Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nie prowokować bójki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?
najlepiej odstrasza sie zaczepki wygladem
jak wygladasz jak jakis koles co moze miec 9m albo jestes 2 na 2 to zadziej bedziesz slyszal jakies zaczepki niz inni - a i na twoje zaczepki inni beda spuszczac glowe
ale pozory moga mylic taj jak Vunak kiedys powiedzial
ze on najmniej sie boi najwiekszego kolesia w klubie , on zamiast niego widzi nakoksowanego idiote , on sie bardziej boi jakiegos zylastego kolesia ktory siedzi z boku baru i nie chce na siebie zwracac uwagi - bo to jest zapewne ten co ma kose klamke albo umiejetnosci albo dowolna kombinacje

moral z tego taki ze warto miec i wyglad i umiejetnosci (albo klamke lub kose a nawet kombinacje XD )
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?
najlepiej odstrasza sie zaczepki "kupą na kiju/patyku" :)
  • 0

budo_fortis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?
A ja szedłem sobie raz z kolesiem przez osiedle i podchodzi do nas taki zwykły tatuś. I zagaduje jakieś pierdoły, niby nic ważnego, gdzie idziemy itd. I się dziwię co mu się tak na gadkę zebrało i co taki dociekliwy. Trochę był nerwowy, więc myślę sobie, że coś się szykuje. No i po chwili z samochodu obok wychyla się dwóch byczków i pytają się tego tatuśka czy wszystko ok. Nawet ich wcześniej nie zauważyłem. Na co on do nich że ok. I mówi nam, że mu synka napadli i strasznie pobili i że ich teraz szuka z kolesiami i jak ich dorwie to im ... i wyciąga pistolet gazowy. Na co mi się gorąco zrobiło bo tacy goście szukający zemsty to się nie hamują. No ale że byliśmy dla niego kulturalni i nie szuraliśmy to nam przybił piątkę i poszedł do samochodu. A koleś mnie się pyta co bym zrobił jakby zaczęli nas tłuc. A ja mu mówię, że cały czas trzymałem w ręku nunchaku bo miałem za kurtką, na co mój koleś gały wielkie zrobił bo nie wiedział, że coś mam. Ale cieszę się, że nie doszło do dymu bo była by jakaś masakra. Nie wiem kto by dostał pierwszy ale było by na ostro. I to tyle. Cóż, mam nauczkę żeby nikogo nie lekceważyć i kiedy to możliwe unikać zaczepek na ile się da. A poza tym to czego się nauczyłem ćwicząc SW to, żeby samemu nie szukać dymu i nie lekceważyć ludzi bo właśnie się często okazuje, że tacy normalnie wyglądający ludzie często coś trenują i mogą być w sumie groźniejsi niż jakieś prymitywne dresiki.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?
Niedziel roznie bywa - ja mialem troche pecha, ze ludziom na ulicy umknelo, ze oponent, pierwszy bez orientu (jakies 17 lat), uderzyl mnie w twarz (w zasadzie drasnal bolesnie w kosc policzkowa, bo sie uchylilem), ale za to cala kupa widziala juz jak jestem na nim w dosiadzie i tlumacze mu (recznie), ze zle postapil i mial dzis pecha. Po czym kolezka zlozyl doniesienie na policje. Na szczescie nie nabralo to zadnego rozpedu, bo okazalo sie, ze chlopak to osiedlowy "twardziel", znany z tego typu zachowam. I policja nie dala wiary, ze to ja jego zaczepilem.
Teraz juz jestem jeszcze starszy niz wtedy i nie reaguje na zaczepki. Zreszta malo, kiedy mnie ktos pojedynczo zaczepia.
I jedna uwaga - bedziesz wygladal "groznie" i "pewnie", a i tak mozesz byc celem - dla grupy. Grupy nie maja oporow.

