Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niespotykane techniki bokserskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Niespotykane techniki bokserskie
o kopaniu jest bardzo duzo-znamy przeróżne wariacje,przeróżnych kopnięc.
ale oglądając ten film

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zauwazylem w 43 sekundzie specyficzny lewy sierpowy-jakby z odwróconym o 180 stopni nadgarskiem.
chcialbym zapytac was czy tak wykonana technika jest poprawna?jestem leworeczy,i zauwazylem u siebie ,ze zdaza mi sie tak uderzac,bo lapie wtedy wiekszy dystans.a jak jest wtedy z siłą ciosu?

z takich nietradycyjnych ciosów bokserskich znam jeszce tylko backfista(jak kazdy wie-wyjatkowo skuteczny)i pocalunek anioła-uderzenie z góry na szczęke,taki jakby zamachowy sierpowy,uderzany w osi pionwej z góry,zazwyczaj jako kontra,z kcukiem skierowanym w dół.

jeśli znacie jeszcze jakies ciekawe wariacje ciosów,,któe moga sprawdzic sie w mma lub muay thai-prosilbym o opisanie i filmik.

nie znalazłem takeigo tematu,wiec zakladam swój,wydaje mi się ciekawy i dośc przydatny,zwlaszcza dal amatorów-warto wiedziec,czy mala zmiana w technice nie jest błędem.


ps.czy brak stosowania backfista w boksie wynika z tego,ze w boksie nie mozna uderzac ta plaszczyzna rekawicy?

pozdrawiam.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Niespotykane techniki bokserskie

(...)

zauwazylem w 43 sekundzie specyficzny lewy sierpowy-jakby z odwróconym o 180 stopni nadgarskiem.
chcialbym zapytac was czy tak wykonana technika jest poprawna?jestem leworeczy,i zauwazylem u siebie ,ze zdaza mi sie tak uderzac,bo lapie wtedy wiekszy dystans.a jak jest wtedy z siłą ciosu?(...)

"Ruski sierp" :mrgreen: - uderzasz kostkami od palca wskazującego i tego od fakosa, więcej "ciała" wkładasz przy uderzeniu. Wydaje się być mocniejszą techniką niż "tradycyjny" sierp ale to już kwestia wprawy, techniki, przyzwyczajeń i okoliczności. Ja w ten sposób uderzam od czasu kiedy przestawiono mnie z "klasycznego" sierpa - bardziej mi lezy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niespotykane techniki bokserskie
zwykly overhead ja bym powiedzial...
BLT, ktorymi kostkami sie uderza przy normalnym sierpie? ja wszystkie uderzenia staram sie dwoma pierwszymi kostkami.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Niespotykane techniki bokserskie
No mnie też uczono że dwiema pierwszymi czyli kostkami od palca wskazującego i środkowego i przy "ruski" sierpie też tymi samymi tylko inne ułożenie dłoni.
Aczkolwiek spotkałem się kiedyś że gość bił i uczył bić całą powierzchnią pięści. Jednak ja staram się być wierny zasadom jakich mnie uczono, zresztą nawet jak zaciskam pięść to mi się ona mimowolnie zaciska w ten sposób że dwie pierwsze kochy jakby wysuwają się do przodu.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niespotykane techniki bokserskie
Tej dobre, nie znałem tego. :P
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Niespotykane techniki bokserskie
BLT możesz rozwinąć co to jest "Ruski sierp" ?
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Niespotykane techniki bokserskie

BLT możesz rozwinąć co to jest "Ruski sierp" ?


Normalnie uderzając, wkręcasz do wewnątrz stopę, kolano i biodro, następnie przy uderzeniu wkręcasz bark i ustawiasz rękę jak nazwa wskazuję w kształcie sierpa. Siła idzie z wkręcenia stopy, kolana i biodra które się wkręca oraz barku i mięśni które są napięte przez owe ułożenie ramienia. Daje nam to destrukcyjne krótkie uderzenie pół dystansowe lub nawet w zwarciu.

Natomiast "Po Rusku" (ja znam to uderzenie pod nazwą długi sierp), wkręcamy identycznie nogi, ale inaczej już ramię pracuje. Po pierwsze nie dość, że wkręcamy bark to również wkręcamy łokieć i nadgarstek a nadający siły po przez rotacje. Również to już jest długie uderzenie czyli droga pieści i pęd nadaje siłę. Jest to uderzenie raczej do walki w dystansie nie jak w klasycznym w pół lub w zwarciu (no raczej zamachu nie da się zrobić w takich odległościach ;) ). Zyskujemy uderzenie nieco słabsze niż sierp, lecz na dystans.

Czemu nie jest powszechnie uczony? Mimo wszystko wymaga pewnych predyspozycji ruchowych. Co nawiązując do pytania założyciela tematu. Są setki jak nie tysiące takich uderzeń bokserskich, lecz one wynikają raczej z spaczeń, metod trenerskich lub indywidualnych predyspozycji. Np. Ray Leonard często jak jego przeciwnik się do niego przyklejał uderzał podbródkowy najpierw komicznie nakręcając rękę a potem uderzając. Ktoś by pomyślał, że robi to dla show, ale w rzeczywistości taki jeden obrót zmylał przeciwnika i nadawał pędu ręce, ktoś tak szybki ja Leonard z tak znakomitym refleksem i stylem mógł sobie pozwolić na tak dziwne uderzenie. W Muay Thai/ K-1 itd, weźmy Glaube Feitose i jego "Brazilian Kick" raczej tego typu kopnięcie było jego normalnym kopnięciem na głowę i nie okłamujmy się nie każdy takie kopnięcie wykona lub tak efektywnie. Remy Bonjasky i jego kopnięcia z lotu, podobnie Remy ma takie predyspozycje by tak ładnie latać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024