Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gi do BJJ / Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

(...) i Atamę Heavy (2,5 i jeszcze z rok mi spokojnie posłuży, spodnie dokupiłem ostatnio najdroższe adidasa). piorę to wszystko w pralce w Dosi i nie narzekam, trzymają się świetnie... :wink:

Ja mam Atame double w. W tym momencie nie ćwiczę BJJ, ale przez praktycznie 4 lata codziennego treningu (czasem dwa pod kolej, czasem jescze w sobotę), jedyne co się stało to przetarła się na kolanach, ale za 20zł przyszyła mi łaty krawcowa, btw kat wagowa to zawsze 90+ ;) Każdy kto ma Atamę, Dragao ten spokojnie na jednym GI pojedzie 3-4 lata. Ja jak wrócę na mate to napewno dalej w Atamce będę ćwiczył.
edit: i najważniejsze.. dlaczego kupiłem Atame? Bo nie ma żadnej z tych wiejskich naszywek. Nienawidzę wyglądać jak choinka.

Co do rebela: to jest opcja najtańsza. Zpruje się po tych 2 latach, ale za to nie będziesz musiał wykładać 500zł na porządne GI, szczególnie, że jeszcze nie wiesz, że weźmiesz się za bjj na poważnie.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Heavy = Double weave :-) . to ten sam model, tylko ja mam prosto z Brazylii, a ty pewnie z USA, stąd różne nazewnictwo?
nie do zajebania, mówiąc po wojskowemu :wink: , a ważę tyle samo co ty.

Dragao nie znam, ale od koleżki z UK słyszałem, że Howardy (HCK) double w. to interesująca alternatywa cenowa dla ciężkich Atam.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
o, kotś kto ma atamę. Czy mógłbyś mi doradzić czy double czy mundial lepiej kupić?
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

i najważniejsze.. dlaczego kupiłem Atame? Bo nie ma żadnej z tych wiejskich naszywek. Nienawidzę wyglądać jak choinka.


Ciekawe wyznanie. Jesteś pewny, że trenowałeś bjj?! Obszyte gi to taki sam element bjj, jak dobok w taekwondo. Polecam szczególnie ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Co do rebela: to jest opcja najtańsza. Zpruje się po tych 2 latach, ale za to nie będziesz musiał wykładać 500zł na porządne GI, szczególnie, że jeszcze nie wiesz, że weźmiesz się za bjj na poważnie.

Mam dwa trzyletnie gi Rebela. Wyglądają, jak Vulcan magsa, czyli jak nowe, chociaż przyznaję, że nie trenowałem w nich dwa razy dziennie...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

(...)
Ciekawe wyznanie. Jesteś pewny, że trenowałeś bjj?! Obszyte gi to taki sam element bjj, jak dobok w taekwondo. (...)[/URL]
Stary nie opowiadaj bzdur proszę. Jak przyszedłem do klubu, to jedyne GI jakie tam były to Atama i Dragao. Dragao ma bodaj jedną naszywkę, atama żadnej. Jak ktoś lubi wyglądać jak chodzący banner onetu, za który mu nikt nie płaci to ok. Mi to się kojarzy z choinką i wybrałem doskonałej jakości GI, które zaspokajało moje potrzeby tak dotyczące jakości jak i estetyczne. Jestem zadowolony i polecam coś co sam sprawdziłem.


Mam dwa trzyletnie gi Rebela. Wyglądają, jak Vulcan magsa, czyli jak nowe, chociaż przyznaję, że nie trenowałem w nich dwa razy dziennie...

Ja mam trzydziestoletnią Atame i wygląda doskonale ;) Założe sobie zaraz konto i zaczne ją zachwalać.

Tak poważnie to od dwóch GI rebela wolałbym jedną heavy Atame. Jeśli kolega nie ma kasy, a zaczyna bjj ćwiczyć, to niech szoruje na szmateks sprawdzić, czy przypadkiem nie ma tam GI dobrego, ja widziałem kiedyś tam Atamę, tyle że rozmiar na mnie 10 lat wcześniej :(
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

double czy mundial lepiej kupić?

oba są godne polecenia. to są dwa zupełnie różne kimona o zupełnie różnym kroju, więc to zależy jaki wolisz. Splot double jest grubszy niż "mundialowski", a krój przypomina nieco skróconą i bardzo dobrze dopasowaną judogę. mundial jest w kroju bardziej zbliżony do typowych kimon bjj.

