Skocz do zawartości


Zdjęcie

spartakus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

spartakus
witam. miał ktos moze stycznosc z klubem ju jitsu spartakus katowice? podobno taki jest ale nigvdzie nie mozna nic znalezc na ten temat. pozdrawiam
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Jest (a przynajmniej był jeszcze ze 2 lata temu ;-) ) na ulicy Warszawskiej, na wysokości Bankowej, naprzeciw katedry ewangelicko-augsburskiej koło antykwariatu. Trzeba wejść po schodkach. Ćwiczą sportowe jujutsu w małej piwnicznej salce. Były dwie grupy - zaawansowana i początkująca (głównie dzieci).

Ale to było ze 2 lata temu, nie wiem, jak się mają teraz, bo już nie mieszkam w Katowicach.

Pozdrawiam
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Jak byłem w Katowicach w sierpniu to widziałem tabliczkę na budynku ww. budynku. Pytałem o tą sekcję w PZJJ. Podobno działają.
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
mozecie coś więcej na tebn temat poweidzieć. Zanshin polecasz tą sekcje? co o niej myślisz?
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Trudno mi powiedzieć. Byłem kiedyś na jednym treningu. Natrafiłem na grupę początkującą, którą jak się okazało prowadził gość, z którym kiedyś ćwiczyłem aikido. Nie wiem, jak jest w grupie zaawansowanej, tam treningi prowadzi inny sensei.

Zasadniczo salkę mają beznadziejną (piwniczka jakieś 10x5 m bez profesjonalnej maty, tylko materace), chyba, że coś się zmieniło. Co do samego treningu, to ćwiczą jujutsu sportowe (techniki podobne do judo + uderzenia w rękawicach, chyba semi contact, bo nie było prostych na twarz, tylko same urakeny i sierpowe).

Myślę, że najlepiej przyjść i samemu sprawdzić.
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
jasne ze najlepiej samemu spróbować... zmartwiłomnie to, bo nie szukam żadnej odmiany sportowej ju jitsu... hmmm moze masz jakies propozycje?
  • 0

budo_instruktor
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Klub Sportowo-Rekreacyjny "Spartakus" sekcja ju-jitsu prowadzony jest od ponad 30-tu lat.
Zajęcia obecnie odbywają się w środę i piątek w godzinach 18-19.30.
Co do zajęć sportowych? Prowadzone są one tylko dla około 10 % trenujących i to tylko dotyczy osób startujących w zawodach (posiadających odpowiedni stopień - minimum 4 kyu oraz aktualne badania lekarskie dopuszczające do zawodów), reszta do tzw. ju-jitsu samoobrona, czyli ćwiczenie uderzeń ręcznych, nożnych, rzutów, sprowadzeń, duszeń i dźwigni. Ju-jitsu obejmuje swoim technicznym materiałem zarówno walkę w "stójce" jak i w parterze. Czyli dla każdego coś się znajdzie. Jeżeli komuś nie pasuje walka lub obrona w stójce robi to w parterze i na odwrót.
Zapraszamy na zajęcia, aby się samemu przekonać. Niestety (?!) nie wystarczy jeden trening "wizualny", aby się przekonać o wartości ju-jitsu. Należy wejść na matę i już. Musi upłynąć trochę czasu i wylanego potu, aby to docenić. Nie dotyczy to tylko oczywiście ju-jitsu, ale też innych sztuk i sportów walki.
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
abrdzo wyczerpująca odpowiedź. dizękuję za pomoc i myślę że postaram się jakoś zajrzeć w najbliższym czasie. Jeszcze pytanie... jak wyglądają treingi w okresie wakacji? jakaś przerwa czy cały czas trenujecie?
  • 0

budo_instruktor
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Niestety w okresie wakacyjnym szykuje nam się mały remoncik. Zapraszamy od września. Pierwszy trening 1 wrzesień godz. 18-sta.
  • 0

budo_marcin1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Witam . Czy Spartakus podlega pod PZJJ? Jeżeli tak, to mam pytanie. Jaki głownie ju jitsu zajmujecie się. Sportowe czy może "tradycyjne' nastawione pod samoobrone?
  • 0

budo_instruktor
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Spartakus Katowice sekcja ju-jitsu jest aktywnym członkiem PZJJ. Jakie głownie ju-jitsu "uprawiamy"? Proszę przeczytać powyższą informację o naszej sekcji.
  • 0

budo_marcin1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
nie potrafie doszukać się stronki klubowej. Moze jakiś link na filmiki z sekcji? Po nicku mogę przypuszczać że jesteś instruktorem w klubie. Możesz przybliżyć swoją osobę? dzięki.
  • 0

budo_instruktor
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Adres nowej strony internetowej sekcji ju-jitsu Spartakus Katowice:
spartakus.katowice.pl (zakładka ju-jitsu)
  • 0

budo_marcin1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Witam. No wreszcie jest stronka. To cieszy. Muszę wreszcie wybrac się na trening.
  • 0

budo_marcin1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Mam jeszcze pytaie... organizujecie może seminaria z innymi ośrodkami jiu jitsu?
  • 0

budo_instruktor
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spartakus
Jako klub sami nie organizujemy spotkań z innymi klubami, ale często przyjmujemy zaproszenia na różne seminaria lub szkolenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024