Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gi do BJJ / Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_ilon94
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Ja się spytałem jakie kimono kupić , a wy się o naszywki kucicie .

A teraz poważnie. To jakiej firmy gi kupić, jakie polecacie . Proszę uzasadnić odpowiedz
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

Jak chcesz chodzić po macie jak reklama pierogarni zza rogu

Dzięki za rzeczową wypowiedź. Rzeczywiście wolę chodzić ubrany jak najlepsi zawodnicy bjj (spójrz sobie znawco na linka Cobrinhy, którego podałem magsowi) - to chyba oczywiste?

chujowe gi rebela

Skoro nigdy nie nosiłeś tych gi, to skąd taki kategoryczny sąd?

jakiś spamer, który założył konto po to, żeby zareklamować jeden produkt

Czytania ze zrozumieniem uczy się dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Spójrz sobie jeszcze raz na wątek, a zobaczysz, że założyłem konto, żeby poznać tajne przemyślenia magsa.

A nie lepiej po prostu dać sobie spokój nie wypowiadać się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

(...)

Dołączona grafika
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

Ja się spytałem jakie kimono kupić , a wy się o naszywki kucicie .

A teraz poważnie. To jakiej firmy gi kupić, jakie polecacie . Proszę uzasadnić odpowiedz

Rzeczywiście niezły offtop się zrobił :D ale rzecz nie idzie tylko o naszywki. Nie słuchaj "ekspertów" radzących Ci kupno judogi, albo grubych plecionek. Zanim ich posłuchasz, spójrz jaką plecionkę stosuje Atama w swoich zawodniczych [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Zwykła single wave...
Sorry, ale jako spamer nie mogę powiedzieć już nic więcej :)
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Niedziel, to już wszystko, co masz do powiedzenia na temat gi do bjj?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

W [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] który podałem stoi, że(...)

mam w głębokim poważaniu, co ktoś sobie napisał na swojej stronie internetowej, na bjj.pl czy na rbl.pl. tez umiem robić sajty i pisać na nich różne wesołe rzeczy.

Model Atama Mundial (Trim) jest single weave???
"The gold weave is our most popular model. Lighter than the double weave, and more durable than the single weave, the material for this kimono is woven differently than the single or double weaves which give it a very soft comfortable feel without sacrificing durability."
to jest o splocie gold weave, z jakiego zrobiony jest Mundial. zresztą nie odwracaj kota ogonem, nie rozmawiamy o polecanej grubości splotu. mam Vulkana i uważam, że jest świetny do treningu i na zawody, tak samo jak Atama Heavy. Każdy typ ma swoje wady i zalety, a na tym poziomie nie ma złych wyrobów, znawco kimon.

powiem ci, co ja mam do powiedzenia na temat gi rebela do bjj. są megachujowe, którego to stwierdzenia do tej pory unikałem żeby nie robić nikomu antyreklamy. do wyrażenia takiej opinii skłoniły mnie kimona rebela, które na moich oczach (a jedno w moich rękach) w krótkim czasie od zakupu zostały podarte lub szybko się zeszmaciły i nie są już używane przez ich właścicieli, podczas gdy atamy i inne renomowane marki kupione w tym samym czasie noszą się do dziś świetnie.
zadowolony? no to dalej reklamuj sobie swoje badziewie, które ponoć zalega ci na półkach już od 3 lat w świetnym stanie :lol:
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

Rzeczywiście niezły offtop się zrobił :D ale rzecz nie idzie tylko o naszywki. Nie słuchaj "ekspertów" radzących Ci kupno judogi, albo grubych plecionek. Zanim ich posłuchasz, spójrz jaką plecionkę stosuje Atama w swoich zawodniczych [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Zwykła single wave...
Sorry, ale jako spamer nie mogę powiedzieć już nic więcej :)


Competition kimono oznacza że jest "na zawody" (a nie zawodnicze) wiec ma być lekkie a nie wytrzymale dla tego single weave a nie dlatego ze single weave jest takie zajebiste i wytrzymałe.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

poznać tajne przemyślenia magsa.

nie są tajne, chłopaku:

Dołączona grafika
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

tez umiem robić sajty i pisać na nich różne wesołe rzeczy.

Miej litość, mags, co to ma wspólnego z tym "patchworkiem"? Gdybyś wiedział cokolwiek na temat bjj, to nawet byś nie dyskutował...

Model Atama Mundial (Trim) jest single weave???

8O Przecież podałem link do competition gi Gracie Barra?! Zajrzałeś tam w ogóle, czy od razu cię krew zalała?

nie odwracaj kota ogonem, nie rozmawiamy o polecanej grubości splotu.

Uwaga o grubości plecionki była skierowana do ilona94, który pytał o gi do bjj. Jest dla mnie zagadką, dlaczego odpowiadają mu taekwondocy twierdzący, że naszywki to wiocha, albo judocy, czy też byli judocy (chyba się nie mylę, mags?)?

gi rebela do bjj. są megachujowe, (...) w krótkim czasie od zakupu zostały podarte lub szybko się zeszmaciły i nie są już używane przez ich właścicieli

I o taką "rzeczową" informację chodziło pewnie ilonowi94...
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Mags, jako człowiek głodny wiedzy po twojej uwadze, że informacja na stronie Rebela o różnicach pomiędzy gi do bjj, a judogi jest "nie do końca przemyślana" zapytałem grzecznie, co masz na myśli. Zamiast po prostu odpowiedzieć, wyskakujesz na mnie z jakąś mało estetyczną maczugą... Nadrabiasz braki krzykiem?

