Skocz do zawartości


Zdjęcie

Joe Moreira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Joe Moreira
Witam,

chciałbym zasięgnąć informacji na temat Joe Moreiry.

Mianowicie czy ktoś z was ma może jago jakieś walki (poza tą z Adilsonem Souzą) i mógłby je udostepnic na foum bo szukając w internecie nie za wiele moge znaleźć.

Jeden z trenerów żekł że to wybitna i fenomenalna postać a na jego seminaria mogą jeżdzić tylko brązowe pasy bo niższe nie będą rozumiały istoty jiu jitsu Moreiry (podobno nigdy nie zrobi dwa razy jednej techniki w ten sam sposóB).

Czy był ktoś z was moze na takim seminarium i moze pwiedziec cos o tej postaci oceniając ją realnie?

pozdrawiam
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Ja byłem ze 6 razy. Głupoty gadają, że tylko brązpwe pasy. Seminaria prowadzi dla każdego. A, że jego jiu jitsu jest na najwyższym poziomie to akurat prawda.
  • 0

budo_hunter123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Powiem tak ,fenomenalne jiu jitsu bardzo otwarty i miły człowiek .... poza tym chyba niema pytania (zwązanego z jiu jitsu) na które by nie znał odpowiedzi :D
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Nie mogę odnależć żadnych informacji na temat jego walk. Macie może jakąś wiedze z kim walczył - kogo poddał i w jaki sposób?

Kto mu nadał czarny pas?
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Żadnych? Naprawdę? Google pomaga :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira

kogo poddał i w jaki sposób?

Każdego i w każdy sposób jaki chciał. :)
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
tu masz troche po naszemu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu chyba ostatnią walkę oficjalną bo teraz nikt nie chce z nim walczyć:


Joe sparuje cały czas. Ostatnio mówił np. o sparingach z BJ Penem, który przyszedł do jego akademii posparować.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Ile waży Joe Moreira?
  • 0

budo_fcw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Czy to prawda że Joe chwalił się że bez problemów poddawał BJ-a?
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira

Czy to prawda że Joe chwalił się że bez problemów poddawał BJ-a?


Nie prawda, nic takiego nie mowil.
Wiesz myślę, że Joe nie ma potrzeby chwalenia się.
Z tym co osiągnął i jaki ma autorytet nie musi się chwalić.
  • 0

budo_kubab
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Obecnie Joe waży około 90 kg. Ma 49 lat więc już nie czuje potrzeby by komukolwiek coś udowadaniać. W każdym razie cały czas jest aktywny i nie odmawia kulanki.
A jeśli chodzi o BJ Penna to Joe mówił tylko, że trzymając się zasad był w stanie przejść gardę nawet tak niewygodnym sparingpartnerom jak właśnie BJ.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Z tego co widzę to Joe Moreira ma 8 belek - to chyba jeden z wyzszych poziomow w czarnych pasach w BJJ na świecie.
A kto w takim razie nadaje mu te belki? Sam sobie je nadaje czy jakiś wyższy poziomem nauczyciel ktory przyznaje mu te stopnie?

juhas napisał:

Żadnych? Naprawdę? Google pomaga
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


to akurat znalazłem - tyle, że jest dużo zdań, których nie mogę przetłumaczyć - ale kolega niżej podsunął trochę po Polsku.

shooters napisał:

Każdego i w każdy sposób jaki chciał.


to trochę ogólnikowe stwierdzenie lekko ironiczne nawet...

a tu chyba ostatnią walkę oficjalną bo teraz nikt nie chce z nim walczyć:


i to jedyna walka, którą znalazłem z Moreirą w internecie - poza nią nic nie mogę odnaleźć (pisałem to w pierwszym poście) (co ciekawe, zainteresowałem sie tym tematem bo jeden człowiek wmawiał mi, ze Moreira pokonał JACare Souza :D a ten pokonany to tez Souza ale nie JACare)

KubaB napisał

Joe waży około 90 kg. Ma 49 lat więc już nie czuje potrzeby by komukolwiek coś udowadaniać.


tu się zgadzam. Nie chodzi mi o stawianie Joe Moreiry w złym świetle czy ujmowanie w jego dobrym imieniu - ale właśnie chciałbym dowiedzieć się jakie zasługi czynią go takim wyjątkowym. Słyszałem że Moreira idzie własną drogą, która nigdy nie była usłana różami i nie szuka rozgłosu - jednak dajcie jakieś konkretne przykłady tej drogi .

Jakie zwyciestwa i z kim dają mu takie zaszczyty ( dokładnie! ).

P.S. Pozdrawiam wszystkich biorących udział w dyskusji i dziękuję za poświęcenie czasu i wiedzy.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Toszi: o co ci chodzi z tym Moreirą? Dla ludzi poniżej czarnego pasa róznica kto ile ma belek jest nieistotna. Byłem na seminarium Moreiry i wtedy było dla mnie kosmosem, pomijając techniki które pokazywał widać było, że rusza się jak kot i wówczas (8 lat temu) nikt w Polsce nawet nie marzył o takich umiejętnościach.

