Skocz do zawartości


Zdjęcie

PR & Marketing w KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

PR & Marketing w KARATE

Nie chce zeby temat sie zrobil o Chucku albo Stevenie....
Ani o Najmanie...


Skoro zaczęło się o celebrytach (lubię to nowe słówko), że potrafią wykreować swój wizerunek to pogadajmy tutaj jak wykreować karate, żeby stało się bardziej "celebrytyczne" Wciąganie znanych nazwisk pod szyld karate jakoś chyba w Polsce nie chwyta (przykład aktor Robert Moskwa), wyciąganie karate na ekran też się słabo udaje (przykład Maciej Grubski, Dariusz Bajkowski w "Skorumpowanych" - mimo, że to co tam pokazali było całkiem przyzwoite, szczególnie pokazywane przez Macieja Grubskiego).

Co zrobić?
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
Wywalić połowę studentów (co najmniej!), reszcie zapewnić pracę, godziwe zarobki i czas dla siebie.
Jak wzrośnie poziom życia, to i ludzie chętniej będą sobie szukać nowego hobby. ;-)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE


Nie chce zeby temat sie zrobil o Chucku albo Stevenie....
Ani o Najmanie...


Skoro zaczęło się o celebrytach (lubię to nowe słówko), że potrafią wykreować swój wizerunek to pogadajmy tutaj jak wykreować karate, żeby stało się bardziej "celebrytyczne" Wciąganie znanych nazwisk pod szyld karate jakoś chyba w Polsce nie chwyta (przykład aktor Robert Moskwa), wyciąganie karate na ekran też się słabo udaje (przykład Maciej Grubski, Dariusz Bajkowski w "Skorumpowanych" - mimo, że to co tam pokazali było całkiem przyzwoite, szczególnie pokazywane przez Macieja Grubskiego).

Co zrobić?


mysle ze najlepiej robic karate.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
Aktorzy ktory nie umieja grac, piosenkarze bez glosu, politycy ktorych powolaniem jest macenie ludziom w glowach. Media ktore to wszystko lansuja, wg zasady im bardziej zepsute tym lepsze i sztuczne usmiechy glupich panienek. Chyba nie chcialbym zeby to co robie bylo rowniez tak postrzegane. Chociaz z drugiej strony bardzo sie ciesze ze ktos robi takie np KSW bo to budzi zainteresowanie sztukami/sportami walki.
A pozadnosc zawsze sie oplaca!
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE

Aktorzy ktory nie umieja grac, piosenkarze bez glosu, politycy ktorych powolaniem jest macenie ludziom w glowach. Media ktore to wszystko lansuja, wg zasady im bardziej zepsute tym lepsze i sztuczne usmiechy glupich panienek. Chyba nie chcialbym zeby to co robie bylo rowniez tak postrzegane. Chociaz z drugiej strony bardzo sie ciesze ze ktos robi takie np KSW bo to budzi zainteresowanie sztukami/sportami walki.
A pozadnosc zawsze sie oplaca!


w zawod aktora wpisany jest zasadniczy falsz, ktory podniesiona zostal do rangi sztuki. Aktor GRA kogos innego niz jest w rzeczywistosci, UDAJE kogos innego niz jest. To jest esencja i cel tego zawodu. Wokol tego falszu i udawania zbudowany jest caly przemysl, sa szkoly i uniwersytety udawania - tak na prawde budowania falszywego obrazu swiata i macenia ludziom w glowach. Udawacze zarabiaja taka kase ze pol populacji ich kocha i marzeniem mlodych jest udawac. Dla mnie to nonsens. Kazdy aktor - zwlaszcza facet budzie u mnie smiech. Kobiety wiadomo - im takie rzeczy mozna wybaczyc. Facetom - nigdy.
Wspomniany przeze mnie Steven Seagal ma taka hamburgerowa nadwage, ze jak w filmie skacze przez plot to robia dwa ujecia - przed skokiem i po skoku - bo facet o wlasnych silach juz nie jest w stanie pokonac tej przeszkody. Reszte dorabia sie tekstami dla polglowkow i "gra twarza".
Jesli chodzi o KSW to chlopaki robia pieniadze i wizerunek sztuk walki malo ich obchodzi. KSW ma twarz Pudzianowskiego-Najmana-Salety. Zaden z nich nie cwiczyl mma.

