Skocz do zawartości


Zdjęcie

Joe Moreira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Witam.
Walka Joe z Varelansem strasznie nudna i żadna. Jeden unikała żeby nie dostać a drugi żeby nie być sprowadzonym. Nikt nic ciekawego nie pokazał.
Porównywanie Varelansa do Sappa czy Akebono świadczy o całkowitym braku zrozumienia tematu. Jak myślisz toszi czemu z przez Ciebie wymienionych dużych panów tylko Tank walczył w UFC?

Ponadto co to ma do tego o czym pisałem? Nic. Co ta walka MMA potwierdziła lub zaprzeczyła temu co napisałem?

Zrozumiałe dla mnie jest, że jak to ująłeś estetyka bjj Moreiry cie nie przekonuje. Jesteś po prostu na etapie podniecania się zawodnikami a nie rzeczywistą wiedzą.
To przejdzie z czasem.
Zamieszczone materiały cię nie zadowalają. No co robić?.
Po prostu na razie nie widzisz tego co najistotniejsze. Patrzysz i nie widzisz.
Co powiesz o kulance z Royem?

Ja wcale nie twierdze ze najlepszy trener to ten co cie wspiera? Skad to wziales?
Najlepszy to taki co cie najwiecej nauczy. Potrafi dopasować ćwiczenia do twoich warunków fizycznych i umiejętności. Szukasz kumpla czy trenera? Pewnie że dobrze aby trener też był kumplem ale to nie priorytet.

A o kim toszi piszesz ze był twoim trenerem co to cie olal i teraz smie gloryfikowac Moreire?
Chociaz tez nie rozumiem co ma jedno do drugiego.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
shooters napisał

Porównywanie Varelansa do Sappa czy Akebono świadczy o całkowitym braku zrozumienia tematu.


to była odp na post FCW

lepsi w bjj od Moreiry też przegrywali w MMA i to bez tak wielkiej jak tu róznicy wagi


I tez nie do końca chodziło tyle co o porównanie zawodnika do zawodnika tylko o to ze nawet z dużą różnicą wagi mniejsi wygrywali... pod warunkiem ze walczyli.

shooters napisał

Ponadto co to ma do tego o czym pisałem? Nic


Pewnie, po prostu chciałem znać twoje zdanie. Twoje posty są bardzo bogate w doświadczenia, byłem ciekaw jak sie do tego odniesiesz.

shooters napisał

Ja wcale nie twierdze ze najlepszy trener to ten co cie wspiera? Skad to wziales?


A kto napisał, że Ty tak twierdzisz?
Masz rację, że najlepszy trener to ten co Cię najwięcej nauczy ale wsparcie na treningu jak i na zawodach jest bardzo wazne. Wiele zalezy od nastawienia trenera, sposobu w jaki przekazuje wiedzę oraz podejscia jakie ma do swoich uczniów. Nie kazdy kto ma ogromną wiedzę może być trenerem, tak samo jak nie kazdy dobry matematyk moze byc nauczycielem, bo oprócz wiedzy trzeba miec odpowiednie podejscie do ludzi i trzeba umiec tą wiedzę przekazać w odpowiedni sposób.
Ponadto wiele razy widziałem jak trenerzy na zawodach angarzują się w walki swoich zawodników. Dopingują ich, wspierają psychicznie, a nawet wykłócają się o ich punkty. Atmosfera między nimi to nie tylko przekazanie wiedzy - trening - składka - cześć. Widać było, że był to KLUB w pełnym znaczeniu tego słowa.
No ale jak widać... nie zawsze tak musi być :) Pewnie ze to nie priorytet - zgadzam się z tym, jednak co to jest za klub bez zgranej ekipy...
Myślę ze na ten temat mozna by pogadac i rozwijac go w wiele stron i wiele osób mogło by dodać tu swoją opinie, ale moze jako osobny wątek, bo tu mieszał by się z tym o kim cały czas mówimy.

Napisałem tez wczesniej ze

Swoją drogą jeśli podejście Moreiry jest takie jak tu opisujecie to super mieć taką osobe u boku


Na kazdym kroku podkreślam ze nie pisze tego wszystkiego by stawiac Moreirę w złym świetle - musicie to w końcu zrozumiec.

shooters napisał

A o kim toszi piszesz ze był twoim trenerem co to cie olal i teraz smie gloryfikowac Moreire?