Wg CBJJ belkę na czarnym pasie mozna dostac co 3 lata, a powyżej piątej co 5 lat. Moreira trenował u Reylsona a czarny pas dostał od Francisco Mansoura. Obaj żyją więc mogą go nominować, chyba trenuje już odpowiednio długo.

Co do Jacare jest ich dwóch. Ten legendarny, czarny pas od Rollsa, Jacare Cavalcanti, załozyciel Alliance BJJ i mistrz świata startujący obecnie w MMA Jacare Souza. Moreira pewnie walczył ze starszym.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
grimper napisał

Toszi: o co ci chodzi z tym Moreirą?


Być może na tym forum jest osoba, która posiada jakieś materiały z walk Moreiry - nigdzie niedostępnych. Chodzi mi o to, że aby zobaczyć zwycięstwa obecnych mistrzów oraz najlepszych zawodników wystarczy wejsć na jakiś portal i do rana możesz oglądać tysiące filmów. Z czasów kiedy walczym sam JOE nie ma tego w necie.

Jedna walka z o wiele słabszym od niego zawodnikiem ma nazywać kogoś wyjątkową postacią?

Nie znając tej postaci (oczywiście nie obrażając jej) mozna by powiedzieć że powyzsze stwierdzenia (posty) są jedynie opiniami jego uczniów i wyolbrzymiają one postać tego oto trenera.

Mało tego opinie typu : to otwarty i miły człowiek, czy jego bjj jest na najwyższym poziomie to ogólniki, które ni daja konkretnych argumentów utwierdzających mnie w w/w tezach.
Przykładowo mój dziadek to też otwarty i miły człowiek - a nikt nie mówi że jest fenomenalny.

Dlatego właśnie pytam czy jest ktoś kto może przyblizyć nam ową sylwetkę.

Na pytanie kogo pokręcił dostałem odp

shooters napisał

Każdego i w każdy sposób jaki chciał.


Masz może jakieś konkretniejsze informacje?

Jest fenomenalny - kręcił każdego - ale dokładnie nie wiem kogo... ??

Liczę na twoją pomoc kolego, bo twoje posty bardzo przemawiają za wielkością Moreiry - może więc Ty mi pomożesz :D

grimper napisał

Ten legendarny, czarny pas od Rollsa, Jacare Cavalcanti, załozyciel Alliance BJJ i mistrz świata startujący obecnie w MMA Jacare Souza. Moreira pewnie walczył ze starszym.


on walczył z Adilsonem Souzą to ten sam co Jacare Cavalcanti? Walka jest w jakimś poście powyżej.

grimper napisał

Dla ludzi poniżej czarnego pasa róznica kto ile ma belek jest nieistotna.


Może i nie jest istotne kto ile ma belek - ale interesowało mnie kto mu nadaje te stopnie. Przecież im większy stopień tym chyba lepiej co nie?? Przy okazji dziekuję za odp


grimper napisał

pomijając techniki które pokazywał widać było, że rusza się jak kot i wówczas (8 lat temu) nikt w Polsce nawet nie marzył o takich umiejętnościach.


Przez 8 lat to się trochę zminiło... Doszło pare osób które przyjezdzaja do Polski i są wg mnie o wiele bardziej fenomenalne niz Moreira (np. Drysdale czy Felip Costa). Może fenomen tej postaci istniał 8 lat temu kiedy to faktycznie każdy czarny pas był fenomenem, kiedy Harris był fenomenem. Dzis moze to tylko sentyment fenomenu z przed 8 lat.
A moze i jest to fenomen nad fenomeny tak jak mówicie - tylko na jakiej podstawie nazywacie go fenomenem?

Szacunek dla wszystkich
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Harris był akurat Jego uczniem. Poza tym czerwone belki daje sie nie tyle za umiejętności, co za propagowanie tego sportu.
Facet ma 49 lat, swoje powalczył, dużo ludzi wytrenowal, propaguje ten sport na całym świecie,więc pewno dlatego jest jednym z tych, który ma tyle akurat belek.
  • 0

budo_jakuza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Panowie...dajcie spokój z tekstami typu mój dziadek to mój dziadek tamto...Mój dziadek też nigdy nie parkuje do garażu swojego cienkasa w ten sam sposób...
Fenomenalny do był Bruce Lee a reszta to wymyślane i przerysowane postacie z powodu braku prawdziwego fenomenu w dzisiejszych czasach...
Poza tym to całe Bjj się do zbierania ziemniaków nadaje...
Widzieliście kiedyś prawdziwą walkę Aikido??
Te pady, fiflaki, dźwignie...każdy by to odklepał
  • 0

budo_kubab
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira

(...)

