Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złamana kosć śródręcza - obawa o zadanie ciosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_kamrat
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Złamana kosć śródręcza - obawa o zadanie ciosu
Witam wszystkich userów forum jako świeżak :)
Problem przedstawia sie tak . 2 lata temu złamałem piątą kość śródręcza w prawej łapie (lekarz powiedział że w slangu lekarskim jest to tzw "złamanie bokserskie") . Po zdjęciu gipsu było ok ale do tej pory jak zaciskam dłoń w pięść prawie nie widać piątej kostki co jest następstwem tego złamania . Przechodząc do rzeczy od tamtego czasu mam obawe zadania komuś ciosu na ulicy . Wiadomo na treniu cwiczymy w owijkach i rekawicach to jest git . Od razu zaznaczam ze ulicznym zadymiarzem nie jestem , ale jak by przyszlo sie bronic poza sala to boje sie ze po mocnym ciosie ta kość dalej strzeli ;/ Znacie jakies ćwiczenie na wzmocnienie pięsci oprocz pompek na kosciach ? Z tego co widze to obrazenie jest dosyc czesto spotykane , co chwile widze znajomych kiboli z polamanymi lapami tak po ustawkach czy innych zadymach . Moze ktos z forum tez tak mial i jak sobie z tym radzicie i czy sie to kiedys wam odnowilo ? Ja osobiscie do tej pory czuje dyskomfort gdy pompuje na kosciach ;/ Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :) Acha i temat założyłem w tym dziale bo wydawał mi sie najbardziej odpowiedni .
  • 0

budo_deksterr55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamana kosć śródręcza - obawa o zadanie ciosu
jak sam zauważyłeś jest to popularne złamanie i np ja nie znam osoby, która po takiej kontuzji miałaby problemy po zrośnięciu. Był tutaj niedawno poruszany temat właśnie takiego złamania. jest tam trochę na ten temat. a z uderzaniem bez rękawic to wiadomo, że ryzyko na ponowne złamanie jest większe, ale blokada jest głównie w Twojej psychice. pouderzaj czasem delikatnie w miękki worek bez rękawic i niedługo minie. Mój kumpel po takim złamaniu bał się uderzać nawet w rękawicach, ale zwiększał stopniowo obciążenie tej ręki i po chyba 3 miesiącach znowu uderzał z pełną siłą bez żadnego wahania. Tak więc nie przejmuj się i zwiększaj stopniowo siłę uderzeń i niedługo wszystko wróci do normy :wink:

edit: http://budo.net.pl/v...hlight=#1313287 to ten link do podobnego tematu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024