Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bruce Lee o aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido
A miałeś brzuski trzaskać. A nie mówiłem?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

A miałeś brzuski trzaskać. A nie mówiłem?

Ale ja juz nie mogę, mam się przetrenować? Wiesz, jaki już mam sześciopak - kaloryfer znaczy się? :?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido
A ja tez "gówno" umiem, ale mi z tym dobrze i mam głeboko w dupie co kto o tym mysli. :) Za owe gówno dostałem nawet stopnie dan. Od człowieka, który również gówno umie, w dupie był i gówno widział... :) Fekalny temat sie zrobił jakiś ale nie ja to zacząłem :)
Voivod, spokojna Twoja rozczochrana. Piszą co myslą, mają do tego prawo. My mamy inne zdanie, rowniez mamy do tego prawo. A poki co to walka z wiatrakami. Z ich strony i z naszej. Więc niech kazdy robi swoje co uwaza za sluszne i nie przejmuje sie resztą. ;)
P.S. kolejny temat ktory zbacza w jednym i tym samym kierunku.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

Egzaminy nie mają znaczenia - brak obiektywnych kryteriów.

Miałęm kiedyś parę kolegów z TKD i z kung-fu którzy ćwiczyli u nas w klubie mieli pogląd identyczny z twoim. Jednak ich progres w aikido był mizerny.

I tak, ciężki trening to taki, na którym po rozgrzewce umierasz, a na koniec uginają się pod tobą nogi. To bardzo łatwo porównać.
Widać to też po wyniku jaki daje.

Ćwiczyłem BJJ jakiś czas, owszem sparingi są wyczerpujące, ale bez przesady. W aikido tez da się ćwiczyć w wyczerpujący sposób. Niczego to nie dowodzi.
Tym bardziej ze we wspomnianym przez was BJJ ideałem jest by przy sparingach minimalizować wysiłek, dlatego też niektórzy nazywają BJJ aikidem w parterze.

Oczywiście jeśli ktoś (tak jak Ty Randall) patrzy na Aikido jako formę tańca towarzyskiego, opartego na umowie rzeczywiście ciężko jest uronić kroplę potu. Bo niby poco.
Jednak są ludzie na tym forum, którzy traktują aikido jako sztukę walki, to że brakuje takich aspektów jak parter czy sparingi nie oznacza, że nie da się podejść do treningu rzetelnie.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

Ikkyo powtórzyłem w swoim życiu już co najmniej 10.000 razy. Za każdym razem i z każdym innym inaczej. Ale zawsze działa…


pewnie nikkyo tez :-)

o innym dzialaniu mowicie poprostu...

Lubię to jak w dziale aikido każdą rzecz daje się sprowadzić do poziomu absurdu. Coś jak gadanie z ryśkiem muratem. Tylko, że tu jest ich więcej :lol:


nie tylko w aikido niestety, o czym sie niedawno przekonalem gdzie indziej
mam wrazenie ze ludzie trenujacy "klasyczne " japonskie SW sa kompletnie nie mozliwi do przyjecia innej opcji myslowej niz ich wybrana...

Prawda? Poziom racjonalizowania w jaki oni wpadli pewnie wykracza poza najcięższe koszmary psychologów

nikt juz nic nie wie, wszyscy sie zagubili w swojej racjonalizacji, studnia bez dna, a na dodatek bez echa...
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido
Cały czas mnie zastanawiają te uginające się pośmiernie nogi :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido
apropos aikido, walki, taichi bruce lee i wszystkiego co niedawno tutaj walkowalismy :)
co Wy na to?
http://www.forum-kul...showtopic=96769
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

http://www.forum-kulturystyka.pl/index.php?showtopic=96769

Taichi ćwiczyłem dawno temu i nie styl Chen tylko Yang i żadnej bojowej strony w tym nie było (tym bardziej chi-sao), ale na Chen się nie znam więc się nie wypowiem. Ty to taichi to ćwiczysz Chen?

Sam wstęp jak to wstęp, trochę ogólników i okrągłych zdań i tyle. Jak dostajesz kasę za to, żeby napisać wstęp i podpisać się własnym nazwiskiem, to piszesz i zgarniasz kasę i idziesz do domu. Raczej książka nie powstała z dobroci serca "dla potomnych", ale dla kasy i promocji stylu. Tak jest w każdym stylu i każdej sztuce walki, więc nie ma się chyba czym podniecać. KRK lubi wszędzie wtrącić swoje 3 grosze byleby się dytki zgadzały ;)

Bruce Lee jakkolwiek postacią kultową by nie był to swoje za uszami w świecie kung fu też ma ;)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido
ja cwicze tez komercyjne tai chi :) yang wg YMAA
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido
a może YMCA :)

  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

No ja przepraszam, ale o ile zgadzam się z ogólnym sensem Twojej wypowiedzi - to co umiem to moje, wiem jak do tego doszedłem i ogólnie lata mi kalafiorem ocena innych ( a szczególnie to w ogóle mi ona lata bo jestem nihilistą ;) ) To nie mogę się zgodzić z konsekwencjami. W takim toku rozumowania w ogóle nie ma miejsca na jakieś "stopnie", po co one są, co one znaczą?
Stopnie odnoszące się do konkretnego sprawdzianu - np testu na uczelni jasno mówią 95% prawidłowych odpowiedzi = 5, 60% = 3
A w aikido? 1 dan=?? 3 dan=??
Zestaw technik - płynny
Interpretacja technik - płynna
Weryfikacja technik - brak
Ergo - kryteria to vox dei shihana oceniającego.


ale dodam że tak jest że to jest widzimisie shihana nie tylko na aikido-wszędzie gdzie sa stopnie (wiem tez o innych przypadkach z i innych sztuk walki) i to sie tak nie da jak testy na uczelni przeciez. no co Ty?? a konsekwencje? no jak sobie to wyobrazasz?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

Akahige – prawda z tym yondanem?

Nie doczekasz się odpowiedzi, wydaje mi się. Może być niewygodna. :wink: :)
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

PS. Ikkyo powtórzyłem w swoim życiu już co najmniej 10.000 razy. Za każdym razem i z każdym innym inaczej. Ale zawsze działa


Wychodziło ci od pierwszego razu czy też włączyłeś licznik dopiero jak zaczęło wychodzić? ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

a może YMCA :)


YMAA YMCA, co za roznica :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido

Dziękuję, nie mam więcej pytań.


A ja mam. W swojej stopce podpierasz się cytatem redakcji budojo, a moje zakompleksione ego wymaga stałej terapii więc powiedz proszę co cię tak urzekło w tej wypowiedzi, że aż uczyniłeś z niej motto swojej forumowej tożsamości :?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee o aikido
Myślę że wstawił to jako przykład totalnej bzdury, typowej aikidockiej wypowiedzi i ściemniactwa. Przynajmniej ja tak to dobieram, i pewnie każdy innowierca nieaikidoka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024