rebel (zresztą każde inne kimono) co wytrzymuje w świetnym stanie 3 lata treningu? chyba, że na półce 8)
  • 0

budo_arczi113
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sulechów
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
a co sądzicie o Gi green hilla ???
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
nie wierze w cuda i 3 letnie "niewzruszone" gi przy treningu 4 razy w tygodniu.
jesli ktos lubi nosic przepocone "szmaty"po kims to zawsze cos sie trafi na portalach aukcyjnych tyle ze bedzie drozej niz w szmateksie.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
dziękuję mags, trochę mi pojaśniało. generalnie walczę w formule no gi ale czasami są treningi w szmatach, poza tym chciałbym kiedyś dostać jakiś pas. ot takie marzenie z dzieciństwa.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
za duża fota, żeby wklejać. ale patchwork jak cholera...
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Niedziel, mnie tam nic do twoich preferencji i jak dla mnie, to możesz sobie ćwiczyć nawet w stringach, ale nie obrażaj ludzi, którzy naprawdę trenują bjj.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ta "choinka z wiejskimi naszywkami" po lewej jest ubrana w oficjalne zawodnicze gi Gracie Barra, szyte zresztą przez Atamę :evil:

Mags, mogłeś trochę bardziej się postarać i pokazać choćby to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Obu panom "ekspertom" sugerowałbym zajrzeć na strony Gracie Magazine lub Tatame i zobaczyć, jak naprawdę wyglądają te "wiejskie choinki", czyli mistrzowie świata, Panameryki itd.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

(...)

Jak ktoś lubi wyglądać jak banner to ja mu nie bronię przecież, nie ma żadnego znaczenia kto w tym ćwiczy. Jakby R.Gracie ćwiczył w majtkach założonych na głowe, to też byś pisał, że tak inni powinni robić? Pewnie tak. Klubowa naszywka jest ok, jakieś małe logo firmy produkującej GI też, ale niektórzy nie mają umiaru i przypominają małe dziewczynki, które dorwały się do szuflady z kosmetykami mamy.
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
nie myl profesjonalistow na ktorych gi wiekszosc naszywek to sponsorzy z amatorami.ci pierwsi dostaja za to kase lub inne bonusy(taki chodzacy baner),ci drudzy robia to za darmo.po za tym wiekszosc ludzi lubi naszywki,loga itd ,im wiecej i wieksze tym lepiej.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
O tym też piszę. To, że Gracie śmiga w modelu GI 'Gracie' to dla mnie oczywiste. To, że ma naszywki Gracie Barra, to tym oczywistość. Z tym, że jak sam zauważyłeś niektórzy są obszywają się naszywkami na zasadzie byle więcej, a co najśmieszniejsze jeszcze je kupują :lol:
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
myslalem bardziej o marketingu niz o eksponowaniu barw klubowych.o to ze firma produkujaca gi chce zeby ich logo bylo jak najwieksze i jak najbardziej widoczne przez to naszywki sa nawet na d.u.p.i.e.na zdjeciach z zawodow je widac,a skoro zawodnik X,ktory ma czarny pas i jest naszym"idolem" uzywa to gi to musi byc dobre ,wiec automatycznie sporo ludzi kupi je.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

Mags, mogłeś trochę bardziej się postarać i pokazać choćby to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kwa? przecież tu nie ma ani jednej naszywki, jest tylko firmowy haft na rękawie :)

żeby było jasne, nie jestem przeciwnikiem naszywek. jeśli jest fajna, z jajem i nie utrudnia poruszania się :) to czemu nie?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
chyba nie wszyscy zajarzyli, więc wyjaśniam: fota Royce'a to miał być przykład, że kimono nie ma być wcale z założenia takim barwnym patchworkiem.
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

niektórzy nie mają umiaru i przypominają małe dziewczynki, które dorwały się do szuflady z kosmetykami mamy.

Dzięki Niedziel w imieniu ludzi z Gracie Barra, zawsze to lepiej być "małą dziewczynką" niż "choinką z wiejskimi naszywkami". Nawiasem rzecz biorąc, to na tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest chyba z dziesięć, wcale niemałych naszywek. Chociaż ja właściwie nie o tym chciałem... Ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to twoim zdaniem "dziewczynka" czy "choinka z wiejskimi naszywkami"?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

(...)

Człowieku nie będę się z toba wdawał w takie gadki. Jak chcesz chodzić po macie jak reklama pierogarni zza rogu, to chodź. Jak chcesz kupić chujowe gi rebela to kup. Ale nie będę przyklaskiwał czemuś co mi się nie podoba, ani ściemniał, że coś jest dobre a nie jest, tylko po to, żeby jakiś spamer, który założył konto po to, żeby zareklamować jeden produkt się cieszył i poklepywał mnie po plecach.
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

chyba nie wszyscy zajarzyli, więc wyjaśniam: fota Royce'a to miał być przykład, że kimono nie ma być wcale z założenia takim barwnym patchworkiem.

W [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] który podałem stoi, że "zwykle są one obszyte przynajmniej firmowymi naszywkami producenta i naszywkami z nazwą i logo zespołu, a często również sponsorów. Razem te łaty tworzą malowniczy, kolorowy patchwork zupełnie różny od jednolitej bieli „zwykłych” gi". (Pogrubienia są moje). I jest to oczywista prawda dla każdego, kto ćwiczy bjj, a nie przegląda oferty sklepów internetowych.

Zajrzyj sobie na przykład [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (polecam szczególnie pierwszą fotkę w dziale Mundials) i przestań udawać, że wiesz cokolwiek na temat gi do bjj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024