egipskim szpitalu a ubezpieczyciel odmowil zapłacenia za leczenie i koszty transportu ciała do Polski powołując sie na Owu, z których wynikało coś w ten deseń, ze ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.......................
;P

Hej,
proszę pamiętaj iż przy umowach terminowych nieujawnienie chorób/schorzeń "chroni ubezpieczyciela" przed wypłatą jedynie w okresie pierwszych trzech lat trwania umowy,po tym okresie nie może powoływać się na w/w zapis :P
pozdrawiam
Maciek
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w sporcie
Zawiersza w OWU klauzulę, że ubezpieczenie nie pokrywa szkód związanych/spowodowanych chorobami przewlekłymi czy istniejącymi przed zawarciem umowy ubezpieczenia i sajonara.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024