To wszystko poki co zmierza w takim kierunku, ze za chwile beda relacje z seminarium karate prowadzonego przez Dode. Bo ogladanie tanczacych "gwiazdorow" czy "mistrzow slizgawki" na dlugo juz nie wystarczy.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE

Jesli chodzi o KSW to chlopaki robia pieniadze i wizerunek sztuk walki malo ich obchodzi. KSW ma twarz Pudzianowskiego-Najmana-Salety. Zaden z nich nie cwiczyl mma


Oczywiscie ze w tym wzgledzie nie nalezy miec zludzen. Biznes to biznes. Pewne swietne marketingowo ruchy jak np "Pudzian vs Najman" sa w istocie zaprzeczeniem idei rywalizacji sportowej. Zreszta to nic nowego, oprocz chleba potrzebne sa igrzyska. Walka czlowieka z bykiem tez niewiele odbiega od tego schematu. Osobiscie wole zeby to Kalidow, Gorski i inni ktorzy ciezko trenuja mogli zarobic pare groszy niz metroseksuali chloptasie na parkiecie. A jesli przy okazji kilku ludziom przyjdzie do glowy zeby zaczac trenowac to cel jest juz osiagniety. Gdy do tego trafia na dobrych trenerow to pewne medialnie spaczone wyobrazenia zostana szybko wyrugowane.
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE

Udawacze zarabiaja taka kase ze pol populacji ich kocha i marzeniem mlodych jest udawac. Dla mnie to nonsens. Kazdy aktor - zwlaszcza facet budzie u mnie smiech. Kobiety wiadomo - im takie rzeczy mozna wybaczyc. Facetom - nigdy.


Przebóg! Toć by we filmach same baby grały! No wyobraź pan sobie, jak Julia Roberts biega z bebechami na wierzchu po wieżowcu i poluje na Lindę Hamilton? Toż to absurd jakiś, panie! Kto by takie zberezieństwa oglądał?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE

Udawacze zarabiaja taka kase ze pol populacji ich kocha i marzeniem mlodych jest udawac. Dla mnie to nonsens. Kazdy aktor - zwlaszcza facet budzie u mnie smiech. Kobiety wiadomo - im takie rzeczy mozna wybaczyc. Facetom - nigdy.


Przebóg! Toć by we filmach same baby grały! No wyobraź pan sobie, jak Julia Roberts biega z bebechami na wierzchu po wieżowcu i poluje na Lindę Hamilton? Toż to absurd jakiś, panie! Kto by takie zberezieństwa oglądał?


w rzeczywistosci tak jest. graja baby. osobniki meskie ktore UDAJA facetow.
a Julke i Linde moge ogladac z golymi klatami, jakos mi to nie przeszkadza. :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
hmm, ja tam Lindy z gołą klata oglądać nie lubię, no ale są w sumie różne gusta

Ale zdziwiłeś mnie Panie tym osądem aktorów
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE

hmm, ja tam Lindy z gołą klata oglądać nie lubię, no ale są w sumie różne gusta

Ale zdziwiłeś mnie Panie tym osądem aktorów


ja mowilem o Lindzie Hamilton a nie o Bogusiu, jego klaty tez nie chce ogladac. :)
Fakt, ze mama Terminatora ma juz swoje lata...ale ja tam przesadny nie jestem. Na kolacje dalbym sie zaprosic.
A co do aktorow...
ma ten zawod kilka jasnych spotow. Uczy poprawnego wyslawiania sie, dykcji, trenuje pamiec, potrzebne sa praktyczne skills - typu - sport, jazda konna, szermierka, itp. Jednak jego istota polega na przekonaniu widza o prawdziwosci fikcyjnych sytuacji - i nie ma tu roznicy miedzy telenowela a oskarowym dzielem - esencja jest taka sama. Mysle nawet ze jest jeszcze gorzej - jednorazowa, wymagajaca poswiecenia, wyrafinowana GRA urasta do rangi arcydziela godnego najwyzszego podziwu.
jakbym mial taka robote, ze co dzien musze "sie wcielac", "poznawac psychike skazanca, sprzataczki, maklera, emeryta.." i jeszcze udawac, ze jestem bardziej emerytem niz prawdziwy emeryt... i na koncu sie tym jeszcze szczycil i nagrody za to odbieral, to mialbym przekonanie, ze cos ze mna jest nie tak.
Udawanie jest istotna czescia wspolczesnego zycia, a aktorzy zrobili z tego dobrze platna profesje. A to jest po prostu oszukiwanie ludzi, blaga na calego. I do tego cale armie kretynow ktore chca to ogladac, "sledza losy bohaterow", komentuja i przepowiadaja co bedzie dalej. Dla mnie jest to umyslowe zaczadzenie, hipnoza i odciecie od realnego swiata.
To jest pewien znak czasow, syndrom, ktory obrazuje szersze zjawisko. Przecietny zjadacz chleba ma spore problemy z odroznieniem zycia prawdziwego od pozornego i na realne bodzce przestaje reagowac.
Najlepszy przyklad - ostatnie podwyzki VAT w Polsce, a chwile temu ZUS.
We Francji takie numery by nie przeszly. Caly kraj by stanal, potem stanalby w plomieniach, a rzad zostalby zmieciony jak domy przez tornado. Francuzi by taki rzad pogonili palami. Anglicy, Szwajcarzy tez...
A w Polsce hipnoza trwa w najlepsze.
Z jednej strony mnie to martwi... a z drugiej utwierdza w slusznosci decyzji o emigracji.
Przestalem byc czescia obledu. Oswiecenie nie jest niczym szczegolnym, ani niczym mistycznym, ani ezoterycznym.
MOKUSO YAME.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
Trudno sie dziwic, nacisk mediow, powszechne wciskanie chaly i tandety musi zbierac swoje zniwo. Rzymianie oferujac chleb i igrzyska byli jeszcze uczciwi, puzniej ktos wpadl na pomysl ze opium jest tansze, skuteczniejsze i dla ludu lepsze. I tak to leci. Mamy chleb, igrzyska i medialne opium. I sie kreci! :wink:

Wrocmy do karate. Propagowanie karate to propagowanie sily charakteru, samokontroli, odpowiedzialnosci za siebie, rowniez pokory. To nie sa cechy ktore kapia nam z ekranu telewizora. Celebryci kreuja zupelnie inny wizerunek spelnionego zycia. Tu wlasciwie nie ma punktow stycznych, no moze poza dbaloscia o zdrowie chociaz tu tez idzie sie na skalpelowo-chemiczno-hormonalne skroty. Takie sa ogolne trendy. Tak wiec na poparcie mediow nie ma co liczyc, to rozne swiaty, rozne jezyki i systemy wartosci.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
:wink: :lol: :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
Wyborowa
możesz mi wierzyć, w Anglii nie jest lepiej. Podwyżki Vaty przeszły bez większego echa.
Jedyny problem jaki był to zadyma studenciaków o rządową zgodę na podwyżkę czesnego na uczelniach.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE

Wyborowa
możesz mi wierzyć, w Anglii nie jest lepiej. Podwyżki Vaty przeszły bez większego echa.
Jedyny problem jaki był to zadyma studenciaków o rządową zgodę na podwyżkę czesnego na uczelniach.


W SZWAJCARII kilka tygodni temu bylo referendum w sprawie podwyzki podatkow i nie przeszla sprawa. VAT w Szwajcarii jest 7,8 %.
Autostrady - winieta na rok kosztuje 40 frankow (od 15 lat) . czyli jakies 120 zl. A w Polsce rabniety w leb minister Pol chcial kilka lat temu 180 zlotych za autostrady ktorych nie ma.
Inaczej - wykonasz w Polsce 4 kursy z Katowic do Krakowa i spowrotem i masz zaplacone szwajcarskie autostrady na rok...

Koncze bo jak dalej bede pisac to zaczne myslec jak tu moje karate zutylizowac. Goscie sie prosza o to zeby ich ocenic i nagrodzic (kopniakiem w leb) za ich pomysly... lepiej zginac w slusznej sprawie (a taka sprawa jest wolnosc) niz zyc deptany jak robak. TBC
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
Wyborowa, Deadwish
A slyszeliscie to okreslenie "wolni Szwajcarzy" i do tego pistolet maszynowy ktory kazdy obywatel zabiera konczac sluzbe wojskowa do domu!!! Wlasne spoleczenstwo traktuje sie albo jak kapital i wtedy robi sie jak najwiecej zeby bylo ono silne i madre albo traktuje sie je jak potencjalne zagrozenie i wtedy... silne i madre spoleczenstwo nie jest porzadane. :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE

Wyborowa, Deadwish
A slyszeliscie to okreslenie "wolni Szwajcarzy" i do tego pistolet maszynowy ktory kazdy obywatel zabiera konczac sluzbe wojskowa do domu!!! Wlasne spoleczenstwo traktuje sie albo jak kapital i wtedy robi sie jak najwiecej zeby bylo ono silne i madre albo traktuje sie je jak potencjalne zagrozenie i wtedy... silne i madre spoleczenstwo nie jest porzadane. :wink:


