Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
304 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Czyli zgadzasz sie ze z: "Z punktu widzenia formalno-prawnego wszystko OK" tak jak zostalo napisane 8)


Z punktu widzenia formalno prawnego... Nikt nie ma prawa organizwać Mistrzostw Polski MIstrzostw Świata itp itd....powoływać reprezntantów kraju..... po za Polskimi Związkami Sportowymi w danej dyscyplinie.....i zdaje się dokąd się nie wystąpi jednego z drugim o stypedium sportowe, nie zrozumieją tego.

Bo tego, że niszczą dyscypline ...robiąc dziadostwo..... chyba nie zrozumieją :(
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Bogumil czyzbys plakal ze mimo ze za wszystko placi PZJJ to na zawodach jest tylko 40 zawodnikow a reszta ma Zwiazek w ..... tego po Tobie bym sie nie spodziewal :)


Nie Zwiazek za wszystko placi tylko Ty, ja i babcia klozetowa z Wolki Dolnej - mam nadzieje ze niedlugo kasa Panstwowa nie bedzie szla na dzialania Zwiazków Sportowych od tego sa sponsorzy o ktorych warto nauczyc sie walczyc.
  • 0

budo_smoczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Dnia 01 października br., w przeddzień Gali Sportów Walki Słupsk 2010 odbył się Kongres Założycielski Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki – IMAF Polska. Członkami założycielami organizacji zostali: Inowrocławski Klub Sportowy Karate, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ”Gakko” – Karate Łabiszyn, Polska Akademia Ju Jitsu z Zielonej Góry oraz UKS Samuraj Konin. Delegaci uchwalili Statut, z którego wynika, że nadrzędnym celem IMAF Polska jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w szczególności przez rozwijanie i propagowanie sztuk i sportów walki, a także podejmowanie działań na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami w kierunku promocji i wzmacniania przyjaznych relacji między wszystkim praktykującymi sztuki walki w naszym kraju oraz we wszystkich krajach członkowskich I.M.A.F. – Europa. W kolejnych punktach porządku zebrania przeprowadzono wybory do władz Federacji.

Zebyście się nie kłócili, to macie na tacy załóżycieli tej orgonizacji w Polsce
  • 0

budo_smoczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Jasno widać że założycielami sa byli Polcjanci, czyżby organizując te zawody nie stali ponad prawem. Sami oceńcie.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Bogumil czyzbys plakal ze mimo ze za wszystko placi PZJJ to na zawodach jest tylko 40 zawodnikow a reszta ma Zwiazek w ..... tego po Tobie bym sie nie spodziewal :)

No nie dokońca, bo niska frekwencja wynika z napiętego grafiku zawodów.
W ostatnim czasie było tyle startów międzynarodowych, że po prostu stali bywalcy sobie taktycznie odpuścili bo w tym roku Puchar Polski nic już dla nich nie zmienia.
Po za tym w listopadzie są Mistrzostwa Świata -Prawdziwe -nie w Łodygowiacach.

Więc reprezentancji sobie odpuścili żeby nie zrobić sobie kontuzji na zawodach dla nich bez znaczenia.

Ubolewam natomiast nad tym, że tyle mamy wybitnych nauczycieli Ju Jitsu w Polsce :roll: a mimio to nie są oni zainteresowani żeby mobilizować swoich zawodników do startu w najważniejszych imprezach w Polsce.

Zamiast tego bardzo chętnie pchają ich do jakiś podrzędnych pseudo-mistrzostw, gdzie poziom jest żaden, frekwencja nie lepsza a medal gówno wart i o niczym nie świadczy.

W myśl zasady że, jak się wmawia komuś, że jest najlepszy, to nie należy mu tego próbować udawadniać.

Ponadto ewentualna wysoka przegrana zawodnika oznaczała by też wysoką przegraną trenera.
Bo jak zawodnik przegrywa Trener przegrywa razem z nim.....

Nad tym właśnie boleje....że zamiast podnosić stale swoje kwalifikacje po przez weryfikowanie swoich umiejętności. Większość woli się tylko onanizować w organizowanych zawodach wewnątrz klubowych.
...ale o tym Martiusie rozmawialiśmy nie raz.


Nie Zwiazek za wszystko placi tylko Ty, ja i babcia klozetowa z Wolki Dolnej


W myśl ustawy o Polskim Sporcie Kwalifikowanym. Polskie Związki Sportowe otrzymują środki na działalność sportową z Ministerstwa.
Uważasz że to strata pieniędzy ? Polska jest na samej szpicy w światowej czołówce w tej dysycyplinie.
A środki są naprawdę skromne.
(Dla porównania trzecioligowy piłkarz bierze około 2000zł stale- bez wyniku )

W jujtisu Mistrz Świata tyle nie dostaje a nawet jak by dostał dostanie do terminu następnych MŚ czy ME niezależnie czy jest ME czy MŚ.

