Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAPITUŁA MISTRZÓW ??????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
201 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

Jedyny w RP stopień 12 dan winien przypaść
Soke Ryszardowi Muratowi – Prezesowi Federacji Soke 10 dan


Naprawdę nie wiem co można powiedzieć innego niż: "Ja pi....ę"

Obrazek powie więcej niż 1000słów:

Dołączona grafika

Poczekam, popatrzę, robi się coraz ciekawiej, a nie minęło jeszcze pół roku...
  • 0

budo_wally
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

Jedyny w RP stopień 12 dan winien przypaść
Soke Ryszardowi Muratowi – Prezesowi Federacji Soke 10 dan

Do we dare? Do we dare? Ja pier...

Dołączona grafika
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Jakoś naiwnie myślałem, że już nikt nie odważy się sięgnąć po stopień 11 i 12 dan.
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

Jakoś naiwnie myślałem, że już nikt nie odważy się sięgnąć po stopień 11 i 12 dan.


A tu prosze... a to Ci dopiero niespodzianka ;)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
ej, to ja tu chciałem z niusem wyskoczyć, a jakis ErykM mnie ubiega.

Wrrr.... :)
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Ale trzeba na to sporzec z innej strony... narazie nikt nie planuje przekroczyc magicznej granicy 13tego dana ;) pechowa 13tka? ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

Ale trzeba na to sporzec z innej strony... narazie nikt nie planuje przekroczyc magicznej granicy 13tego dana ;) pechowa 13tka? ;)


Na calym swiecie i w naszym kraju od dawna istnieje metoda przeskakiwania stopnia a wiec 13 wcale nie musi byc pechowa bo moze zostac przeskoczona 8)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
To co zrobi Murat jest bez znaczenia. W środowisku karate nikt nie traktuje go poważnie. A to czy nada sobie dana 12 czy 20tego nie zmieni faktu że jego umiejętności pozostaną na poziomie stopnia na który miał w Shotokan.
Nadawanie stopni przez mistrzów JJ osobom z karate to czysta parodia. Niestety, śp. Kondratowicz miał kilka podobnych wpadek.
PFDSzWiS jest organizacją zaściankową i taką pozostanie. Kondratowicz był jedną z ostatnich postaci, którzy coś znaczyli w środowisku sztuk walki. Murat nigdy nie miał i nie będzie miał autorytetu na takim poziomie.
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

Ale trzeba na to sporzec z innej strony... narazie nikt nie planuje przekroczyc magicznej granicy 13tego dana ;) pechowa 13tka? ;)


Na calym swiecie i w naszym kraju od dawna istnieje metoda przeskakiwania stopnia a wiec 13 wcale nie musi byc pechowa bo moze zostac przeskoczona 8)


8O
A ja naiwny myslalem, ze to tak po kolei idzie... ludzie ciezka praca "zarabiaja" na kolejne stopnie, a tu skucha... ale jak widac, jak sie chce, to sie wszystko obejdzie...
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

>Dołączona grafika


Pierwszy raz w życiu czuję się wręcz zobowiązany do wrzucenia tego rodzaju obrazka na Budo... Myślałem, że to koniec wybryków związanych z Ryszardem M., a ten postanowił uaktywnić się w moim życiu :P - ostatnio widziałem go na zdjęciach z zawodów chanbara, potem napotkałem na swojej drodze zapalonego tsunamistę, a teraz TO

Całe szczęście, że wybryki tych starych rupci nie oddziaływują w większości przypadków na ćwiczących.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Gwoli sprostowania.
Rysiek ze swoją bandą nie nadają danów w konkretnej sztuce walki, ale dany PFDSziSW (nie wiadomo w czym).

Tą metodą niektóre ente dany tsunami czy czego tam, są "danami" PFDSziSW, a w swoich systemach mają "techniczne" stopnie uczniowskie.

Aczkolwiek na jednej z rozpraw w sprawie jaką wytoczył jedemu z modów syfydy, Rysiek stwierdził, że ma 1 dan shotokanu (certyfikatu nie pokazał).
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Po kolei to jest 9 (czy tam 6 ) kup -- 10 dan? :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
Ignorancie, w tsunami jest 20 kyu.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
sio mi stad z cunami!!! sio sio!!!
temat jest o jj!
ale kurde ponad rok temu, jeszcze za zycia sp. Kondratowicza pisalem ze jaja sie zaczna, bo szukanie na gwalt poparcia przez niektorych liderow GoshinJutsu, nawet wsrod ludzi niezwiazanych z PCJJGJ mialo miejsce

chyba zaczne przepowiadac numery w lotku

a na powaznie to zabawne jest ze po smierci soke instruktorzy goshin jutsu wybieraja Marka Rudzkiego na szefa PCJJGJ
a chwile potem okazuje sie ze ci sami mistrzowie pol roku wczesniej byli swiadkami ustnego testamentu soke w ktorym tenze wskazuje zupelnie kogo innego jako swojego nastepce
pomijam tutaj osobe pana Murata bo on akurat do tematu nic nie wnosi, i nie ma zadnego znaczenia
ale cala ta sytuacja jest conajmniej dziwna
nieuwazacie?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

ale cala ta sytuacja jest conajmniej dziwna
nieuwazacie?


No pewnie, że uważamy. Na razie jednak brak jest oświadczenia ze strony Goshinu.

Na razie mamy tylko list rozesłany (być może samozwańczo*) przez pana z federacji (tutaj warto zauważyć, że ten 4 dan w karate, to właśnie dan w karate tsunami, czyli jakby nie patrzeć jest to człowiek Soke magistra).