Wiesz... Myślę ze to nie ma wiekszego znaczenia. Wymienianie publicznie nazwisk na forum to nie jest odpowiednia metoda na rozmywanie brudów. To co wyzej napisałem to było sprostowanie do pytania zadanego przez innego dyskutanta, a w/w opisana sytuacja to jedna z wielu jakie mogłbym przytaczac pewnie setkami :D
I nie jest to tylko moja opinia, ale wielu osób które u tego kogoś trenowało.
To o kim pisze pozostawię twoim domysłom.

shooters napisał

Co powiesz o kulance z Royem

?

chodzi ci o walkę z akebono?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
...harrisem

gadacie jak ślepy z kulawym...

od dawna już wiadomo, że bjj nie przekłada się tak bardzo na MMA

ocenianie czyjegos poziomu w bjj przez pryzmat jego walki w MMA jest nieporozumieniem

to tak jakbyś strwierdzil ,że Małysz jest słaby bo w slalomie gigancie nie poradzilby sobie z ogonem zawodników tej konkurencji


prekursorzy bjj w Polsce sami wywolali to nieporozumienie bo reklamowali bjj jako najskuteczniejsza forme realnej walki i samoobrony


bjj na wysokim poziomie to szachy- skomplikowana taktycznie i technicznie dyscyplina. a w MMA nie ma aż tyle miejsca na niuanse tecvhniczne

przykładem może być marcelo garcia, który przegrał walkę MMA z jakimś przeciętniakiem i zosta,l strasznie obity
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Nie za duzo klubów które są w PL pod Moreira :D Tak więc za dużo do rozkminiania nie ma.
Nasz trener czasami jest taki, że pogadasz z Nim jak z kumplem,a czasami tak Ci pierdoli pod włos,że słuchać tego nie idzie. Natomiast każdy ma to w dupie jaki jest, bo jeśli chodzi o szkolenie jest mega fachowcem i to jest najwazniejsze. Chodzę tam się czegoś nauczyć,a nie zakumplować.
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Chodzi o kulanke Joe z Royem Harrisem.

Jeszcze tylko dodam, że po tej walce Valeras - Moreira ten pierwszy jezdzil do Joe na lekcje. Taka dodatkowa informacja.
Co do samego Varelasa to Marko Ruas meczyl sie z nim ponad 13 min. Wiec nie byl to w tym czasie zawodnik miary Sappa czy Akebono.
Widac bylo ze obaj walcza asekuracyjnie bardzo i przez to nic sie nie dzialo.
Tu masz rekord Varelasa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zauważ, ze wygrywal tez dzwigniami a mimo to w walce z Joe unikal jak mogl walki w parterze z lzejszym od siebie prawie o polowe.
Nie wiem czy pozniej byly walki ktore mozna by porownac do tej.
Cwiczysz juz jak napisales duzo bjj.
Jezeli miales okazje sparowac z ciezszymi od siebie o 20 kg to sam zauwazyles jak jest.
Jezeli ten ciezszy jest niewysportowany (moze byc nawet silny) to jest zupelnie inna walka z tez ciezszym o 20 kg ale wysportowanym. Po prostu nie bez przyczyny sa wprowadzone kategorie wagowe.
Waga ma bardzo duze znaczenie szczegolnie w mma.
  • 0

budo_xellos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pablobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce/Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira

prekursorzy bjj w Polsce sami wywolali to nieporozumienie bo reklamowali bjj jako najskuteczniejsza forme realnej walki i samoobrony