Więc jak MŚ zdobędzie w Listoadzie a w marcu nestępnego roku są ME to będzie miał stypendium na 4 miesiące. (przy czym jeszcze muszą być spełnione inne kryteria jak np min 16 przeciwników w kat. wagowej.)

- mam nadzieje ze niedlugo kasa Panstwowa nie bedzie szla na dzialania Zwiazków Sportowych od tego sa sponsorzy o ktorych warto nauczyc sie walczyc.


Wówczas będzie to oznaczało koniec profesjonalizmu, koniec sportu, koniec poziomu, koniec dyscypliny.

Za to rozkwitnie biznes.... 100zł za trening wzamian za mżonki.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Smoczek:
Ja nawet tu widze nie tylko byłych policjantow ale i czlonkow PZJJ.

Ale po informacji jaka umiesciles ktos nie zorientowany zapytal by sie a gdzie sa ci byli policjanci ? ;)

Zgodnie ze statutem maja prawo organizowac zapewne zawody miedzynarodowe. Chyba ze ktos uwaza ze jakas instytucja panstwowa niezgodnie z prawem zarejestrowala ta federaccje.
Ale najpierw trzeba zabrac sie za sciganie osob ktore dokonaly rejestracji a nie rejestrujacych.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Jasno widać że założycielami sa byli Polcjanci, czyżby organizując te zawody nie stali ponad prawem. Sami oceńcie.

-czy mogę prosić o rozwinięcie twojej myśli. Czy to jest teoria spiskowa? Jaki wpływ na jakość organizacji ma wykonywany zawód? Uczestniczą w tym też kluby, których instruktorzy nigdy nie byli policjantami.
  • 0

budo_smoczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
,, Więc jak MŚ zdobędzie w Listoadzie a w marcu nestępnego roku są ME to będzie miał stypendium na 4 miesiące. (przy czym jeszcze muszą być spełnione inne kryteria jak np min 16 przeciwników w kat. wagowej.) "

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Witam zacnych kolegów miałem możliwość obejrzeć zawody w kata ju jitsu Parami szumnie nazwane MP w Słupsku. 8O 8O 8O 8O
Impreza dla mnie zapowiadała się wspaniale. Rzeczywiście ujrzałem wiele ciekawych technik, kombinacji i naprawdę dynamicznych, choć jak wiemy ustawionych prezentacji.
I wszystko było by OK. gdyby nie sprawa ocen sędziów, niestety mnie zszokowała. Mianowicie o ile można wahać się-czy ocenić technikę widowiskowa, a mało prawdopodobną, to do dziś nie rozumiem dlaczego większa ilość punktów była przyznawana za okrzyki 'kiaj' w ilości naprawdę nadmiernej. Nie które pary zawodników darły się na siebie przy nachwycie, padzie i rzucie, co tam generalnie wydzierały się i atakujący i broniący.
W pewnej chwili zrobiło i się dziwnie na sercu bo zamiast sztuki walki zaczęło to przypominać cyrk.
Do dziś wciąż myślę o tych zawodach w ju jitsu kata parami...może po prostu nie czuje takich klimatów. Dla mnie sztukę i sport można pogodzić w pewnym sensie, ale żeby ze SZTUKI robić CYRK i traktować to jak SPORT to chyba nie bardzo.
Pozdrawiam i proszę opinie. :) :) :) :) :) :) :) :)

Więc mam kilka pytań, kto bedzie SEDZIOWAŁ te MŚ.
Od kogo zawodnicy, którzy zdobędą tytuły dostana stypendia.
I jaka orgonizacja wystawi im Klasy Mistrzowskie.
I jaki Minister zaprosi tych zawodników i trenerów na coroczne podsumowanie sportu do COS
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Jaki wpływ na jakość organizacji ma wykonywany zawód?


A no taki że mają niby stać na straży prawa. A organizują a raczej manipulują "Mistrzostwa Świata" bez niczyjej zgody za które skasują po ileśtam dziesiąt euro od łba, a medalistów oszukają wmawiając im, że są Mistrzami Świata.

Powiedz MI jak pojade na te zwody w Ju Jtisu Katate i zdobęde medal Mistrza Świata w Karate uznasz mnie jako Mistrza Świata w Karate ?
....czy choćby w nagrode nadasz mi honorowo 1dan w karate ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
A w boksie w ktorej organizacji jest prawdziwy Mistrz Swiata ????

Do tego wlasnie dazy Sport Swiatowy - wiele organizacji wiele mistrzostw jedne lepsze drugie gorsze tak jak w boksie.

Ludziom jest potrzebna malpka na scenie ktora ich bedzie zabawiac reszta ma drugoplanowe znaczenie.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

A w boksie w ktorej organizacji jest prawdziwy Mistrz Swiata ????


...a w Piłce Nożnej ? albo w Judo ?