Jan...
ja to na wlasnej skorze przerabiam, syn mojej zony - moj pasierb - wlasnie skonczyl sluzbe i przywiozl do domu giwere. Naboje, tez ma w hermetycznych puszkach.
Jestem po szkoleniu z obslugi sprzetu.
Mlody sie wyprowadzil na swoje i zabral spluwe z piwnicy. Wzial ja na ramie i w cywilkach poszedl na miasto. W normalnym kraju to jest normalne.
Spoleczenstwo samo musi sie traktowac jako podmiot. Jak ich przywodcy podnosza bez konsultacji - niby w imieniu i dla dobra spoleczenstwa podatki - to traktuja ludzi jak niewolnikow, przedmioty, a ci daja sie tak traktowac.
Caly 2010 daje wiele znakow, ze narod polski swoja podmiotowosc stracil. Od 1989 roku minelo z okladem 30 lat - wiecej niz od zakonczenia pierwszej wojny swiatowej do wybuchu drugiej...
tylko dzisiaj juz nie trzeba wjezdzac czolgami zeby z narodu, z panstwa zrobic -powtarzajac za Witkacym - "kupe plynnej zgnilizny".

Sila tkwi w edukacji, samodzielnym mysleniu, realizacji wlasnych celow, swiadomosci wlasnej tozsamosci, praktycznym mysleniu, uczciwych politycznych rozwiazaniach, ktore daja mozliwosc decydowania o wlasnych sprawach - bez przedstawicieli, partii i delegatow.
W Szwajcarii wszystkie sprawy zalatwia referendum - na poziomie wioski, miasta, kantonu i federacji. Ludzie decyduja sami o swoich sprawach. W Polsce wybory polegaja na wybraniu delegatow, ktorzy podejmuja decyzje w imieniu spolecznosci. To jest caly demokratyczny wybor. Reszta istotnych spraw zalatwiana jest w gabinetach i pod stolem. To odbiera podmiotowosc.
Szanse na zmiane, na odwrocenie fali oceniam na zero. Poziom edukacji i samodzielnego myslenia jest katastrofalny. Wszystkim steruje telewizor. Ludzie samodzielnie nie sa w stanie analizowac i kojarzyc faktow.
Do tego potrzeba biologicznej sily i checi ciezkiej pracy. Trzeba sily, charakteru i odwagi.
Owszem - ludzie maja opinie, kazdy jakas ma - problem jest tylko czy to wynika z doswiadczen popartych zorganizowana praca czy powtarzaniem sentencji po innych.
Doswiadczenia z biologicznie coraz slabszym "materialem genetycznym", ktory przychodzi do karate, szukajacego latwych rozwian, bez wysilku, drog na skroty sklaniaja mnie do wlasnie takich wnioskow.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
Zgadzam sie z Toba nawet bardziej niz calkowicie - jakbym slyszal moje "kazanie" z treninngu :D
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
Tym samym wyjasnilismy sobie i mam nadzieje innym rowniez dlaczego tak trudno wyjsc z Karate na szersze wody. Mozliwe jest to oczywiscie, ale tylko na poziomie cyrku dla gawiedzi.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
też się pod tym podpiszę, a co ;-)

Grunt, to trzepać kasę, a odpowiedzialność (zwłaszcza za rozwój innych)... co to za słowo. Czy ktoś je jeszcze pamięta? Tak więc przepychajmy, Panie i Panowie, przepychajmy, z klasy do klasy i z grupy do grupy. :) A potem życzę wszystkim żeby musieli skorzystać z usług tych, których przepychali :)
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: PR & Marketing w KARATE
Dla mnie wzór nowomodnej, skutecznej promocji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
- przyjazny instruktor, który się nie kryje ze sobą, dzięki czemu wyobraźnia nie podpowiada czarnych scenariuszy co do osoby prowadzącego zajęcia, ba, wytrwali znajdą go z zawodnikami na turnieju
- filmy z treningu, wszystkie promocje na pasy nagrane i dostępne na kanale YT z nazwiskiem zdającego
- skuteczne hasła, dewiza ("discover who you are"), promowanie sztuki walki jako lajfstajlu
etc.

O skuteczności prowadzenia kampanii świadczą jego kolejne DVD, na których z każdym rokiem sala wygląda coraz lepiej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024