Jedyną datą, na którą się powołuje w liście jest:

decyzją Wielkiego Mistrza Prof. K. Kondratowicza
z dnia 17.03.2010 potwierdzoną na Odprawie Mistrzów z
dn. 25.04.2010 r w Lublinie


Znaczy się, że powinni być ludzie, którzy to potwierdzają. I czy na tej odprawie zostało powiedziane wszystko co zawiera list?

Pytanie brzmi też - czy takich oświadczeń będzie więcej? anioł - chcesz obstawić? :wink:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

Pytanie brzmi też - czy takich oświadczeń będzie więcej? anioł - chcesz obstawić? :wink:


a wiesz ze nie jestem pewien
mysle ze co najmniej jedno powinno sie pojawic jeszcze

tak gdzies do dwoch miesiecy
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
hmm
a ja jestem ciekaw czy w/w twór jest wymysłem tylko Pana Wasiaka czy również inni wymienieni z imienia i nazwiska coś na ten temat wiedzą.
To może Panowie sie wypowiedzą.
Nie zebym sie tym przejmował ale zwykła ludzka ciekawośc kaze mi zapytać :) :)
Pozdrawiam
Norbisan
  • 0

budo_szykan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
...
... Na początek chciałbym poinformować, że ja nie zabiegałem o sukcesję po śmierci K. Kondratowicza. List w sprawie sukcesji, który otrzymałem a który zamieścił na Vortalu Eryk, był dla mnie ogromną niespodzianką. Faktem jest, że od 1977 r. byłem bezpośrednim uczniem Mistrza i ćwiczyłem pod jego okiem i ręką przez siedem lat, aż do zdobycia czarnego pasa i aż do zamknięcia prowadzonej przez Niego sekcji a następnie przez wiele lat byłem jednym z jego najbliższych współpracowników w różnych organizacjach. Niestety w 1994 roku nasze drogi rozeszły się. Założyłem Unię Jiu-Jitsu oraz stworzyłem i opracowałem w szczegółach od podstaw styl Shizoku-Ryu, którego nauczam do dzisiaj.
Ponad dwa lata temu, dzięki Markowi Rudzkiemu i Pawłowi Bomastykowi zostałem zaproszony na seminarium Goshin-Ryu do Gliwic, ale pojechałem tam nie po to by wrócić do organizacji, ale by spotkać się z moim Mistrzem. Zacząłem być zapraszany na seminaria PCJJGR, ale co było dla mnie dużo ważniejsze zacząłem częściej spotykać się z moim Nauczycielem. Dałem Mu w prezencie moją książkę o Jiu-Jitsu i pokazałem następne dwie. Do książki o technikach interwencyjnych mam nawet recenzję napisaną przez dr Kondratowicza. Przez ostatnie trzy dni Jego życia byliśmy prawie cały czas razem, ale nie było rozmowy o żadnej sukcesji ani o stopniach. Rozmawialiśmy o sprawach codziennych i o bardzo ważnych dla nas obu … wspominaliśmy treningi w Nowym Dworze i uczniów, których pamiętał. Zawiozłem Mistrza do domu, pożegnałem Go i jak się później okazało kilkanaście minut po tym już nie żył ;(

Tyle wyjaśnień i wspomnień.

- nie wiem, czy ktoś z PCJJGR, poza Krzysztofem Wasiakiem i Jarosławem Duczmalewskim był świadkiem rzeczonego oświadczenia K. Kondratowicza. Może powodem był fakt, o którym pisał już Eryk … Mistrz nie miał zaufania do części swoich współpracowników. Osobami, które były bardzo blisko i którym ufał w ostatnich dwóch – trzech latach swojego życia byli: Piotr Halladin, Marek Marciniak, Krzysztof Wasiak oraz Jacek Chęciński.

- jak mówiłem od czasu rozstania się z Goshin-Ryu w 1994 r. nie pretendowałem do następstwa po szefie tego stylu, ale w świetle listu (który był niespodzianką dla mnie) wyjaśnił się dla mnie fakt zaproszenia mnie przez dr K. Kondratowicza do jego domu, chyba w czerwcu lub lipcu 2010 r. w celu podpisania dla mnie certyfikatów na wyższe stopnie. Jedyną osobą która o tym wiedziała był … Krzysztof Wasiak. Spotkanie nie doszło do skutku bo Mistrz bardzo źle się czuł a ja nie nalegałem, bo nie spotykałem się z moim Nauczycielem dla stopni !!!

- z tego co pamiętam, to Krzysztof Wasiak trenował Jiu-Jitsu i Seitedo Karate a nie Tsunami.

- według mnie jeszcze przynajmniej trzy lub cztery osoby jeszcze się nie ujawniły jako Sukcesorzy :)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????
a tak zupelnie na marginesie dyskusji
Pawle, skoro juz wspomniales - co z ksiazka? zdaje sie miala sie ukazac jakos teraz, pod koniec roku?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPITUŁA MISTRZÓW ??????

- z tego co pamiętam, to Krzysztof Wasiak trenował Jiu-Jitsu i Seitedo Karate a nie Tsunami.


Ja tylko piszę, co powiedział wujek Google :wink: , czyli że rzeczywiście ćwiczył seitedo, ale obecnie reprezentuje KT: np:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],

"Przy tej okazji warto odnotować, że 50-letni Krzysztof Wasiak jest jednym z weteranów sztuk walki w Polsce, ćwicząc od końca lat 1970-tych, między innymi karate kyokushin, hung gar kung-fu, ving tsun kung-fu, karate seitedo, a ostatnio jiu-jitsu goshin-ryu i karate tsunami"

"Krzysztof Wasiak 6 dan (Warszawa, karate tsunami)."

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Krzysztof Wasiak (5 dan jiu-jitsu i 3 dan tsunami) z Warszawy jest
równocześnie sekretarzem generalnym Federacji);"

itd
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024