Ps Zawodowego Boksu nie oglądam od czasu kiedy Evander Holyfield "przegrał" z niejakim Wałujewem na punkty :roll:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Jaki wpływ na jakość organizacji ma wykonywany zawód?


A no taki że mają niby stać na straży prawa. A organizują a raczej manipulują "Mistrzostwa Świata" bez niczyjej zgody za które skasują po ileśtam dziesiąt euro od łba, a medalistów oszukają wmawiając im, że są Mistrzami Świata.

Powiedz MI jak pojade na te zwody w Ju Jtisu Katate i zdobęde medal Mistrza Świata w Karate uznasz mnie jako Mistrza Świata w Karate ?
....czy choćby w nagrode nadasz mi honorowo 1dan w karate ?

-zaczne od końca:
moja organizacja nie nadaje stopni za zdobywane tytuły (nawet Mistrza Świata).

Tak uznam Cię za mistrza Świata organizacji IMAF (i tylko takiej) nie WAKO ani WBF.

Czyją zgodę muszą otrzymać, jeżeli są to zawody WEWNĄTRZORGANIZACYJNE ?

Nie złamali prawa, wykorzystali jego interpretacje.

Nic do dzisiaj nie skasowali i nie wiemy czy kiedykolwiek będą rościli sobie do tego prawo.

Nie jest zadaniem policji interpretacja prawa. Gratuluje im umiejętności organizacyjnych (charakterystycznych dla policji i wojska).
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

...a w Piłce Nożnej ? albo w Judo ?


Czasy sie zmieniaja - na molochy tez przyjdzie czas
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Ale organizacyjne to są sprawni. 1 października się założyli a już 13 listopada są gotowi do zorganizowania Mistrzostw Świata. PZPN ma się od kogo uczyć ... a przecież oni tylko ME organizują.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Czasy sie zmieniaja - na molochy tez przyjdzie czas


Czyli potwierdzasz, że szlag trafi dyscypliny....a mimo to wypatrujesz tego.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Czyli potwierdzasz, że szlag trafi dyscypliny....a mimo to wypatrujesz tego.


Czy boks trafil szlag mimo roznych organizacji i roznych zawodow ???

Jakos za granica sport istnieje chociaz sa mniejsze pieniadze panstwowe w niego ladowane niz u nas. Wszystko opiera sie na sponsorach i wynikach.

W wielu dyscyplinach juz nawet sa dawane przedstawicielstwa z jednej organizacji wielu przedstawicielom. Wlasnei po to zeby kraj ktory liczy 50 tys cwiczacych mogl wystawic np 4 reprezentacje a nie jedna tak jak kraj w ktorym cwiczy 1000 osob. To sa wlasnie nowe metody promowania najlepszych zawodnikow. W jednym kraju jest kilku brand chiefow i federacji.
Moze z jednego kraju pojechac 100 najlepszych a nie 20 i wszystcy moga zajac wysokie lokaty.

Sport upada jesli dobierze sie klika we wladzach Zwiazków ktora glownie dba o wlasne interesy. Co mozna zobaczyc w kazdych skostnialych strukturach w naszym kraju.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
za to jak ładnie radzi sobie bjj nie mając zwiążków, dopłat itp
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Na moje to lepiej, nareszcie Ci wszyscy mistrzowie świata (wyłonieni w różnych organizacjach) będą się spotykać w wielkim finale czyli klasyfikacjach do kadry .Nareszcie skończą się opinie prezesów i działaczy z jedynej słusznej organizacji o to kto pomimo nienajlepszych wyników ma być w kadrze (np.). Wszystko zmierza do wariantu angielskiego.- jedna wielka nadrzędna organizacja skupiająca małe (z pominięciem szczebla klubu jak obecnie).
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Czy boks trafil szlag mimo roznych organizacji i roznych zawodow ???


Prestiż dyscypliny trafił szlag. Bo nikt nie wie kto jest najlepszy a dodatkowo zrbiło się z boksu zawodowego Show i sposób na zarabianie pieniędzy, w którym o wyniku decyduje kto inny niż zawodnik.

Sport upada jesli dobierze sie klika we wladzach Zwiazków ktora glownie dba o wlasne interesy. Co mozna zobaczyc w kazdych skostnialych strukturach w naszym kraju.


Tu masz pełną rację.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

za to jak ładnie radzi sobie bjj nie mając zwiążków, dopłat itp


..ale tylko dla tego, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wsparciem ze strony uprawiających.

Jak w dysyplinie takiej jak np JUDO i w każdej innej zaczął byś kasować od dzieci po 100zł za treningi to po pierwszym dniu od wprowadznia opłaty został byś SAM !

Ja uważam, że ludzie za treningi nie powinni płacić w ogóle !

A profesjonalni zawodnicy w zamian za wyniki powinni mieć wsparcie finansowe Rządu w kwocie wystarczającej do tego by mogli całkowicie poświęcić się dyscyplinie.
Bo to jest ich ciężka praca.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024