A nie jest??? Przecież każdy oglądał UFC 1 i chyba Royce pokazał, że wszyscy judocy, bokserzy czy inne stójkowe leszcze się nie nadają do walki realnej z zawodnikiem BJJ
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Na tamte czasy oczywiście że tak było. Pokazał to Royce w UFC i reszta zawodników wywodzacych się z bjj w Japoni,,Rosji czy innych zakątkach świata.
Na dzień dzisiejszy jest to na pewno bardzo skuteczny styl,ale nie powiedział bym że jedyny. Przekrojowośc jest na dziś niezbędna IMO.
Temat rzeka zresztą,do tego wyświechtany już i można by pisać kilkanaście stron na ten temat i każdy by miał swoją rację.
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
A jakie środowisko rozpoczęło gale MMA w Polsce? Właśnie bjj i nadal przytłaczająca większość większość klubów i zawodników pochodzi ze środowiska bjj.
Tak silnie w Polsce zakorzenione judo i karate czy box i kickboxing coś się nie kwapiło do wolnej walki. Zreszta cały czas się nie kwapi. Pojedynczy zawodnicy się zdarzają ale już kluby to rzadkość.
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Przepraszam za powtarzające sie posty. Coś mi net się wali.
W Polsce i owszem- większośc klubów związanych jest głównie z bjj. Natomiast na świecie, gdzie poziom jest wyższy już tak nie jest. W USA duzo klubów bazuje na zapasach, w Rosji sambo itd. BJJ jest było i będzie ważne,ale nie ma już tego prymu co kiedyś.
17 lat temu jeszcze wystarczało samo bjj, parę lat później wiemy,że już tak różowo nie było.
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Pewnie ze w USA wiekszosc klubow, zaowdnikow wywodzi sie z zapasow. Zapasy maja w szkole wiec to oczywiste bo zapasy sa bardzo powszechne. Ale jak wezmiesz ile klubow zapasniczych procentowo zajmuje sie MMA a ile klubow bjj to juz tak oczywiste nie jest. Podobnie w Rosji. Klubow bjj jak na lekarstwo. Moj klub pomogl otworzyc klub bjj w Rosji i oni od razu tez interesowali sie metodyka szkolenia MMA. Byli na kursie instruktorskim. Instruktor i zalozyciel klubu, ktory do nas regularnie przyjezdza wywodzi sie z sambo. Jak mówił, u nich wiele klubow z sambo przeksztalca sie co ciekawe na judo.
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
No,ale teraz to masło maślane.Zgodzę się,że większość klubów bjj zajmuje sie MMA i każdy inny styl jest w dali,ale chodzi Nam o samo mma,a raczej o wpływ bjj w dzisiejsze mma.
W USA wszyscy zawodnicy na światowym poziomie nie mają tak jak u Nas,że jest sobie klub bjj i ćwiczy się tam równiez mma i tacy zawodnicy widnieja na galach UFC,SF czy Bellator.
Tam maja kluby stricte pod mma i są tam trenerzy od stójki,zapasów,bjj.
Nie przypominam sobie zawodnika na światowym poziomie,który trenuje jak u Nas mma i dokłada do tego bjj (jeśli są to pewnie na palcach policzyć).
Chodzi mi o to,że na tamtym poziomie i z zasadami jakie są np.w UFC cholernie trudno się wybić z samym bjj dokładając "coś ze stójki".
Sam trenuję bjj i bardzo sobie chwalę ten styl i na serio kocham to trenować. Pewnie mi to wystarczy na kogoś kto trenuje samą stójkę (chociaż nie patrzę na to pod tym kątem w ogóle i teoretyzując,że by tak było, to też nie jest żaden pewniak), jest niezbędne jako styl do walki w mma (nawet jeśli ktoś nie chce walczyć w parterze,to musi być obeznany w tych technikach,żeby nie dać sobie nic zrobić),ale jestem zdania,że mma strasznie ewoluowało i dalej ewoluuje i nie ma co polegać tak jak za czasow Graciech na samym bjj.
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Torpedo ja nie pisałem o technikach w mma tylko o tendencjach jakie kluby zajmuja sie mma.
Oczywistym jest ze obecnie na juz srednim poziomie bjj nie wystarczy nawet wzmocnione stojka bokserska bo mma to inny sport niz bjj. Niezbedne umiejetnosci bjj w mma wg mnie to 15-40%j. Zawodnik wywodzacy sie z bjj moze bazować maksymalnie w 30% z technik bjj a innym w zupelnosci wystarczy 15-20%.
Czyli mysle, ze pod tym wzgledem mamy podobny poglad.
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
A jeszcze jedno. Zeby daleko nie szukac a wiec nie tylko w stanach. Zespol Shooters MMA z siedziba glowna w Geteborgu nie wywodzi sie z bjj i tam wlasnie treningi sa glownie z mma a bjj, thai boxing czy sw sa dodatkowymi odrebnymi z odrebnymi trenerami. Moj klub wywodzi sie z bjj i dla mnie bardzo ciekawym jest obserwowac jakie jest ich podejscie do bjj w mma.
Z tego wlasnie powodu ja czesto sprowadzam Joe Moreire do siebie aby oprocz bjj ktore mnie interesuje najbardziej poznac jego podejscie do mma.
Dzieki temu mam instruktora bazujacego na bjj (Moreira) a z drugiej strony podejscie do MMA od instruktora wywodzacego sie ze stylow stojkowych (Wallen).
Ich metody treningowe, strategia itd dla MMA sa całkowicie rozne. W klubie staramy sie z Kuba te dwa podejscia pogodzic i wypracowac jedna spojna metodyke treningowa, rozwiazania techniczne, kombinacje itd.
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Shooters napisał

Co powiesz o kulance z Royem?

Chodzi o kulanke Joe z Royem Harrisem.


Próbowałem ustosunkować się do tego kilka ostatnich dni, ogladając setki razy film z tego linku. No więc moje odniesienie do tej kulanki -

Po pierwszym obejzeniu tego filmu spisałem następujące obserwacje:

zeczywiscie na moje to delikatna pozbawiona dynamiki oraz rywalizacji kulanka. W zaden sposób nie mozna jej porównać do walki o jakiej pisalismy poniewaz to tylko delikatna kulanka...
Nie mozna nic zazucic bo wygląda to bardzo ładnie. Pelna finezja ruchu oraz dopracowany kazdy szczegół twozy idealną całość...