Wczoraj mialem taki incydent - wszedlem do pubu, za mna szedl jakis gosc, wiec zostawilem drzwi otwarte, a ten zrezygnowal z wizyty w tym miejscu i zostawil otwarte nadal. Na to ze stolka barowego, warczy na mnie jakis kolezka w dresowych spodniach i dresowej bluzie (na dodatek k... nie do kompletu, dosyc krepy, kolo 20, zdaje sie staly bywalec) - "Drzwi!". Przez moment zagralo cos we mnie i chcialem wyjac to krzeslo spod niego, ale pomyslalem sobie, ze mi juz nie wypada. Wiec powiedzialem dwom kobietom, ktore mi towarzyszyly - ze nie wchodzimy do lokalu, gdzie siedza ludzie w tandetnych dresach. I wyszlismy. Ale mam troche dyskomfrot. Dawniej inaczej bym to zalatwil.
No coz... Musze nadal pracowac nad pokora.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_pozytywniepo***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?
przejebane sA bojki w tramwajach
  • 0

budo_franticc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?

przejebane sA bojki w tramwajach

bez kitu?? serio?
  • 0

budo_ziomekmajek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?
Sorry, że odkopuje temat, ale wszystko zależy od sytuacji.

Ja jak np ide z Dziewczyną, koleżanką czy w ogóle z osobą płci przeciwnej, to zawsze unikam niepotrzebnych starć... Nawet jeśli wiem, że spokojnie obskoczę kolesia, po prostu schodzę mu z drogi... Bo może być różnie, koleś może nawyzywać panienkę, niektórzy mogą ją nawet uderzyć...
Inna sprawa gdy ide z kumplem. Wtedy trzeba iść jak się szło, nie spuszczać głowy w dół. A jak lubicie ekstremalne wyzwania to się woźcie...
Ogólnie rzecz biorąc, lepiej unikać walki, zwłaszcza gdy jesteś sam lub z kobietą... No chyba że koleś pierwszy puknie Ci Panienkę ( w sensie odepchnie, uderzy xD)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?

Zdjęliśmy się z bara, pogadali do nas jakieś pierdoły, obrzucali nas od tyłu śnieżkami(ani razu nie trafili :P ) i poszli dalej. .

moze trzeba bylo urzadzic zawody, kto wiekszego balwana ulepi ? :D
  • 0

budo_adax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z twojej lodówki

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?
to przerosło by ich możliwości motoryczne jak i intelektualne. Takie sprawy zostawić lepiej dla Mensy.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie prowokować bójki?
Moim zdaniem to trochę inaczej działa. Napastnik musi spełniać pewne warunki:

- mieć intencję zrobienia nam krzywdy lub potrzebę wyładowania agresji
- musi być w zasięgu do nawiązania interakcji
- musi podjąć decyzję o ataku lub znaleźć pretekst

Pierwszą rzeczą o jaką możemy zadbać to zasięg - nauczyć się gdzie są niebezpieczne miejsca: przystanki, winkle, alejki, kwadraty, niektóre ulice, mosty, parki, niektóre pory dnia i nocy. Doświadczony miejski traper nadkłada drogi wybierając bezpieczniejszą trasę, nie pogrąża się w rozmyślaniach tylko uważnie wypatruje zagrożeń, w odpowiednim momencie wie jak spokojnie skręcić albo przejść na drugą stronę ulicy by zapobiec niechcianemu spotkaniu.

Jeśli już znajdziemy się w zasięgu to musimy mieć świadomość, że są pewne wyzwalacze agresji. Jeśli należymy do jakiejś niszowej subkultury albo manifestujemy swoją odmienność to może to podziałać jako taki wyzwalacz. Jeśli zachowujemy się głośno albo aspołecznie (np. spożywając alkohol w miejscu publicznym) - to samo. Jeśli mamy drogie ubranie - to samo. Jeśli szastamy pieniędzmi albo nosimy drogi sprzęt muzyczny - to samo. Takich wyzwalaczy może być bardzo wiele ale bardzo często sprowadzają się do zróżnicowania społecznego - ofiara się po prostu wyróżnia.

Decyzja o ataku to jest najtrudniejsza część. Z większości konfrontacji można się wygadać. Jest to specyficzna forma negocjacji i tak jak w każdych negocjacjach każda zbyt skrajna postawa jest szkodliwa. Jak prowadzić negocjacje to osobny rozdział.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024