Przez 8 lat to się trochę zminiło... Doszło pare osób które przyjezdzaja do Polski i są wg mnie o wiele bardziej fenomenalne niz Moreira (np. Drysdale czy Felip Costa). (...)


Wolałbyś mieć za trenera boksu Manny Pacquiao czy Freddie Roacha? Ja osobiście Roacha, nic nie ujmując Mannemu. Trenuję z Moreirą - bo jest już "tylko" trenerem i jedyne co go interesuje to rozwój jego uczniów, ma czas nas odwiedzać, nie przygotowuje się już do walk, turniejów, itp. Oczywiście każdy wybiera dla siebie to, co uznaje za najlepsze/najfajniejsze/najciekawsze. I super - tak powinno być. Im więcej instruktorów będzie odwiedzać nasz kraj tym lepiej dla tego sportu. Sam też w miarę możliwości staram się korzystać z wiedzy innych. Wielu zawodników jest jednocześnie świetnymi trenerami.
Co do informacji w internecie - rzeczywiście nie znajdziesz tego zbyt dużo. Joe niestety praktycznie zupełnie o to nie dba. Wydaje mi się, że jedyny sposób żeby poznać go bliżej to zacząć z nim trenować. Spodoba Ci się - fajnie. Nie spodoba - też dobrze. Nie masz ochoty w ogóle spróbować? Świat się nie zawali :-)
Ludzie generalnie powinni robić to co im się podoba ;-)
A czy jest fenomenem? Oceniając go jako zawodnika - pewnie nie jest - walczył z Ricksonem dwa razy i dwa razy przegrał przez poddanie. Wygrywał "jakieś" turnieje, "jakieś" super-walki z zawodnikami, których nazwiska nic nam nie mówią, bo ich czas minął 20 lat temu. Ale jest za to bardzo doświadczonym trenerem, który potrafi poprawić grę każdego ucznia.
Pewnie moja odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje, no ale trudno ;-) Może ktoś inny napisze coś więcej.
  • 0

budo_hunter123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Proponuje przyjechac na najblizsze seminarium z Joe i wtedy stwierdzisz czy opinie o swietnym jiu jitsu Moreiry są przesadzone ,czy tez nie.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Smieszne są te dywagacje gościa co ćwiczy góra kilka lat na temat umiejętności faceta renującego 40 lat i to u samego źródła....

Prawa jest taka, że umiejętności gościa którego widzisz raz na pół roku są nieistotne. Boisz się, że nie pokaże ci najnowszych technik? I co z tego. Był szał na rubberguardy, deep half, 50/50 i to wszystko mija, a zostają garda ze 3 sweepy, balacha, 3kat itp.

Jak jestem na seminarium u 4 dana które jest o podstawach BJJ zawsze jestem zdziwiony jak te techniki się zmieniają i upraszczają. 10 lat temu BJJ w Polsce było jeszcze mniej wiecej takie jak pokazywał Helio. Obecnie te same techniki wykonuje się ciut inaczej bo zostały ulepszone.
Rickson robi seminaria tylko o podstawach i ci co to widzieli (doswiadczone czarne pasy), mówia, że pokazywał rzeczy niesamowite.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
jakuza napisał

Fenomenalny to był Bruce Lee a reszta to wymyślane i przerysowane postacie


:) !!!! POST POZA KONKURENCJĄ !!!! :)

KubaB napisał

... bardzo mądre słowa :wink:

Pewnie moja odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje, no ale trudno


Skąd że znowu - dobrze to wszystko ujete i przynajmiej szczerze...
Może powyższe argumenty nie przekonały mnie bym nazywał Moreirę fenomenem, gdyż zaden z nich nie przemawia do mnie na tyle by wyróżnić Joe z reszty elitarnych czarnych pasów jednakze na seminarium z checią bym pojechał.

Ludzie generalnie powinni robić to co im się podoba


to jest ten brazylijski luz??

grimper napisał

Smieszne są te dywagacje gościa co ćwiczy góra kilka lat


Śmieszne to jest jak ktoś udaje najmądrzejszego a na zadane pytanie nie potrafi udzielić odpowiedzi. To KubaB wyjaśnił wszystko w tym temacie - a mogłeś to być Ty i mogła to byc Twoja szansa sprostowania wszystkiego - wychodzi na to ze łatwiej jest kogoś oceniać niz napisać cos sensownego. Kolego pisząc w tym temacie ani razu nie obraziłem Ciebie ani Moreiry i w moją stronę tego tez sobie nie zyczę. Więc nie oceniaj czy

dywagacje gościa co ćwiczy góra kilka lat


są śmieszne.

Nie wiem czy rozumiesz ze zadawałem tu pytania - nikogo nie oceniając i niech tak pozostanie.


Dziekuje wszystkim biorącym udział w dyskusji - pozdrawiam

No i przy okazji Wesołych Świąt bo dziś Wigilia :) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024