Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_bartx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Witam.
Ostanio na YT spotkałem się z filmikami przedstawiającymi Japończyka Hino Akira , z tego co zauważyłem nie naucza on jakiegoś jednego konkretnego sytemu ale to co robi wydaje mi się ciekawe,czasami pokaże coś przypominającego Karate ,czasami coś bardziej w stylu Aiki . Dlatego też chciałbym zapytać wszystkich orientujących się w Japońskich Sztukach walki o to gdzie upatrujecie korzenie tego co pokazuje ten człowiek :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Na wyzej zalaczonym filmiku Pan Hino Akira pokazuje jak popelnic samobojstwo :roll:
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira

Na wyzej zalaczonym filmiku Pan Hino Akira pokazuje jak popelnic samobojstwo :roll:


Nic a nic się nie znasz. Przecież widać, że mistrz Miyagi wytwarza pole siłowe osłaniające lewą stronę ciała :roll:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Ja jak widzę na klipach 15 letnie dziewczyny z czarnymi pasami, to się robie ostrożny i sceptyczny :)
  • 0

budo_bartx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Nie wyciągałbym wniosków nt. danego człowiek na podstawie rzekomych stopni oso na których przeprowadza demonstrację . Jak dla mnie to co pokazuje jest ciekawe ,widać że stara się przekazać jak efektywnie wykorzystać ruch i ciało () .
Udało mnie się też znaleźćhttp://www.art-bud...udo/profile.htm trochę o źródłach jego "szkoły" i o nim samym
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
A ja jak najbardziej. Jak ktoś w wieku 14-15 lat jest w stanie mieć czarny pas, to znaczy, że to jest ściema a nie sztuka walki. Te techniki też są po prostu śmieszne. Już dziesiątki razy w internecie widziałem takich mistrzów od kosmicznych technik. Niech robią co uważają za słuszne, ale niech nie spodziewają się poematów na cześć kaszany, którą odstawiają.
  • 0

budo_bartx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Tylko ska pewnośc że ten czarny pas został nadany przez osobę która na czarnym pasku demonstruje ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
W Japonii dzieciaki po 2-3 latach nawet w kyokushinie z carnymi pasami lataja wiec nie ma sie tym co sugerowac.
To tylko element garderoby.

Osobiscie nie rozumiem tego co robia na filmie ale nie widzialem nigdy czlowieka w realu co robi wiec sie nie wypowiadam.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
jako ryzykowna obrona przed kijem może by i stykło,ale przed mieczem... :?
  • 0

budo_albion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Filmiki powyżej nie pokazują prawdziwego kunsztu tej zacnej osoby... Filmik poniżej rozwiewa wszelkie wątpliwości jeśli ktoś takie ma :) ps. polecam okolice ~4 minuty 8)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak btw. to jest jeszcze jeden specjalista
ale nie wiem czy uczyli się w tej samej szkole czy to jakis odłam czy cos, nie umiem sam zgłębic tej tajemnicy .. pomózcie!!!!!
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Witka ... te pierwsze elementy co cwicza sprawdzaja sie zajebiscie przy palce .... przy mieczu nie wiem nie znam sie :) . Jest to i ile dobrze pamietam jeden z patentow KM i zaklada minimalizację wlasnych obrazen z tym ze rece sa obydwie zlozone nad glowa jak do modlitwy i nastepuje element zm,uszenia przeciwnika do zaatakowania (taka podpucha), a pozniej proba zejscia i ucieczki. Nie jest to contra ale technika ostatniej szansy starajaca sie minimalizowac nasze wlasne obrazenia.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Cos takiego najczesciej konczy sie tak jak tu po po drugiej minucie

Chyba ten temat do multimediow trzeba bedzie przeniesc 8)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Wiesz ... wcale nie jest powiedziane ze czlowiek ten nie umie tego wykonac w walce ... moze ma predyspozycje ... znam czlowieka ktory te technike umnie wykonac w ruchu w wolnej walce :D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Taaa typowy KI kretyn. Właśnie o to mi chodziło :lol: Czwarty pseudo mistrz, którego wiedż od 1.01.2010 na youtube ;) Myślę, że zobacze ich w tym roku dziesiątki, bo przed 2012 będzie wysyp kretynow na pewno. I niech ktos mnie zapyta 'skad wiem, że te techniki nie działają' to będę gryzł normalnie.

[quote name="Warhead"](...)/quote]
Warhead może i tak, taka technika jest itd.
ALE (podkreślone 10 razy, zboldowane i większą czcionką)
najprawdopodobniej nie w tym wypadku. Popatrz na resztę klipów. Wykopytanie ostatniego tarczującego, czy ciosy bez kontaktu z przeciwnikiem. To jest śmieszne jak się ogląda i równocześnie smutne jeśli się to ćwiczy i w to wierzy.
  • 0

budo_albion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira

Wiesz ... wcale nie jest powiedziane ze czlowiek ten nie umie tego wykonac w walce ... moze ma predyspozycje ... znam czlowieka ktory te technike umnie wykonac w ruchu w wolnej walce :D


A ta wolna walka polega na tym , że stoi sobie sam na środku sali i wykonuje magiczne ruchy ?:)

Takie " techniki " zaliczam do kategorii zachowań ryzykownych , ale i tak szacun ( dla mistrza KI ) za to , że stanął do walki wiedząc jak bardzo będzie go bolało po :) respect i szacun za podjęcie walki :) i "głośnym strzałem w włąsną głowę rozpoczynam rzeź i****** " :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira

Wiesz ... wcale nie jest powiedziane ze czlowiek ten nie umie tego wykonac w walce ... moze ma predyspozycje ... znam czlowieka ktory te technike umnie wykonac w ruchu w wolnej walce :D


Nie mowie o 1 filmiku - tamto moze miec sens w odpowiednich zastosowaniach - nie rozumiem co tam mowi moze mowi akurat ze tak nie powinno sie wykonywac.
Kiedys zobaczylem filmik z jednego seminarium gdzie prowadzilem i akurat urywek byl kiedy pokazywalek jak lepiej nie robic i to bylo dosc smieszne. Osoba z zagranicy ogladajaca to swoja opinie na podstawie filmiku szybko by sobie wyrobila ;)

Ale niestety ta soba z pierwszego filmiku na drugim pokazuje tez obalanie wzrokiem - mam nadzieje ze tez to pokazuje jako dowcip :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Chyba na ostatni Zlocie Budo - chlopaki nakrecili wlasnie oablanie oddechem i ten filmik na Vortalu umiescili ale nie moge znalesc ;)

To bylo barzo porownywalne :) :)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
hmm oddechem powiadasz ...W kwietniu jade na seminarium na ktorym maja sie zaprezentowac mniej znane szkoly kalaripayat. Temat przewodni to : uzycie mantr do samoobrony, techniki bezdotykowe, hipnoza.. Pojedziemy, zobaczymy. Zglosilem sie na ochotnika zeby te techniki tez na mnie pokazali :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
Jedziesz 5 000 dolcow zarobic ? :D
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do znawców Japońskich sztuk waliki Hino Akira
zaprosili mnie to jade, ciekawi mnie jak to bedzie wygladac. W kalari sa rozne ciekawe techniki - np. ostatnio widzialem cwiczenie dzwigni uciskowych wywolujacych paraliz na...zywym kurczaku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024