(Prosiłbym Moderatora o usunięcie jednego ze zdublowanych postów powyżej, bo niestety sam tego zrobić nie mogę).
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Ilon94, w fotografii funkcjonuje pojęcie "onanizmu sprzętowego" i zwykle jest tak, że ci, co najwięcej dyskutują i chwalą się Bóg wie jakim sprzętem, nie potrafią robić zdjęć.

Kup najtańsze zwykłe gi, poćwicz, nabierz doświadczenia, a za rok, dwa, jak na dobre wsiąkniesz w bjj :D będziesz sam wiedział, czego potrzebujesz. Do tego czasu wytrzyma Ci naprawdę każde gi (chyba, że trafisz na jakieś wadliwe, o czym pisałem na początku, a co nie zależy od producenta).
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

Uwaga o grubości plecionki była skierowana do ilona94, który pytał o gi do bjj. Jest dla mnie zagadką, dlaczego odpowiadają mu taekwondocy twierdzący, że naszywki to wiocha, albo judocy, czy też byli judocy (chyba się nie mylę, mags?)?

Daltego łebku, że 'taekwondocy' ćwiczą bjj od 2003 roku, a teraz ćwiczą teakwondo? :lol:
Zresztą zawsze lepiej chyba niż ktoś kto zakłada konto po to tylko, żeby zareklamować jakiś badziew w internecie. Bannery? Tylko na onecie.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Niedziel, odpuść.
  • 0

budo_mm's
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

Daltego łebku

Wiedziałem Niedziel, że wrócisz. Przecież jest jeszcze tyle [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

'taekwondocy' ćwiczą bjj od 2003 roku (...) Bannery? Tylko na onecie.

Naprawdę zrobiłeś teraz na mnie wrażenie. Jeszcze muszę to przemyśleć, ale chyba rzeczywiście odpuszczę sobie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (patrz: photo gallery) i zacznę ćwiczyć w doboku...

Pewnie jak kiedyś pójdziesz poćwiczyć trochę aikido, to potem zaczniesz szydzić z aikidoków, że chodzą w spódnicach? Zdarza ci się czasem pomyśleć, czy jesteś zbyt zajęty udzielaniem dobrych rad wszystkim dookoła?
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
co sądzicie o takiej judodze do treningów bjj??
  • 0

budo_piter53
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

http://www.imssport.pl/sklep/judogi_training_-_niebieskie,1,1,6,0,0,9.html
co sądzicie o takiej judodze do treningów bjj??

Aktualnie używam tego kimonka tylko, że w białym kolorze i muszę przyznać, że jestem zadowolony z zakupu. Po 6 miesiącach treningu wygląda dobrze i nic się nie porwało.
  • 0

budo_elczupakabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok (Alliance) / Lublin (Alliance)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy

http://www.imssport.pl/sklep/judogi_training_-_niebieskie,1,1,6,0,0,9.html
co sądzicie o takiej judodze do treningów bjj??

Aktualnie używam tego kimonka tylko, że w białym kolorze i muszę przyznać, że jestem zadowolony z zakupu. Po 6 miesiącach treningu wygląda dobrze i nic się nie porwało.


Hmm, ciekawa opcja z tym kimonem, bo rzeczywiście tanie i wygląda przyzwoicie. Dzięki Piter za wyrażenie opinii. Moze ktoś jeszcze używa tego kimona adidasa i zechce się podzielić opinią? Widzę z opisu, że nie jest to kimono stricte do bjj. Piter, mam jeszcze pytanko, bo to nie jest ubranko wykonane w 100% z bawełny, jak jest z dopasowaniem rozmiarówki? Czy dla kogoś 178cm wzrostu wystarczy rozmiarówka 170 cm czy już 180 ?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Jeśli się nie mylę to jest to model analogiczny do tego do judo, tylko nieznacznie krój zmieniony. Znam kilku (trzech? nie wiem) judoków, którzy mają takie GI od lat i trzyma się dobrze. Chyba jeszcze z tego co pamiętam gostek jeden z bjj to miał, ale za rzadko go widziałem i nie pytałem o to gi nigdy, żeby się wypowiedzieć.
  • 0

budo_piter53
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Lepiej weź to 180. Kilka prań w wyższej temp i będzie w sam raz. Sam rozważałem czy brać na 200 czy na 190. Przymierzyłem 200 i była straszna różnica, a to przecież tylko 10 cm wzrostu.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gi do BJJ / Pomocy
Trochę nekromancji, ale potrzebuję rady ludzi, którzy niejedno gi widzieli w akcji. Przeczytałem wszystkie tematy na tym forum na temat gi do BJJ (było ich parę), ale wciąż mam parę wątpliwości.

1. Podobają mi się gi Bad Boya. Spotkałem się kilka razy z negatywnymi opiniami na temat tych gi. Czy jest to miejska legenda, czy też faktycznie widzieliście jak gi tej firmy szmacieje w oczach czy też co gorsza rwie się?

2. Mając do wyboru takie gi (akurat nagle zdobyłem trochę kasy, to mogę ją zainwestować), czy któreś należy zdecydowanie skreślić? Decyzję podejmę sam, ale jak już wydam to parę stów, to nie chcę śmigać w zeszmaconym po paru miesiącach, a Wy tutaj macie pewnie jakieś obserwacje.:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Rebel Gold
Bad Boy

3. Jacyś inni dystrybutorzy niż takedown, rebel, bigdeal i allegro?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024