To tak jak np tutaj:



obejzyj ten filmik - tu tez wszystko wygląda super...

- tu tez wygląda to super...


Oglądając kulankę kilkanaście razy, zaobserwowałem dodatkowo

Albo ten Moreira jest tak super dobry, ze cały czas dominuje, a koleżka z dołu nie moze nic zrobic albo Hariss jest juz po prostu na wymarciu i nie ma siły na jakiekolwiek działania... Bardziej składał bym się ku tej drugiej tezie...
Bo tak jak kolego shooters napisałeś wczesniej o walce Moreiry z Souzą ze czarnym paskom nie obchodzi się tak łatwo gardy (bo co by kto nie napisał to w końcu czarny pas) tak samo czarne pasy nie wychodzą tak z dosiadu czy bocznej ( co bys nie napisał to w końcu czarny pas z belkami!!!!) - nawet jeśli to lekka kulanka

Po obejzeniu kilkadziesiąt razy co mi się spodobało

sweep 03:19 - dobre wyczucie, bardzo podobała mi się ta technika

Ciągła dominacja Moreiry oraz na każdy ruch Harissa - odwet... ale w końcu na tym polega BJJ

co do kontroli i ruchów w walce to powaznie nie zauwazylem niczego nadzwyczajnego...


Znaczy nie ujmuję nikomu umiejętności tylko nie wiem do końca do czego miało prowadzic pytanie " co powiesz o kulance z royem".
Na kolana mnie nie rzuciła... Jak na dwa wysokie czarne pasy to chyba szału nie robi...Pewnie napiszesz znowu cos w stylu
" znowu nic nie zrozumiałeś... za pare lat zrozumiesz"
więc oświeć mnie co tak wyjątkowego jest w tej kulance i gdzie między wierszami ukryte jest coś czego nie widzę :)

Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na ODP :)
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
No na to moge tylko odpowiedziec anegdota:
Jeden kolega pyta drugiego o jego dziewczyne Co ty w niej widzisz?
A on odpowiada: To czego ty nie widzisz.
Rozpisywalem sie na samym poczatku o moich doswiadczeniach i spostrzezeniach skoro nic to nie dalo - zostaje anegdota.
Bedzie semi z Joe we Włocławku 26-27 luty. Wczesniej (21-22) prawdopodobnie w wawie. Moze na zywo zobaczysz czego nie widzisz na filmie z Royem.
Ja sie kulalem kilka razy z Royem stad moze widze wiecej w tej kulance. A moze nie...
Porownywanie tej kulanki z Royem z wklejonymi folmikami traktuje jako zart oczywiscie.
pozdrawiam
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
W sumie mało przekonująca ta twoja anegdota :)

Tez znam ciekawą anegdotę moze ma mało wspólnego z tym tematem ale zawsze coś...

Koledzy rozmawiają o dziewczynach i jeden z nich mówi ze wolał by miec brzydką dziewczyne ale za to taką co by go nie zdradzała...
Drugi na to odpowiada że lepiej jeść torta w dwunastu niż gówno samemu...



A jeszcze jedno mnie ciekawi...
Roy Harris jako uczeń Moreiry stosuje system nadawania pasów przez egzaminy (konkretne wymogi).
Czy Moreira tez tak egzaminuje swych uczniów przez konkretne techniki/kombinacje na dany pas?
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
tak. Joe ma wymogi egzaminacyjne na poszczególne pasy.
  • 0

budo_aleno
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
Wiem, że troszeczkę uprawiam archeologię ale widzę, że Moreira zamierza być w Polsce na majówkę i poprowadzić seminarium. Prawdopodobnie się na nie wybiorę :)

Generalnie trenuję ponad 2 lata i jestem białym paskiem. (Jakoś tak się złożyło, że byłem nieobecny podczas promocji).
Czy z takim stażem uda mi się wynieść coś pożytecznego z jego nauk?

Chciałbym również spytać o to czy podczas takich seminariów Moreira promuje ludzi na wyższe stopnie ? Jeśli tak to w jaki sposób ? Przeprowadza egzamin ? I czy wszyscy mają szansę, czy tylko "miejscowi" których załóżmy wskaże ich normalny trener?
Wiem, że najważniejsze są umiejętności ale już nawet sam temat promocji podczas seminariów jest dla mnie ciekawy.

Będę wdzięczny za odpowiedź!
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Moreira
najbliższe seminarium z Joe Moreirą w Polsce jest w najbliższą środę ;-)
a co do stażu - Joe pokazuje rzeczy, które sprawdzą się na każdym poziomie, a przede wszystkim tłumaczy w prosty sposób, jak szukać otwarcia do technik w zależności od tego, co robi przeciwnik, takich kilka prostych zasad, których zaadaptowanie bardzo poprawia umiejętności, moim zdaniem warto

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024